ثبت ۳۳۲٫۵ میلیمتر بارش در کشور
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. صدا و سیما
  4. اقتصادی

ثبت ۳۳۲٫۵ میلیمتر بارش در کشور

صدا و سیماخبرگزاری صدا و سیما |
کارشناس آب‌های سطحی دفتر مطالعات پایه شرکت مدیریت منابع آب، ​ از ثبت ۳۳۲.۵ میلی متر بارش از ابتدای سال آبی ۹۷-۹۸ تا امروز در کشور خبر داد

حسین خلیل شایان در گفتگوی تلفنی با خبرنگار خبرگزاری صداوسیما افزود: ارتفاع بارش‌ها از ابتدای سال آبی ۹۷ -۹۸ تا ۲۳ خرداد ماه به ۳۳۲٫۵ میلی متر رسیده است که این رقم نسبت به متوسط بارش کشور در مدت مشابه سال گذشته ۱۰۲ درصد و نسبت به متوسط بلندمدت آن معادل ۴۲ درصد افزایش داشته است.

وی با بیان اینکه هر شش حوضه آبریز اصلی کشور تا ۲۳ خرداد بارندگی بالاتر از نرمال داشته‌اند گفت: میزان بارندگی در ایستگاه چلگرد استان چهارمحال و بختیاری معادل ۲۱۲۱ میلیمتر در تاریخ ۲۳ خرداد و کمترین آن مربوط به ایستگاه امور آب چابهار و معادل ۵۳٫۵ است.

در خبری بخوانید: اخبار اقتصادی امروز در بازار تهران

خلیل شایان افزود: استان ایلام بیشترین میزان افزایش بارندگی را نسبت به متوسط درازمدت و معادل ۱۲۲ درصد دارد.

وی ادامه داد: در یک هفته گذشته بارش قابل توجهی در سطح کشور رخ نداده است به گونه‌ای که متوسط بارندگی کشور از ۱۴ تا ۲۱ خرداد به میزان ۱ میلیمتر افزایش یافته است.

کارشناس آب‌های سطحی دفترمطالعات پایه شرکت مدیریت منابع آب گفت: میانگین بارندگی استان تهران منتهی به ۲۳ خرداد ماه سال آبی جاری، معادل ۳۸۶ میلیمتر است که نسبت به متوسط ۵۰ سال گذشته، ۵۱ درصد و نسبت به سال آبی گذشته ۶۵۴ درصد افزایش ر ا نشان میدهد.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

اخبار بیشتر

پربازدیدترین خبرها

همه

پربحث‌ترین خبرها