۱۹ میلیارد تومان کمک بلاعوض به سیل‌زدگان گلستانی پرداخت شد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. تسنیم
  4. حوادث
۱۹ میلیارد تومان کمک بلاعوض به سیل‌زدگان گلستانی پرداخت شد

۱۹ میلیارد تومان کمک بلاعوض به سیل‌زدگان گلستانی پرداخت شد

تسنیمخبرگزاری تسنیم |
مدیرکل بنیادمسکن ‌گلستان گفت: تاکنون ۱۹ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان کمک بلاعوض به حدود چهارهزار خانوار سیل‌زده استان پرداخت شده است.

- اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از گنبدکاووس، محمدتقی زمانی‌نژاد ظهر امروز در بازدید از روند نوسازی و بازسازی واحدهای مسکونی خسارت‌دیده در سیل اخیر در این شهرستان اظهارداشت: حدود ۱۸ هزار واحد مسکونی استان در سیل اخیر دچار خسارت شد و از این ‌تعداد هفت هزار و ۳۰۰ واحدمسکونی به طور کامل تخریب شده است و نیاز به احداث مجدد دارد. همچنین ۱۰ هزار و ۵۰۰ واحد مسکونی نیز باید تعمیر شوند.

وی افزود: از واحدهای مسکونی خسارت‌دیده پنج هزار و ۱۷۲ واحد مسکونی در حوزه شهری و ۱۲هزار و ۶۶۱ واحد مسکونی در روستا قرار دارد.

مدیرکل بنیاد مسکن‌ استان بیان داشت: تاکنون ۱۱ هزار پرونده برای دریافت تسهیلات بانکی تشکیل و ۱۰ هزار و ۷۰۰ پرونده نیز به بانک معرفی شده است.

در سایت خبری بخوانید: اخبار حوادث امشب

وی با انتقاد از طولانی شدن روند پرداخت تسهیلات از سوی بانک‌ها ادامه‌داد: پرداخت تسهیلات به پرونده‌ها در بانک‌ها روند کندی دارد و از مجموع متقاضیانی که برای دریافت تسهیلات معرفی شدند فقط برای یک‌هزار و ۳۰۰ پرونده پرداخت انعقاد قرارداد شده است.

زمانی‌نژاد همچنین اعلام کرد: تاکنون مبلغ ۱۹ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان به صورت کمک بلاعوض به حدود چهارهزار خانوار سیل‌زده استان پرداخت شد.

ولی‌الله رضایی، رئیس بنیادمسکن گنبدکاووس نیز اظهارداشت: زیرسازی، آسفالت و جدول‌کشی خیابان‌های اصلی روستای بی‌بی شیروان‌ در چند روز آینده آغاز می‌شود. اعتبار مصوب این پروژه ۷۰۰ میلیون تومان بوده که ۴۰۰ میلیون تومان آن تخصیص یافته است. ماشین‌آلات نیز در روستا مستقر هستند و به ‌محض رسیدن قیر از پالایشگاه کار آسفالت آغاز می‌شود.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

فیلم/ برخورد وحشیانه سربازان سعودی با زائر خانه خدا

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل
الفالف21 ساعت قبل
الف/ دوشنبه هفته گذشته، علیرضا شیرمحمدعلی، زندانی سیاسی و امنیتی در زندان فشافویه تهران با ۳۰ضربه چاقو به قتل رسید. علیرضا شیرمحمدعلی فارغ از اتهامش از حق و حقوقی به عنوان یک زندانی سیاسی و امنیتی برخوردار بوده که با این قتل مشخص می‌شود نادیده گرفته شده است. آیا با این اتفاق نباید به مثابه یک زنگ هشدار برخورد کرد تا دوباره چنین وقایع تلخی رخ ندهد. در نهایت باید گفت علل وقوع قتل علیرضا شیرمحمدعلی نیاز به بررسی و پاسخگویی دارد و در این بین خود قوه قضائیه باید پیشقدم باشد و به ابهامات پاسخ دهد. در صورتی که چنین روندی طی شود اعتماد مردم به قوه قضائیه بیش از پیش تقویت خواهد شد.
ایران‌جیبایران‌جیب1 روز قبل
او در زندان فشافویه دوران محکومیت خود را سپری می‌کرد. زندانیانی که مرتکب قتل شیرمحمدعلی شده‌اند، جرایم سنگینی مانند قتل مرتکب شده بودند. جرایم ارتکابی مرحوم شیرمحمدعلی، از نوع جرایمی است که اغلب حقوق‌دانان آنها را در زمره جرایم سیاسی قرار می‌دهند. مسلما اختیاری که در این ماده به قاضی داده شده است، به این معنا نیست که قاضی می‌تواند خلاف قاعده اصلی عمل کرده و مثلا دستور دهد که فرضا زندانی چک بی‌محل در کنار زندانیان قتل عمد قرار گیرد. علاوه بر این زندانبان همان‌قدر که باید مراقب آن باشد که زندانی در زندان مرتکب تخلف از مقررات زندان نشود، باید مراقب جان و سلامت جسمی و روانی زندانی و مهم‌تر از آن بهبود و تربیت شخصیتی و تربیتی او هم باشد. گفته می‌شود زندانی مرحوم علیرضا شیرمحمدعلی پیش‌ازاین از شرایط زندان و عدم امنیت جانی خود شکایت و تقاضای جابه‌جایی داشته است.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴21 ساعت قبل
ساعت۲۴ -در سال ۱۷۸۲، یک اتفاق بسیار عجیب برای یک تماشاچی اپرا رخ داد. این تماشاچی اپرا به علت خنده زیاد جان باخت. اما اپرا بسیار متنوع و جذاب است و گاهی به جای اجرای سولو ترکیبیست از چندین اجرای متنوع با سبک‌های مختلف از تنور تا باس. در سال ۱۷۸۲ یک بانوی بریتانیایی علاقه مند به اپرا تصمیم گرفت برای دیدن اجرای تئاتر اپرایی که در سالن شهر لندن اجرا می‌شد برود. این تئاتر اپرا شامل بخش هایی نیمه کمدی نیز بود.

کمیسیون بلایای طبیعی

صدا و سیماصدا و سیما3 ساعت قبل
گزارش اختصاصیکمیسیون بلایای طبیعیسالانه بین ۸ تا ۱۰ درصد درآمد ناخالص ملی صرف هزینه‌های ناشی از بلایای طبیعی می‌شود رقمی که شاید بشود با پرداخت تخصصی‌تر به موضوع مدیریت بحران و ایجاد ساز و کارهای جدید در سالهای پیش رو آن را کاهش داد.
صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
الله کرم در مصاحبه با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما گفت: شنبه شب در حال رانندگی با موتورسیکلت در بزرگراه امام علی بودم که با یک موتورسیکلت دیگر تصادف کردم و از طریق اورژانس به بیمارستان امام حسین منتقل شدم. این کارشناس مسائل سیاسی و استاد دانشگاه افزود: هم اکنون از ناحیه سر و چشم دچار خونریزی شدم که اقدامات اولیه درمانی انجام شد و مرخص شده‌ام.

نظرها

اخبار بیشتر