چرا کسانی که در سدها شنا می‌کنند غرق می‌شوند؟ + فیلم
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. باشگاه خبرنگاران
  4. حوادث

چرا کسانی که در سدها شنا می‌کنند غرق می‌شوند؟ + فیلم

باشگاه خبرنگارانخبرگزاری باشگاه خبرنگاران |
شنا در سدها با عواقب ناگواری از جمله مرگ شناگرها همراه می‌شود.

به گزارش گروه فیلم و صوتباشگاه خبرنگاران جوان، هر سال با آغاز فصل تابستان مردم زیادی برای آب تنی به سدها می‌روند.

بیشتر مردم اطلاعی از شرایط داخل سد و دستگاه‌هایی از جمله توربین که در کف آن قرار داده شده است، ندارند به همین دلیل بسیاری از شناگران جان خود را از دست می‌دهند.

افرادی که در سد جان خود را از دست می‌دهند هیچ دیه‌ای به ورثه‌‌شان تعلق نمی‌گیرد.

بیشتر بخوانید: آیا «سد دز» در حال تخریب است؟ + فیلم 

انتهای پیام/

عاقبت شنا در سد + فیلم

خبری: اخبار حوادث 24 ساعت

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

وانانیوزوانانیوز1 روز قبل
به گزارش وانانیوز، سید جلال ملکی اظهارکرد: ساعت ١١ و ٨ دقیقه امروز یک مورد مشاهده دود و آتش سوزی در یک مرکز درمانی در بزرگراه افسریه، بزرگراه بسیج به سامانه ١٢۵ آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران اعلام شد که در پی آن بلافاصله سه ایستگاه به محل حادثه اعزام شدند. وی با بیان اینکه محل حادثه یک بیمارستان بود که در بخشی از این ساختمان دود مشاهده شده بود، گفت: پیش از رسیدن آتش نشانان پرسنل اطفای حریق مجموعه برای خاموش کردن آتش سوزی اقدام کرده بودند. همچنین برای اینکه امنیت افرادی که در این بخش‌ها مستقر بودند، به خطر نیفتد پرسنل در حال خارج کردن بیماران بودند که آتش نشانان نیز با حضور در محل نسبت به خارج کردن بیماران اقدام کردند. حدود ۴٠ نفر از بیماران با هماهنگی‌های لازم به بخش‌های دیگر منتقل شدند و در روند درمانی این افراد اختلالی ایجاد نشد. آتش نشانان نیز با دستگاه‌های مخصوصی که در اختیار داشتند دود ناشی از این آتش‌سوزی را تخلیه کردند.
برترین‌هابرترین‌ها10 ساعت قبل
فرمانده انتظامی شهرستان آمل از نزاع و درگیری دو جوان و مرگ یکی از طرفین دعوا در این حادثه خبر داد و اغزود: قاتل در کمتر از یک ساعت شناسایی و دستگیر شد. خبرگزاری ایلنا: فرمانده انتظامی شهرستان آمل از نزاع و درگیری دو جوان و مرگ یکی از طرفین دعوا در این حادثه خبر داد و اغزود: قاتل در کمتر از یک ساعت شناسایی و دستگیر شد. وی تصریح کرد: کارآگاهان پلیس آگاهی با حضور در محل وقوع جنایت در بررسی‌های اولیه دریافتند، جوانی ۲۳ ساله در پی وقوع درگیری با ضربات متعدد چاقو توسط جوانی دیگر ۲۳ ساله به قتل رسید. سرهنگ آزادی، گفت: کارآگاهان پلیس آگاهی با انجام اقدامات اطلاعاتی و تحقیقات پلیسی مخفیگاه متهم را در یکی از مناطق مسکونی شهرستان آمل شناسایی و با هماهنگی قضائی قاتل را در عملیاتی ضربتی و غافلگیرانه دستگیر کردند. فرمانده انتظامی شهرستان آمل، افزود: متهم در تحقیقات اولیه اظهار داشت مشاجره بین مقتول و یکی از دوستانش اتفاق افتاد و وی ناخواسته وارد این مشاجره شده که برای رهایی از صحنه، ضربه‌ای با چاقو به مقتول وارد کردم و از محل متواری شدم.
ایسناایسنا1 روز قبل
مجتبی منتظری در گفت‌وگو با ایسنا در این خصوص تصریح کرد: آنچه در این میان اهمیت دارد چگونگی ایجاد آتش است و باید به منبع ایجاد آتش بپردازیم، یکی از اصلی‌ترین منبع ایجاد آتش در باغستان خود باغداران هستند. رئیس سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قزوین تأکید کرد: اگر آتش خاموش نشود گسترش پیدا می‌کند و با قطعیت می‌گویم که آتش باغستان خاموش شده است، آتش در مقطعی مهار می‌شود و کارکنان ما محل را ترک می‌کنند اما اگر آتش دوباره روشن شود باید اطلاع‌رسانی صورت بگیرد. منتظری گفت: اگر آتش را سرد نکنیم موجب توسعه حریق می‌شود اما آنچه باعث مهار آتش می‌شود اطلاع‌رسانی مجدد است که آن‌هم وظیفه مالکان است، نمی‌توانیم بگوییم این باغات رهاشده و مالک ندارند. وظایف ما در شهر بسیار گسترده و بااهمیت‌تر است، وقتی بازار و باغستان آتش بگیرد قطعا تجهیزات امکانات و کارکنان را وقف بازار می‌کنیم، وظیفه ما این است که بازار را خاموش‌کنیم، ما ترجیح می‌دهیم که مکانی را خاموش‌کنیم که باجان انسان‌ها عجین است. رئیس سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قزوین تصریح کرد: باغستان برج تجاری نیست که خاموش کردن آتش آن نیاز به تجهیزات ویژه داشته باشد بلکه مانند یک آتش‌سوزی ساده منزل با همین تجهیزات قابل اطفا است.
الفالف1 روز قبل
گروه حوادث الف، ۴ تیر ۱۳۹۸، ۱۴:۰۹ ۳۹۸۰۴۰۴۱۴۳قاضی کاظم میرزایی در گفت‌و‌گو با فارس گفت: روز گذشته مردی حدودا ۴۹ ساله در منزلش در طبرسی شمالی مشهد هدف گلوله وینچستر قرار گرفت و به قتل رسید. قاضی ویژه قتل با بیان اینکه اصل نزاع به‌خاطر دعوای دو کودک رخ داده است، افزود: پسر مقتول و برادر قاتل در حین بازی کارشان به جنجال می‌رسد، قاتل که پسر جوانی حدودا ۲۸ ساله بوده به طرفداری از برادرش با چاقو به در خانه همسایه می‌رود و نزاعی بین او و مرد همسایه رخ می‌دهد. وی ادامه داد: طبق اعترافات قاتل که اکنون دستگیر شده، مرد همسایه (مقتول) چاقو را به زور از دست وی گرفته و وی را با همکاری چند نفر دیگر مورد ضرب و شتم قرار داده است. میرزایی با بیان اینکه پس از حضور پلیس در محل، همسر متوفی بدون هیچ معطلی نام قاتل را فاش کرده و به مأموران گفته است که آخرین بار پسر همسایه چند متر آن‌طرف‌ترشان را دیده که بر روی همسرش اسلحه کشیده است، اظهار کرد: این حادثه در ساعت ۱۴ دیروز بعد از ظهر اتفاق افتاده که بعد از انتقال به بیمارستان، زمانی که ما حدود ۳ ساعت بعد رسیدیم فوت کرده بود. وی ادامه داد: قاتل در ادامه اتهاماتش اذعان کرده کرده که بعد از این موضوع مقتول چاقو را پس نداده و بر تحویل آن به عنوان سلاح سرد به پلیس پافشاری کرده، پسر جوان که از این موضوع عصبانی و خشمگین شده به سراغ اسلحه وینچستر غیرمجازی که در اتومبیلش داشته رفته است و اقدام به شلیک مرگبار به مرد میانسال می‌کند.
ایسناایسنا12 ساعت قبل
پس از پایان فینال کوپا آمه ریکا ۱۹۲۴ یک هوادار اروگوئه‌ای توسط یک طرفدار آرژانتینی به قتل رسید. به گزارش ایسنا، اتفاقی که پس از پایان کوپا آمه ریکا ۱۹۲۴ اروگوئه رخ داد یک جنایت بود. پشت این جنایت، پشت فوتبال و پشت بازی که هزاران اروگوئه‌ای و هزاران نفر در جهان از آن لذت بردند یک داستان مانند فیلم‌های پلیسی بود. پیش از این جنایت، یعنی زمانی که هفتمین دوره قهرمانی کوپا آمه ریکا در مونته ویدئو آغاز شد مسئولان سعی کردند به مردم آموزش مناسب دهند تا هرگونه درگیری و اغتشاشی کاهش یابد. این نشریه هواداران را مخاطب قرار داد و نوشت: نخستین هدف کوپا آمه ریکا اتحاد کشورهای منطقه است.
رکنارکنا17 ساعت قبل
۲ سرنشین خودرو سواری پژوی ۴۰۵ حامل ۷۵کیلوگرم حشیش در اثر آتش سوزی ناشی از وقوع حادثه رانندگی در مسیر چوپانان - انارک استان اصفهان زنده در آتش جان باختند. فرمانده انتظامی شهرستان نائین روز سه شنبه گفت: روز گذشته مأموران انتظامی و پلیس راه نائین از آتش گرفتن یک دستگاه سواری پژو ۴۰۵ در جاده چوپانان- انارک، مطلع و بلافاصله به محل اعزام شدند. سرهنگ ایرج کاکاوند در گفت و گو با خبرنگاران افزود: در این حادثه، سواری پژو در اثر تصادف با یک دستگاه تریلی دانگ فنگ آتش گرفته بود که در اثر آن راننده و یک سرنشین دیگر خودرو سواری در آتش سوختند. وی اظهار داشت: در بازرسی از صندوق عقب این خودرو ۷۵ کیلوگرم حشیش از میان شعله‌های آتش، کشف و توقیف شد. فرمانده انتظامی نائین با اشاره به اینکه اجساد این حادثه به پزشکی قانونی انتقال داده شد، خاطرنشان کرد: دلیل وقوع این حادثه رانندگی توسط کارشناسان پلیس راه در دست بررسی است. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

نظرها

اخبار بیشتر

پربحث‌ترین خبرها


سپاه می‌گوید پهپاد آمریکا رو سرنگون کرده، پنتاگون می‌گوید پهپادی نداشتیم

6 روز قبلپوشش خبری3

محمد یا محمدرضا؛ کدامیک از برادران خاتمی دروغ می‌گوید؟ + فیلم

4 روز قبلمشرق‌نیوز2

افشاکنندگان فسادهای مسئولان مورد حمایت قرار گیرند

6 روز قبلفارس2

استفاده از کارت سوخت شخصی از ۲۰ مرداد الزامی است

2 روز قبلجام نیوز1

وزارت بهداشت: نگرانی از کاهش مراجعه مردم به مراکز درمانی به دلایل اقتصادی

4 روز قبلعصر ایران1

ضوابط ویژه برای رفتار بازیگران مشهور در سفر به خارج

4 روز قبلعصر ایران1

کشف حجاب ستاره اسکندری در ترکیه + فیلم

5 روز قبلرکنا1

فیلمی از لحظه انهدام پهپاد امریکایی توسط سامانه سوم خرداد

5 روز قبلالف1

پرونده| زیست شبانه در تهران؛ از شب‌های رمضان تا اولتیماتوم پلیس

6 روز قبلخبرآنلاین1

حاشیه‌های مناظره زاکانی و تاجزاده/فردی که قرار بود جانشین زنگنه شود/چرا دادگاه محمدرضا خاتمی به صورت کامل از تلویزیون پخش نمی‌شود؟

6 روز قبلالف1