برگزاری همایش منشاء حیات در دانشگاه تربیت مدرس
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. صدا و سیما
  4. فرهنگ

برگزاری همایش منشاء حیات در دانشگاه تربیت مدرس

صدا و سیماخبرگزاری صدا و سیما |
این همایش برای بررسی دو دیدگاه الهی و مادی علم و دانش درباره خلقت در دانشگاه تربیت مدرس برگزار شد

عباس لطفی در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما افزود: سال هاست که بر روی دیدگاه‌های خدا محور در جهان فعالیت ویژه‌ای شکل گرفته است و مراکز تحقیقاتی و دانشگاهی درباره مبحث منشاء حیات فعالیت‌های ارزنده علمی انجام داده‌اند و ما در این همایش به بحث خدامحوری و خداباوری از دیدگاه خدایی در کتب مقدس انجیل بررسی‌هایی را انجام می‌دهیم.

وی با بیان اینکه استادان برجسته‌ای در این همایش حضور دارند گفت: صاحبنظران در این زمینه به بحث تلاقی دین و علم و بحث‌های فکری در خصوص خلقت، مباحثی را مطرح می‌کنند و در بعد از ظهر امروز دیدگاه‌های اسلامی و قرآنی در بحث خلقت مورد بررسی قرار می‌گیرد.

در وبسایت خبری بخوانید: مهم ترین اخبار فرهنگی و هنری جهان

همچنین رضا خوش نژاد دبیر اجرایی این همایش گفت: در راستای منویات مقام معظم رهبری این همایش با رویکرد نگرش خلقت و تحول با همکاری دانشگاه تربیت مدرس برگزار شد.

وی افزود: تعریف علوم زیستی درباره حیات بشر تنها از نظر تغذیه، رشد و تولید مثل مورد تأیید قرار گرفته، ولی آن مطلبی که در این همایش به آن توجه شده بحث تفکر خداوندی است که ما امیدواریم با مباحث و نظریاتی که در این همایش و همایش‌هایی که در همین راستا در ماه‌های آینده برگزار خواهد شد بتوانیم به تلاقی فلسفه و خلقت بپردازیم و در این زمینه تأثیر گذار باشیم.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

جشن تولد ملکه انگلیس به روایت طنازان ایرانی

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ نطنز توانسته است هنرمندان زیادی را به این عرصه معرفی کند؛ هنرمندانی که طنز همراه با تامل را برای مخاطبان خود به همراه می‌آورند.

دود شدن ارز دولتی

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
این روز‌ها جای کالا‌های اساسی در فهرست ارز دولتی هر روز تنگ‌تر می‌شود جای دخانیات انگار در این فهرست قرص و محکم استبه گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ این روز‌ها جای کالا‌های اساسی در فهرست ارز دولتی هر روز تنگ‌تر می‌شود جای دخانیات انگار در این فهرست قرص و محکم است.

سنجش سلامت کلاس اولی‌های پایتخت

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
مشغله‌های کاری سبب شده است که پدر و مادر‌ها به معاینات دوره‌ای فرزندان خود تا قبل از مدارس کمتر توجه داشته باشندبه گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ شناسنامه‌هایی که در طرح سنجش سلامت کلاس اولی‌ها صادر شده است سلامت کودکان را تا دوران دبیرستان کنترل می‌کند و اگر در این زمینه غفلت شود نه تنها سلامت آن‌ها بلکه ادامه تحصیل شان در آینده با مشکل جدی رو به رو می‌شود.
صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
مرضیه افضلی در ابتدای سخنان خود تاکید کرد: مسئله حجاب یک امر دینی است و در اسلام به عنوان یک فریضه واجب شناخته شده است. افضلی تاکید کرد: تحکیم خانواده از دیگر کارکرد‌های حجاب است. وی ادامه داد: آسیب شناسی می‌تواند مبنای چاره اندیشی مسئولان فرهنگی و نیز خانواده‌ها و حتی خود رسانه‌ها قرار بگیرد. وی در پایان تاکید کرد: حجاب مسئله‌ای انسانی است که همه به آن علاقه دارند، اما امروز متاسفانه تبدیل به یک مسئله سیاسی شده است. حجاب هنجاری فراتر از قوانینمریم خطیب زاده مسئول فضای مجازی بسیج جامعه زنان نیز میهمان تلفنی برنامه «بحث روز» گروه سیاسی رادیو ایران بود.

کشتی در مسیر تحول

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
­آکادمی ملی کشتی، این روز‌ها مراحل پایانی را پشت سر می‌گذاردبه گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ آکادمی ملی کشتی، این روز‌ها مراحل پایانی را پشت سر می‌گذارد.
صدا و سیماصدا و سیما3 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما پویش با مهر تا مهر با حضور جمعی از هنرمندان در باغ کتاب کار خود را آغاز کرد. مجید قناد مجری و تهیه کننده برنامه‌های کودک در این مراسم گفت: در روز‌های جنگ تحمیلی ما با برنامه‌های شاد و امید بخش کودکان را سرگرم می‌کردیم و حالا هم وظیفه داریم به یاری کودکان مناطق سیل زده بشتابیم. وی افزود: پویش با مهر تا مهر اتفاق بسیار بزرگ و زیبایی است و امیدوارم مردم از آن استقبال کنند. کودکانمان در مناطق سیل زده را فراموش نکنیم. همچنین مرکز توسعه سینمای کودک تصمیم دارد فیلم هایی را برای کودکان مناطق سیل زده به نمایش بگذارد.

نظرها

اخبار بیشتر