آمار متوفیان تصادفات در خراسان جنوبی نگران‌کننده است
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. تسنیم
آمار متوفیان تصادفات در خراسان جنوبی نگران‌کننده است

آمار متوفیان تصادفات در خراسان جنوبی نگران‌کننده است

تسنیمخبرگزاری تسنیم |
رئیس پلیس راه خراسان جنوبی آمار متوفیان تصادفات جاده‌ای استان را از ابتدای سال تاکنون ۶۴ نفر عنوان کرد و گفت: این میزان نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۶۸ درصد رشد داشته است.

- اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بیرجند، سرهنگ علیرضا رضایی پیش از ظهر امروز در نشست خبری اظهار داشت: تعداد تصادفات فوتی از ابتدای امسال ۴۹ فقره بوده که بر اثر آن ۶۴ نفر جان خود را از دست دادند.

وی با تاکید بر اینکه میزان تصادفات فوتی نیز ۵۳ درصد رشد داشته است بیان کرد: بیشترین متوفیان تصادفات رانندگی جوانان بین سنین ۲۰ تا ۴۰ سال بوده‌اند.

رئیس پلیس راه خراسان جنوبی از مجروح شدن ۷۹۷ نفر نیز در تصادفات جاده‌ای استان خبر داد و گفت: برخورد با تخلفات حادثه ساز نیز ۵۰ درصد رشد داشته که در این زمینه ۷۰۶ دستگاه خودرو نیز توقیف شده است.

رضایی با تاکید بر اینکه وضعیت حوادث رانندگی و میزان تلفات آن در استان از نرم کشوری بیشتر است ادامه داد: طبق گزارشات ۴۶ درصد تصادفات فوتی و جرحی در راه‌های اصلی، ۴۴ درصد در جاده‌های روستایی و ۱۰ درصد نیز در راه‌های فرعی به وقوع پیوسته است.

وی بیشترین نوع تصادفات را شامل واژگونی خودرو و خروج از جاده اعلام کرد و افزود: ۷۰ درصد تصادفات به خاطر عدم توجه به جلو، تخطی از سرعت مطمئنه و تجاوز به چپ رخ می‌دهد.

رئیس پلیس راه خراسان جنوبی تصریح کرد: ۱۱ درصد راه‌های آسفالته، ۷٫۵ درصد راه‌های شریانی و ۵٫۲ درصد راه‌های روستایی کشور در خراسان جنوبی واقع شده و سهم بزرگراه‌ها نیز ۲٫۵ درصد است.

رضایی از احداث ۱۰ هزار و ۲۹۲ پل در جاده‌های استان خبر داد و بیان کرد: از این میزان ۷ هزار و ۳۵۲ پل در جاده‌های اصلی و ۲ هزار و ۵۴۰ پل در جاده‌های فرعی است همچنین ۲۷ نقطه حادثه خیز شناسنامه دار در استان وجود دارد که ۸ نقطه در سال‌های گذشته برطرف شده است.

وی با تاکید بر اینکه ۳۰ نقطه پر تصادف نیز در جاده‌های استان شناسایی شده که در اولویت است گفت: باید اعتبارات ملی برای اصلاح آن اختصاص یابد.

رئیس پلیس راه خراسان جنوبی از ورود خودروهای کنترل نامحسوس هوشمند به استان خبر داد و یادآور شد: این خودروها مجهز به سیستم سرعت سنج هستند که به زودی رونمایی خواهند شد.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

اخبار بیشتر

پربازدیدترین خبرها

همه

پربحث‌ترین خبرها