شبکه ریلی در برخی استان‌ها توسعه یافته ولی قطاری برای تردد نیست
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایسنا
  4. اقتصادی
شبکه ریلی در برخی استان‌ها توسعه یافته ولی قطاری برای تردد نیست

شبکه ریلی در برخی استان‌ها توسعه یافته ولی قطاری برای تردد نیست

ایسناخبرگزاری ایسنا |
وزیر راه و شهرسازی مطرح کرد: ظرفیت بار جا به جا شده از طریق راه‌آهن در سال ۹۶، ۳۰ میلیون تن بوده که این آمار در سال ۹۷ به ۵۲ میلیون تن رسیده و سعی می‌کنیم تا پایان دولت ظرفیت بار جا به جا شده از طریق راه‌آهن را به ۱۰۰ میلیون تن برسانیم.

به گزارش ایسنا، محمد اسلامی در حاشیه بازدید از ایستگاه بستان آباد خط آهن «میانه - تبریز» در خصوص وضعیت این پروژه، اظهار کرد: صرف نظر از کاستی‌ها، همت همه جانبه باعث شده که این پروژه از پیشرفت خوبی برخوردار شود؛ به طوری که ریل‌گذاری شده و مراحل تحکیم و تثبیت نیز به اتمام خواهد رسید.

وی ادامه داد: با توجه به اتصال این پروژه به سراب و جمهوری آذربایجان، قطار میانه - تبریز بخشی از مسیر ترانزیت را تکمیل می‌کند، همچنین گلوگاه‌های آن در مسیر «بستان آباد - تبریز» نیز رفع شده که طبق پیش‌بینی این پروژه طی امسال و سال آتی به مقاصد مورد هدف می‌رسد.

اسلامی در خصوص وضعیت ایستگاه بستان آباد، گفت: ساختمان ایستگاه بستان آباد در حال تکمیل بوده و آیتم‌های مختلف آن پیش‌بینی و خریداری شده و نصب خواهد شد، همچنین راه دسترسی‌اش نیز تملک شده و در حال زیرسازی است.

وی ادامه داد: خط آهن در برنامه دولت تدبیر و امید، برنامه توسعه ششم و در صدر تأکیدات مقام معظم رهبری قرار دارد، از این رو آقای رئیس جمهور اهتمام جدی به توسعه شبکه‌ی ریلی دارد.

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه شبکه ریلی در برخی استان‌ها توسعه یافته ولی قطاری برای تردد وجود ندارد، مطرح کرد: قراردادهای سنگینی با صنایع برای توسعه ناوگان ریلی منعقد شده و تسهیلاتی نیز در اختیارشان قرار گرفته تا در کنار شبکه ریلی، ناوگان قدرتمند ساخت داخل نیز داشته باشیم و سهم بار و مسافر در حمل‌ونقل ریلی افزایش یابد.

وی ادامه داد: احداث زیرساخت بخشی از کار بوده و بخش مهمتر، تأمین قطار برای حمل‌ونقل مسافر و بار است. بستان آباد منطقه لجستیکی بوده و می‌تواند از ظرفیت حمل‌ونقل ریلی برای انتقال بار در شریان‌های داخلی و خارجی استفاده کرد.

وزیر راه و شهرسازی افزود: راهکارمان برای افزایش ظرفیت بار جا به جا شده از طریق راه‌آهن افرایش خطوط باری است و از صنعتگران، سرمایه‌گذاران و هرکسی که سهمی در تولید دارد، دعوت می‌کنم که برای اتصال به خط آهن خودشان پیش قدم شوند.

در خبری بخوانید: بروز ترین اخبار اقتصادی و بازرگانی از سراسر وب

اسلامی با بیان اینکه ۲۳۰ هزار کیلومتر طول راه‌های کشور است، اظهار کرد: از نظر حجم راه‌های روستایی در مقایسه با کشورهای مشابه پر ظرفیت‌ترین کشور هستیم و از طریق صاحبان صنایع و معادن و توان دستگاه‌های ایفای نقش کننده برای محرومیت‌زدایی استفاده کرده و نهضت بهسازی راه‌های روستایی را در سال ۹۸ اجرا می‌کنیم.

وزیر راه و شهرسازی هفت کیلومتر از پروژه بزرگراه «سراب - بستان‌آباد» را افتتاح کرد.

به گزارش ایسنا، این پروژه در سه قطعه در حال اجرا است که طول قطعه یک ۲۷ کیلومتر بوده که زیر بار ترافیک رفته، قطعه دو به طول ۲۵ کیلومتر بوده که هفت کیلومتر از آن زیر بار ترافیک رفته و قطعه سه به طول ۲۵ کیلومتر بوده که ۱۲ کیلومتر از آن زیر بار ترافیک رفته است.

محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی در رابطه با پروژه بزرگراه سراب - بستان‌آباد گفت: با توجه به پیگیری‌های نماینده سراب در مجلس، این پروژه پیشرفت خوبی دارد و امیدوارم بخش‌های باقی مانده تا پایان سال به بهره‌برداری برسد.

وی افزود: پیش‌بینی می‌شود ۱۵ کیلومتر از این پروژه قبل از فرارسیدن فصل سرما زیرسازی و آسفالت ریزی شده و به بهره‌برداری برسد.

اسلامی در خصوص مشکلات این مسیر همچون نبود گاردریل در برخی از کیلومترها، اظهار کرد: گاردریل ایمنی ایجاد نمی‌کند و مردم باید مقررات را رعایت کنند؛ البته نواقص پروژه‌ها رفع می‌شود.

وی افزود: شرایط بودجه خاص بوده و باید بر اساس آن وعده دهیم تا ضمن عمل به تعهدات، کاستی در پروژه ایجاد نشود.

اسلامی در خصوص مشکلات مسکن مهر سراب، گفت: شورای مسکن استان‌ها بعد از وقفه چند ساله تشکیل می‌شود و دستورات لازم جهت حل مشکلات مسکن مهر سراب داده شده است. در مجموع اگر مشکلات مسکن مهر ناشی از مسائل حقوقی، قضائی و اختلافات داخلی نباشد، رفع می‌شود.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

قدس آنلاینقدس آنلاین1 روز قبل
با وجود رشد شاخص سهام و افزایش قیمت اغلب سهام بورسی، ارزش معاملات خرد سهام همچنان در سطوحی پایینی قرار دارد. به این ترتیب در حالی که سه ماهه بهار بورس تهران میانگین روزانه شاهد تبادل حدود ۱۱۰۰ میلیارد تومان نقدینگی بود، امروز این عدد به حدود ۷۰۰ میلیارد تومان رسید. با این حال آنچه مشهود است، استراحت طبیعی بورس تهران پس از رالی پرشتاب ۳۳ درصدی است. در میان نمادهای با بیشترین اثر بر شاخص بورس نماینده‌هایی از گروه‌های معدنی، شیمیایی، مخابرات و همچنین پالایشی‌ها مشاهده می‌شود. در عین حال امروز بورس تهران میزبان سومین عرضه اولیه در سال ۹۸ بود.
خبر فوریخبر فوری4 ساعت قبل
محمدولی گفت: حباب سکه امروز به ۳۱۰ هزار تومان رسید که نسبت به روز گذشته ۵ هزار تومان افزایش قیمت داشته است. عبادالله محمدولی، رئیس انجمن صنفی کارفرمایان صنعت طلا و جواهر گفت: حباب سکه امروز به ۳۱۰ هزار تومان رسید که نسبت به روز گذشته ۵ هزار تومان افزایش قیمت داشته است. رئیس انجمن صنفی کارفرمایان صنعت طلا و جواهر با اشاره به اینکه هر مثقال طلا ۱۰ هزار تومان افزایش قیمت داشته است افزود: قیمت هر گرم طلای ۱۸ عیار نسبت به روز گذشته ۱۴۰۰ تومان افزایش داشته است. محمدولی با بیان اینکه هر قطعه سکه نسبت به روز گذشته ۵ هزار تومان افزایش قیمت داشته است تصریح کرد: قیمت اونس جهانی در بازار افزایش داشته و به ۱۴۰۵ دلار رسیده است. در جریان معاملات امروز بازار آزاد تهران، هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید ۴ میلیون و ۷۱۵ هزار تومان، سکه طرح قدیم ۴ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان، نیم سکه ۲ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان، ربع سکه یک میلیون و ۵۷۰ هزار تومان و سکه گرمی ۹۸۰ هزار تومان داد و ستد شد.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز1 روز قبل
وی در خصوص علت وقوع حادثه اظهار داشت: شواهد حاکی از این است که در این کارگاه و در انباری آن مقادیری ماده منفجره «تی ان تی» و سیلندرهای گاز مایع وجود داشته که بر اثر جوشکاری در این محیط با رسیدن حرارت و آتش مواد منفجره آتش گرفته است. وی بیان کرد: جنازه فرد جان باخته توسط آمبولانس آتش نشانی بوکان به سردخانه بیمارستان شهید قلی پور این شهر انتقال داده شد. به گزارش ایرنا، هفته گذشته نیز بر اثر انفجار کپسول ال ی جی خودرو سواری در بوکان ۱۹ نفر مجروح شده بودند که پنج نفر از مصدومان به مراکز درمانی ارومیه و تبریز منتقل شده‌اند.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین4 ساعت قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از مهر، رسول کوهپایه زاده در خصوص پرونده سکه ثامن گفت: در هفته قوه قضاییه با تدبیر و پیگیری‌های رئیس محترم قوه قضاییه مقام معظم رهبری با پرداخت طلب مالباختگان و شکات سکه ثامن در مرحله دادسرا موافقت شده است. وی افزود: این موضوع عیدی بزرگ قوه قضاییه در هفته قوه قضاییه به مالباختگان و شکات پرونده سکه‌ثامن است. وکیل مدافع شکات پرونده سکه‌ثامن گفت: مقرر شد که از وجوه توقیف شده از متهم در مرحله دادسرا به نسبت به سهام‌ها رد مال صورت بگیرد. این موضوع در طول تاریخ قوه قضائیه و دستگاه قضایی بی‌سابقه است من به وکالت از مالباختگان و شکات پرونده سکه‌ثامن نهایت تشکر را از رهبری و رییس قوه قضاییه ابلاغ می‌کنم.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز3 ساعت قبل
به گزارش اقتصادنیوز به نقل از نمناک؛ اگر شما هم کفش مجلسی پاشنه بلند مشکی رنگ و ساده‌ای دارید که دیگر تکراری شده و از پوشیدن آن خسته شده‌اید بد نیست با ایجاد تغییراتی آسان آن را به کفشی جدید و متفاوت تبدیل کنید. تزیین کفش یکی از کارهای ساده‌ای است که همه خانم‌ها میتوانند به راحتی در خانه انجام دهند، برای تزیین کفش میتوانید از نگین‌های ریز و درشت استفاده کنید. روش تزیین کفش با نگین برای تزیین کفش به چه وسایلی نیاز دارید؟ نگین‌ها ریز و درشتچسب قطره ایدم باریک تزیین کفش مشکی با نگین‌های مختلف اولین کاری که باید انجام دهید این است که مقدار کمی از چسب را داخل یک ظرف بریزید و سپس با دم باریک یکی یکی نگین‌ها را بردارید و به چسب بزنید و روی محل مورد نظرتان بچسبانید، همانطور که در تصاویر مشاهده میکنید از نگین هایی در شکل و سایز‌های مختلف استفاده شده است حتی میتوانید از نگین‌های رنگی یا حتی مروارید هم استفاده کنید این دیگر بستگی به سلیقه و میزان خلاقیت شما دارد. تزیین کفش ساده به زیباترین شکل
ایلناایلنا9 ساعت قبل
نیروگاه‌هایی بادی به عنوان انرژی پاک و بدون آلودگی، چشم‌انداز اقتصاد انرژی بریتانیا را تشکیل داده است. این کشور در حال سرمایه‌گذاری بیشتر در این بخش است. به گزارش ایلنا به نقل از بی‌بی‌سی، توربین‌های بادی در بیش از ۳۰ نقطه بریتانیا از برایتون تا مورای فیرث نصب شده‌اند. پیش‌بینی می‌شود تا سال ۲۰۳۰ میلادی صنعت نیروگاه‌های بادی در بریتانیا سالانه به میزان ۳۰ میلیارد پوند سالانه درآمدزایی کند و انتظار می‌رود تا این سال این کشور یک سوم برق خود را از این نیروگاه‌ها تامین کند. این سرمایه‌گذاری جدید در بخش‌های نگهداری، خلاقیت و ایجاد مشاغل بیشتر متمرکز خواهد بود.

نظرها

اخبار بیشتر

پربحث‌ترین خبرها


سپاه می‌گوید پهپاد آمریکا رو سرنگون کرده، پنتاگون می‌گوید پهپادی نداشتیم

4 روز قبلپوشش خبری3

محمد یا محمدرضا؛ کدامیک از برادران خاتمی دروغ می‌گوید؟ + فیلم

2 روز قبلمشرق‌نیوز2

افشاکنندگان فسادهای مسئولان مورد حمایت قرار گیرند

4 روز قبلفارس2

ضوابط ویژه برای رفتار بازیگران مشهور در سفر به خارج

2 روز قبلعصر ایران1

کشف حجاب ستاره اسکندری در ترکیه + فیلم

3 روز قبلرکنا1

فیلمی از لحظه انهدام پهپاد امریکایی توسط سامانه سوم خرداد

3 روز قبلالف1

واکنش ترامپ به انهدام پهپاد گلوبال هاوک؛ چه کسی اشتباه بزرگ را کلید زد؟

4 روز قبلخبر فوری1

پرونده| زیست شبانه در تهران؛ از شب‌های رمضان تا اولتیماتوم پلیس

4 روز قبلخبرآنلاین1

حاشیه‌های مناظره زاکانی و تاجزاده/فردی که قرار بود جانشین زنگنه شود/چرا دادگاه محمدرضا خاتمی به صورت کامل از تلویزیون پخش نمی‌شود؟

5 روز قبلالف1

الکترونیک کردن خدمات و اجرای طرح کاداستر

5 روز قبلصدا و سیما1