رییس جمهور: گسترش روابط با ژاپن از طریق خرید نفت +فیلم
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. اقتصاد آنلاین
  4. اقتصادی

رییس جمهور: گسترش روابط با ژاپن از طریق خرید نفت +فیلم

اقتصاد آنلاینخبرگزاری اقتصاد آنلاین |
روحانی در نشست خبری مشترک با نخست وزیر ژاپن: تمایل ژاپن به خرید نفت ایران نکته‌ای است که می‌تواند روابط دو کشور را گسترش دهد.

در ادامه بخوانید

تسنیمتسنیم1 روز قبل
وی با اشاره به نشست بعدی در سال ۲۰۱۹ بیان کرد: در حوزه ثبات و امنیت منطقه‌ای، روابط میان کشورهای عضو به عنوان یک دارایی و ارزش محسوب می‌شود. رئیس هیئت پارلمانی مجلس ترکیه در مجمع مجالس آسیایی گفت: تحولات منطقه‌ای بر مردم این مناطق و دیگر مردم، تاثیرگذار بوده است، بحث برجام نیز مطرح است که براساس گزارش‌های آژانس انرژی هسته‌ای ایران پایبند به توافقات بوده است. وی تصریح کرد: ما نیاز داریم تا در سوریه، عراق و یمن اقدامات سازنده‌ای داشته باشیم و فعالیت‌های نمایندگان در این بین حائز اهمیت است. اردوغان با بیان اینکه اعضا همواره اقدامات قهرآمیز را محکوم کرده‌اند، گفت: هر آنچه باعث از بین رفتن تجارت بین کشورها باشد مورد محکومیت قرار گرفته است. وی تصریح کرد: این چند سال مباحث مختلفی در رابطه با سیاست‌های مدیریت در این نشست‌ها انجام گرفته و به دنبال این بودیم که راه حل‌هایی برای ارتباط مسالمت‌آمیز بین کشورها پیدا کنیم.
تسنیمتسنیم1 روز قبل
به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری تسنیم، محمد حسن مرادی گفت: آن دسته از افرادی که به دلیل دریافت تسهیلات بانکی، سند واحد مسکونی آنها در رهن بانک به عنوان وثیقه تسهیلات قرار گرفته می‌توانند با شرایطی اقدام به تعویض وثیقه و خارج کردن ملک مورد نظر از رهن بانک کنند. در چنین شرایطی بدون نیاز به تسویه حساب با بانک از بابت بازپرداخت مبلغ تسهیلات دریافت شده افراد می‌توانند ملک خود را از رهن بانک خارج کرده و سند خود را آزاد کنند. وی تصریح کرد: در صورتیکه افراد قصد تعویض وثیقه داشته باشند بانک متناسب با ضوابط و دستورالعمل‌های مشخصی که در این زمینه وجود دارد اقدام به تعویض وثیقه و پذیرش وثیقه جدید می‌کند و به این ترتیب وثیقه قبلی به افراد عودت داده شده و سند آن واحد مسکونی آزاد می‌شود. وی افزود: با این اقدام فرد می‌تواند علاوه بر آنکه همچنان به بازپرداخت مبلغ تسهیلات خود در قالب اقساط ماهانه تسهیلات اقدام می‌کند از طریق جابجایی وثیقه، ملک مورد نظر را به فروش برساند. مرادی افزود: لازم است در این شرایط ملکی که برای تعویض وثیقه به بانک معرفی می‌شود بعد از زمان دریافت تسهیلات به نام فرد شده باشد و این موضوع یکی از شروط اصلی تعویض وثیقه در چنین حالتی است.
ایسناایسنا6 ساعت قبل
رئیس سازمان خصوصی‌سازی اعلام کرد: مقدمات واگذاری دو باشگاه استقلال و پرسپولیس هنوز فراهم نشده است و مشغول آماده‌سازی این دو باشگاه برای واگذاری هستیم. علاوه بر این، نحوه واگذاری دو باشگاه استقلال و پرسپولیس هنوز مشخص نشده و گمانه‌زنی‌های زیادی در این مورد می‌شود که علی اشرف عبدالله پوری حسینی - رئیس سازمان خصوصی‌سازی - اکنون در واکنش به اینکه «واگذاری این دو باشگاه به کجا رسید؟» به دو جمله کوتاه کفایت کرد و با تاکید گفت: مقدمات واگذاری این دو باشگاه هنوز فراهم نشده است و مشغول آماده‌سازی این دو باشگاه برای واگذاری هستیم. اما به نظر می‌رسد منظور از این مقدمات صرفا موضوع قیمت‌گذاری نیست، چراکه وی سابقا گفته بود این قیمت‌گذاری صورت گرفته است. امکان دارد منظور از این مقدمات «نوع واگذاری» این دو باشگاه باشد. سابقا رئیس سازمان خصوصی‌سازی تاکید کرده بود که موضوع تعیین اهلیت، خود یکی از مسائل فسادزا ست، چراکه موجب برخوردهای سلیقه‌ای با افراد مختلف می‌شود.
برنابرنا1 روز قبل
یکی از شرکت‌های فناور داخلی، کیت‌های جداسازی DNA را که در حوزه‌های پزشکی تشخیصی کاربرد دارد در داخل کشور بومی‌سازی کرده است. کیت‌های تشخیص و درمانی، یکی از این تجهیزات است که کاربردهای متنوعی در صنعت پزشکی و درمانی دارد. حال یک شرکت فناور داخلی توانسته است در مسیر تولید کیت‌های استخراج DNA گام بردارد. درون این فیلتر موادی حساس وجود دارد که مواد مورد نظر را به خود جذب می‌کند. سپس این فیلتر با محلولی خاص شستشو داده می‌شود تا مواد جذب شده برای مصارف تحقیقاتی جدا شود.
ایسناایسنا1 روز قبل
دبیر کل مجمع مجالس آسیایی گفت: مجمع مجالس آسیایی هرگونه فشار اقتصادی به هر کشوری را محکوم می‌کند چرا که همه اعضای مجمع اعتقاد به تجارت آزاد و تبادل آزاد مراودات اقتصادی دارند. به گزارش ایسنا، محمدرضا مجیدی صبح امروز (چهارشنبه) در نشست کمیته سیاسی مجمع مجالس آسیایی اظهار کرد: باعث افتخار است که در این کمیته سیاسی سخنان خود را با شما در میان می‌گذارم. وی افزود: همواره تلاش کرده‌ایم چالش‌های خود را در سطوح مختلف با اعضای مجمع در میان بگذاریم و همواره اعضای مجمع مجالس آسیایی نگرانی خود را از یک جانبه‌گرایی برخی کشورها در روابط بین‌المللی اعلام کرده‌اند. دبیرکل مجمع مجالس آسیایی خاطرنشان کرد: همه ما تلاش کرده‌ایم پاسخی برای چالش‌های منطقه‌ای و بین‌المللی بیابیم و معتقدیم مدیریت و فراست اعضای مجمع کمک شایانی به حل مشکلات خواهد کرد. بدون شک امروز دیپلماسی پارلمانی به عنوان دیپلماسی مکمل نقش مهمی در روابط بین‌المللی دارد و در کنار دیپلماسی هر کشور باید دیپلماسی مکمل و پارلمانی برای تنظیم روابط مورد توجه قرار گیرد.
تجارت‌نیوزتجارت‌نیوز1 روز قبل
متوسط قیمت هر متر مربع در مناطق ۲۲ گانه تهران در پایان خرداد ماه امسال نسبت به خرداد ماه سال گذشته رشد حدود ۱۰۷ درصدی داشته، همچنین نسبت به ماه قبل رشد ۴٫۵ درصدی داشته است. به گزارش تجارت‌نیوز، هر متر مربع آپارتمان در مناطق ۲۲ گانه در پایان خرداد ماه سال جاری به طور میانگین با رقم ۱۳ میلیون و ۴۲۵ هزار تومان معامله شده که این رقم نسبت مدت مشابه سال گذشته رشد ۱۰۶٫۸ درصدی داشته، یعنی قیمت هر متر مربع در خرداد ماه سال ۹۷ به طور میانگین با رقم حدود شش میلیون و ۴۹۰ هزار تومان خرید و فروش شده است. همچنین متوسط قیمت هر متر مربع آپارتمان در خرداد ماه امسال نسبت به اردیبهشت ماه رشد ۵٫۶ درصدی داشته، به عبارتی قیمت آن در اردیبهشت ماه معادل ۱۲ میلیون و ۷۱۲ هزار تومان بوده است. به گزارش وزارت راه و شهرسازی، قیمت هر متر مربع آپارتمان در منطقه یک در خرداد ماه سال گذشته حدود ۱۴ میلیون تومان بوده که این رقم در پایان خرداد ماه امسال به رقم ۲۷ میلیون و ۵۷۳ هزار تومان رسیده که نشان می‌دهد در این بازه زمانی رشد ۹۶٫۵ درصدی داشته است. اما قیمت هر متر مربع آپارتمان در منطقه ۲۲ در این مقایسه رشد ۳۵ درصدی کرده، یعنی قیمت آن در خرداد ماه سال ۹۷ معادل ۹ میلیون و ۹۴۷ هزار تومان بوده که در خرداد ماه امسال به رقم ۱۳ ملی میلیون و ۴۳۵ هزار تومان رسیده است.

نظرها

اخبار بیشتر