اخطار به خودروهای ساکن در بزرگراه
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. اقتصادنیوز
  4. اجتماعی

اخطار به خودروهای ساکن در بزرگراه

اقتصادنیوزخبرگزاری اقتصادنیوز |
اقنصادنیوز: رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ به خودروهایی که از دقایقی قبل از پایان زمان طرح ترافیک و زوج و فرد در ورودی محدوده‌ها توقف کرده و سبب اخلال در ترافیک می‌شوند، اخطار داد. وی در حالی از برخورد با این خودروها خبر داده که هنوز اجرای طرح گسترده‌ای در این زمینه در ۱۰ بزرگراه ورودی محدوده طرح‌های ترافیکی مشاهده نشده است.

به گزارش اقتصادنیوز، کاربری یک خط عبوری در حاشیه معابر منتهی به محدوده‌های طرح ترافیک و زوج و فرد دست‌کم در یک ساعت پایانی منتهی به زمان اتمام اجرای طرح (ساعت ۱۹) تغییر کرده و به توقفگاهی برای اتراق خودروهایی که قصد ورود بدون هزینه به محدوده مذکور را دارند، تبدیل می‌شود. این وضعیت تصویر متفاوتی از سد معبر را در تهران ایجاد کرده که تاکنون با آن برخورد جدی صورت نمی‌گرفت. «دنیای اقتصاد» از سال گذشته با انتشار گزارشی با عنوان «کاربری شبانگاهی بزرگراه‌های پایتخت» نسبت به این مساله هشدار داده و خاطرنشان کرده بود که اغماض نسبت به تخلف این گروه از شهروندان که از حاشیه مبادی ورودی طرح‌های ترافیکی به‌عنوان توقفگاه رایگان استفاده می‌کنند و در نهایت هم بدون پرداخت هر نوع عوارض و جریمه، وارد محدوده مرکزی شهر می‌شوند، از سال جدید که قرار است محدوده زوج و فرد نیز به طرح ترافیک اضافه شود، قطعا مساله را بغرنج‌تر خواهد کرد. روز گذشته، سردار محمدرضا مهماندار، رئیس پلیس راهور پایتخت در این رابطه اظهار کرد: مشاهده شده خودروهایی در دقایق منتهی به پایان ساعت اجرای طرح ترافیک و زوج و فرد در ورودی‌های این محدوده و قبل از دوربین‌ها توقف می‌کنند که این موضوع سبب اخلال در ترافیک می‌شود.

وی با بیان اینکه با این خودروها که به‌صورت ردیفی و دوبل در بزرگراه‌ها توقف کرده و باعث ایجاد ترافیک و انسداد راه می‌شوند برخورد خواهد شد، گفت: حضور خودروها پیش از پایان طرح زوج و فرد یا طرح ترافیک در مبادی ورودی محدوده طرح باعث می‌شود حاشیه راه‌ها به خصوص بزرگراه‌ها نظم در تردد را از دست داده و این مساله موجب مزاحمت برای دیگر خودروهایی که مجوز ورود به طرح به خصوص خودروهای امدادی و … دارند، می‌شود. مهماندار تاکید کرد: پلیس با هر مساله‌ای که برای شهروندان ایجاد مشکل و مزاحمت کند برخورد جدی خواهد داشت. به گزارش «دنیای اقتصاد»، مهم‌ترین پیامد توقف خودروها در حاشیه معابر در یک ساعت منتهی به زمان پایان اجرای طرح‌های ترافیکی پایتخت، «ایجاد ترافیک دومینویی» در سطح شهر است؛ چراکه توقف در خروجی بزرگراه‌های منتهی به محدوده طرح ترافیک با اشغال سطح مفید معبر، از فضای اختصاص یافته به خودروهای در حال عبور می‌کاهد و ترافیک ناشی از آن به معابر داخل محدوده زوج و فرد و طرح ترافیک نیز پس می‌زند. پیامد دیگر این رفتار ناصحیح ایجاد سد معبر بزرگراهی است که سبب می‌شود حتی شهروندان قانون‌مداری که قصد دارند با پرداخت عوارض، از این معبر عبور کرده و مشکلی با پرداخت بهای منظور شده در حساب شهروندی خود ندارند، نتوانند به‌صورت طبیعی از خروجی بزرگراه عبور کنند. این مطلب برایم مفید است ۰

خبری: جدیدترین و بروزترین اخبار اجتماعی ایران

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

مهرمهر1 روز قبل
خبرگزاری مهر - گروه استانها: وجود معتادین متجاهر در سطح شهرهای لرستان، موجب زشت شده چهره شهرها شده تا این امر موجب شود که دستگاههای لرستان و همچنین سپاه حضرت ابوالفضل (ع) لرستان برای جمع آوری، نگهداری، درمان و همچنین ایجاد اشتغال این معتادان پای کار بیایند. ایجاد مرکز نگهداری و درمان معتادان متجاهرمجتبی بیرانوند رئیس شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر لرستان با اشاره به موضوع تکمیل اردوگاه جمع آوری و نگهداری معتادان متجاهر استان، اظهار داشت: در آبان ماه سال گذشته تفاهم نامه‌ای بین ستاد مبارزه با مواد مخدر و بسیج مستضعفین در سطح کشور در راستای نگهداری، درمان و صیانت از چهار هزار معتاد متجاهر ۱۰ استان کشور منعقد شد. وی با بیان اینکه در مرکز ماده ۱۶ تنها کار نگهداری از معتادان متجاهر را بر عهده دارد و کار صیانت و درمان را ندارد، افزود: در این راستا تلاش بر این بوده که اردوگاه جمع آوری، نگهداری و صیانت را در مرکز آموزشی شهید بهشتی ایجاد کنیم. کار به صورت علمی قرار است عملیاتی شود وی با تاکید بر اینکه اگر این معتادان متجاهر در سطح شهرها آزاد شوند، تعدادشان بیشتر می‌شود، افزود: ایجاد این اردوگاه نگهداری معتادان، کار بزرگی است، چرا که کار به صورت علمی قرار است عملیاتی شود. سرگرد بازوند، بیان داشت: ما در این اردوگاه هم در حوزه درمان و هم در حوزه صیانت کار خواهیم کرد.
ایسناایسنا1 روز قبل
سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی از برخورد این سازمان با یک نشان تجاری پوشاک خارجی خبر داد و گفت: این نشان تجاری با وجود اعلام تخفیف ۵۷ درصدی باز هم مرتکب گرانفروشی و تقلب شده بود. به گزارش ایسنا، سیدیاسر رایگانی در گفت‌وگو با صداوسیما، اظهار کرد: ۲ هفته پیش به نشان‌های تجاری پوشاک که در داخل کشور به عنوان نماینده پوشاک خارجی به ویژه ترکیه‌ای حضور دارند تذکر داده شد و به صورت سرزده در بازار یکی از این برندها در گشت تعزیرات حضور پیدا کردیم. سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی افزود: تخلف دیگر این نشان پوشاک خارجی این بود که هم پارچه و هم دوخت، ایرانی بود، اما برچسب ترکیه‌ای زده بودند و این هم به عنوان تقلب در کسب محسوب می‌شود. رایگانی گفت: هرچند مسئولان این فروشگاه ادعا می‌کنند که باید ۲۰ درصد از تولیدات‌شان را در داخل تولید کنند، اما باید تفاوت قیمتش به عنوان تولید داخلی مشخص باشد. وی اعلام نام این نشان پوشاک خارجی متخلف را منوط به صدور حکم نهایی دانست.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 روز قبل
فشار خون بالا و سندرم متابولیک، دلایل مهمی برای ابتلاء به بیماری‌های قلبی- عروقی به شمار می‌روند. سندرم متابولیک، با اضافه وزن، فشار خون بالا و سطح بالای گلوکز در ارتباط است. نتایج این پژوهش نشان می‌دهند که سطح آلودگی هوا، با خطر افزایش لیپوپروتئین کم‌چگالی در ارتباط است. قرار گرفتن در معرض ترافیک نیز می‌تواند به فشار خون بالا، سطح بالای تری‌گلیسرید و کاهش لیپوپروتئین کم‌چگالی منجر شود. از آنجا که ترافیک در نزدیکی آپارتمان‌ها بیشتر است، می‌تواند مشکلاتی از جمله فشار خون را برای بیماران ایجاد کند.
مهرمهر1 روز قبل
به گزارش خبرنگار مهر، یکی از معترضان به خبرنگاران گفت: پرونده ملک او جزو ۶۲ پرونده برج باغ است و در شورای شهر مصوب شد که ساخت و ساز را انجام دهد. وی گفت: بعد از مدتی نامه‌های دریافت کردیم که ملک ما باغ است و اجازه هیچ گونه ساخت و ساز نداریم. یکی دیگر از معترضان با بیان اینکه ما از سال ۹۲ تمام هزینه‌های دریافت پروانه را پرداخت کردیم، گفت: با لغو مصوبه برج باغ‌ها و تبدیل آن به مصوبه خانه باغ حقوق ما تضییع شده است و نمی‌توانیم در ملک خود ساخت و ساز انجام دهیم. همچنین یکی دیگر از معترضان گفت: سال ۹۲ جواز تخریب و نوسازی زمینی در اقدسیه را گرفتیم و سال ۹۶ درخواست تغییر نقشه دادیم اما هنوز برغم واریز عوارض و همه هزینه‌ها بلا تکلیف مانده‌ایم.
مهرمهر22 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار مهر، افشین حبیب زاده در جلسه علنی امروز شورای شهر بعد از ارائه گزارش تفریغ بودجه سال ۹۶ شهرداری تهران، نسبت به روند بررسی این گزارش، گفت: ما در دو مورد این گزارش می‌توانیم اظهار نظر کنیم؛ اینکه درباره کلیات گزارش یعنی اینکه فرض شود که این گزارش بر اساس استانداردهای لازم تهیه نشده است یا ابهاماتی داشته باشد که در نهایت از حسابرس خواسته شود تکمیل و بر اساس استانداردهای لازم تنظیم کند و مجددا ارائه کند. وی ادامه داد: ارائه گزارش حسابرس به معنای این نیست که ما موظف هستیم آن را بپذیریم و تایید کنیم. این عضو شورای شهر تهران همچنین تاکید کرد: به فرض تایید شدن این گزارش، شورای شهر نسبت به مواردی که در این گزارش آمده است می‌تواند نسبت به عملکرد شهرداری تهران ایراداتی داشته باشد و از شهرداری نیز بخواهد تا پاسخ به این ایرادات را به شورای شهر ارائه دهد که این موارد نیز باید به تصویب شورا برسد.
ایلناایلنا1 روز قبل
عضو شورای شهر تهران نسبت به دریافت غیرقانونی عوارض علی‌الحساب از شهروندان به شهرداری تهران تذکر داد. وی در ادامه نسبت به اخذ عوارض علی الحساب صدور پروانه تذکر داد و گفت: حدود یک سال و سه ماه پیش یعنی در ۲۲اسفندماه ۹۶ در مورد اخذ عوارض علی‌الحساب صدور پروانه تذکری دادم که متاسفانه به آن ترتیب اثری داده نشد. تاجایی که در بازدیدهایی که از سطح مناطق مختلف تهران داشتم بارها این موضوع از سوی ساکنان مناطق، به ویژه ساکنان مناطق جنوبی به بنده منتقل شده و سبب نارضایتی شهروندان شده است. در غیر این صورت، باید علت عدم آمادگی تحویل نقشه‌ها کتبا به ذی‌نفع اعلام شود. او با بیان این نکته که اما به‌رغم صراحت قانون، شاهدیم که از سال‌ها قبل عوارض علی‌الحساب برای صدور پروانه‌ها و آن هم قبل از صدور پروانه، دریافت می‌شود این اقدام را خلاف قانون دانست و گفت: این موضوع در پاسخی که سرپرست وقت شهرداری تهران نیز به تذکر قبلی بنده در همین خصوص داده‌اند، به تایید رسیده است.

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

سخنان روحانی در نشست امروز هیئت دولت + فیلم

خبری1 ساعت قبل

از مدرسه تا مسجد؛ استخراج هر واحد بیت‌کوین، معادل مصرف برق سالانه 24 واحد مسکونی!

خبری3 ساعت قبل

کاهش تعهدات برجامی ایران و برگزاری نشست این کمیسیون

خبری3 ساعت قبل

سردردهای عصبی خود را اینگونه پیشگیری و درمان کنید

اقتصادنیوز6 دقیقه قبل

تشریح جزئیات پرداخت وام اجاره مسکن توسط وزیر اقتصاد

اقتصادنیوز7 دقیقه قبل

افزایش ثبات بازار سهام در پی راه‌اندازی فروش تعهدی/ سازمان بورس به دنبال تکمیل ابزارهای مالی اسلامی بازار سرمایه

اقتصاد آنلاین8 دقیقه قبل

دریافت سه جایزه از جشنواره آمریکایی

سینماپرس8 دقیقه قبل

تنها با مجاهدت علمی می‌توان از دسیسه شیطان بزرگ رهایی یافت

مهر8 دقیقه قبل

وعده امیدوار کننده وزیر اقتصاد به مستاجران

اقتصادنیوز10 دقیقه قبل

تحریم فرماندهان سپاه ناشی از واماندگی آمریکا در برابر اقتدار ایران اسلامی است

قدس آنلاین11 دقیقه قبل

پربحث‌ترین خبرها


سپاه می‌گوید پهپاد آمریکا رو سرنگون کرده، پنتاگون می‌گوید پهپادی نداشتیم

6 روز قبلپوشش خبری3

محمد یا محمدرضا؛ کدامیک از برادران خاتمی دروغ می‌گوید؟ + فیلم

4 روز قبلمشرق‌نیوز2

افشاکنندگان فسادهای مسئولان مورد حمایت قرار گیرند

6 روز قبلفارس2

استفاده از کارت سوخت شخصی از ۲۰ مرداد الزامی است

2 روز قبلجام نیوز1

وزارت بهداشت: نگرانی از کاهش مراجعه مردم به مراکز درمانی به دلایل اقتصادی

4 روز قبلعصر ایران1

ضوابط ویژه برای رفتار بازیگران مشهور در سفر به خارج

4 روز قبلعصر ایران1

کشف حجاب ستاره اسکندری در ترکیه + فیلم

4 روز قبلرکنا1

فیلمی از لحظه انهدام پهپاد امریکایی توسط سامانه سوم خرداد

5 روز قبلالف1

پرونده| زیست شبانه در تهران؛ از شب‌های رمضان تا اولتیماتوم پلیس

6 روز قبلخبرآنلاین1

حاشیه‌های مناظره زاکانی و تاجزاده/فردی که قرار بود جانشین زنگنه شود/چرا دادگاه محمدرضا خاتمی به صورت کامل از تلویزیون پخش نمی‌شود؟

6 روز قبلالف1