فرار به جلو آلمان از تعهدات برجامی در همنشینی با شیخ نشین کوچک
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. اقتصادنیوز
  4. اقتصادی

فرار به جلو آلمان از تعهدات برجامی در همنشینی با شیخ نشین کوچک

اقتصادنیوزخبرگزاری اقتصادنیوز |
اقتصادنیوز: آلمان و امارات متحده عربی پس از سفر رسمی ولیعهد ابوظبی به برلین در بیانیه ای مشترک به زعم خود خواستار خودداری ایران از اقدام های آتنش آمیز شدند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، خبرگزاری رویترز چهارشنبه شب گزارش داد که آلمان و امارات در بیانیه‌ای مشترک که در تارنمای خبرگزاری رسمی امارات متحده عربی منتشر شد، ضمن ابراز نگرانی از تنش‌های فزاینده در منطقه، از ایران خواستند که از اقدام‌هایی که تنش‌ها را افزایش می‌دهد خودداری کند.

این بیانیه پس از آن منتشر می‌شود که شیخ محمد بن زائد ولیعهد ابوظبی پس از دیدار هایکو ماس وزیر خارجه آلمان از امارات، در سفری رسمی به آلمان با مقام‌های این کشور دیدار کرد.

در وبسایت خبری بخوانید: اخبار اقتصادی دلار و بورس

در این بیانیه آلمان و امارات بر ضرورت خودداری همه بازیگران منطقه‌ای از اقدامات تنش آمیز، تاکید کردند. این مطلب برایم مفید است ۰

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

مهرمهر23 ساعت قبل
به‌گزارش خبرنگار مهر، رضا اردکانیان عصر امروز چهارشنبه در جریان سفر به لرستان، طرح آبرسانی به ۳۴ روستای استان را با اعتباری بالغ بر ۱۰۰ میلیارد و ۳۶۰ میلیون ریال به بهره‌برداری رساند. همزمان با افتتاح این طرح، آیین کلنگ‌زنی فاز اول پروژه آبرسانی به روستاهای متاثر از طرح «قمرود» نیز انجام شد که طی آن ۹۶ روستای حاشیه این طرح از نعمت آب شرب بهره‌مند می‌شوند. بر اساس این گزارش، با بهره‌برداری از این طرح جمعیتی بالغ بر ۲۵ هزار و ۵۰۰ نفر با اعتباری بالغ بر ۶۳۰ میلیارد ریال از خدمات آبرسانی روستایی بهره‌مند می‌شوند. @pavenniroo
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین23 ساعت قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فرابورس ایران، حسین نظام دوست با اشاره به اینکه یکی از روش‌های مهم تامین مالی نوین پروژه‌ها و کسب‌وکارها، تامین مالی جمعی یا همان crowd funding است، بیان داشت: بر اساس تفاهم‌نامه میان وزارت اقتصاد و امور دارایی، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، دستورالعمل تامین مالی جمعی در شورای عالی بورس و اوراق بهادار مصوب و کارگروه ارزیابی برای پیشبرد امور تشکیل شد. نظام‌دوست با بیان اینکه در این راستا، جلسات‎ ‎کارگروه‎ ‎ارزیابی‎ ‎در‎ ‎خصوص‎ ‎موضوعاتی‎ ‎مانند‎ ‎حداقل‎ ‎الزامات‎ ‎قرارداد بین ارکان، ‎ ‎نحوه ارائه ‌گزارش‌های‎ ‎دوره‌ای، ‎ ‎کارمزد‎ ‎خدمات، ‎ ‎نحوه‎ ‎ارزیابی‎ ‎طرح‌ها، ‎ ‎چارچوب‎ ‎فرایندها‎ ‎و‎ ‎نحوه‌‎ ‎رسیدگی‎ ‎به‎ ‎درخواست‌ها، ‎ ‎اعتبارسنجی متقاضیان‎ ‎اخذ‎ ‎مجوز‎ ‎فعالیت و‎ ‎نحوه‎ ‎مشارکت‎ ‎تامین‌کنندگان‎ ‎برگزار شد و مصوباتی داشت، افزود: ‎ ‎مصوبات این کارگروه حول سه محور شامل حداقل الزامات مدل کسب‌وکار عامل، نحوه ارائه گزارش‌های دوره‌ای توسط متقاضی و حداقل سرمایه ثبتی متقاضیان عاملیت تامین مالی جمعی بود. مدیر نهادهای مالی و نوآوری فرابورس ایران در ادامه در مورد نحوه ارائه گزارش‌های دوره‌ای توسط متقاضی عاملیت تامین مالی جمعی، گفت: متقاضیان تامین مالی جمعی باید گزارش پیشرفت فیزیکی و ریالی طرح یا طرح­های خود را با توجه به مواردی که در پیوست فراخوان ذکر شده است، تهیه کنند و از طریق سکوی عامل به اطلاع عموم برسانند. به گفته نظام دوست حداقل سرمایه ثبتی متقاضیان عاملیت تامین مالی جمعی نیز باید ۵۰ میلیون تومان باشد. وی در پایان با اشاره به اینکه بر اساس ‎ ‎ابلاغیه‌‎ ‎سازمان‎ ‎بورس‎ ‎و‎ ‎اوراق‎ ‎بهادار به تاریخ اول بهمن‌ماه ۱۳۹۷‎، ‎‎ نهادهای‎ ‎مالی‎ ‎مجاز به فعالیت در زمینه تامین مالی جمعی شامل شرکت‌های تامین سرمایه، کارگزاری‌ها و شرکت‌هایی با موضوع فعالیت سبدگردانی یا مشاوره سرمایه‌گذاری هستند، گفت: نهادهای مالی می‌توانند‎ ‎درخواست‎ ‎خود‎ ‎را‎ ‎برای‎ ‎بررسی‎ ‎احراز‎ ‎شرایط‎ ‎و‎ ‎تغییر‎ ‎اساسنامه‎ ‎برای‎ ‎فعالیت‎ ‎در‎ حوزه تامین مالی جمعی ‎به‎ ‎سازمان بورس و اوراق بهادار ‎ارائه‎ ‎کنند.
خبر فوریخبر فوری1 روز قبل
فقدان برنامه‌ در مصرف بهینه مالی در میدان‌های نفتی و خریدهای غیر ضروری از جمله مصادیق تخلفات شرکت‌های نفت‌خیز جنوب و شمال است که در گزارش فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی مجلس به آن اشاره شده است. فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی مجلس گزارش خود در مورد تخلفات شرکت‌های نفت‌خیز جنوب و شمال را تهیه و تدوین کرد. متأسفانه شاهد آن هستیم که در شرایط کنونی که به دلیل کاهش تولید و فروش نفت، محدودیت منابع مالی در پیش داریم. ۲- شرکت هایی که مدعی نمایندگی از شرکت اصلی می‌باشند و از دفتر مرکزی شرکت اصلی نمایندگی اخذ نموده‌اند. ۳- شرکت هایی که مدعی نمایندگی می‌باشند لیکن نمایندگی آن‌ها توسط سایر دفاتر و نمایندگی‌های فرعی صادر شده است.
ایبناایبنا1 روز قبل
به گزارش خبرنگار ایبنا، وزارت نیرو و توانیز در راستای کاهش مصرف برق و جلوگیری از ایجاد خاموشی و خسارت در شبکه برق با ابلاغ بخشنامه‌ای تصمیم گرفتند تا زمان تعیین تکلیف وضعیت برق و زیرساخت‌ها توسط دولت، توزیع برق به صنعت ماینینگ را غیر مجاز اعمال کنند و در همین راستا نیز نسبت به شناسایی و قطع ارتباط انشعابات برق مصرفی در حوزه ماینینگ اقدام شود؛ همایون حائری، معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی اعتقاد دارد که مزارع استخراج ارزهای رمزنگار رشد بسیار زیادی در کشور داشته و با توجه به حجم مصرف برق بالای آنها، استخراج هر واحد بیت کوین در حدود برق مصرفی سالیانه ۲۸ واحد مسکونی در تهران، به منظور توزیع عادلانه و جلوگیری از خاموشی در شبکه برق در فصل تابستان که چالش‌هایی وجود دارد باید نسبت به قطع انشعبات اقدام کرد. از سویی دیگر مصطفی رجبی مشهدی، سخنگوی صنعت برق چندی پیش اعلام کرده که وزارت نیرو در راستای توزیع برق به ماینرها پیشنهادی را به هیات دولت ارسال کرده و نرخی را در نظر گرفته، اما این افراد نباید از یارانه برق استفاده کنند و با استفاده از منابع یارانه‌ای نسبت به درآمدزایی اقدام کنند. در همین خصوص، امیر ناظمی، معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در گفتگو با خبرنگار ایبنا با بیان اینکه دولت استخراج ارزهای رمزنگار را صنعت می‌داند، اما همچنان این موضوع تعیین تکلیف نشده است، گفت: دستگاه‌های متعددی در حوزه استخراج ارزهای رمز ارز یا صنعت ماینینگ باید اعلام نظر و تصمیم گیری داشته باشند و وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات یکی از این دستگاه‌ها است که در همین راستا نیز پیشنهادی ارائه شد؛ طرح تعیین تکلیف و تصمیم گیری در خصوص مسائل قانونی ماینینگ ارزهای رمزپایه هفته گذشته بالاخره بعد از مدت‌ها از کمیسیون‌های دولت خارج شد و در دستور کار هیات وزیران قرار گرفت اما رای لازم را نیارود و دوباره به کمیسیون ارجاع داده شد چرا که در هیات وزیران معتقدند این موضوع باید بیشتر بررسی شود و در حال حاضر تصمیم گیری درباره آن ضرورت نیست، اما کمیسیون اقتصادی و کمیسیون‌های فرعی در حال بررسی موضوع ارز رمزها هستند. رییس سازمان فناوری اطلاعات ایران خاطر نشان کرد: وزارت نیرو و توانیر در حوزه برق برای ماینرها اقدامات و محدودیت‌هایی اعمال کرده‌اند که کاملا درست است چرا که افراد فعال در این بخش در حال سوء استفاده از قیمت ارزان برق هستند و باید تعرفه خاصی برای ماینرها در نظر گرفته شود تا شبکه برق کشور با مشکل مواجه نشود و در عین حال این صنعت وجود و فعالیت داشته باشد، اما نرخ مناسب برقی در نظر گرفته شود و زیرساخت‌های انرژی، معاملات و … نیز برای آن از سوی حاکمیت تعیین شود تا این صنعت که برای ارزآوری سودآور است ادامه حیات داشته باشد، اما در عین حال مانند وضعیت فعلی که برای شهروندان عام هیچ ارزش افزوده‌ای ندارد، نباشد؛ هم اکنون شرایط به نحوی است که باید فعالیت ماینرها شفاف شود و در عین حال زیرساخت و تعرفه برقی نیز از سوی دولت در نظر گرفته شود که یکی از راهکارهای آن ایجاد و ارائه پروانه بهره برداری است.
تسنیمتسنیم1 ساعت قبل
وی افرود: ورود مجموعه تنظیم بازار به موضوع سوخت در استان کردستان ورود خوبی نبوده است. فیروزی با بیان اینکه قیمت میوه در استان کردستان بالاست، ابراز تأسف کرد: با وجود اینکه هماهنگی‌های لازم در این خصوص صورت گرفته، متأسفانه رسیدگی لازم در این زمینه اعمال نشده است. فیروزی هشدار داد: عدم کنترل این قیمت‌ها منجر به گسترش تبلیغات منفی نسبت به استان کردستان می‌شود. وی با ذکر اینکه در هر نقطه از دنیا که پتانسیل گردشگری موجود است، هزینه‌های گردشگری را ارزان کرده‌اند، گفت: این اقدامی هوشمندانه است که در استان کردستان مورد غفلت واقع شده است. فیروزی با بیان اینکه باید بازار کردستان یک بازار زنده باشد، ادامه داد: از تعطیل شدن بازار در ساعت‌های به‌خصوصی از روز، به‌دلیل محدود شدن دسترسی مردم به خدمات بازار ممانعت به‌عمل آورده شود.

نظرها

اخبار بیشتر