کتاب هایی که کاربران «عصرایران» خوانده‌اند و به دیگران هم پیشنهاد می‌کنند / بخش ۶۱
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. عصر ایران
  4. سیاسی

کتاب هایی که کاربران «عصرایران» خوانده‌اند و به دیگران هم پیشنهاد می‌کنند / بخش ۶۱

عصر ایرانخبرگزاری عصر ایران |
خوانندگان عصر ایران به یکدیگر کتاب معرفی می کنند.

خوانندگان "عصرایران" به یکدیگر کتاب معرفی می‌کنند. اگر شما هم کتابی خوانده‌اید و از آن خوش تان آمده، خواندنش را به دیگران هم پیشنهاد کنید.

خوانندگان عصر ایران به یکدیگر کتاب معرفی می‌کنند. اگر شما هم کتابی خوانده‌اید و دوست دارید خواندنش را به دیگران هم پیشنهاد کنید، از طریق فرمی که در این لینک است، اقدام کنید.

*** لطفا اگر درباره کتاب‌های معرفی شده، نظری دارید، زیر همین پست برایمان بفرستید. (ولی معرفی کتاب را فقط از طریق این لینک باشد).

_________________________________________

نام کتاب: بینوایان

نام نویسنده/ مترجم: ویکتور هوگو/ محسن سلیمانی

پیشنهاد دهنده: لیلا وزینی (تهران)

ناشر: افق

چرا این کتاب را پیشنهاد می‌کنم:

در این کتاب هوگو ادعا می‌کند که عشق برترین هدیه ایست که یک نفر می‌تواند به شخص دیگری ببخشد و همیشه نمایش این کیفیت باید مهمترین هدف زندگی باشد. تغییر ژان وال ژان از یک انسان پر از نفرت و جنایتکاری سرسخت به یک نیکوکار دل رحم؛ تاکید هوگو بر عشق را می‌رساند، چون با محبت و عشق ورزیدن به دیگران است که وال ژان قادر به بخشیدن خویش تن می‌شود.

_________________________________________

نام کتاب: مصلحت نامه

نام نویسنده/ مترجم: زهرا شیدوش

پیشنهاد دهنده: محسن دشتی (قم)

ناشر: ثالث

چرا این کتاب را پیشنهاد می‌کنم:

زهرا شیدوش نویسنده این کتاب در مقدمه این کتاب آورده است: روزی که برای حاشیه نگاری دیدارهای آیت الله هاشمی دعوت شدم هرگز فکر نمی‌کردم در روند موج عظیم خواست یکپارچه ملتی قرار بگیرم که پایان پرشکوهش در انتخابات ۹۲ رقم خورد. شاید مهم‌ترین تعریفی که تاکنون از آیت الله هاشمی شنیده باشم این نکته باشد: «مهم‌ترین هنر آقای هاشمی، هنر شنیدن است» و اکنون که این حاشیه نگاری را ماه‌ها بعد از انتخابات ۹۲ تورق مجددی برای چاپ آن می‌کنم فقط می‌توانم بگویم: «هاشمی با مهم‌ترین هنرش، صدای مردم را در انتخابات ۹۲ شنید و به دعای خیر ملتی، نه نگفت!».

_____________________________________

نام کتاب: زنی در جزیره گمنام

نام نویسنده/ مترجم: زهرا زواریان

پیشنهاد دهنده: سید محمد مهدی شهیدی

ناشر: قدیانی

چرا این کتاب را پیشنهاد می‌کنم:

این داستان بلند در ۴ فصل تدوین شده است که فصل اول آن نام ندارد، ولی فصل‌های دیگر آن با نام‌های در جزیره، گزارشی از الواح و روایت راوی نوشته شده است.

در این رمان روایتی از زن دیروز در سده‌های پیش از میلاد مسیح با روایت‌هایی از یک زن امروزی همراه می‌شود.

راوی این داستان، یک پروفسور مرد است که خود سرپرست گروهی از باستان‌شناسان است.

داستان از این قرار است که گروهی از باستان شناسان در جزیره‌ای حوالی مصر مشغول حفاری و جستجوی بقایای انسان بودند که جسد زنی را در آنجا پیدا می‌کنند که در حالی که مربوط به صدها سال قبل از میلاد مسیح است ولی سالم باقی مانده است.

معمای این داستان همین است که چگونه بعد از گذشت سال‌ها جسد کاملا سالم است!

به همین منظور گروهی از باستان شناسان ایرانی از طرف یونسکو دعوت می‌شوند که به همراه این پروفسور، این معما را حل کنند. در جستجوهای انجام شده، لوح‌هایی از این زن پیدا می‌شود و قصه زندگی این زن از لابه لای این لوح‌ها روایت می‌شود.

______________________________________

نام کتاب: نظریه‌های دولت

نام نویسنده/ مترجم: اندرو وینسنت/حسین بشیریه

در خبری بخوانید: جدیدترین اخبار سیاسی ایران و سایر نقاط دنیا

پیشنهاد دهنده: میثم شیخ الاسلام زاده

ناشر: نی

چرا این کتاب را پیشنهاد می‌کنم:

هنگام بررسی مفهوم دولت باید آگاه بود که این مفهوم معضل‌ترین مفهوم در سیاست است؛ هرکس که عمیقا بدان بپردازد از این نکته آگاه خواهد شد. این امر تنها نتیجهٔ تاریخ درهم پیچیده و یا اهمیت خاص مفهوم دولت در اوضاع سیاسی امروز نیست، بلکه علت آن دوپهلویی و پیچیدگی این مفهوم است که آن را درعین حال سهل و ممتنع ساخته است. به نحوی که با سهولت نگران کننده‌ای با بسیاری مفاهیم و نهادها درهم می‌آمیزد. دولت پدیده‌ای نیست که در نگاه اول به خوبی شناخته شود؛ به رغم ملموس بودنش (که وقتی بخواهیم مثلا از پرداخت مالیات خودداری کنیم یا بدون گذرنامه کشور را ترک کنیم کاملا آن را احساس خواهیم کرد) باز هم نمی‌توان به سهولت روی آن انگشت گذاشت زیرا اندیشه یا مجموعه‌ای از مفاهیم، ارزش‌ها و اندیشه هایی درخصوص زندگی اجتماعی است.

دولت نه نهادی منفعل و بی طرف است که بتوان آن را نادیده گرفت و نه حاصل تصادف صرف و ساده است. از آن جا که نظریه‌های دولت اغلب هم شکل آن و هم نگرشهای ما را دربارهٔ آن تعیین می‌کنند، فهم نظریه‌های اساسی دولت باید بخشی از هرگونه آموزش سیاسی را تشکیل دهد.

____________________________________________

نام کتاب: وای بر مغلوب

نام نویسنده/ مترجم: غلامحسین ساعدی

پیشنهاد دهنده: -

ناشر: نگاه

چرا این کتاب را پیشنهاد می‌کنم:

وای بر مغلوب نمایش نامه‌ای است که در سه پرده به اجرا در می‌آید. شخصیت‌های نمایش عبارت اند از: ((خانم))، ((سکینه))، ((خدیجه))، ((سودابه))، ((سوسن)) و ((پسر عمو)). اولین صحنه با حضور ((خانم)) آغاز می‌شود. به دنبال او ((سکینه)) و ((خدیجه))، و خدمتکار پیر وارد می‌شوند. ((خانم)) عصبانی است و با ناسزا گفتن به بچه‌های محل و تهدید آن‌ها باعث وحشت ((خدیجه)) و ((سکینه)) می‌شود. ((خانم)) پیرزنی است روانی که پس از مرگ همسرش به اطرافیان خود مشکوک شده است. او احساس می‌کند، بچه‌ها می‌خواهند او را اذیت کنند ;از این رو تصمیم می‌گیرد با سنگ به آن‌ها حمله کند. ((سکینه)) و ((خدیجه)) او را منصرف می‌سازند تا این که ((پسر عمو)) وارد می‌شود. این بار ((خانم)) او را قاتل همسرش می‌داند و با او به خشونت رفتار می‌کند. سرانجام پس از مدتی گفت و گو با ((پسر عمو)) به اسراری پی می‌برد که ….

__________________________________________

نام کتاب: تا سر زلف عروسان سخن

نام نویسنده/ مترجم: محمود دولت آبادی

پیشنهاد دهنده: سمیرا پیلتن

ناشر: چشمه

چرا این کتاب را پیشنهاد می‌کنم:

دولت آبادی در این کتاب گزیده‌ای از مهم‌ترین متون منثور فارسی از قرن سوم تا قرن دوازدهم هجری را پیش روی مخاطبان قرار داده است. داستان «کیومرث و پادشاهی او» از کتاب «تاریخ طبری» محمد بن جریر طبری و «قصه یوسف» از «تفسیر طبری» دو داستان افتتاحیه کتاب است. این دو متن متعلق به قرن سوم هجری هستند.

_______________________________________

نام کتاب: توپ‌های ماه اوت

نام نویسنده/ مترجم: باربارا تاکمن/ محمد قائد

پیشنهاد دهنده: مبینا

ناشر: ماهی

چرا این کتاب را پیشنهاد می‌کنم:

تو پ های ماه اوت بر اولین ماه از جنگ جهانی اول که اوت ۱۹۱۴ شروع شد و چهار سال به طول انجامید تمرکز دارد؛ جنگی خانمان برانداز که میلیون‌ها کشته برجای گذاشت.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

قدس آنلاینقدس آنلاین1 روز قبل
عکسی از داخل کابین هدایت و فرماندهی کشتی انگلیسی خدمه آنرا در حالی که بر روی زمین نشانده شده‌اند نشان می‌دهد. قدس آنلاین: نفتکش توقیف شده «استینا ایمپرو» تحت پرچم کشور انگلستان است و ۲۳ خدمه دارد، که ۱۸ نفر آن‌ها ملیت هندی دارند و پنج نفر خدمه دیگر هم از کشورهای روسیه، فیلیپین و لتونی هستند.

فرصت‌های از دست رفته در سرزمین وحی؛

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار اعزامی خبرگزاری صداوسیما به مدینه منوره، رئیس سازمان حج و زیارت اعلام کرد: نوزده خط اتوبوسرانی برای حمل و نقل زائران ایرانی در داخل شهر مکه مکرمه فعال شده است و در زمان اوج حضور حجاج با۳۰۱ دستگاه اتوبوس جدید، این خدمات افزایش خواهد یافت. کد ویدیو دانلود فیلم اصلی بیش از سیصد دستگاه اتوبوس ویژه حجاج ایرانی در نوزده خط مشخص، زائران ایرانی را در مکه مکرمه جابجا می‌کنند. به گزارش خبرنگار اعزامی خبرگزاری صداوسیما به مدینه منوره، رئیس سازمان حج و زیارت اعلام کرد: نوزده خط اتوبوسرانی برای حمل و نقل زائران ایرانی در داخل شهر مکه مکرمه فعال شده است و در زمان اوج حضور حجاج با۳۰۱ دستگاه اتوبوس جدید، این خدمات افزایش خواهد یافت. مشاهدات خبرنگار اعزامی خبرگزاری صداوسیما به مدینه النبی حاکیست زائران کشورمان در شهر رسول خدا (ص) بعد از شرکت در نماز جماعت و زیارت اماکن مقدس این شهر معنوی، به مراکز خرید مختلف نیز مراجعه می‌کنند. حجاج ایرانی نیز از دیرباز خرید سوغات از دو شهر مکه و مدینه را به عنوان بخش لازمی از این سفر معنوی در نظر داشته‌اند اما چند سالی است که نگاه متفاوتی در این موضوع وارد شده است. بخش قابل توجهی از حجاج کشورمان متاثر از مشاهده آثار مثبت حمایت از کالای ایرانی بر اشتغال و معیشت فرزندان ایران زمین، نسبت به هرگونه خرید سوغات در سفر حج خودداری می‌کنند. این افراد در مصاحبه با خبرنگاران تاکید دارند که قبل از تشرف به حج، سوغات مورد نظر برای خانواده، اقوام و دوستان را از بازار شهرهای خود تهیه کرده‌اند. این اقدام دو مزیت معقول دارد که جنبه نخست آن اقتصادی و جنبه دوم آن مدیریت زمان برای زیارت و بهره معنوی بیشتر است. نرخ برابری ریال دو کشور ایران و عربستان که متاثر از نرخ دلار است، یکی از دلایل اصلی جنبه اقتصادی ماجراست. مدینه اما به علت کاهش قابل توجه تعداد هتل‌های این شهر که ناشی از تخریب بسیاری از آنها در محوطه جنوبی حرم با هدف توسعه صحن مسجد النبی (ص) صورت گرفته است، روزهای اندکی پذیرای زوار کشورهای مختلف است. به طور معمول ایرانیان حدود پنج تا شش روز در مدینه النبی (ص) توقف دارند و برای خالی شدن هتل‌ها و امکان ورود کاروان‌های بعدی، از مسجد شجره محرم شده و وارد شهر مکه می‌شوند. این توقف کوتاه در مدینه منوره نیز مزید بر علت شده که زائران فرصت بیشتری را برای حضور در حرم نبوی (ص)، گلستان بقیع و دیگر اماکن مقدس شهر پیامبر (ص) اختصاص دهند.

ظریف: با تروریست‌ها مذاکره نمی‌کنیم

فارسفارس2 روز قبل
وزیر امور خارجه ایران اقدامات آمریکا تحت عنوان «تحریم» را تروریسم اقتصادی خواند و تصریح کرد: ما با تروریست‌ها مذاکره نمی‌کنیم. وی با بیان اینکه فقط واژه «تروریسم» را جستجو کنید، اظهار داشت: من معنی «تروریسم» را در لغتنامه به شما خواهم گفت. ظریف اضافه کرد: نیاز داریم که از واژه تروریسم (به جای تحریم) استفاده کنیم. به گزارش فارس، وی تصریح کرد: این تروریسم اقتصادی است، خالص و ساده و نیاز داریم که دائم آن را تکرار کنیم. ظریف در پایان تصریح کرد: ما با تروریست‌ها مذاکره نمی‌کنیم.

اعدام در انتظار جاسوسان دستگیرشده

مهرمهر1 روز قبل

آمریکا در شرایط سرطان بدخیم

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما، الهان عمر عضو مسلمان کنگره آمریکا در مصاحبه با شبکه تلویزیونی الجزیره انگلیسی گفت: ترامپ تفرقه انگیز‌ترین رئیس جمهور تاریخ آمریکاست. وی در پاسخ به این سوال مجری شبکه که پرسید: شما رئیس جمهور آمریکا را فردی اختلاف افکن که ضد اقلیت‌ها صحبت می‌کند, توصیف کرده‌اید. ما شاهد تفرقه انگیز‌ترین رئیس جمهور در تاریخ آمریکا هستیم. ما در تاریخ آمریکا شاهد به پا خاستن افراد زیادی بوده‌ایم. وی درباره حمایت آمریکا از عربستان و امارات گفت: پیمان ما با عربستان و امارات موضوعی غیرعقلانی است.
عصر ایرانعصر ایران2 روز قبل
یک خودرو در شهر اربیل مرکز کردستان عراق توقف می‌کند و بیش از ۶ کارگر ایرانی به سمتش هجوم می‌برند. ساخت و ساز در اربیل رونق دارداکثر کارگران ایرانی با ویزای یک ماهه توریستی از مرزهای ایران خارج شده و وارد کردستان عراق می‌شوند. کارگران ایرانی پس از ۲۸ روز برای استراحت به خانه بازمی‌گردند … پس از یک هفته استراحت این چرخه همچنان تکرار می‌شود. در جنوب یکی از اتوبان‌های شلوغ اربیل یک تاجرعراقی- کرد، ساختمان‌‌هایش را به مسافرخانه‌های ارزان تبدیل کرده تا اقامتگاه مناسبی برای کارگران ایرانی باشد. مقامات عراق نیز اعلام کرده‌اند که هنوز از حرکت کارگران ایران به عراق نگران نیستند.

نظرها

اخبار بیشتر