معرفی برگزیدگان جایزه علیمحمدی
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. صدا و سیما
  4. فرهنگ

معرفی برگزیدگان جایزه علیمحمدی

صدا و سیماخبرگزاری صدا و سیما |
مراسم جایزه ویژه شهید علیمحمدی عصر امروز با حضور علی اکبر صالحی، رئیس سازمان انرژی اتمی و محمدجواد لاریجانی، مدیر پژوهشگاه دانش‌های بنیادی در این پژوهشگاه برگزار شد

به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا وسیما، در این مراسم برگزیدگان نهمین دوره جایزه ویژه شهید علیمحمدی در رشته فیزیک معرفی شدند.

این جایزه به پاس خدمات علمی و دانشگاهی شهید علیمحمدی به عنوان نخستین دانش آموخته دکتری فیزیک داخل کشور برگزار می‌شود.

در این دوره، جایزه به دو نفر از دانش آموختگان دکتری تعلق گرفته است.

خبری: بهترین اخبار فرهنگی ادبی ایران و جهان

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

تسنیمتسنیم1 روز قبل
وی افزود: تقویت انگیزه‌های اجتماعی پیرامون عفاف و حجاب و درک اینکه موضوع عفاف و حجاب به منظور سلامت اجتماعی، صیانت از خانواده دارای اهمیت است از موارد مورد تاکید در جلسه بود. وی افزود: این سند یک سند همه جانبه نگر بوده و با نگاه به جزئیات برنامه‌های اقدام آن طراحی شده است. عاملی گفت: اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی وظایف مردمی را مانند وظایف نهادی مورد تاکید و توجه برای سیاستگذاری قرار دادند. عاملی با تاکید بر ضرورت افزایش دانش فرهنگی جامعه و عوامل متعدد مداخله‌گر در این حوزه گفت: اگر مسیر فرهنگی شدن نسل جوان ما در مسیر الهی و اسلامی باشد دارای فضای فرهنگی متفاوتی خواهیم بود. در این جلسه رئیس جمهور محترم بر این موضوع تاکید داشتند که موضوع عفاف و حجاب یک موضوع جناحی و سیاسی نیست و یک ارزش مشترک بین همه مسئولین نظام است و همه نهاد‌های دولتی باید بر این امر مهم اهتمام داشته باشند.
تسنیمتسنیم1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم، مراسم انعقاد تفاهم نامه همکاری صندوق کارآفرینی امید و صندوق اعتباری هنر به منظور تخصیص ۵۰۰میلیارد ریال تسهیلات به کارآفرینان حوزه فرهنگ و هنر، امروز با حضور ربیعی دستیار ویژه ارتباطات اجتماعی رئیس جمهور و سخنگوی دولت و صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد. ربیعی این هم افزایی بین دومجموعه را عامل رونق کسب و کارهای حوزه فرهنگ و هنر و صنایع خلاق دانست. همچنین صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ضمن قدردانی از حضور ربیعی و حمایت‌های ایشان از عرصه فرهنگ و هنر گفت: حضور آقای ربیعی برای دولت دلگرمی است. وی افزود: براساس این تفاهم نامه زمینه اشتغال فعالان حوزه فرهنگ و هنر کشور فراهم می‌شود. کشور ما از نظر نیروی انسانی ظرفیت بسیار خوبی در حوزه فرهنگ و هنر دارد که امیدواریم با ایجاد کسب و کارهای فرهنگی زمینه اشتغال زایی و پویایی اقتصاد فرهنگ و هنر فراهم شود.
مهرمهر1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از انگجت، مایکروسافت مشغول افزودن یک لایه امنیتی اضافی به بیشتر فایل‌های مهم افراد در سرویس One Drive است. به عنوان مثال می‌توان اسناد را به طور مستقیم در اپلیکیشنOneDrive Personal Vault بررسی کرد. به این ترتیب نیازی به ذخیره اسناد مهم در بخش‌های غیر ایمن دستگاه مانند گالری عکس موبایل نیست. علاوه بر آن می‌توان با کمک این اپلیکیشن عکس و ویدئو نیز ثبت کرد. اگر کاربر از ویندوز ۱۰PC استفاده کند مایکروسافت این اپلیکیشن را با هارد درایو دستگاه سینک می‌کند.
مهرمهر1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، امیر عزیز نصیرزاده فرمانده نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در سومین نشست تخصصی طرح نجوا که با شعار «مقاومت، خودباوری، توسعه آفرینی»، در راستای «بررسی منشور حرکت آینده نیروی هوایی مبتنی بر بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی» برگزار شد، گفت: بیانیه گام دوم انقلاب، به حدی جامع و کامل است که نیاز به هیچ‌گونه تفسیر و تحلیل مضاعف ندارد. فرمانده نیروی هوایی ارتش در ادامه با تاکید بر ضرورت به‌روزرسانی دائم و ارتقای دانش عملی در سطح این نیرو، خاطرنشان کرد: اگرچه دانش نظری در جایگاه خود مطلوب و مفید است، اما مطالبه و خواست ما از نخبگان نیروی هوایی، ارتقای تخصص و دانش علمی مستمراست، تا بتوان نتایج را بشکل محسوس ارزیابی کرد. امیر نصیرزاده با بیان اینکه نیروی هوایی یک نیروی تجهیزات محور است، خاطر نشان کرد: به کارگیری علم و دانش در نیروهای تجهیزات محور تنها با ابداع تکنولوژی‌های نوین و تولید ابزارآلات جدید، میسر خواهد بود، چرا که ابداعات و اختراعات نو پدید می‌تواند کشور را از بند تحریم‌های ظالمانه برهاند و استقلال و شکوفایی ایران را به دنبال داشته باشد. وی با اشاره به اینکه یکی از اهرم‌های قدرت کشورهای استکباری، استیلای علمی است، بیان داشت: آمریکایی‌ها با استفاده از قدرت دانش، سعی دارند تا سایر کشورها را به زانو درآورند و به همین دلیل باید نخبگان و دانشمندان با مجاهدت علمی در زمینه‌های گوناگون استعداد خود را به جهانیان نشان دهند و بدانند تنها با مجاهدت علمی می‌توان از دسیسه شیطان بزرگ رهایی یافت. فرمانده نیروی هوایی ارتش، مدیریت نیروی انسانی و استفاده بهینه از استعدادهای موجود در نیروی هوایی را از جمله کارویژه‌های مهم در این نیرو برشمرد و گفت: شناسایی نیروهای نخبه، متخصص، دشمن شناس، بصیر و ولایتمدار باید در دستور کار تمامی فرماندهان باشد تا با استفاده از توان این افراد، نه تنها با سرعتی مضاعف به اهداف از پیش تعیین شده در نیرو دست یابیم، بلکه سطح علمی و عملیاتی نفرات عادی را نیز بالاتر ببریم.
ایسناایسنا21 ساعت قبل
رئیس پژوهشگاه علوم غدد و متابولیسم دانشگاه علوم پزشکی تهران ضمن اشاره به اهمیت حوزه دانشی میکروبیوتا، توسعه این حوزه را یکی از اهداف مهم این پژوهشگاه دانست و ابراز امیدواری کرد: با اقداماتی که در این پژوهشگاه در دست اجرا است و ایجاد شبکه‌های علمی از محققان رشته‌های مرتبط گام‌های مؤثری در توسعه این دانش بین رشته‌ای برداشته شود. به گزارش ایسنا، دکتر لاریجانی در آستانه روز جهانی میکروبیوم با تاکید بر ضرورت توجه به توسعه دانش میکروبیوتا با بهره‌مندی از توان پژوهشگران و دانشمندان کشور در سیاست‌گذاری‌های پژوهشی نظام سلامت، گفت: عوامل بی‌شماری در ایجاد بیماری‌های مختلف نقش دارند که میکروب‌ها یک گروه از این عوامل هستند. وی با اشاره به آغاز حرکت‌هایی در زمینه توسعه پژوهش‌های حوزه میکروبیوم در پژوهشگاه علوم غدد و متابولیسم دانشگاه علوم پزشکی تهران، گفت: طی چند روز اخیر از یکی از این پژوهش‌ها در قالب پایان‌نامه دکترای پژوهشی دفاع شد. وی با اشاره به مجله بین‌المللی این پژوهشگاه، گفت: شماره ویژه‌ای از این نشریه به موضوع میکروبیوتا اختصاص یافته و در حال تشکیل گروه تحقیقاتی منسجمی برای پیشبرد تحقیقات میکروبیوتا هستیم. رئیس پژوهشگاه علوم غدد و متابولیسم دانشگاه علوم پزشکی تهران ادامه داد: حوزه میکروبیوتا حوزه‌ای بین رشته‌ای است و در گروهی که تشکیل خواهد شد، از همکاری پژوهشگران گروه‌های آموزشی و پژوهشی مرتبط بهره‌برداری خواهد شد.
تسنیمتسنیم1 روز قبل
وی ادامه‌ داد: در این ۲۰ سال که از خدمت من در سپاه می‌گذرد بسیاری از پایگاه‌ها و افراد را دیده‌ام که کاری را با نیت انجام داده‌اند و خداوند چندین برابر برای آنها جبران کرده است، شکرگزار خداوند هستیم که توفیق خدمت به فرزندان حضرت زهرا (س) در شهر شهیدان را نصیب ما کرد. مقواساز با بیان اینکه جبهه انقلاب قوی‌ترین جبهه در اصفهان است، خاطرنشان کرد: نباید یک بسیجی از خود بپرسد که ما کجا هستیم و اجتماع افراد انقلابی و بسیجی باید حضور و بروز داشته باشد تا افراد ضدانقلاب بدانند که جریان انقلابی اصفهان هنوز زنده ‌است. وی گفت: برنامه‌های فرهنگی و مذهبی در گذر چهارباغ برگزار خواهد شد، ما نباید بگذاریم این گذر در فضای مجازی به گونه دیگری دیده شود، به همین دلیل از تمام مردم انقلابی در برگزاری برنامه‌های فرهنگی و نماز جماعت مقابل مدرسه چهارباغ با عنوان «چهارشنبه‌های آسمانی» دعوت می‌کنیم. فرمانده بسیج ناحیه امام صادق (ع) افزود: سایر برنامه‌ها نیز مانند وداع با شهدا در روز جمعه و روز عفاف و حجاب در گذر چهارباغ نیازمند حضور مردم انقلابی و بسیجیان است. انتهای پیام/ح

نظرها

اخبار بیشتر