واگذاری ۲۰ هزار مترمربع از اراضی شهرداری بروجرد به یک نفر / برجهای دوقلو خرم آباد به حال رها شدند
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. خبرآنلاین
  4. فرهنگ
واگذاری ۲۰ هزار مترمربع از اراضی شهرداری بروجرد به یک نفر / برجهای دوقلو خرم آباد به حال رها شدند

واگذاری ۲۰ هزار مترمربع از اراضی شهرداری بروجرد به یک نفر / برجهای دوقلو خرم آباد به حال رها شدند

خبرآنلاینخبرگزاری خبرآنلاین |
رییس کل دادگستری لرستان در جلسه شورای حفاظت از اراضی ملی در بروجرد گفت: هدف از برگزاری این جلسات حمایت از مدیران است که در شرایط بسیار سخت کار می‎کنند.

به گزارش خبرآنلاین لرستان، جعفر بدری گفت: برخی دستگاه‌های اجرایی در رسیدگی به تخلفاتی مانند ساخت و سازهای غیرمجاز کوتاهی می‌کنند که باعث تلنبار شدن تخلفات می‌شود.

وی افزود: وقتی دستگاه‌های اجرایی اجازه می‌دهند در منطقه‌ای انواع تخلفات انجام شود برخورد قانونی با متخلفان دشوار می‌شود. بدری اضافه کرد: منابع طبیعی و ادارات مرتبط باید با نظارت مستمر قبل از هرگونه تصرف اراضی ملی از تصرفات غیرقانونی جلوگیری کنند تا نیاز به تخریب و تشکیل پرونده قضایی نباشد. خسارت به دولت در پی تخریب و تصرف اراضی ملی رییس شورای عالی قضایی استان می‌افزاید: خسارتی که در پی تخریب و تصرف اراضی ملی به دولت وارد می‌‎ شود باید جبران شود و نباید کاری کنیم که افراد بدون دغدغه اقدام به تصرف اراضی ملی کنند. رئیس‌کل دادگستری لرستان ادامه داد: افراد بانفوذ اقدام به تصرف اموال عمومی و منابع طبیعی و اراضی ملی می‎کنند و ادارات خدمات‌رسان نیز با توجه به غیرقانونی بودن کار آنان خدمات آب و برق و گاز در اختیارشان قرار می‎دهند که این خود یک تخلف اداری است. بدری اظهار کرد: برخی اقدامات حقوقی دستگاه‎ها به‌موقع نیست چرا باید ۲۰هزار مترمربع از بهترین اراضی شهرداری بروجرد به‌صورت مجانی در اختیار یک نفر قرار گرفته و طی بازه زمانی ۱۰ ساله اقدامی در جهت بازپس‌گیری آن‌ها انجام نشود؟ وی تصریح کرد: دستگاه‎ها مکلف هستند که این ‎ گونه موارد را به‌موقع گزارش دهند یکی از چیزی‎های که باعث سلب اعتماد می‎شود همین تبعیض‎ها است. سلامت اداری تنها منحصر به فساد مالی نمی‌شود رئیس‌کل دادگستری لرستان خاطرنشان کرد: سلامت اداری تنها منحصر به فساد مالی نمی‌شود، بلکه باید در همه موارد ازجمله ضابطه‌مند بودن استخدام‌ها رعایت شود. بدری اضافه کرد: از مدیران شهرستانی که در مقابل افراد بانفوذ ایستادگی می‎کنند تا منابع طبیعی و اراضی ملی تخریب نشود به‌صورت قانونی حمایت خواهیم کرد. رییس شورای شورای عالی قضایی استان اظهار داشت: باید میزان جرائم به‌گونه‌ای باشد که تصرف غیرقانونی برای متصرفان مقرون‌به‌صرفه نبوده و مجازات به نحوی بازدارنده باشد که دیگر کسی تمایل به تخلف نداشته باشد. رئیس‌کل دادگستری لرستان با اشاره به برج‌های دوقلوی خرم‌آباد، افزود: نزدیک به ۱۰ سال است که کار شروع اما به حال خود رها شده است. جعفر بدری در پایان سخنان خود تصریح کرد: اگر قرار نیست شرکت پیمانکار به تعهدات خود عمل کند، باید قرارداد فسخ شده و پروژه در اختیار شهرداری قرار گیرد. ۴۶

خبری: اخبار فرهنگی و هنری روز

خواندن خبر در سایت منبع

موضوع‌های مشابه

در ادامه بخوانید

صدا و سیماصدا و سیما5 ساعت قبل
استقبال مخاطبان سینما از آثاری که با موضوع مسائل راهبردی و قهرمانان کشور روی پرده می‌رود نشان می‌دهد اهالی هنر هفتم باید بیش از پیش به مسائل راهبردی در سینما توجه کنند. این کارگردان جوان پس از موفقیت‌های ماجرای نیمروز و استقبالی که سینما دوستان از آن کردند، «ترور سرچشمه» را روانه پرده نقره‌ای کرد. مستندی که به بررسی ابعاد آثار و چرایی انفجار دفتر مرکزی حزب جمهوری اسلامی می‌پردازد. فیلمی که قصه عشق فائزه عبدالحمید را به تصویر می‌کشد. جعفر گودرزی نائب رئیس انجمن منتقدان و نویسندگان سینمای ایران در این باره گفت: متأسفانه مسائل راهبردی دغدغه سینماگران و مسؤولان سینمایی نیست.

تامین ۲۵ هزار تن کاغذ

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ سید عباس صالحی در حاشیه جلسه هیات دولت، در پاسخ به ابهامات خبرنگاران درخصوص چگونگی شمول کاغذ در فهرست کالا‌های اساسی افزود: در سال ۹۷، کل کاغذ مشمول کالای اساسی بود، اما از سال ۹۸ تفاوتی میان کاغذ فرهنگی (یعنی کاغذ مصرفی برای حوزه کتاب و مطبوعات) و کاغذ غیرفرهنگی قائل شده‌ایم و از ابتدای امسال فقط کاغذ کتاب و مطبوعات شامل کالای اساسی است و ارز ۴۲۰۰ تومانی می‌گیرد. وی با بیان اینکه این جابه جایی و تغییر مسیر و تثبیت این مطلب هم در تصمیم گیری و هم در سامانه و نیز در تعیین ارز اتفاقاتی را ایجاد کرد؛ گفت:، اما در حال حاضر یعنی تا پایان خرداد تامین حدود ۲۵ هزار تن معادل ۲۵ میلیون دلار تایید شده که حدود ۹ هزار و ۵۰۰ تن کاغذ مطبوعات و حدود ۱۵ هزار و ۵۰۰ تن کاغذ کتاب است. وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با تاکید بر روند سه ماهه ابتدای سال ۹۸ و مطابق برنامه تامین ۲۵ هزار تن کاغذ به گواه سامانه‌های وزارت ارشاد و وزارت صمت و بانک مرکزی افزود: مسیر مورد نظر این بوده که ما در شش ماهه اول سال در حد ۴۰ هزار تن کاغذ و در پایان سال هم ۸۰ هزار تن کاغذ داشته باشیم تا مشکل حوزه مطبوعات و کتاب حل شود که ان شاء الله با این روند آن را حل خواهیم کرد.

شمارش معکوس

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل

مثل گوهر شاد

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی سازمان میراث فرهنگی؛ مجموعه سعدآباد ضمن عرض تسلیت به مناسبت فرا رسیدن سالروز شهادت هفتمین امام شیعیان، امام جعفر صادق (ع) اعلام کرد، روز شنبه ۸ تیر کاخ موزه‌های سعدآباد تعطیل و پذیرای بازدیدکنندگان نخواهدبود. مجموعه فرهنگی تاریخی سعدآباد در تمام ایام سال (بجز ایام سوگواری) از ساعت ۹ تا ۱۹ (فروش بلیت تا ساعت ۱۷) پذیرای گردشگران است.

نظرها

اخبار بیشتر