باید نوع آموزش فیزیوتراپی تغییر کند
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. صدا و سیما
  4. فرهنگ

باید نوع آموزش فیزیوتراپی تغییر کند

صدا و سیماخبرگزاری صدا و سیما |
در عصر حاضر با توجه به تغییر نوع بیماری‌ها باید نوع آموزش فیزیوتراپی نیز تغییر کند

محمد علی بندپی در حاشیه همایش فیزیوتراپی و در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما گفت:: ما خواهان حضور بیشتر فیزیوتراپیست‌ها در جامعه و در خط مقدم درمان و افزایش و ارتقای جایگاه نظام آموزشی فیزیوتراپی هستیم.

وی گفت: هنوز نظام آموزش فیزیوتراپی سنتی است و از مرحله لیسانس به فوق لیسانس و دکتراست در حالیکه مردم نیاز به دکترای تخصصی فیزیوتراپی ندارند بلکه موزد نیاز مردم، دکترای حرفه‌ای فیزیوتراپی است کاری که چهار دهه گذشته در کشور‌های پیشرفته انجام شد و ما بطور جد خواستار تغییر نظام آموزشی کنونی هستیم.

رئیس انجمن فیزیوتراپی با انتقاد از اینکه نقش و جایگاه توانبخشی در نظام سلامت مورد توجه نیست افزود: نظام سلامت ما درمان محور است نه سلامت محور.

وی افزود: در کنار پزشکان عمومی در کشور‌های پیشرفته یک فیزیوتراپیست نیز حضور دارد که زمانی که پزشک عمومی قند و فشار بیمار را کنترل می‌کند، فیزیوتراپیست نیز سالمند در معرض خطر را پیدا می‌کند و وضع تعادل قدرت عضلات و دامنه حرکت او را بررسی می‌کند تا با آموزش‌های لازم و حتی تغییر در وضع منزلش از افتادن او جلوگیری کند، اما در کشور ما می‌گویند بیفتد ما بهترین پروتز‌ها را وارد و درمان می‌کنیم.

محسنی بندپی افزود: این در حالیست که پس از جراحی و پروتز هزینه‌های سرسام آوری تحمیل نظام سلامت و جامعه و خانواده سالمند می‌شود در حالیکه می‌توان با آموزش و کمک از فیزیوتراپیست‌ها از این اتفاقات پیشگیری کرد.

وی با اشاره به شیوع اختلالات عضلانی اسکلتی، افزود: کمر درد و گردن درد از شایع‌ترین این اختلالات است که با توجه به استفاده روز افزون از فناوری، شاهد پیشی گرفتن شیوع گردن درد نسبت به کمر درد هستیم.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

فیلم | حمله تند مجری صدا و سیما به رامبد جوان و نگار جواهریان

خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل

این ستاره‌های هالیوود پیر نمی‌شوند + ویدئو

اعتمادآنلایناعتمادآنلاین21 ساعت قبل

اجراى متفاوت دو برادر دوملیتى در عصر جدید

برترین‌هابرترین‌ها1 روز قبل
علیرضا و على یعقوبى دو برادر دوملیتى افغانستانى و ایرانى بود که با اجراى متفاوتی رای مثبت داوران را دریافت کردند. باشگاه خبرنگاران جوان: علیرضا و على یعقوبى دو برادر دوملیتى افغانستانى و ایرانى بود که با اجراى متفاوتی رای مثبت داوران را دریافت کردند. در این قسمت مراسم عقد این زوج را به در برنامه پخش کردند. البته همسر علی یعقوبی روی صحنه حضور پیدا کرد و علیخانی درباره شرایط زندگی آن‌ها سوال کرد و او گفت: در این دوماه از ۱۰ خواسته‌ای که من می‌خواستم فقط به دو مورد آن عمل کرده است. همین صحبت باعث شد داوران عکس العمل نشان بدهند.

شمارش معکوس ۱۰ روزه برای ثبت ۳۰۰ کیلو اورانیوم

صدا و سیماصدا و سیما23 ساعت قبل
خبر در حال بروزرسانی است …به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ بهروز کمالوندی، سخنگوی سازمان انرژی اتمی در نشستی خبری به تشریح آخرین اقدامات فنی این سازمان در راستای اجرای بیانیه اخیر شورای عالی امنیت ملی در توقف برخی تعهدات برجامی پرداخت. شمارش معکوس ۱۰ روزه برای ثبت ۳۰۰ کیلو اورانیومسازمان انرژی اتمی ایران براساس تصمیات مسئولان نظام اقدام خواهد کرد

کارگاه سیاستگذاری ترویج علم، فناوری و نوآوری

صدا و سیماصدا و سیما16 ساعت قبل
کارگاه بین المللی سیاستگذاری ترویج علم، فناوری و نوآوری با حضور منصور غلامی وزیر علوم و ۲۰ اندیشمند خارجی برگزار شدکارگاه سیاستگذاری ترویج علم، فناوری و نوآوریکارگاه سیاستگذاری ترویج علم، فناوری و نوآوریبه گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ کارگاه بین المللی سیاستگذاری ترویج علم، فناوری و نوآوری با حضور منصور غلامی وزیر علوم و ۲۰ اندیشمند خارجی برگزار شد.
فارسفارس1 روز قبل
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: در آموزش و پرورش تغییر رویکرد مهم است نه جابه‌جایی مهره‌ها. به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، علیرضا سلیمی نماینده مردم محلات و عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی از حضور سرپرست وزارت آموزش و پرورش در کمیسیون متبوعش خبر داد. وی طی توئیتی نوشت‌: امروز در کمیسیون میزبان آقای دکتر حسینی سرپرست وزارت آموزش و پرورش بودیم. مشکل عمده بر سر وزرای مجبور به استعفای قبل، عدم همکاری رئیس جمهور و دولت با وزرای سابق در تأمین بودجه آموزش و پرورش بود. وی ادامه داده است: آیا دولت با ایشان همکاری خواهد کرد!؟ تغییر رویکرد مهم است نه جابه‌جایی مهره‌ها.

نظرها

اخبار بیشتر