هلاکت یازده داعشی در شرق افغانستان
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. صدا و سیما
  4. سیاسی

هلاکت یازده داعشی در شرق افغانستان

صدا و سیماخبرگزاری صدا و سیما |

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما از کابل؛ یازده نفر ازعناصر داعش درعملیات نظامیان افغان دراستان ننگرهار افغانستان به هلاکت رسیدند.

دفترمطبوعاتی وزارت دفاع افغانستان امروز پنجشنبه با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد: یازده نفر از اعضای داعش از جمله یک سرکرده سرشناس این گروه براثر عملیات نظامیان افغان در شهرستان اچین ازتوابع استان ننگرهار کشته شدند.

دفترمطبوعاتی وزارت کشور افغانستان نیز با انتشار بیانیه‌ای از پاکسازی شهرستان خواجه غار­ استان تخار از وجود طالبان خبرداد و اعلام کرد: نظامیان افغان دیشب با اجرای عملیاتی در شهرستان ­خواج غار، ­این شهرستان را از وجود طالبان پاکسازی کردند.

براساس بیانیه وزارت کشور افغانستان، در این عملیات نوزده نفر از طالبان کشته و دوازده عضو این گروه زخمی شدند، همچنین تعداد زیادی سلاح و مقادیری مهمات نیز به دست نظامیان افغان افتاد. شهرستان خواجه غار دیروز هدف حملات سنگین طالبان قرارگرفت.

در سایت خبری بخوانید: پربازدیدترین خبر های سیاسی در ایران و جهان

شهرستان خواجه غار که در میان سایر شهرستان‌های استان تخار موقعیت مهم جغرافیایی دارد، پارسال نیز به اشغال طالبان درآمده بود.

خبر دیگر اینکه فرمانده پلیس استان هرات از درگیری شدید نظامیان افغان با طالبان در این استان خبرداد.

«امین الله امرخیل» اعلام کرد: افراد طالبان دیشب با حمله به شهرستان ­اوبه ­استان هرات، با نظامیان افغان درگیر شدند که براثر آن بیست نفر از طالبان و دو نیروی پلیس کشته شدند.

وی با بیان اینکه نظامیان افغان از سقوط شهرستان اوبه هرات به دست طالبان جلوگیری کردند، افزود: از چندی پیش اعضای پاکستانی گروه طالبان در کنار طالبان افغان برای افزایش ناامنی در استان هرات تلاش می‌کنند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

خوانندگی و رقص خانم‌ها در ستاد انتخاباتی! / فیلم

خبر فوریخبر فوری1 روز قبل

فیلم/ ماشین‌سواری امروز روحانی و جهانگیری

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل

رقص و پایکویی در ستاد انتخابی یکی از نامزدها و در حضور یک روحانی / فیلم

خبر فوریخبر فوری1 روز قبل

سقوط داربست تبلیغاتی کاندیدای بهشهر - مازندران / فیلم

خبر فوریخبر فوری1 روز قبل

پاسخ به شبهه‌ای درباره کشتار مردم زمان محمدرضا پهلوی

مهرمهر1 روز قبل

فیلم/ تهدید اسرائیل با هم‌پیمانان سنی‌مذهب ایران

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل
«افضل اشرف» کارشناس مسائل نظامی: اعلام معامله‌قرن، گروه‌های فلسطینی را به ایران نزدیکتر کرده و بعید نیست که علاوه بر هم‌پیمانان شیعی، در تحولی تازه شاهد استفاده ایران از گروه‌های نیابتی سنی‌مذهب باشیم.

نظرها

اخبار بیشتر