موقعیت جغرافیایی سریلانکا سرمایه‌ای در اختیار ایران
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. صدا و سیما
  4. فرهنگ

موقعیت جغرافیایی سریلانکا سرمایه‌ای در اختیار ایران

صدا و سیماخبرگزاری صدا و سیما |
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری سریلانکا موقعیت جغرافیایی این کشور را سرمایه‌ای در اختیار شرکت‌های دانش بنیان ایران برشمرد

سوجی واسنا سینگ در حاشیه دیدار با دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی در مصاحبه با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما گفت: سریلانکا، نفت و گاز ندارد، اما موقعیت جغرافیایی بسیار ویژه‌ای دارد که می‌تواند در اختیار شرکت‌های ایرانی قرار گیرد.

وی افزود: سریلانکا دروازه‌ای به سوی یک بازار بزرگ ۵ میلیارد نفری است که در اختیار شرکت‌های ایرانی قرار می‌گیرد.

وزیر علوم سریلانکا با موفق ارزیابی کردن دیدارش از ایران گفت: مناسبات ملت‌های ایران و سریلانکا چند هزار ساله است.

سوجی واسناسینگ با ابراز خرسندی از پیشرفت‌های ۱۰ سال گذشته جمهوری اسلامی ایران افزود: سریلانکا آماده توسعه روابط علمی، فناوری و فرهنگی با ایران است.

وی افزود: رتبه سریلانکا از نظر علم و فناوری در جهان ۸۸ است و تلاش می‌کنیم با استفاده از مدل توسعه علمی و فناوری ایران و آموزش آن به توسعه سریلانکا کمک کنیم.

وزیر علوم سریلانکا گفت: این کشور آماده است تا تسهیلاتی که دولت سریلانکا در اختیار شرکت‌های خارجی قرار می‌دهد در اختیار شرکت‌های ایرانی نیز قرار دهد.

سوجی واسناسینگ با اشاره به برگزاری کمیسیون مشترک دو کشور در اواخر تیر و اوایل مرداد امسال افزود: ​ این کمیسیون آغازی است بر زمینه سازی برای حضور شرکت‌های ایرانی در سریلانکا.

وی افزود: این که ایرانیان روحیه مشارکت در علم و فناوری را دارند بسیار احترام برانگیز است و ما آماده همکاری‌های دوجانبه با این کشور هستیم.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

صدا و سیماصدا و سیما4 ساعت قبل
استقبال مخاطبان سینما از آثاری که با موضوع مسائل راهبردی و قهرمانان کشور روی پرده می‌رود نشان می‌دهد اهالی هنر هفتم باید بیش از پیش به مسائل راهبردی در سینما توجه کنند. این کارگردان جوان پس از موفقیت‌های ماجرای نیمروز و استقبالی که سینما دوستان از آن کردند، «ترور سرچشمه» را روانه پرده نقره‌ای کرد. مستندی که به بررسی ابعاد آثار و چرایی انفجار دفتر مرکزی حزب جمهوری اسلامی می‌پردازد. فیلمی که قصه عشق فائزه عبدالحمید را به تصویر می‌کشد. جعفر گودرزی نائب رئیس انجمن منتقدان و نویسندگان سینمای ایران در این باره گفت: متأسفانه مسائل راهبردی دغدغه سینماگران و مسؤولان سینمایی نیست.

تامین ۲۵ هزار تن کاغذ

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ سید عباس صالحی در حاشیه جلسه هیات دولت، در پاسخ به ابهامات خبرنگاران درخصوص چگونگی شمول کاغذ در فهرست کالا‌های اساسی افزود: در سال ۹۷، کل کاغذ مشمول کالای اساسی بود، اما از سال ۹۸ تفاوتی میان کاغذ فرهنگی (یعنی کاغذ مصرفی برای حوزه کتاب و مطبوعات) و کاغذ غیرفرهنگی قائل شده‌ایم و از ابتدای امسال فقط کاغذ کتاب و مطبوعات شامل کالای اساسی است و ارز ۴۲۰۰ تومانی می‌گیرد. وی با بیان اینکه این جابه جایی و تغییر مسیر و تثبیت این مطلب هم در تصمیم گیری و هم در سامانه و نیز در تعیین ارز اتفاقاتی را ایجاد کرد؛ گفت:، اما در حال حاضر یعنی تا پایان خرداد تامین حدود ۲۵ هزار تن معادل ۲۵ میلیون دلار تایید شده که حدود ۹ هزار و ۵۰۰ تن کاغذ مطبوعات و حدود ۱۵ هزار و ۵۰۰ تن کاغذ کتاب است. وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با تاکید بر روند سه ماهه ابتدای سال ۹۸ و مطابق برنامه تامین ۲۵ هزار تن کاغذ به گواه سامانه‌های وزارت ارشاد و وزارت صمت و بانک مرکزی افزود: مسیر مورد نظر این بوده که ما در شش ماهه اول سال در حد ۴۰ هزار تن کاغذ و در پایان سال هم ۸۰ هزار تن کاغذ داشته باشیم تا مشکل حوزه مطبوعات و کتاب حل شود که ان شاء الله با این روند آن را حل خواهیم کرد.

شمارش معکوس

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل

مثل گوهر شاد

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی سازمان میراث فرهنگی؛ مجموعه سعدآباد ضمن عرض تسلیت به مناسبت فرا رسیدن سالروز شهادت هفتمین امام شیعیان، امام جعفر صادق (ع) اعلام کرد، روز شنبه ۸ تیر کاخ موزه‌های سعدآباد تعطیل و پذیرای بازدیدکنندگان نخواهدبود. مجموعه فرهنگی تاریخی سعدآباد در تمام ایام سال (بجز ایام سوگواری) از ساعت ۹ تا ۱۹ (فروش بلیت تا ساعت ۱۷) پذیرای گردشگران است.

نظرها

اخبار بیشتر