احیای واحدهای تعطیل صنعتی از اولویت‌های استان قزوین است
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. تسنیم
  4. اقتصادی
احیای واحدهای تعطیل صنعتی از اولویت‌های استان قزوین است

احیای واحدهای تعطیل صنعتی از اولویت‌های استان قزوین است

تسنیمخبرگزاری تسنیم |
استاندار قزوین گفت: جذب سرمایه‌گذار و احیا واحدهای تعطیل و رونق بخشی به صنعت استان از اولویت‌های ما است.

- اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از قزوین، عبدالمحمد زاهدی عصر امروز در حاشیه بازدید از طرح تولیدی شیشه‌های سبک مینا در شهر صنعتی البرز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: به منظور تامین نقدینگی صنایع و رونق تولید در استان باید از معین استان قزوین در ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی که رئیس‌کل بانک مرکزی بوده، بهره ببریم چرا که جذب سرمایه‌گذار و احیا واحدهای تعطیل و رونق بخشی به صنعت استان از اولویت‌های ما است.

وی بیان کرد: ایران و کشورهای همسایه به محصولات طرح تولید شیشه‌های سبک مینا نیاز دارد چرا که نیازهای ارزی و ریالی به واسطه این طرح صنعتی تامین می‌شود و این موضوع از طریق معاونت ارزی بانک مرکزی پیگیری می‌شود.

استاندار قزوین همچنین در بازدید از واحد صنعتی پارس حیان تولید کننده محصولات آرایشی و بهداشتی در شهر صنعتی البرز نیز اظهار داشت: حمایت از بخش تولید و چرخاندن چرخ‌های صنعت از وظایف اصلی مدیران اجرایی در دستگاه‌ها و سازمان ‌ها بوده تا علاوه بر کمک به بهره‌برداری سریع از واحدهای تولیدی با پیشرفت فیزیکی بالا، برای جوانان نیز اشتغال ایجاد شود چرا که استان بیش از ۳۵۰۰واحد دارای پروانه دارد.

ساختمان و سالن تولید طرح صنعتی شیشه سبک مینا احداث شده و ۵۸ درصد پیشرفت داشته اما عدم تامین به موقع ماشین آلات مورد نیاز از اروپا به دلیل کمبود منابع مالی ارزی، نقل و انتقالات ارزی به دلیل تحریم‌ها از جمله مشکلاتی بوده که مانع پیشرفت بیشتر این طرح شده است.

در خبری بخوانید: اخبار اقتصادی دلار و بورس

واحد صنعتی پارس حیان هر سال بیش از ۴ هزار تن انواع محصولات آرایشی و بهداشتی تولید می‌کند.

۷۲۰ میلیارد ریال و ۲۰ میلیون یورو در طرح تولید شیشه‌های سبک مینا سرمایه گذاری شد

سعید نبیل رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت قزوین نیز در حاشیه این بازدیدها اظهار داشت: واحد تولیدی شیشه‌های سبک مینا با مشکلاتی همچون نقل و انتقلات ارزی روبرو بوده که باید با اقدامات و تلاش‌های مدیران اجرایی، مسیر برای راه اندازی و بهره برداری این کارخانه ارز آور هموار شده و امکان وارد کردن ماشین آلات فراهم شود.

وی بیان کرد: ۷۲۰ میلیارد ریال و ۲۰ میلیون یورو در طرح تولید شیشه‌های سبک شرکت شیشه مینا در شهرک صنعتی البرز سرمایه گذاری شده که ۶۰ درصد پپشرفت فیزیکی دارد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت قزوین گفت: شهر صنعتی البرز یکی از شهرهای دارای صنایع قدیمی و با سابقه بوده که احیای واحدهای فرسوده و راکد آن نیز با توجه به شرایط کنونی جامعه و نیاز جوانان به اشتغال، باید اولویت مدیران قرار گیرد.

وی افزود: بازیابی صنایع تعطیل، راکد و همچنین فرسوده در استان قزوین تنها از طریق سرمایه‌گذاری و انتقال سرمایه و طرح‌های جدید امکان‌پذیر بوده که امسال بیش از ۳۰ سرمایه‌گذار بدین منظور معرفی شده و جایگزین می‌شوند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

صدا و سیماصدا و سیما18 ساعت قبل
ابراهیم محمد ولی در گفتگوی تلفنی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما افزود: امروز هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید ۴ میلیون و ۵۰ هزار تومان، سکه طرح قدیم ۴ میلیون تومان و نیم سکه ۲ میلیون و ۱۵۰ هزار تومان به فروش رسید. همچنین ربع سکه یک میلیون و ۳۱۰ هزار تومان و سکه گرمی نیز ۹۵۰ هزار تومان قیمت گذاری شده است. وی ادامه داد: کاهش نرخ ارز در بازار‌های داخلی سبب کاهش قیمت طلا و سکه در بازار شده است. رئیس اتحادیه فروشندگان طلا و جواهر گفت: امروز هر گرم طلای ۱۸ عیار ۴۰۰ هزار تومان معامله شده است. محمد ولی بابیان اینکه هر انس طلا در بازار‌های جهانی با قیمت ۱۴۱۴ دلار و یک سنت عرضه شده است، ادامه داد: امروز هر مثقال طلا نیز در بازار‌های داخلی با قیمت ۱ میلیون و ۷۳۳ هزار تومان به فروش رسیده است.
تسنیمتسنیم21 ساعت قبل
به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری تسنیم، معصومه اصغرزاده اظهار کرد: ‌ از فردا چهارشنبه ۲۶ تیرماه ۹۸ ساعت ۹:۰۵ دقیقه با پرواز شماره IR-۱۴۷۴، اعزام بیش از ۱۶۰۰ زائر استان سیستان و بلوچستان طی ۴ روز از فرودگاه زاهدان به سرزمین وحی آغاز می‌شود. وی افزود: ‌ این تعداد زائر با ۷ پرواز، هواپیماهای ناوگان ایرباس هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران «هما» به سرزمین وحی (فرودگاه جده) اعزام خواهند شد. به گفته وی، زائران گرامی اعزامی از فرودگاه زاهدان می‌توانند برای کسب اطلاعات پرواز خود با شماره تلفن‌های ۳۳۲۳۶۲۳۴-۰۵۴ ۰۹۱۳۱۹۸۲۳۹۳ ۰۹۱۵۳۴۰۵۹۲۴ تماس بگیرند. برنامه پروازهای عملیات رفت زائران بیت ا … الحرام چهارشنبه ۲۶ تیر ۹۸تهران-فرودگاه حضرت امام خمینی (ره) تاریخ شماره پرواز مبدا مقصد ساعت تقریبی پرواز ۲۶/۴/۹۸ ۱۴۵۲ تهران مدینه ۲۰:۵۰ ۲۶/۴/۹۸ ۱۴۵۸ تهران مدینه ۰۸:۵۰ ۲۶/۴/۹۸ ۱۴۶۲ تهران مدینه ۱۳:۵۰ ۲۶/۴/۹۸ ۱۴۷۸ تهران جده ۱۹:۰۰مشهدتاریخ شماره پرواز مبدا مقصد ساعت تقریبی پرواز ۲۶/۴/۹۸ ۱۴۵۰ مشهد مدینه ۰۵:۱۰ ۲۶/۴/۹۸ ۱۴۶۰ مشهد مدینه ۰۶:۰۰گرگانتاریخ شماره پرواز مبدا مقصد ساعت تقریبی پرواز ۲۶/۴/۹۸ ۱۴۶۸ گرگان جده ۱۴:۵۵ ۲۶/۴/۹۸ ۱۴۷۰ گرگان جده ۰۶:۵۵ ۲۶/۴/۹۸ ۱۴۷۶ گرگان جده ۱۷:۲۵ساریتاریخ شماره پرواز مبدا مقصد ساعت تقریبی پرواز ۲۶/۴/۹۸ ۱۴۵۶ ساری مدینه ۲۱:۱۰ ۲۶/۴/۹۸ ۱۴۶۴ ساری مدینه ۲۳:۵۰اصفهانتاریخ شماره پرواز مبدا مقصد ساعت تقریبی پرواز ۲۶/۴/۹۸ ۱۴۷۲ اصفهان جده ۰۵:۱۵ ۲۶/۴/۹۸ ۱۴۸۰ اصفهان جده ۲۲:۱۵بیرجندتاریخ شماره پرواز مبدا مقصد ساعت تقریبی پرواز ۲۶/۴/۹۸ ۱۴۵۴ بیرجند مدینه ۰۷:۴۵ ۲۶/۴/۹۸ ۱۴۶۶ بیرجند مدینه ۰۷:۰۰زاهدانتاریخ شماره پرواز مبدا مقصد ساعت تقریبی پرواز ۲۶/۴/۹۸ ۱۴۷۴ زاهدان جده ۰۹:۰۵زائران می‌توانند آخرین اطلاعات مربوط به پروازهای خود را از طریق وب سایت «هما» به نشانی iranair. com دریافت کنند. همچنین هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران «هما» در جهت سهولت دسترسی زائران محترم به اطلاعات پروازی خود شماره تلفن‌های هر مبدا پروازی را به شرح ذیل اعلام می‌دارد: زائران محترم اعزامی از فرودگاه حضرت امام خمینی (ره) با شماره تلفن‌های:۴۶۶۲۵۱۵۱-۰۲۱۰۹۱۲۲۹۹۷۱۰۸ و ۰۹۱۲۱۱۳۲۵۴۰زائران محترم اعزامی از فرودگاه اصفهان با شماره تلفن‌های:۲-۳۵۲۷۵۱۰۱-۰۳۱۳۵۲۷۵۱۰۴-۰۳۱زائران محترم اعزامی از فرودگاه ساری با شماره‌های تلفن‌های:۳۳۷۲۲۵۱۱-۰۱۱۳۳۷۲۲۵۱۲-۰۱۱زائران محترم اعزامی از فرودگاه بین المللی مشهد با شماره تلفن‌های:۳۵-۳۳۰۰۳۱۳۴-۰۵۱۳۰۰۳۱۳۵-۰۵۱۳۳۰۰۳۲۳۰-۰۵۱زائران محترم اعزامی از فرودگاه گرگان با شماره تلفن‌های:۰۹۳۰۱۵۷۹۱۷۰۰۹۱۹۴۳۹۱۶۹۳۰۹۱۲۴۰۱۲۷۶۲زائران محترم اعزامی از فرودگاه بیرجند با شماره تلفن‌های:۳۳۲۳۱۶۰۰۲-۰۵۶۳۲۳۱۶۰۰۳-۰۵۶۰۹۱۲۱۱۰۶۹۹۸زائران محترم اعزامی از فرودگاه زاهدان با شماره تلفن‌های:۳۳۲۳۶۲۳۴-۰۵۴۰۹۱۳۱۹۸۲۳۹۳۰۹۱۵۳۴۰۵۹۲۴انتهای پیام/
ایبناایبنا20 ساعت قبل
به گزارش ایبنا، بر اساس شفاف سازی صورت‌های مالی بانک خاورمیانه در کدال، این شرکت در دوره ۱۲ ماهه منتهی به ۲۹ اسفند ماه ۹۷ (حسابرسی شده) به ازای هر سهم ۹۱۴ ریال سود محقق کرده است که نسبت به گزارش ۱۲ ماهه حسابرسی نشده ۴ درصد رشد داشته که عمدتا بخاطر کاهش مالیات بردرآمد شرکت در گزارش حسابرسی شده میباشد. در ادامه این اطلاعیه شفاف سازی آمده است، این شرکت براساس عملکرد واقعی ۱۲ ماهه برای سال مالی منتهی به ۲۹ اسفند ماه ۹۷ مبلغ ۶٫۳۹۷ میلیارد ریال سود خالص محقق کرده است. آخرین وضعیت صورت‌های مالی بانک خاورمیانه
خبر فوریخبر فوری19 ساعت قبل
سیدمحمد صدر که دوره جدید مجمع تشخیص مصلحت نظام به عضویت این نهاد درآمده است از موافقان تصویب شدن لوایح جنجالی CFT و پالرمو است. فضای عمومی مجمع درباره لوایح مذکور چگونه است؟ زمانی خبرها حکایت از آن داشت که اکثریت اعضا موافق تصویب لوایح مرتبط با FATF هستند اما بعد فضا کمی تغییر کرد و مخالفت‌ها بیشتر شد. واقع امر این است که اعضای مجمع به خوبی تبعات ناشی از گرانی، تورم و آشفتگی معیشت مردم را می‌دانند. معتقدم آرای اعضای مجمع درباره لوایح مرتبط با FATF به صورت شفاف به مردم اعلام شود تا مردم در جریان نظرات اعضای مجمع قرار گیرند. برخی اعضای مجمع دارای تفکر خاصی هستند اما …. آقای صدر شما اشاره کردید که مجمع کارکرد اصلی خود را ندارد.
تسنیمتسنیم10 ساعت قبل
وی با بیان اینکه پروژه‌های گردشگری در سال رونق تولید از اولویت برخودار هستند، بیان کرد: یکی از محورهای اصلی توسعه قم، گردشگری به ویژه گردشگری زیارتی است. استاندارقم با تاکید بر اینکه باید مراکزی برای مسافرپذیرها و مجتمع‌های ارزان قیمت در استان احداث شود، ادامه داد: احداث مراکز ارزان قیمت منافاتی با توسعه و حمایت از مراکز اقامتی مدرن و پیشرفته ندارد. حمید یزدانی مدیرکل میراث فرهنگی و گردشگری قم در این مراسم گفت: مجتمع دشت بهشت، بخش‌های ویژه‌ای برای معرفی و فروش صنایع دستی پیش بینی شده است. مدیر کل میراث فرهنگی و گردشگری قم تصریح کرد: با توسعه بوم گردی امکان و بستر لازم برای برپایی جشنواره‌های ویژه روستائیان نیز فراهم می‌شود. وی با بیان اینکه مشکلات ارتباطی و عدم آنتن دهی اینترنت از دیگر مشکلات اصلی و مهم مجتمع دشت بهشت است، افزود: در کنار مسیر غیر ایمن دسترسی به مجتمع دشت بهشت، ازنظر روشنایی نیز وضعیت این محور مطلوب نیست.

روند کاهشی در بازار طلا و ارز

صدا و سیماصدا و سیما12 ساعت قبل

نظرها

اخبار بیشتر