مترجم اشتباه کرد یا شیزو آبه حرف ناخوشایندی نزد؟
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. قدس آنلاین
  4. سیاسی

مترجم اشتباه کرد یا شیزو آبه حرف ناخوشایندی نزد؟

قدس آنلاینخبرگزاری قدس آنلاین |
سوال اینجاست که آیا مترجم نتوانسته منظوراول نخست وزیر ژاپن را به درستی بیان کند یا این که آبه حرف تندی زده و بازهم مترجم از ترجمه درست آن عاجز مانده است

قدس آنلاین: در کنفرانس رسانه‌ای مشترک میان رئیس جمهوری ایران و نخست وزیر ژاپن، مترجم ژاپنی در ابتدای ترجمه سخنان آبه از قول وی گفت: شاید سخنانی که می‌خواهم بیان کنم چندان برای شما خوشاییند یا گوشنواز نباشد.

مخاطب بعد از این ترجمه منتظر اظهارات خاص یا شاید تندی از سوی نخست وزیر ژاپن علیه کشورمان بود اما در ادامه وی نه تنها سخن تندی نگفت بلکه با استناد به یک روایت اسلامی «خیرالامور اوسطها» و با اشاره به فتوای مقام معظم رهبری در حرمت ساخت سلاح‌های کشتار جمعی سخنان خود را به اتمام رساند.

در سایت خبری بخوانید: جدیدترین اخبار سیاسی بین المللی

سوال اینجاست که آیا مترجم نتوانسته منظوراول نخست وزیر ژاپن را به درستی بیان کند یا این که آبه حرف تندی زده و بازهم مترجم از ترجمه درست آن عاجز مانده است.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

صدا و سیماصدا و سیما22 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ روزنامه‌های دنیای اقتصاد و مردم سالاری با اشاره به نشست وزیران خارجه در بروکسل، تیتر‌های «آخرین تلاش اروپا برای نجات برجام»، «آخرین روزنه حفظ برجام در بروکسل» را برگزیدند. روزنامه‌های اطلاعات، ایران، جوان و جمهوری اسلامی با اشاره به سخنان وزیر امور خارجه کشورمان تیتر‌های «ظریف: نفتمان را خواهیم فروخت، اما شرافتمان را هرگز»، «ترس آمریکا از دیپلماسی ظریف»، «حصار شش چهارراه نیویورک برای دیپلماسی ظریف»، «ظریف: برجام را همچنان یک توافق کلیدی می‌دانم» را برگزیدند. روزنامه آرمان دلیل اعمال محدودیت تردد علیه ظریف را بررسی کرد و تیتر «می خواهم با رسانه‌های ایرانی صحبت کنم» را برگزید. روزنامه‌های آفتاب و صنعت به درخواست پامپئو اشاره داشتند و تیتر‌های «درخواست پامپئو برای حضور در تلویزیون ایران» و «ظریف در نیویورک پرسه نزند» را برگزیدند. روزنامه‌های اعتماد و همشهری به نقل از رئیس بانک مرکزی تیتر‌های «نرخ ارز دیگر افزایش نمی‌یابد» و «بازی خوانی دلار» را تیتر زدند.
جام نیوزجام نیوز12 ساعت قبل
شما قبلا به این مطلب رای داده ایدبه گزارش سرویس اقتصادی جام نیوز، عزیز اکبریان در مراسم افتتاحیه تولید ازمایشی ۳۰۱ اظهار کرد: تحریم‌های شکننده‌ای علیه کشورمان در سالهای اخیر اعمال شد که تحریم اخیر به دلیل اهمیتی که این صنعت در همه بخش‌های کشور دارد در اولویت تحریم‌های آمریکا قرار گرفت اما بر خلاف انتظار آمریکا این صنعت توانست به روند رو به رشد و توسعه همه جانبه خود ادامه دهد. وی ادامه داد: آمریکایی‌ها در این اندیشه بودند که با تحریم صنعت خودرو این صنعت را به ورطه تعطیلی می‌کشانند، اما با تدبیر مدیران صنعت خودروسازی روند تلاش‌ها در این صنعت بر خلاف آنچه که دشمنان ما می‌پنداشتند به خودباوری و بی نیازی از بیگانگان رسید. اکبریان با این حال تاکید کرد که مشکلات داخل کشور نیز گریبانگیر این صنعت شده است و به نوعی از داخل کشور نیز تحریم شده است، وقتی گمرگ قطعات مورد نیاز صنعت خودروسازی را ترخیص نمی‌کند و یا بانک مرکزی ارز مورد نیاز این صنعت را تامین نمی‌کند این خود مصداق تحریم داخلی است. وی در همین رابطه گفت: البته تدبیر سران سه قوه و مهم‌تر از آن رهنمودهای مقام معظم رهبری در خصوص حمایت از رونق تولید سبب شد تا حدودی مشکلات این صنعت کاهش یابد اما لازم است همه نهادها و سازمانها این صنعت را مورد حمایت قرار دهند. وی در عین حال این موضوع را مورد تاکید قرار دارد که دولت باید تلاش کند حمایت‌های قانونی را از این صنعت مهم داشته باشد و زمینه‌های خصوصی شدن آن را فراهم کند و تجربه نشان داده است دخالت دولت در خودروسازی عملا نتایج سودمندی برای توسعه و خودکفایی در این صنعت را در پی نداشته است.
مهرمهر15 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، محمد جواد ظریف با انتشار لینک گفتگوی خود با شبکه ان بی سی تاکید کرد: در حالی که مشغول انجام وظیفه رسمی خود در سازمان ملل متحد هستم فقط به حضور در سه مکان محدود شده‌ام! وی در ادامه آورده است: گفتگوی من با لستر هولت از برنامه اخبار شبانه شبکه ان‌بی‌سی در نیویورک. ما ۱۵ جولای در اقامتگاه سفیر ایران در سازمان ملل متحد به گفتگو نشستیم، یکی از سه ساختمانی که من اجازه پا گذاشتن در آن را دارم آن هم در حالی که مشغول انجام وظیفه رسمی خود در سازمان ملل متحد هستم. گفتگوهای بیشتر از بی‌بی‌سی و دیگر شبکه‌ها پخش خواهد شد.
جام نیوزجام نیوز20 ساعت قبل
به گزارش سرویس سیاسی جام نیوز، لارنس نورمن، خبرنگار وال استریت ژورنال در پیامی در صفحه توییتر خود نوشت جوزف بورل، وزیر امور خارجه اسپانیا هم زمان با ورود به نشست شورای اروپا به خبرنگاران گفت اروپا در حال انجام همه اقدامات در حد توانش در خصوص توافق هسته‌ای است و ایران باید به تعهداتش به این توافق بازگردد با این حال او گفت اروپا باید برای دور زدن محاصره اقتصادی ناشی از تحریم‌های فراسرزمینی آمریکا علیه ایران تلاش کند و این آسان نیست. اخبار سیاسی- بورل که به عنوان مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا پیشنهاد شده است، گفت اسپانیا در اینستکس مشارکت می‌کند. او تاکید کرد توافق ایران برای اروپا حیاتی است و ما به شدت با تحریم‌های فراسرزمینی آمریکا مخالفیم.
عصر ایرانعصر ایران21 ساعت قبل
عصر ایران - سردار محمدجعفر اسدی، فرمانده سابق مستشاران ایرانی در سوریه، گفت‌وگویی مفصل با خبرگزاری تسنیم انجام داده است. او به نکاتی درباره جنگ در سوریه و همچنین دیدار سردار سلیمانی با رئیس‌جمهوری روسیه اشاره کرده است. خلاصه‌شده این مصاحبه را به نقل از شرق در ادامه می‌خوانید: ‌بساطی که در سوریه به‌وجود آمد، بر سر شخص بشار اسد انقلابی فرزند حافظ اسد بود. ‌سردار سلیمانی به پوتین تفهیم کرد که «سوریه آخرین سنگر جبهه شرق است و اگر این را از دست بدهید، غربی‌‌ها ارزشی برای شما قائل نیستند». همچنین ارتشی در سوریه به‌وجود آمد که دفاع وطنی نام دارد و سردار سلیمانی و شهید حاج‌حسین همدانی برای به‌وجودآمدن آن بسیار تلاش کردند.

پیام مهمی که شلیک‌های دقیق سپاه به ضد انقلاب مخابره کرد/ «آرش» ایرانی دوباره به کمک صیانت از مرزهای ایران آمد +عکس

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل
به عنوان مثال، مشخص شد که پهپاد مورد استفاده در این عملیات مدل مهاجر ۶ بود که در سالهای اخیر در اختیار نیروی زمینی سپاه قرار گرفته است. روسها در سالهای بعد از جنگ سامانه BM-۲۱ موسوم به گراد را توسعه دادند که یک راکت انداز ۴۰ تایی با کالیبر ۱۲۲ میلی متر است. راکت آرش ۲ دارای وزن کلی ۶۶ کیلوگرم بوده و وزن سرجنگی آن نیز ۱۹ کیلوگرم است. راکت آرش ۳ نیز بردی در حدود ۴۰ کیلومتر داشته، وزن کلی این راکت ۶۷٫۵ کیلوگرم بوده و وزن سرجنگی آن نیز ۲۲ کیلوگرم است. علاوه بر ایران، در چند سال اخیر تلاش هایی از طرف کشورهای مختلف جهان برای بهبود دقت این راکت‌ها صورت گرفته است.

نظرها

اخبار بیشتر