ویجیاتو: داستان فیلم جدید کریستوفر نولان درباره چیست؟
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. دیجیاتو
  4. تکنولوژی
ویجیاتو: داستان فیلم جدید کریستوفر نولان درباره چیست؟

ویجیاتو: داستان فیلم جدید کریستوفر نولان درباره چیست؟

دیجیاتوخبرگزاری دیجیاتو |

فیلم جدید کریستوفر نولان با نام Tenet یا «مبنا»، مدت کوتاهی پس از اعلام بازیگران فیلم وارد مرحله فیلم‌برداری شد. این فیلم در تاریخ جولای ۲۰۲۰ عرضه می‌شود که تا آن زمان سه سال از ساخت آخرین فیلم نولان خواهد گذشت (آخرین فیلم او، دانکرک در سال ۲۰۱۷ عرضه شد). علی‌رغم آن‌که پروسه تولید آغازشده است، اطلاعات چندانی درباره داستان مبنا در دسترس نیست. همان اطلاعات اندکی که به بیرون درز کرده است برای هواداران این کارگردان کافی است تا گردانه فرضیه‌ها و انتظارات در ذهنشان به حرکت بیافتد …

در وبسایت خبری بخوانید: اخبار تکنولوژی روز ایران و دنیا

برای خواندن ادامه مطلب به سایت ویجیاتو مراجعه کنید

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

دنیای خودرودنیای خودرو1 روز قبل
شرکت نفت ایرانول سال ۹۷را با افزایش ۳درصدی سهم بازار روانکارها و افزایش فروش ۲۰میلیون لیتری روغن موتور نسبت‌به سال گذشته به پایان رساند تا به گفته مدیران این شرکت بهترین سال مالی این مجموعه از ابتدای تاسیس تاکنون در تقویم صنعت روانکارهای ایران ثبت شود. به گزارش «دنیای خودرو» مهندس عیسی اسحاقی، مدیرعامل شرکت نفت ایرانول علاوه بر ارائه گزارش عملکرد دوره ۶ساله مدیریت خود به پرسش‌های سهامداران نیز پاسخ داد و سال ۹۷ را به عنوان بهترین سال ایرانول از بدو تاسیس تاکنون معرفی کرد. وی از افزایش ۲۰میلیون لیتری فروش محصولات موتوری در سال ۹۷نسبت به سال ۹۶خبر داد و گفت: «میزان فروش انواع روغن موتورهای ایرانول در بازار از ۱۵۰میلیون لیتر در سال ۹۶به ۱۷۰میلیون لیتر در سال ۹۷رسیده است.» فروش ۲۱هزارمیلیارد ریال روانکار طی یک‌سالعلاوه‌بر این فروش ریالی ایرانول نیز از حدود ۱۳هزار میلیارد به حدود ۲۱هزار میلیارد ارتقا یافته و در مجموع شرکت نفت ایرانول موفق شده است با افزایش ۳درصدی سهم بازار خود در کشور، ‌بیش‌از ۳۰درصد از سهم بازار را به خود اختصاص دهد. اسحاقی با تاکید بر اینکه ایرانول براساس استراتژی ۸ساله‌ای که برایش تدوین شده در حال حرکت است، بر تحقق عمده اهداف در طول ۶سال حضورش دراین شرکت تاکید کرد و گفت: «در این ۶سال ایرانول رکورد تولید، ‌فروش، ‌ صادرات، ‌ صادرات روغن موتور، ‌ کاهش خام‌فروشی و افزایش سهم بازار و سود را شکسته است.» وی با اشاره به عرضه ۴محصول جدید در سال گذشته خاطرنشان کرد: «سال گذشته این ۴محصول با بالاترین سطح کیفی روز دنیا و در راستای حمایت از کالای ایرانی تولید و روانه بازار شد.» عرضه سه محصول جدید در سال ۹۸وی همچنین از تولید و عرضه سه محصول جدید توسط شرکت نفت ایرانول خبر داد و تصریح کرد: «تولید محصول جدید یورو دیزلی، ‌ دومدل ضدیخ و روغن جعبه‌دنده جدید از جمله اقداماتی است که در سال جاری اجرا خواهد شد. تقسیم ۹۰درصد از سود ایرانول، ‌بین سهامداراندر این مجمع علاوه بر تصویب صورت‌های مالی با توجه به گزارش عملکرد مدیرعامل شرکت با ثبت رکورد بالاترین مبلغ فروش همراه با رشد سهم بازار در تاریخ ایرانول و نیز رشد سود عملیاتی به میزان ۴۰درصد نسبت به سال ۱۳۹۶، فروش به میزان ۶۲درصد و افزایش ۵۳درصدی سود خالص سال نسبت‌به سال قبل از مبلغ ۲۱۲۱میلیارد ریال در سال ۹۶ به مبلغ ۳۲۴۶میلیارد ریال در سال ۹۷ که ناشی از افزایش حجم فروش داخلی به میزان ۶۳درصد و کاهش هزینه‌های فروش، اداری و عمومی به میزان ۴درصد است، موجب تحقق EPS هر سهم به مبلغ ۱۶۲۳ ریال شده و مصوب شد از مبلغ ۳۲۴۶ میلیارد ریال سود تحقق یافته (به ازای هر سهم ۱۶۲۳ ریال) مبلغ ۲۹۰۰میلیارد ریال و به‌ازای هر سهم ۱۴۵۰ریال معادل ۹۰درصد از سود تحقق یافته بین سهامداران تقسیم شود.
زومیتزومیت1 روز قبل
سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران، متولی اصلی حفظ و نگه‌داری این اطلاعات ارزشمند باتوجه‌به نیازهای جدید، وظایف محول‌شده‌ی مجلس و اجرای برنامه‌ی تحول سازمان کتابخانه ملی و رفع مشکلات این بخش را در دستورکار خود قرار داده است. ظهر امروز نشست خبری رویداد کارآفرینی ویتا با حضور خبرنگاران و مسئولان برگزاری آن برای تشریح برنامه‌های پیش‌ رو تشکیل شد. رویداد کارآفرینی ویتا به‌عنوان آغازگر راهی جدید با تمرکز بر سه زمینه‌ی مشکلات و زنجیره‌ی ارزش و هم‌افزایی در بخش هوش مصنوعی برگزار خواهد شد. ظرفیت مرحله‌ی ابتدایی این رویداد ۶۰۰ نفر اعلام شده؛ ازاین‌رو علاقه‌مندان به شرکت در این رویداد می‌توانند با مراجعه به وب‌سایت رویداد کارآفرینی ویتا، علاوه‌بر کسب اطلاعات بیشتر، ثبت‌نام کنند. در بخش دیگری از مراسم، زنده‌دل از دفتر برنامه‌ریزی و نظارت سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران، از ظرفیت‌های محتوایی سخن گفت.
خبر فوریخبر فوری14 ساعت قبل
تنش‌های اقتصادی اخیر سبب شده است همزمان با کاهش تولیدات خودرو در آمرکیا، قیمت این کالا در بازار این کشور روندی افزایشی را تجربه نماید. تحولات اخیر سبب شده است از سال گذشته تاکنون فروش خودرو‌های امریکایی ۲٫۵ درصد کاهش داشته است. افزایش قیمت لوازم اولیه خودروسازی با افزایش تعرفه‌های کالاهای مکزیک همراه بوده است و همین اتفاقات باعث افزایش قیمت خودروها در امریکا شده است. با افزایش قیمت لوازم اولیه، کمپانی‌ها به دنبال ساخت محصولاتی با کیفیت پایین‌تر و ارزان‌تر هستند. طی ۶ سال اخیر این اولین بار است که این شرکت با چنین افتی در فروش محصولاتش مواجهه می‌شود. با این تفاسیر مصرف کنندگان برای خرید خودروهای ثابت باید هزینه بیشتری بپردازند. با توجه به آنچه آمارها نشان می‌دهند قیمت خودرو در امریکا در حال رکورد شکنی ماهیانه است و احتمال اینکه فروش خودرو در امریکا با کاهش ۱۲ درصدی مواجهه شود بسیار زیاد است.
همشهریهمشهری2 ساعت قبل
به گزارش دیلی میل، دانشمندان دو سیاره مشابه زمین کشف کرده‌اند که دور یک ستاره مدار می‌زنند. علاوه بر آن Teegardenیکی از نزدیک‌ترین همسایگان منظومه شمسی نیز به حساب می‌آید و دمای آن به حدود ۲۷۰۰ درجه سانتیگراد می‌رسد. مشاهدات دانشمندان تا به حال نشان داده این دو سیاره شبیه سیاراتی هستند که در فاصله نزدیکی از خورشید در منظومه شمسی قرار دارند. «ماتیاس زشمیستر» از انسیستو آستروفیزیک در دانشگاه «گاتینگن» و محقق ارشد این پژوهش می‌گوید: دوسیاره مذکور شبیه سیارات منظومه شمسی هستند. همچنین به گفته محققان این پژوهش احتمال دارد در این منظومه علاوه بر دو سیاره کشف شده، سیارات دیگری نیز وجود داشته باشد.
سلامت نیوزسلامت نیوز13 ساعت قبل
رکنارکنا8 ساعت قبل
در پژوهشی که در مجله «نیچر» (Nature) انتشار یافت، محققان دانشگاه «کرنل» و دانشگاه «پنسیلوانیا» یک ماهی رباتیک ساخته‌اند که به نوعی با شکلی از خون کار می‌کند. این ماهی رباتیک از یک سیستم گردش خون استفاده می‌کند تا خون مصنوعی را در بدن خود پمپ کند. این مایع الکترولیتی به عنوان یک سوخت هیدرولیکی عمل می‌کند تا قدرت و نیروی ربات را وابسته به نیروی محرکه آب، تأمین کند. خون مصنوعی این ربات، انرژی را در مایعی ذخیره می‌کند که به عنوان نیروی محرک ربات استفاده می‌شود. این مدت زمان ۸ ساعت بیشتر از رباتی مشابه بود که در آن خون مصنوعی وجود نداشت.

نظرها

اخبار بیشتر

پربازدیدترین خبرها

همه

بیرانوند بزرگ‌ترین بمب نقل‌وانتقالات را لو داد؛ ستاره ملی‌پوش استقلال، قرمزپوش می‌شود+ عکس

روزنو2 ساعت قبل

اظهارات عادل الجبیر در خصوص جنگ با ایران

افکارنیوز9 ساعت قبل

۸۰ هزار متر مربع از معابر شهر دهدشت آسفالت می‌شود

ایرنا21 ساعت قبل

ایرج نوذری در کنار دخترش

برترین‌ها1 روز قبل

فهرست ۱۸ نفره بزرگسالان با کنعانی‌زادگان و طارمی تکمیل می‌شود/ پول، مانع بازگشت نادری به پرسپولیس

میزان‌آنلاین11 ساعت قبل

اولین عکس از اعدام ۳ جوان پلید در بندر عباس / این زن توانست از چنگال آن‌ها فرار کند

رکنا14 ساعت قبل

آقای بازیگر ابر جاسوس شد

برترین‌ها13 ساعت قبل

قیمت خودرو در بازار امروز ۲۹ خرداد ۹۸؛ پژو پارس ۱۰۴٫۰۰۰٫۰۰۰ تومان!

فرارو1 روز قبل

برانکو از پرسپولیس به فیفا شکایت کرد

روزنو23 ساعت قبل

ایندیپندنت: محمد مرسی بیش از ۲۰ دقیقه روی زمین افتاده بود؛ بعد از ۳۰ دقیقه آمبولانس رسید/ بی‌توجهی‌های اولیه به مرسی عمدی بود

انتخاب1 روز قبل