واکنش فلسطین به تصمیم مولداوی در انتقال سفارت خود به قدس
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مهر
  4. سیاسی
واکنش فلسطین به تصمیم مولداوی در انتقال سفارت خود به قدس

واکنش فلسطین به تصمیم مولداوی در انتقال سفارت خود به قدس

مهرخبرگزاری مهر |
وزارت خارجه فلسطین در واکنش به تصمیم مولداوی در انتقال سفارت خود به قدس اعلام کرد: این اقدام نقض قوانین بین المللی بوده و مغایر با قطعنامه‌های سازمان ملل در این رابطه است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از آناتولی، وزارت خارجه فلسطین در بیانیه‌ای ضمن محکوم کردن تصمیم دولت مولداوی برای انتقال سفارت خود از تل آویو به قدس اشغالی اعلام کرد: این اقدام نقض قوانین بین المللی بوده و مغایر با قطعنامه‌های سازمان ملل در این رابطه است.

در این بیانیه تصریح شده که پاول فیلیپ نخست وزیر مولداوی برای جلب حمایت آمریکا و رژیم صهیونیستی از وی، تصمیم فوق را اتخاذ کرده است.

در سایت خبری بخوانید: جدیدترین اخبار سیاسی بین المللی

این درحالیست که نخست وزیر مولداوی دیروز اعلام کرد که سفارت این کشور از تل آویو به قدس منتقل می‌شود.

گفتنی است دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا در ۶ دسامبر ۲۰۱۷، قدس را پایتخت رژیم صهیونیستی اعلام کرد و از انتقال سفارت ایالات متحده از تل آویو به این شهر خبر داد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

عصر ایرانعصر ایران17 ساعت قبل
لاهوتی نیز تأکید می‌کند اگر نماینده‌ای مجوز حمل اسلحه داشته باشد، تنها خودش مجاز به استفاده از آن است نه همراه یا راننده او. اما آیا نماینده مجلس یا راننده او، مجوز حمل سلاح دارند؟ نمایندگان مجلس شورای اسلامی پاسخ منفی می‌دهند. اما سؤال اصلی این است که آیا نمایندگان مجلس شورای اسلامی یا رانندگانشان می‌توانند سلاح حمل کنند. لاهوتی نیز تأکید می‌کند اگر نماینده‌ای مجوز حمل اسلحه داشته باشد، تنها خودش مجاز به استفاده از آن است نه همراه یا راننده او. اسلحه داشتم اما با شروع دوره نمایندگی پس گرفتندغلامعلی جعفرزاده ایمن‌آبادی، نماینده رشت در مجلس می‌گوید قبل از آنکه نماینده شود، مجوز حمل سلاح داشته، اما بعد از نماینده شدن، اسلحه را از من گرفتند و گفتند نمی‌توانم سلاح حمل کنم.
عصر ایرانعصر ایران21 ساعت قبل
عصر ایران - سردار محمدجعفر اسدی، فرمانده سابق مستشاران ایرانی در سوریه، گفت‌وگویی مفصل با خبرگزاری تسنیم انجام داده است. او به نکاتی درباره جنگ در سوریه و همچنین دیدار سردار سلیمانی با رئیس‌جمهوری روسیه اشاره کرده است. خلاصه‌شده این مصاحبه را به نقل از شرق در ادامه می‌خوانید: ‌بساطی که در سوریه به‌وجود آمد، بر سر شخص بشار اسد انقلابی فرزند حافظ اسد بود. ‌سردار سلیمانی به پوتین تفهیم کرد که «سوریه آخرین سنگر جبهه شرق است و اگر این را از دست بدهید، غربی‌‌ها ارزشی برای شما قائل نیستند». همچنین ارتشی در سوریه به‌وجود آمد که دفاع وطنی نام دارد و سردار سلیمانی و شهید حاج‌حسین همدانی برای به‌وجودآمدن آن بسیار تلاش کردند.
مهرمهر16 ساعت قبل
حسن زاده با بیان اینکه دو انتخابات مهم مجلس شورای اسلامی و میان دوره‌ای مجلس خبرگان رهبری را پیش رو داریم، افزود: هیات‌های نظارت بر انتخابات در استان به زودی تشکیل می‌شود. وی در ادامه بیان کرد: ۸۸۶ شعبه اخذ رای برای انتخابات مجلس شورای اسلامی و میاندوره‌ای خبرگان خراسان شمالی در دوم اسفندماه امسال برای این استان در نظر گرفته شده است. سرپرست دفتر نظارت و بازرسی انتخابات خراسان شمالی ضمن اشاره به دوره‌های آموزشی برای بازرسان انتخابات مجلس شورای اسلامی، گفت: دفتر نظارت و بازرسی انتخابات خراسان شمالی چهار هزار و ۴۶۹ نفر ناظر دارد که هم اکنون دوره‌های آموزش را سپری می‌کنند. حسن زاده با اشاره به اینکه در تمام کشورها نظارت بر قوانین وجود دارد، تصریح کرد: امر نظارت بر قوانین در کشور ما بر عهدی شورای نگهبان است. سرپرست دفتر نظارت و بازرسی انتخابات خراسان شمالی بیان کرد: شورای نگهبان تمام مصوبات مجلس شورای اسلامی را مورد بررسی قرار داده تا مغایرتی با احکام اسلامی نداشته باشد.

دو رئیس پیشین دستگاه قضا و یک استخدام/ اکبر طبری را بهتر بشناسید (فیلم)

عصر ایرانعصر ایران7 ساعت قبل
سخنگوی قوه‌قضائیه، اعمال نقوذ در پرونده‌ها و بعضی روابط ناصواب را از دلایل بازداشت اکبر طبری معاون اجرایی سابق حوزه ریاست قوه‌قضاییه اعلام کرد. عصر ایران؛ بهنام اکبری - در حالیکه چند روز پیش دفتر آیت الله آملی لاریجانی اتهامات علیه معاون اجرایی پیشین قوه قضائیه را تکذیب کرده بود، روز گذشته رسانه‌ها خبر از بازداشت اکبر طبری دادند. هنوز اتهام طبری روشن نیست، اما پیش‌تر چند نماینده مجلس ادعا‌هایی مالی درباره او مطرح کرده بود.
مهرمهر15 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، محمد جواد ظریف با انتشار لینک گفتگوی خود با شبکه ان بی سی تاکید کرد: در حالی که مشغول انجام وظیفه رسمی خود در سازمان ملل متحد هستم فقط به حضور در سه مکان محدود شده‌ام! وی در ادامه آورده است: گفتگوی من با لستر هولت از برنامه اخبار شبانه شبکه ان‌بی‌سی در نیویورک. ما ۱۵ جولای در اقامتگاه سفیر ایران در سازمان ملل متحد به گفتگو نشستیم، یکی از سه ساختمانی که من اجازه پا گذاشتن در آن را دارم آن هم در حالی که مشغول انجام وظیفه رسمی خود در سازمان ملل متحد هستم. گفتگوهای بیشتر از بی‌بی‌سی و دیگر شبکه‌ها پخش خواهد شد.
فارسفارس21 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، محمد دهقان نماینده مردم طرقبه و شاندیز در مجلس شورای اسلامی در معرفی رزومه و برنامه‌های کاری خود به عنوان حقوقدان پیشنهادی برای عضویت در شورای نگهبان در نشست علنی امروز مجلس (سه‌شنبه ۲۵ تیر ۹۸) گفت: من در ۱۵ سال گذشته که در مجلس با عنوان نماینده مردم فعالیت می‌کرده‌ام اولین اولویتم کمیسیون قضایی و حقوقی بوده از آنجایی که رشته تحصیلی‌ام حقوق بوده و اشتیاق به این بخش داشتم در این مدت ۱۵ سال در کمیسیون قضایی و حقوقی فعال بوده‌ام. این حقوقدان پیشنهادی شورای نگهبان اظهار داشت: انگیزه من برای عضویت در شورای نگهبان به عنوان حقوقدار این شورا انگیزه شخصی نبوده و بدون مطالعه هم این پیشنهاد را قبول نکردم. مشاوره‌هایی که داشتم و پیگیری‌های برخی دوستان و تجربیات ۱۵ ساله من در کمیسیون قضایی و حقوقی و عضویت در دو دوره مجلس بنده را به این نتیجه رساند که شاید حضورم در شورای نگهبان بتواند تغییراتی را ایجاد کند و حضور من در این شورا بتواند کمک کند که هم مجلس شورای اسلامی کارآمدی بیشتری داشته باشد و هم شورای نگهبان بتواند ارتقاء داشته باشد. ادامه دارد …

نظرها

اخبار بیشتر