ثبت ۳۳۲٫۵ میلیمتر بارش در کشور
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. صدا و سیما
  4. اقتصادی

ثبت ۳۳۲٫۵ میلیمتر بارش در کشور

صدا و سیماخبرگزاری صدا و سیما |
کارشناس آب‌های سطحی دفتر مطالعات پایه شرکت مدیریت منابع آب، ​ از ثبت ۳۳۲.۵ میلی متر بارش از ابتدای سال آبی ۹۷-۹۸ تا امروز در کشور خبر داد

حسین خلیل شایان در گفتگوی تلفنی با خبرنگار خبرگزاری صداوسیما افزود: ارتفاع بارش‌ها از ابتدای سال آبی ۹۷ -۹۸ تا ۲۳ خرداد ماه به ۳۳۲٫۵ میلی متر رسیده است که این رقم نسبت به متوسط بارش کشور در مدت مشابه سال گذشته ۱۰۲ درصد و نسبت به متوسط بلندمدت آن معادل ۴۲ درصد افزایش داشته است.

وی با بیان اینکه هر شش حوضه آبریز اصلی کشور تا ۲۳ خرداد بارندگی بالاتر از نرمال داشته‌اند گفت: میزان بارندگی در ایستگاه چلگرد استان چهارمحال و بختیاری معادل ۲۱۲۱ میلیمتر در تاریخ ۲۳ خرداد و کمترین آن مربوط به ایستگاه امور آب چابهار و معادل ۵۳٫۵ است.

در خبری بخوانید: اخبار اقتصادی امروز در بازار تهران

خلیل شایان افزود: استان ایلام بیشترین میزان افزایش بارندگی را نسبت به متوسط درازمدت و معادل ۱۲۲ درصد دارد.

وی ادامه داد: در یک هفته گذشته بارش قابل توجهی در سطح کشور رخ نداده است به گونه‌ای که متوسط بارندگی کشور از ۱۴ تا ۲۱ خرداد به میزان ۱ میلیمتر افزایش یافته است.

کارشناس آب‌های سطحی دفترمطالعات پایه شرکت مدیریت منابع آب گفت: میانگین بارندگی استان تهران منتهی به ۲۳ خرداد ماه سال آبی جاری، معادل ۳۸۶ میلیمتر است که نسبت به متوسط ۵۰ سال گذشته، ۵۱ درصد و نسبت به سال آبی گذشته ۶۵۴ درصد افزایش ر ا نشان میدهد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

ایران‌جیبایران‌جیب1 روز قبل
او در زندان فشافویه دوران محکومیت خود را سپری می‌کرد. زندانیانی که مرتکب قتل شیرمحمدعلی شده‌اند، جرایم سنگینی مانند قتل مرتکب شده بودند. جرایم ارتکابی مرحوم شیرمحمدعلی، از نوع جرایمی است که اغلب حقوق‌دانان آنها را در زمره جرایم سیاسی قرار می‌دهند. مسلما اختیاری که در این ماده به قاضی داده شده است، به این معنا نیست که قاضی می‌تواند خلاف قاعده اصلی عمل کرده و مثلا دستور دهد که فرضا زندانی چک بی‌محل در کنار زندانیان قتل عمد قرار گیرد. علاوه بر این زندانبان همان‌قدر که باید مراقب آن باشد که زندانی در زندان مرتکب تخلف از مقررات زندان نشود، باید مراقب جان و سلامت جسمی و روانی زندانی و مهم‌تر از آن بهبود و تربیت شخصیتی و تربیتی او هم باشد. گفته می‌شود زندانی مرحوم علیرضا شیرمحمدعلی پیش‌ازاین از شرایط زندان و عدم امنیت جانی خود شکایت و تقاضای جابه‌جایی داشته است.
خانه ملتخانه ملت21 ساعت قبل
شادمهر کاظم‌زاده عضو کمیسیون عمران مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، از افتتاح فاز یک پروژه آزادراه تهران-شمال تا پایان تابستان سال جاری خبر داد و گفت: در شرایط کنونی فاز یک این پروژه بیش از ۹۵ درصد پیشرفت فیزیکی داشته و با روند کنونی بخشی از این پروژه در ماه‌های آتی به بهره برداری می‌رسد. کاهش ۲۰ دقیقه‌ای زمان برای رسیدن به سه راه شهرستانک با با افتتاح فاز یک آزادراه تهران-شمالفاز یک آزادراه تهران-شمال به طول حدود ۳۲ کیلومتر احداث شده و باعث کاهش ۶۰ کیلومتری مسیر و کاهش ۲۰ دقیقه‌ای زمان برای رسیدن به سه راه شهرستانک می‌شودوی ادامه داد: فاز یک آزادراه تهران-شمال به طول حدود ۳۲ کیلومتر احداث شده و باعث کاهش مسیر و کاهش ۲۰ دقیقه‌ای زمان برای رسیدن به سه راه شهرستانک می‌شود. این نماینده مردم در مجلس دهم گفت: البته در شرایط کنونی روند کنونی اجرای فاز دو و سه پروژه آزادراه تهران-شمال بسیار کند است و باید اقدامات لازم برای سرعت بخشی به این پروژه صورت گیرد. اجرای کامل پروژه آزادراه تهران-شمال موجب کاهش ۶۴ کیلومتری مسیر و کاهش ۳ ساعته زمان سفر می‌شودکاظم زاده تصریح کرد: اجرای کامل پروژه آزادراه تهران-شمال موجب کاهش ۶۴ کیلومتری مسیر و کاهش ۳ ساعته زمان سفر می‌شود، همچنین تحقق این مسئله کاهش ۶۰۰ میلیارد تومانی مصرف سوخت در سال را در پی دارد. عضو کمیسیون عمران مجلس ادامه داد: امیدوارم بنیاد مستضعفان برنامه ریزی دقیقی را برای اجرا و تکمیل فاز دو و سه آزادراه تهران-شمال انجام دهد، تا هر چه سریع‌تر مردم بتوانند از این ظرفیت بسیار خوب برای تردد و مسافرت استفاده کنند. /پایان پیام
ایلناایلنا22 ساعت قبل
پیش از اجلاس سران فدرال رزو قیمت طلا افزایش یافت و به بالاترین میزان طی ۱۴ ماه گذشته رسید. به گزارش ایلنا به نقل از دیلی اف ایکس، قیمت طلا یک قله را روی قیمت هزار و ۳۵۰ دلار تجربه خواهد کرد. قیمت این فلز ارزشمند به بیشترین مقدار خود در ۱۴ ماه گذشته رسید. با انتشار آمار ماهانه انرژی توسط آژانس جهانی انرژی محتمل است که شاهد افزایش در قیمت‌های نفت و مشتقات آن باشیم. قیمت طلا در شاخص‌ها شاهد قله‌هایی بوده است که پس از نوسانات ماه فوریه خود به هزار و ۳۴۶ دلار رسید.

ترامپ رئیس ستاد کارکنان کاخ سفید را به دلیل «سرفه» بیرون کرد +فیلم

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین22 ساعت قبل
رئیس‌جمهور آمریکا حین مصاحبه با شبکه «ای بی سی نیوز» از سرفه‌های «میک مولوانی» به خشم آمد و او را از دفتر ریاست‌جمهوری بیرون کرد. در این لحظه پرتنش، مجری در حال پرسیدن سوالاتی درباره تحقیقات درباره پرونده مداخله روسیه در انتخابات ۲۰۱۶ و سوابق مالیاتی ترامپ بود.

کمیسیون بلایای طبیعی

صدا و سیماصدا و سیما3 ساعت قبل
گزارش اختصاصیکمیسیون بلایای طبیعیسالانه بین ۸ تا ۱۰ درصد درآمد ناخالص ملی صرف هزینه‌های ناشی از بلایای طبیعی می‌شود رقمی که شاید بشود با پرداخت تخصصی‌تر به موضوع مدیریت بحران و ایجاد ساز و کارهای جدید در سالهای پیش رو آن را کاهش داد.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین21 ساعت قبل
به گزارش اقتصادآنلاین، بهای سکه طح قدیم چهار میلیون و ۵۵۰هزار تومان است. نیم سکه و ربع سکه امروز به ترتیب با قیمت‌های دو میلیون و ۴۷۰ و یک میلیون و ۶۵۰هزار تومان در بازار معامله می‌شوند. قیمت سکه یک گرمی امروز یک میلیون و ۱۰هزار تومان است. طلای ۱۸عیار در بازار امروز گرمی ۴۳۴هزار و ۴۵۰تومان قیمت خورد. هر اسکناس یورو در تابلوی این صرافی‌ها برای فروش ۱۵۳۰۰و برای خرید ۱۵۲۰۰ تومان قیمت خورده است.

نظرها

اخبار بیشتر