آخرین تحولات میدانی شهر تعز / نقره داغ شدن نیروهای ائتلاف در «جحملیه، ابعر، عصیفره و الجر» + نقشه میدانی و عکس
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مشرق‌نیوز
  4. سیاسی
آخرین تحولات میدانی شهر تعز / نقره داغ شدن نیروهای ائتلاف در «جحملیه، ابعر، عصیفره و الجر» + نقشه میدانی و عکس

آخرین تحولات میدانی شهر تعز / نقره داغ شدن نیروهای ائتلاف در «جحملیه، ابعر، عصیفره و الجر» + نقشه میدانی و عکس

مشرق‌نیوزخبرگزاری مشرق‌نیوز |
نیروهای یمنی در مناطق مختلف شهر تعز، ضربات مهلک و سنگینی را به نیروهای تحت فرمان ائلاف غربی- عربی -صهیونیستی وارد کردند.

به گزارش مشرق، از شهر تعز (مرکز استان تعز) در جنوب یمن خبر می‌رسد، نیروهای ائتلاف غربی - عربی- صهیونیستی حمله گسترده‌ای را علیه مواضع رزمندگان یمنی در منطقه «جحملیه» انجام دادند.

نیروهای یمنی پس از درگیری‌های سنگین و نفس گیر موفق شدند پیشروی نیروهای ائتلاف را متوقف و در نهایت حملات را در این منطقه به طور کامل دفع کنند؛ شمار از نیروهای ائتلاف در جریان درگیری‌ها کشته و زخمی شدند.

رزمندگان یمنی در جریان درگیری‌ها خسارت‌های زیادی را به نیروهای ائتلاف وارد آوردند؛ رسانه‌های وابسته به ائتلاف از اشغال منطقه «جحملیه، پایگاه پدافند هوایی و عصیفره» خبر دادند اما یک منبع میدانی در گفت وگو با مشرق این خبر را تکذیب کرد.

همزمان با افزایش تحرکات و حملات نیروهای ائتلاف در مناطق مختلف شهر تعز، نیروهای یگان تک تیرانداز جبهه مقاومت انصارالله نیز بر عملیات‌های خود در مناطق مختلف از جمله «عصیفره، ابعر و جحملیه» افزوده‌اند.

اعلام الحربی

براساس اطلاعات به دست آمده، نیروهای تک تیرانداز یمنی فقط در جریان عملیات یک روزه در مناطق «عصیفره، ابعر و جحملیه» موفق شدند حداقل ۱۶ تن از نیروهای ائتلاف را شکار و به هلاکت برسانند.

به گزارش مشرق، گروهی مشترک از نیروهای ارتش و رزمندگان کمیته‌های دفاع مردمی در روزهای اخیر چند عملیات غافلگیرانه را علیه نیروهای ائتلاف در حومه منطقه عصیفره، کوه الوعش، الجر و پایگاه پدافند هوایی انجام دادند.

به گفته منابع میدانی، نیروهای یمنی با شکستن خطوط دفاعی در این مناطق موفق شدند خسارت‌های سنگینی را به نیروهای ائتلاف وارد کنند و دهها تن از آنان از جمله چند فرمانده میدانی را کشته و زخمی کنند.

در سایت خبری بخوانید: پربازدیدترین اخبار روز سیاسی

رزمندگان یمنی فقط در جریان درگیری‌ها در مناطق «عصیفره و الجر» موفق شدند بیش از ۵۰ تن از نیروهای ائتلاف را کشته و زخمی کنند و خسارت‌های زیادی را به تجهیزات نظامی آنان در این محورها وارد آوردند.

نیروهای ارتش و کمیته‌های دفاع مردمی در جریان درگیری‌ها در این مناطق «عصیفره، الجر و…» چند خودروی نظامی و یک تانک نیروهای ائتلاف را هدف قرار دادند و منهدم کردند و آنان را در لاک دفاعی فرو بردند.

حضور میدانی قدرتمند رزمندگان یمنی در منطقه عصیفره (شمال شهر تعز) به خصوص استقرار و اشراف بر ارتفاعات «الوعش، البرق و الزنوج» باعث شده تحرکات نیروهای ائتلاف در مناطق جنوبی به طور کامل فلج شود و تلفات شأن افزایش یابد.

نیروهای یمنی در ارتفاعات و بلندی‌ها شمال غرب شهر تعز (القارع، المدرج و…) بر مناطق جنوبی از جمله پایگاه نظامی تیپ ۱۷۰ و پایگاه نظامی تیپ ۳۵ اشراف کامل دارند و تحرکات نیروهای ائتلاف را در این محور فلج کرده‌اند.

اعلام الحربی

به گزارش مشرق، از محور جنوب غرب استان تعز خبر می‌رسد، نیروهای یمنی در جریان درگیری‌های روزهای گذشته در محور «سه راه الوازعیه» موفق شدند شماری از نیروهای ائتلاف را کشته و زخمی کنند.

در حال حاضر، حدود ۴۵ درصد از خاک استان تعز شامل مناطق شمالی، مرکزی و شرقی از جمله «الراهده، الهجده، الجند، الکدحه و …» در کنترل رزمندگان یمنی است؛ ۵۵ درصد از مساحت این استان در اشغال نیروهای تحت فرمان ائتلاف غربی - عربی - صهیونیستی است.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

فیلم | لحظاتی هولناک از رانش زمین و سیل در چین

خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
تصاویری هولناک از سیل و رانش زمین در چین می‌بینید. شمار تلفات این حادثه به ۶۱ نفر رسید و ۳۵۰ هزار نفر محل زندگی خود را ترک کردند.
نامه‌نیورنامه‌نیور20 ساعت قبل
آیا داوری خودکشی کرده است؟ صبح امروز خبری در رسانه‌ها منتشر شد که حکاتی از خودکشی عبدلارضا داوری و حتی درگذشت آن داشت. بهارنیوز در این رابطه نوشت: «شایعه‌ای در فضای مجازی در حال دست به دست شدن است که گویا عبدالرضا داوری، مشاور احمدی نژاد خودکشی کرده و جان خود را از دست داده است. عبدالرضا داوری طی روزهای اخیر تحت افشاگری بی‌سابقه رسانه‌ای همسرش قرار داشت». اصولگرایان هم به جایگاه واقعی خود بازمی‌گردند؛ جریانی معتقد به باورهای سنتی که ملاک درستی یا نادرستی کارهایشان مردم نیستند. این خبر با توجه به برخی حاشیه‌‌سازی‌های قبلی و خط مجعول دوگانه‌سازی در صدا و سیما خیلی زود خبرساز شد.

تکرار تاریخ در مسیر مقاومت

صدا و سیماصدا و سیما18 ساعت قبل
منشی که در تاریخ به عنوان نماد عزت و مقاومت در برابر ابر قدرت ثبت شد. وقتی رهبری فرمودند ترامپ را شایسته مبادله پیام نمی‌دانم و با آمریکا مذاکره نخواهیم کرد. اندیشه مقاومت و منطق این مقاومت که از چهل سال پیش و حتی قبل‌تر بوسیله امام خمینی پایه گذاری شد و گفت: ما آمریکا را زیر پا می‌گذاریم اکنون با همان صلابت ادامه دارد. اندیشه مقاومت امام خمینی و منطق آن که همین یازده روز پیش تبیین شد و رهبری فرمودند مقاومت واکنش طبیعی هر ملت آزاده و با شرف در مقابل تحمیل و زورگویی است. روز پنجشنبه تبلور عینی و عملی آن را همگان دیدندامریکایی‌ها هرچه دشمنی که می‌توانستند کردند و دارند ادامه می‌دهند.

ورود روحانی به محل برگزاری نشست سران کنفرانس «سیکا» +فیلم

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین22 ساعت قبل

یک تمرین و چند حاشیه

صدا و سیماصدا و سیما10 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ برخلاف انتقاداتی که سال گذشته به بازی‌های تدارکاتی تیم ملی می‌شد، اما امسال سه تورنمنت پرتغال، یونان و روسبه برای این تیم قبل از جام جهانی چین در نظر گرفته شده است.
تابناکتابناک1 روز قبل
این مقام آمریکایی بیان کرده که قبل از حمله این پهپاد قایق‌های ایرانی را رصد کرده که به سمت کشتی‌های ژاپنی حرکت میکنند اما بیان نکرده که این قایق‌ها مسئول حمله به کشتی‌ها بوده‌اند. خبرگزاری سی ان ان گفته که هیچ تصویری از قایق‌های ایرانی که از سوی این پهپاد ضبط شده باشد را دریافت نکرده است. دم خروس آمریکایی‌ها دیروز و از زبان کاپیتان ژاپنی تانکر نفتی که در دریای عمان مورد حمله قرار گرفته است بیرون زده. من فکر نمیکنم که این حمله توسط یک بمب ساعتی یا شی متصل به بدنه کشتی صورت گرفته باشد». نکته جالب توجه دیگر این است که به گفته گزارش این شرکت، این کشتی دوبار مورد حمله قرار گرفته است و شی مذکور منجر به ایجاد یک حفره در بدنه کشتی شده است.

نظرها

اخبار بیشتر