بازار ارز در فاز احتیاط/ یورو ۱۴٫۸۰۰ تومان شد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. خبرآنلاین
  4. اقتصادی
بازار ارز در فاز احتیاط/ یورو ۱۴٫۸۰۰ تومان شد

بازار ارز در فاز احتیاط/ یورو ۱۴٫۸۰۰ تومان شد

خبرآنلاینخبرگزاری خبرآنلاین |
هر چند انتظار می‌رفت تحت تاثیر تحولات مثبت بین المللی قیمت ارز امروز نیز روندی کاهشی را تجربه کند اما قیمت ها در صرافی ها ثابت ماند.

به گزارش خبرانلاین، قیمت هر دلار امروز در صرافی‌ها به ۱۲ هزار و ۹۰۰ تومان رسید به این ترتیب قیمت خرید دلار در صرافی‌ها ۱۲ هزار و ۸۰۰ تومان اعلام شده است. بر اساس این گزارش یورو نیز در صرافی‌ها به قیمت ۱۴ هزار و ۸۰۰ تومان عرضه می‌شود و قیمت خرید یورو از مشتریان ۱۴ هزار و ۷۰۰ تومان اعلام شده است.

خبری: اخبار اقتصادی امروز در بازار تهران

فعالان بازار معتقدند بازار به فاز احتیاط خزیده است و این وضعیت سبب شده است قیمت‌ها ثباتی نسبی را تجربه کنند. صرافان و فعالان بازار معتقدند معامله گران در انتظار اعلام دستاوردهای سفر شینزو آبه نخست وزیر ژاپن به ایران هستند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

طرح جدید راه‌اندازی سقف کعبه +فیلم

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین21 ساعت قبل
صدا و سیماصدا و سیما22 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ محمد امیرانی افزود: یکی از اولویت‌های اصلی برنامه‌های دوره جدید معاونت عملیات هوانوردی، تامین تجهیزات CNS فرودگاه‌ها و مرکز کنترل فضای کشور است. در سیستم جدید با توجه به پیشرفت فناوری، تلاش داریم سیستم پشتیبان را با هدف پرهیز از تجمیع تجهیزات در یک فرودگاه خاص و برطرف کردن مشکل کمبود نیروی انسانی، به صورت شناور در پنج فرودگاه مستقر کنیم. همچنین یک سیستم A-SMGCS برای کنترل تردد سطوح فرودگاه بین‌المللی مهرآباد خریداری شده که به زودی نصب می‌شود و سیستم سوئیچینگ برج و اپروچ فرودگاه‌های مهرآباد و شیراز نیز نصب شده‌اند و مراحل تست نهایی خود را سپری می‌کنند. امیرانی همچنین افزود: به زودی ۷۰ دستگاه گیت وی و ۷۵ دستگاه ایکس ری خریداری شده را برای تامین تجهیزات امنیتی و کمک بازرسی فرودگاه‌ها نصب و عملیاتی می‌کنیم. اولویت ما در جذب نیروی انسانی در حوزه‌های کنترل ترافیک هوایی، ارتباطات و ناوبری هوایی و مخابرات و فناوری اطلاعات هوانوردی، دانش آموختگان مرکز آموزش عالی هوانوردی و فرودگاهی البته در صورت داشتن صلاحیت‌ها و سطح علمی مورد نیاز است.

صنعت مبلمان مزیتی برای اشتغال و ارزآوری

صدا و سیماصدا و سیما16 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، صنعت مبلمان و صنایع وابسته با اشتغال یک میلیون نفری، ۸ درصد اشتغال صنعتی کشور را به خود اختصاص داده که با حل مشکلات این میزان اشتغال تا ۳ میلیون نفر قابل افزایش است.
خبرآنلاینخبرآنلاین19 ساعت قبل
به گزارش خبرانلاین، سکه طرح جدید در بازار امروز به قیمت ۴ میلیون و ۶۹۰ هزار تومان خرید و فروش می‌شود. در عین حال هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم نیز امروز با ۸۰ هزار تومان افزایش قیمت به ۴ میلیون و ۵۸۰ هزار تومان رسید. هر ربع سکه نیز در محدوده یک میلیون و ۶۵۰ هزار تومان و سکه گرمی یک میلیون تومان خرید و فروش می‌شود. نرخ طلا در بازارهای جهانی به ۱۳۴۱ دلار در هر اونس رسیده است. هر گرم طلا در بازار تهران به قیمت ۴۲۵ هزار تومان فروخته می‌شود که نسبت به روز گذشته افزایشی ۱۰ هزار تومانی را نشان می‌دهد.
الفالف22 ساعت قبل
قیمت ارز، متأثر از متغیرهای مختلف اقتصادی و سیاسی است. اما متغیرهای سیاسی هم هستند که در تعیین قیمت ارز موثرند و گاه تاثیرشان بیش از متغیرهای اقتصادی است؛ از جمله عوامل سیاسی که باعث ثبات بازار ارز و حفظ ارزش پول ملی یک کشور می‌شود، اقتدار سیاسی و ثبات یک حکومت است. ایشان همواره بر عدم مذاکره با آمریکا به‌عنوان یک اصل عقلانی و انقلابی و منطبق بر صلاح کشور و مردم تاکید ورزیده‌اند. اما متاسفانه یک جریان مشخص، طی دو هفته گذشته، با ارائه تصویری غیرمنطقی از این سفر، چنان تبلیغ کردند که گویا قرار است با این سفر، گشایشی غیرمنتظره در مشکلات اقتصادی کشور رخ دهد. پیش‌بینی می‌شود که همین گروه، پس از سفر شینزو آبه و دیدار وی با رهبری، سعی کنند تا مشکلات اقتصادی کشور و برخی ضعف‌های مدیریتی را به این دیدارها گره بزنند و برای اثبات تحلیل‌های پیشینی خود، بر بی‌ثباتی اقتصاد اصرار ورزند.

بیش از نیمی از صادرات غیرنفتی به مقصد کشورهای همسایه

صدا و سیماصدا و سیما17 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، سعید زرندی در نشست خبری از توسعه صادرات غیرنفتی به عنوان یکی از هفت برنامه و محور اصلی وزارت صنعت، معدن و تجارت در فضای سخت تحریم‌ها اشاره کرد افزود: در سال ۹۸ توسعه صادرات غیرنفتی با تمرکز بر صادرات به کشور‌های همسایه در اولویت برنامه‌های وزارتخانه قرار گرفته است. زرندی همچنین از برنامه ریزی برای توسعه سرمایه گذاری با جذب سرمایه‌های سرگردان مردمی خبر داد و افزود: در این راستا، هلدینگ‌های سرمایه گذاری در سه استان کشور به صورت آزمایشی راه اندازی می‌شود. زرندی افزود: مطالعات نشان داده هر ۱۰۰ درصد افزایش نرخ ارز حدود ۸۹٫۵ درصد افزایش در هزینه کالا‌های وارداتی حوزه تولید را به همراه داشته است. وی گفت: تغییرات نرخ ارز، بی ثباتی سیاست‌ها، کمبود نقدینگی واحدها، مشکلات بیمه تامین اجتماعی، مالیات و گمرکات، سایر دغدغه‌های تولیدکنندگان را تشکیل می‌دهد. زرندی، تقسیط ۶۰ ماهه مالیات برای بنگاه‌های در حال احیا و توسعه را از جمله برنامه‌ها برای حمایت از رونق تولید و کمک به بنگاه‌ها در شرایط کنونی برشمرد.

نظرها

اخبار بیشتر