با برانکو در تماسم، اما در مورد تمدید قرارداد حرف نمی‌زنیم/ مدیریت هر خرابه‌ای را به من دادند، آباد شد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. جام نیوز
  4. ورزشی
با برانکو در تماسم، اما در مورد تمدید قرارداد حرف نمی‌زنیم/ مدیریت هر خرابه‌ای را به من دادند، آباد شد

با برانکو در تماسم، اما در مورد تمدید قرارداد حرف نمی‌زنیم/ مدیریت هر خرابه‌ای را به من دادند، آباد شد

جام نیوزخبرگزاری جام نیوز |
مدیرعامل پیشین پرسپولیس گفت: برانکو از پرسپولیس نمی‌رود، چون عاشق ایران است و اخلاق حرفه‌ای را همیشه رعایت می‌کند.

به گزارش سرویس ورزشی جام نیـوز، انتشار خبری مبنی بر ممنوع‌الخروج شدن اعضای هیئت‌مدیره قبلی باشگاه پرسپولیس، موج عجیبی بین هواداران پرسپولیس ایجاد کرد. در همین رابطه با حمیدرضا گرشاسبی مدیرعامل پیشین سرخپوشان به صحبت پرداختیم که می‌خوانید:

*اتفاقاتی رخ می‌دهد که انگار باید نگران وضعیت شما باشیم!

نگران نباشید، دیگر شرایط از این بدتر که نمی‌شود! فعلا زندگی عادی خودم را دارم و کارم را می‌کنم، اما هنوز هم جواب یک سؤال را نگرفته‌ام و به دنبالش هستم.

*چه سؤالی؟

از یک طرف می‌گویند پرسپولیس، دولتی نیست و روی پای خودش ایستاده، اما از سوی دیگر هیئت‌مدیره را دولت می‌آورد و می‌برد. ما را هم به خاطر اینکه مدیر دولتی بودیم، برکنار کردند.

*حالا با این موضوع ممنوع‌الخروجی چطور کنار می‌آیید؟

خارج که نمی‌رویم، چه نیازی به مجوز داریم؟ نه با کسی تماس می‌گیرم و نه التماس کسی را می‌کنم که مشکلم را حل کند. آخرش هم، یک آپارتمان دارم که آن هم فدای سر هواداران پرسپولیس! بدتر از اینکه نمی‌شود. بابت بدهی مالیاتی که اصلا به من ربط ندارد، تا این حد گرفتار شده‌ام.

*در مورد این بدهی مالیاتی بیشتر توضیح می‌دهید؟

از روزی که باشگاهی به اسم پرسپولیس تأسیس شد تا امروز ۶۸، ۶۹ میلیارد تومان بدهی به مالیات نوشته شده که تقریبا تمام این بدهی، علی‌الرأس است. یعنی گزارش مالی به اداره مالیات داده نشده و ممیزان این اداره برای هر سال به صورت تخمینی، یک عددی را نوشته‌اند و حالا همان عدد به ۶۹ میلیارد تومان رسیده است. نه بنده و نه سایر مدیران قبلی و بعدی باشگاه، هیچ تأثیری روی این رقم نداشته‌اند فقط گرفتاری‌هایش برای ما باقی مانده است. البته قابل شکایت است و ما هم باید وکیل بگیریم و پیگیری کنیم.

*قبل از اینکه کار به شکایت بکشد، نمی‌خواهید با مسئولان وزارت ورزش در این مورد جلسه‌ای داشته باشید؟

نه، چه جلسه‌ای؟ آن‌ها ما را از لیست هیئت‌مدیره پرسپولیس کنار نگذاشته‌اند و تمام این دردسر‌ها به همین خاطر است.

*یعنی چی؟

طبق مدارکی که در اداره ثبت شرکت‌ها وجود دارد، هنوز بنده مدیرعامل هستم و اعضای هیئت‌مدیره قبلی نیز، هیئت‌مدیره باشگاه. مشکل ممنوع‌الخروجی ما نیز وقتی حل می‌شود که وزارت ورزش، نام اعضای جدید هیئت‌مدیره را به اداره ثبت شرکت‌ها بدهد، اما نمی‌دانم چرا از این کار، سر باز می‌زنند.

*با این همه مشکل، پشیمان نیستید که مدیرعامل پرسپولیس شدید؟

من عاشق کار‌های سخت هستم. هر کجا به‌هم می‌ریخت، مدیریتش را به من می‌دانند و خرابه‌ها را تبدیل به آبادی می‌کردم. این را من نمی‌گویم، آمار می‌گوید. از اداره کل ورزش خوزستان تا دبیرکلی فدراسیون کشتی، از ریاست اداره ورزش شمیران تا همین باشگاه پرسپولیس. عاشق کار در بحران هستم و اینکه جاده خاکی را اتوبان کنم ولی انتهای کار با من این رفتار‌ها می‌شود.

*خیلی‌ها می‌گویند ایرج عرب دچار سوء مدیریت شده، اما شما فکر می‌کنید مشکل امروز عرب در پرسپولیس چیست؟

خبری: اخبار ورزشی دنیا، از سراسر‌ وب را در خبری بخوانید

دوست ندارم در این مورد حرف بزنم، اما وقتی یک تیم نتایج خوب می‌گیرد، انتظارات بالا می‌رود و در این شرایط، کار خیلی سخت می‌شود. موقعی که من با برانکو در فصل قبل تمدید قرارداد کردم، دلار ۴ هزار و خورده‌ای تومان بود، اما امروز بالای ۱۲ هزار تومان است. این‌ها به سوء مدیریت در پرسپولیس ربطی ندارد بلکه به اختلاس‌ها و سوء مدیریت در بخش اقتصادی کشور برمی‌گردد. یک زمانی ما با ۷ میلیون تومان بهترین هتل‌ها را برای پرسپولیس می‌گرفتیم، اما حالا هتل‌ها با ۵۰ میلیون تومان هم برای باشگاه‌ها ناز می‌کنند.

*یعنی با این شرایط، جدایی احتمالی برانکو تقصیر مدیران باشگاه نیست؟

من می‌گویم برانکو از پرسپولیس نمی‌رود، چون عاشق ایران است و اخلاق حرفه‌ای را همیشه رعایت می‌کند. امکان جدایی برانکو خیلی کم است.

*شما با برانکو در تماس هستید؟

بله بالاخره ۳، ۴ سال کنار هم بودیم. الان هم تلفنی، یک حال و احوالی می‌کنیم.

*از او در مورد ادامه حضورش هم سؤالی پرسیده‌اید؟

نه وارد این بحث‌ها نمی‌شویم. فقط یک احوالپرسی ساده.

*می‌دانید که طاهری مدیر قبل از شما و عرب مدیر بعد از شما در پرسپولیس استعفا کرده‌اند؟

طاهری را می‌دانستم، اما مگر عرب استعفایش را تکذیب نکرد؟ به هر حال فقط این را می‌دانم که کار کردن در پرسپولیس واقعا سخت است. مدیرعامل باشگاه را می‌نشانند در یک قایق و داخل دریا رهایش می‌کنند، آن وقت می‌گویند خودت را نجات بده. هیچ احدی هم حمایت نمی‌کند.

*شما چطور فصل قبل با پنجره بسته بازیکن خریدید و با برانکو تمدید قرارداد کردید؟

می‌ترسم جواب این سؤال را بدهم و مدیران باشگاه دچار مشکل شوند! من از کودکی در ورزش حضور داشتم و با این فضا آشنا هستم. می‌دانستم باید چطور وارد کار شوم. قبل از پایان فصل قبل با برانکو قرارداد بستم و به محض شروع نقل و انتقالات، سراغ خرید بازیکن رفتم. واقعا سخت است ترابی را از چنگ تراکتور و سایپا دربیاورید. ساعت ۳ صبح در منزلم با او قرارداد بستم، فردای همان روز گفتند از فلان باشگاه، پیشنهاد دو برابری داشت. این‌ها با تلاش کردن حاصل می‌شود. البته معتقدم در حال حاضر، پرسپولیس هم نیاز به بازیکنان زیادی ندارد. نهایتا جای علیپور و نادری که احتمالا جدا می‌شوند، باید یار جدید بگیرند.

*به عرب در این مورد چه پیشنهادی می‌دهید؟

ما که نباید پیشنهاد کنیم؛ برانکو باید نظر بدهد. مثلا من همیشه دنبال یک مهاجمی بودم که در محوطه جریمه حریف باشد و فقط توپ‌ها را به گل تبدیل کند، اما برانکو می‌گفت مهاجمی بگیریم که از نیمه زمین توپ بگیرد و خودش برای خودش موقعیت‌سازی کند. نگاه‌مان فرق داشت. فقط برانکو است که باید بازیکن بگیرد نه عرب.

خبرورزشی

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

ورزش۳ورزش۳1 روز قبل
به گزارش «ورزش سه»، جمعه گذشته بود که زین الدین زیدان اردوی رئال در مونترال کانادا را ترک کرد و به اسپانیا برگشت. باشگاه رئال مسائل خانوادگی را دلیل بازگشت زیدان اعلام کرد و سپس مشخص شد که وخامت حالبرادر بزرگ او باعث شده تا او اردوی رئال را ترک کند. فرید زیدان در نهایت شنبه درگذشت و خانواده زیدان را در غم و اندوه فرو برد. زین الدین زیدان شب گذشته با انتشار عکسی از خود و برادرش در اینستاگرام نوشت: «تو همیشه به من مسیر را نشان می‌دادی. همیشه در قلب من جای خواهی داشت.» زیزو قرار است در چند روز آینده به اردوی رئال در کانادا برگردد.
جام نیوزجام نیوز1 روز قبل
شما قبلا به این مطلب رای داده ایدبه گزارش سرویس ورزشی جام نیوز، فرناندو دخسوس که برای جنشینی رحمتی مدنظر باشگاه استقلال قرار داشت. رسما به تیم فوتبال پارس جنوبی جم پیوست و فصل آینده با پیراهن زرد در میادین حاضر خواهد شد. این دروازه‌بان که سابقۀ حضور در چند تیم فوتبال ایران را دارد فصل آینده شاگرد فراز کمالوند خواهد بود. کمالوند با حضور در جم قصد دارد تیم فوتبال این شهر را در میان تیم‌های بالانشین قرار دهد و حتی خود را به عنوان مدعی کسب سهمیۀ لیگ قهرمانان آسیا مطرح کند.
فارسفارس1 روز قبل
مسعود سلطانی‌فر وزیر ورزش و جوانان به رئیس فدراسیون پزشکی ورزشی دستور داد تمام هزینه‌های درمانی امیرمحمد رضایی کشتی‌گیر فرنگی کار را بر عهده بگیرد و پیگیر درمان این جوان مازنی که حین تمرین دچار آسیب‌دیدگی شدید شد، باشد. شاید برای کشتی‌گیری مانند امیرمحمد رضایی و پدر کشاورزش پرداخت هزینه سنگین ۳۰ تا ۴۰ میلیون تومانی خیلی سخت باشد و این موضوع غیرممکن به نظر برسد. امیرمحمد رضایی در حال تمرین بود که به یک‌باره در حال اجرای فن حریفش از ناحیه گردن دچار آسیب‌دیدگی شد. در ابتدا امیرمحمد و مربیانش فکر می‌کردند که این موضوع فقط گرفتگی است و با مدت کوتاهی استراحت این مشکل برطرف خواهد شد. به گزارش فارس؛ امیرمحمد رضایی اهل روستای اسکنده از توابع شهرستان محمودآباد که چندین قهرمانی مسابقات در مازندران و همچنین مقام سوم در مسابقات کشتی فرنگی قهرمانی کشور را در کارنامه خود دارد.

جوانگرایی ویلموتس و بازیکنان قدیمی کولاکوویچ

صدا و سیماصدا و سیما21 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ در خارج از گود این هفته خواهید دید: > برعکس سرمربی قبلی تیم ملی فوتبال، مارک ویلموتس سرمربی جدید تیم ملی اهل تعامل و دوستی است>> ویلموتس در تمرینات تیم ملی فوتسال و تیم ملی امید حاضر شد>>> مارک ویلموتس تعداد بسیار زیادی بازیکن جوان به تیم ملی فوتبال دعوت کرده است>>>> والیبال ایران با عنوان پنجمی از لیگ ملت‌های والیبال خداحافظی کرد و روی سکو نرفت و اکنون وقت آن است عملکرد مربی تیم را بررسی کند که چرا هنوز همه زور تیم ما روی چند بازیکن قدیمی ۱۰ تا ۱۲ سال قبل است>>>>> فدراسیون والیبال حدود ۸ ماه است رئیس ندارد و با سرپرست اداره می‌شود>>>>>> دستاورد‌های تیم هاکی! >>>>>>> جواد نکونام می‌گوید پول برای خرید بازیکن میلیاردی در تیمش ندارد>>>>>>>> ملی پوشان فوتسال در انتظار پاداش قهرمانی خود در آسیا
صدا و سیماصدا و سیما7 ساعت قبل
کاروان بلند قامتان والیبال کشورمان اعزامی به مسابقات جام ملت‌های جهان، لحظاتی پیش به کشور بازگشتند. به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، تیم ملی بزرگسالان والیبال کشورمان پس از کسب مقام پنجمی در مسابقات قهرمانی جام ملت‌های جهان که در شیکاگوی امریکا برگزار شد شامگاه امروز وارد فرودگاه بین المللی امام خمینی شدند. در این مسابقات تیم ملی کشورمان با پنج باخت به مقام پنجمی رسید این در حالیست که در دوره قبل این مسابقات جایگاه تیم ملی والیبال ایران پله چهارم جهان بود.
روزنوروزنو13 ساعت قبل
در ادامه خریدهای امروز باشگاه پرسپولیس که ساعاتی پیش احمدوند و عبدی را رسما به هواداران تیم معرفی کردند، حالا از امیر روستایی، بازیکن فصل گذشته تیم پیکان که با قراردادی سه ساله به پرسپولیس پیوسته است رونمایی کرد. این بازیکن ۲۱ ساله در پست مهاجم بازی می‌کند.

نظرها

اخبار بیشتر