خراسان شمالی از فواید مرز مشترک با کشور همسایه بهره نبرده است
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. تسنیم
  4. سیاسی
خراسان شمالی از فواید مرز مشترک با کشور همسایه بهره نبرده است

خراسان شمالی از فواید مرز مشترک با کشور همسایه بهره نبرده است

تسنیمخبرگزاری تسنیم |
استاندار خراسان شمالی گفت: خراسان شمالی یکی از ۱۶ استانی است که مرز مشترک با کشور همسایه دارد ولی منطقه آزاد تجاری که حق مردم این استان است و نیز بازارچه مرزی ندارد که از رئیس مجلس خواهش می‌کنم در این باره استان را کمک کند.

- اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بجنورد، محمد علی شجاعی عصر امروز در دیدار نخبگان استان با رئیس مجلس شورای اسلامی، اظهار داشت: فرمول متمرکز نسخه پیچی در تهران نمی‌تواند پاسخگوی توسعه خراسان شمالی باشد.

وی افزود: در خراسان شمالی هم افزایی وجود دارد و هم افزایی موجب شده است تا بتوانیم خیلی از نداشته‌ها را جبران و بتوانیم سیل را مدیریت کنیم و نگذاریم به بحران تبدیل شود.

استاندار ادامه داد: دربحث سیل از نظر تعداد واحدهای مسکونی مصوب شده در هیئت دولت سومین و کمک‌های بلاعوض پنجمین استان هستیم. فقط ۲۵ میلیارد تومان از خسارت سیل به استان خراسان شمالی اختصاص داده شده است که از وزیر کشاورزی خواهش می‌کنم این رقم بیشتر شود.

در وبسایت خبری بخوانید: پربازدیدترین خبر های سیاسی در ایران و جهان

شجاعی با انتقاد از نحوه نگاه متمرکز به بخش‌های مختلف کشور٬ تصریح کرد: فرمول متمرکز نسخه پیچی در تهران نمی‌تواند پاسخگوی توسعه استان باشد. از رئیس مجلس خواهش می‌کنم در این باره تدبیری بیندیشد. خراسان شمالی دارای محرومیت‌هایی است با نگاه ویژه و بومی باید مرتفع شود.

وی ادامه داد: خراسان شمالی یکی از ۱۶ استانی است که مرز مشترک با کشور همسایه دارد ولی منطقه آزاد تجاری که حق مردم این استان است و نیز بازارچه مرزی ندارد که از رئیس مجلس خواهش می‌کنم در این باره استان را کمک کند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

فردا نیوزفردا نیوز1 روز قبل
چنین فرایندی نتیجتا مقاومت را در اشکال تخیلی و غیرحقیقی‌اش نمودار کرده و مانع از بروز مقاومت حقیقی در داخل می‌شود. این مطالبه زمانی اشکال رادیکال پیدا کرد که تیم‌های مهمان در ایران توانستند تماشاگران زن را با خود به ورزشگاه بیاورند، ولی از حضور زنان ایرانی در آن دیدارها ممانعت به عمل آمد. سوم - انهدام مقاومت به سبک اخته‌هایکی دیگر از عیوب و نقصان‌های موجود در فرایند مطالبه‌گری و مقاومت در جامعه ایرانی تقلیل امر کلی و جمعی به امور فردی و اخلاقی و خصوصی است. بگذارید با یک مثال، بحث را شفاف‌تر کنیم؛ چندی پیش رامبد جوان به همراه همسرش برای به دنیا آوردن بچه‌شان به کانادا رفتند! این همان چیزی است که در کشور ما و فضای عمومی جامعه ایرانی فراگیر شده و در همین زمینه است که مع الاسف با عادی‌سازی گسترده فرهنگ مزورانه مبتنی بر ریا و نفاق مواجه‌ایم.
ایرناایرنا5 ساعت قبل
مقتدا صدر در طول یکی دو هفته اخیر نارضایتی خود را از عملکرد دولت عبدالمهدی ابراز داشته و در تازه‌ترین بیانیه، برای دولت عبدالمهدی ضرب الاجل ۱۰ روزه تعیین کرده است. وی از تمامی فراکسیون‌های پارلمان نیز خواسته است که با نخست وزیر عراق همکاری کرده و به او آزادی انتخاب لازم را بدهند. صدر همچنین به قطع دست شرکت «ژنرال الکتریک» آمریکا بر برق عراق اشاه کرده و گفته است که اداره برق سراسری باید در اختیار عراق باشد و با دستان خود عراقی‌ها و نه خارجی‌ها اداره شود. وزارت برق عراق اعلام کرده است که میزان تجهیز برق در سال جاری به ۱۷ هزار مگاوات در ساعت رسیده که در طول سال‌های بعد از سقوط رژیم صدام بی سابقه بوده است. رؤسای سه گانه عراق با توجه به شرایط حساس منطقه، اعتراضات عمومی را در این برهه به صلاح عراق نمی‌دانند و بر همین اساس، ریاست جمهوری عراق دوشنبه شب گذشته، به منظور مهار اعتراضات عمومی، با رهبران فراکسیون‌های سیاسی در حضور نخست وزیر عراق تشکیل جلسه داد.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴13 ساعت قبل
ساعت ۲۴ - روسیه دردهه‌های تازه سپری شده دراختیار ولادیمییرپوتین و گروه کوچک اما پرقدرت او قراردارد. علاوه بر بحث سوریه، برخی از مواضع نه چندان شفاف مقامات روسیه در رابطه با برجام نیز بر نارضایتی و بدگمانی ایرانی‏‌ها نسبت به روس‏‌ها افزوده است. در این مورد در خبرها به نقل از سخنگوی دولت روسیه آمده بود که ایران شروط وزیر خارجه آمریکا را بررسی کند. همچنین از سرگئی ریابکوف معاون وزیر خارجه روسیه نقل شده است که حفظ توافق هسته‌ای ایران بدون اینکه تهران امتیازات جدیدی واگذار کند غیرممکن خواهد بود. روسیه به ‏طور اساسی و قاطعانه مخالف تغییر نظام سیاسی در ایران است.

حاشیه‌های مناظره زاکانی و تاجزاده/فردی که قرار بود جانشین زنگنه شود/چرا دادگاه محمدرضا خاتمی به صورت کامل از تلویزیون پخش نمی‌شود؟

الفالف4 ساعت قبل
هر روز اخبار مهمی در رسانه‌ها در حوزه‌های مختلف منتشر می‌شود. بعضا این اخبار توسط خبرگزاری‌ها و رسانه‌ها مورد توجه قرار می‌گیرد و تحلیل می‌شود اما ممکن است برخی از اخبار چندان دیده نشود. وقتی زاکانی از او پرسید که چه کسی چنین چیزی گفته است؟ تاجزاده گفت: «آقای اراکی همین دو روز پیش گفته است». پیش‌از‌این، رضا خاتمی پس از برگزاری جلسه دوم دادگاه خود در روز ۱۱خرداد۹۸، در جمع خبرنگاران با اینکه قبلا گفته بود در انتخابات هشت‌میلیون رأی تقلب شده، اعلام کرد اساسا برایش عدد مهم نیست. او ضمنا در اظهاراتی جالب‌تر گفت: اگر دومیلیون تقلب هم ثابت شود، موضوع سالم‌نبودن انتخابات سال ۸۸ اثبات شده است.
فراروفرارو22 ساعت قبل
علیرضا شیر محمدعلی نفر اول از چپ استبازدید از فشافویه، پاسخ‌گوشدن سازمان زندان‌ها، احضار وزیر دادگستری به مجلس؛ اخبار قتل یک متهم سیاسی هنوز ادامه دارد. به گزارش شرق، علی مطهری و الیاس حضرتی از علیرضا آوایی درباره علت قتل متهم سیاسی در فشافویه سؤال پرسیدند. در توضیح آن، اما نوشته شده که چطور دو متهم سابقه‌دار به متهمی سیاسی دسترسی داشته‌اند. حتی پیگیری نمایندگان و سؤال از وزیر دادگستری برای اجرانشدن آن هم به نتیجه‌ای نرسید. در طرح جدید متهم می‌تواند ادعا کند که جرمش سیاسی است و این تفاوت چشمگیر با طرح قبلی دارد.

لرزش شدید بدن مرکل هنگام استقبال از رئیس جمهور اوکراین (فیلم)

عصر ایرانعصر ایران12 ساعت قبل

نظرها

اخبار بیشتر