نوار غزه در انتظار ورود هیئت بلندپایه مصری؛ تهدیدهای اشغالگران به تجاوز نظامی
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. تسنیم
  4. سیاسی
نوار غزه در انتظار ورود هیئت بلندپایه مصری؛ تهدیدهای اشغالگران به تجاوز نظامی

نوار غزه در انتظار ورود هیئت بلندپایه مصری؛ تهدیدهای اشغالگران به تجاوز نظامی

تسنیمخبرگزاری تسنیم |
رهبران گروه‌های فلسطینی تاکید می‌کنند سفر قریب الوقوع هیئت امنیتی مصر به نوار غزه در راستای ازسرگیری مذاکرات آتش بس صورت می‌گیرد.

- اخبار بین الملل -

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، پایگاه خبری فلسطین الیوم در گزارشی نوشت حالتی از انتظار محتاطانه طی دو روز گذشته بر نوار غزه حاکم شده است درباره اینکه روند امور به ویژه در سایه وقت کشی و طفره رفتن اشغالگران از اجرای تفاهمات مربوط به آتش‌بس به چه سمتی خواهد رفت، با توجه به اینکه گروه‌های فلسطینی بار دیگر به استفاده از بالن‌های آتش‌زا روی آورده‌اند و اشغالگران هم چندین منطقه مرزی را به همین بهانه بمباران کردند و نوار غزه را در محاصره دریایی کامل قرار داده ‌اند.

ادعاهای شلیک موشک از غزه در شامگاه چهارشنبه به سمت شهرک‌های صهیونیست‌نشین، بهانه را به سردمداران صهیونیست داده تا از دولت رژیم اشغالگر بخواهند به نوار غزه حمله و رهبران مقاومت فلسطین را ترور کند، بنی گانتس رئیس معارضان صهیونیست (رئیس اسبق ستاد مشترک ارتش رژیم صهیونیستی) خواستار تجاوز نظامی به نوار غزه و پرداخت هزینه از وی مقاومت شده است.

بر اساس گزارش روزنامه عبری معاریو، گانتس با حمله لفظی به بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل گفته است نتانیاهو فقط محکم حرف می‌زند، ولی ادامه شلیک موشک‌ها از غزه به این معناست که نتانیاهو قدرت بازدارندگی را از دست داده است.

گانتس افزود حماس باید بهای نظامی بپردازد و فورا باید این امر رخ دهد تا پیام ما به حماس این باشد که اسرائیل فقط حرف نمی‌زند بلکه عمل هم می‌کند.

زمان ورود هیئت مصری به نوار غزه

این در حالی است که خالد البطش عضو دفتر سیاسی جنبش جهاد اسلامی بر ضرورت فرصت به تلاش‌های مصر برای موفقیت تدابیر مربوط به شکستن محاصره نوار غزه تاکید کرده است.

در سایت خبری بخوانید: جدیدترین اخبار سیاسی بین المللی

خلیل الحیه عضو دفتر سیاسی جنبش حماس هم امروز پنجشنبه از زمان ورود هیئت امنیتی مصر به نوار غزه پرده برداشته است. وی گفت هیئت مصری هفته آینده وارد نوار غزه خواهد شد. وی از میانجیگران خواست تفاهمات به دست آمده را از طفره رفتن اسرائیل از عمل به اجرای آن نجات دهند که در غیر این صورت منجر به واکنش فلسطینیان به رفتار اسرائیل خواهد شد.

رهبران گروه‌های فلسطینی تاکید می‌کنند سفر قریب الوقوع هیئت امنیتی مصر به نوار غزه در راستای ازسرگیری مذاکرات آتش بس صورت می‌گیرد.

حازم قاسم سخنگوی جنبش حماس گفته است سفر قریب الوقوع برادران مصری، با هدف بررسی اجرای تفاهمات آتش بس که میان گروه‌های فلسطینی و اشغالگران به دست آمد، انجام خواهد شد.

این سخنگو تصریح کرد گروه‌های فلسطینی مادامی که اشغالگران به تفاهمات آتش بس پایبند باشند، به آن پایبند خواهند بود و هیچ راهی در برابر اشغالگران جز اجرای درباره آن توافق شده است، وجود ندارد.

سخنگوی حماس تاکید کرد تفاهماتی که با میانجی‌گری مصر به دست آمده، همچنان پابرجاست که شاهد وقت کشی و تعلل اشغالگران در اجرای برخی مفاد آن هستیم و گروه‌های فلسطینی رفتار اشغالگران اسرائیلی را زیر نظر دارند.

قاسم درباره پرونده آشتی فلسطینی خاطر نشان کرد پرونده آشتی و ساماندهی وضعیت داخلی فلسطینیان همواره در تمام نشست‌ها و دیدارها با برادران مصری مطرح بوده و شاهد تلاش‌های گسترده و مستمر مصر هستیم، ولی این تلاش‌ها با موضع سرسختانه تشکیلات خودگردان در اجرای هر چیزی که مربوط به آشتی است، روبرو شده است.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
عصرایران؛ مسعود طائفی فیجانی- برای ما ایرانی‌ها، سریال چرنوبیل از جهات مختلف ارزش نگاه کردن دارد. بعد از بروز فاجعه نیز سعی می‌کنند ابعاد آنرا جزئی و محدود گزارش کنند تا خیال مسئولان و مدیران ارشد آسوده باشد. و نهایتا دانش و رشادت توأمان این نخبگان کاربلد و شریف پرده از واقعیت برداشته و فداکاری چندتن از آنها مانع تکرار فاجعه می‌شود. گورباچف در خاطرات خویش انفجار اتمی چرنوبیل را یکی از دلایل فروپاشی شوروی سابق برشمرده است. بهتر است مدیران چرنوبیلی نظام را هرچه سریعتر برکنار و مجازات کنیم تا بیش از این به نظامی که خونبهای صدها هزار شهید و میلیون‌ها آزادی‌خواه است صدمه نزنند.
صدا و سیماصدا و سیما1 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ محسن اردستانی رستمی کارگردان مستند «عقاب‌های گونی به سر» در مراسم رونمایی از این اثر سینما حقیقت، با بیان اینکه چندسالی که با گروه ضد آمریکایی و ضد امپریالیستی ت گ ب (اتحاد جوانان ترکیه) آشنا شدیم تصمیم گرفتیم با همکاری همین گروه مستند «عقاب‌های گونی به سر» را بسازیم گفت: مهم‌ترین فعالیت گروه ت گ ب حفظ وطن است که از سال ۲۰۰۶ با کشیدن گونی به سر سربازان آمریکایی آغاز شد. وی افزود: این حرکت به دنبال اقدام آمریکا در سال ۲۰۰۳ و تحقیر سربازان ترکیه در سلیمانیه عراق از سمت جوانان متحد ترکیه انجام گرفت. کارگردان مستند «عقاب‌های گونی به سر» گفت: در این مستند اعضای گروه ت گ ب از قبل با سربازان آمریکایی صحبت می‌کردند که ما این گونی را به صورت یک نماد از مقابله با امپریالیسم آمریکایی بر سر شما می‌کشیم. وی افزود: گونی به سر کشیدن برای آمریکایی‌ها نماد حاکمیت و تحقیر کردن طرف مقابل است و جوانان ضد آمریکایی ترکیه با این حرکت انزجار و تنفر خود را از آمریکا نشان می‌دهند. این مستند قرار است به زودی از شبکه اول سیما پخش شود.
افکارنیوزافکارنیوز14 ساعت قبل
افکارنیوز، به گزارشروزنامه سعودی عکاظ گزارش داد شرکت ماهواره‌ای نایل ست پخش سه شبکه ایرانی را به مدت دو سال متوقف کرده است. اخبار سیاسی- یک منبع مسئول در نایل ست که خواست نامش فاش نشود، گفت: پخش شبکه‌های آی فیلم عربی و انگلیسی و نیز شبکه پرس تی وی ایران متوقف شده است. پیش از این برخی منابع آگاه گزارش داده بودند توافقی یکپارچه میان شرکت‌های ماهواره‌ای عربی حاصل شده تا این شرکت‌ها تمامی قرارداد‌های خود را با شبکه‌ها و رسانه‌های ایرانی در منطقه لغو کنند. دلیل این اقدام وحدت عربی در برابر آنچه «شایعه‌پراکنی و تفرقه افکنی‌های» این شبکه‌ها خوانده شده، عنوان شده است.

معامله قرن؛ گفتمانی برای مبادله پول با صلح

صدا و سیماصدا و سیما6 ساعت قبل
طرح معامله قرن در این دو کلمه خلاصه می‌شود، پول در برابر صلح، طرحی که از ان به عنوان صلح برای کامیابی هم یاد می‌شود وقرار است ۵۰ میلیارد دلار برای رونق اقتصادی، ایجاد زیرساختها، اشتغالزایی و بهبود اوضاع معیشتی فلسطینیان سرمایه گذاری شود. براساس اخبار درز کرده از طرح معامله قرن، ۷۰ درصد این کمک مالی از طریق کشور‌های عربی منطقه باید تامین شود، در مقابل فلسطینیان باید همه انچه که ۷۰ سال برای ان جنگیده‌اند تقدیم کنند. براساس طرح معامله قرن که یکی از نمایندگان مجلس کویت از ان به عنوان سیلی قرن یاد می‌کند فلسطینیان باید از حق بازگشت به سرزمین مادری چشم پوشی کنند، یهودی سازی قدس کامل می‌شود وفلسطینیان از حق خود براراضی اشغالی باید چشم پوشی کنند. عبدالباری عطوان سردبیر روزنامه اینترنتی رای الیوم معتقد است: آن‌ها که برای اجرای معامله قرن بسیج شده‌اند باید بدانند که با توجه به اتحاد گروه‌های فلسطینی در مقابله معامله قرن، این طرح آغازگر انتفاضه سوم، لغو توافقنامه اوسلو و فروپاشی همه اقدامات همسو با عادی سازی خواهد بود. در کنار مخالفت گروه‌های فلسطینی معامله قرن به دلیل عدم همراهی بازیگران بین المللی موضوع فلسطین یعنی، مقاومت، روسیه، چین و اتحادیه اروپا از هم اکنون محکوم به شکست است.
برنابرنا1 روز قبل
نمایندگان مجلس با کلیات طرح افزایش ظرفیت پالایشگاه میعانات گازی و نفت خام با استفاده از سرمایه گذاری مردمی موافقت کردند. به گزارش گروه خبر خبرگزاری برنا، نمایندگان در نشست علنی امروز مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی طرح افزایش ظرفیت پالایشگاه میعانات گازی و نفت خام با استفاده از سرمایه گذاری مردمی با کلیات آن با ۱۳۶ رأی موافق، ۳۲ رأی مخالف و ۳ رأی ممتنع از مجموع ۲۰۲ نماینده حاضر در صحن موافقت کردند.
فراروفرارو1 روز قبل
نکته همین‌جاست؛ تأکید بر استفاده از زنان در کادر درمانی و خدماتی بیمارستان‌های تخصصی زنان. چند ‌سال پیش بود که بیمارستان مهدیه که یک بیمارستان تخصصی زنان است، با مشکل جذب نیرو مواجه شد. قدمت بیمارستان‌های تخصصی زنان و زایمان به قبل از انقلاب می‌رسد. برای توسعه بیمارستان‌های زنان تکلیفی نداریممسئولان وزارت بهداشت می‌گویند که بیمارستان‌های جامع زنان، با توجه به فرهنگ کشور، برای تأمین آرامش زنان ایجاد می‌شوند. تأکید دستجردی بر راه‌اندازی بیمارستان‌های جامع زنان بود؛ بیمارستان‌هایی که به ‌طور کامل و در همه تخصص‌ها مربوط به زنان است و فقط زنان در آن تردد می‌کنند؛ یعنی یک بیمارستان زنانه تمام‎‌عیار.

نظرها

اخبار بیشتر

پربحث‌ترین خبرها


سپاه می‌گوید پهپاد آمریکا رو سرنگون کرده، پنتاگون می‌گوید پهپادی نداشتیم

4 روز قبلپوشش خبری3

محمد یا محمدرضا؛ کدامیک از برادران خاتمی دروغ می‌گوید؟ + فیلم

2 روز قبلمشرق‌نیوز2

افشاکنندگان فسادهای مسئولان مورد حمایت قرار گیرند

4 روز قبلفارس2

ضوابط ویژه برای رفتار بازیگران مشهور در سفر به خارج

2 روز قبلعصر ایران1

کشف حجاب ستاره اسکندری در ترکیه + فیلم

2 روز قبلرکنا1

فیلمی از لحظه انهدام پهپاد امریکایی توسط سامانه سوم خرداد

3 روز قبلالف1

واکنش ترامپ به انهدام پهپاد گلوبال هاوک؛ چه کسی اشتباه بزرگ را کلید زد؟

3 روز قبلخبر فوری1

پرونده| زیست شبانه در تهران؛ از شب‌های رمضان تا اولتیماتوم پلیس

4 روز قبلخبرآنلاین1

حاشیه‌های مناظره زاکانی و تاجزاده/فردی که قرار بود جانشین زنگنه شود/چرا دادگاه محمدرضا خاتمی به صورت کامل از تلویزیون پخش نمی‌شود؟

4 روز قبلالف1

الکترونیک کردن خدمات و اجرای طرح کاداستر

5 روز قبلصدا و سیما1