نوار غزه در انتظار ورود هیئت بلندپایه مصری؛ تهدیدهای اشغالگران به تجاوز نظامی
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. تسنیم
  4. سیاسی
نوار غزه در انتظار ورود هیئت بلندپایه مصری؛ تهدیدهای اشغالگران به تجاوز نظامی

نوار غزه در انتظار ورود هیئت بلندپایه مصری؛ تهدیدهای اشغالگران به تجاوز نظامی

تسنیمخبرگزاری تسنیم |
رهبران گروه‌های فلسطینی تاکید می‌کنند سفر قریب الوقوع هیئت امنیتی مصر به نوار غزه در راستای ازسرگیری مذاکرات آتش بس صورت می‌گیرد.

- اخبار بین الملل -

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، پایگاه خبری فلسطین الیوم در گزارشی نوشت حالتی از انتظار محتاطانه طی دو روز گذشته بر نوار غزه حاکم شده است درباره اینکه روند امور به ویژه در سایه وقت کشی و طفره رفتن اشغالگران از اجرای تفاهمات مربوط به آتش‌بس به چه سمتی خواهد رفت، با توجه به اینکه گروه‌های فلسطینی بار دیگر به استفاده از بالن‌های آتش‌زا روی آورده‌اند و اشغالگران هم چندین منطقه مرزی را به همین بهانه بمباران کردند و نوار غزه را در محاصره دریایی کامل قرار داده ‌اند.

ادعاهای شلیک موشک از غزه در شامگاه چهارشنبه به سمت شهرک‌های صهیونیست‌نشین، بهانه را به سردمداران صهیونیست داده تا از دولت رژیم اشغالگر بخواهند به نوار غزه حمله و رهبران مقاومت فلسطین را ترور کند، بنی گانتس رئیس معارضان صهیونیست (رئیس اسبق ستاد مشترک ارتش رژیم صهیونیستی) خواستار تجاوز نظامی به نوار غزه و پرداخت هزینه از وی مقاومت شده است.

بر اساس گزارش روزنامه عبری معاریو، گانتس با حمله لفظی به بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل گفته است نتانیاهو فقط محکم حرف می‌زند، ولی ادامه شلیک موشک‌ها از غزه به این معناست که نتانیاهو قدرت بازدارندگی را از دست داده است.

گانتس افزود حماس باید بهای نظامی بپردازد و فورا باید این امر رخ دهد تا پیام ما به حماس این باشد که اسرائیل فقط حرف نمی‌زند بلکه عمل هم می‌کند.

زمان ورود هیئت مصری به نوار غزه

این در حالی است که خالد البطش عضو دفتر سیاسی جنبش جهاد اسلامی بر ضرورت فرصت به تلاش‌های مصر برای موفقیت تدابیر مربوط به شکستن محاصره نوار غزه تاکید کرده است.

در سایت خبری بخوانید: جدیدترین اخبار سیاسی بین المللی

خلیل الحیه عضو دفتر سیاسی جنبش حماس هم امروز پنجشنبه از زمان ورود هیئت امنیتی مصر به نوار غزه پرده برداشته است. وی گفت هیئت مصری هفته آینده وارد نوار غزه خواهد شد. وی از میانجیگران خواست تفاهمات به دست آمده را از طفره رفتن اسرائیل از عمل به اجرای آن نجات دهند که در غیر این صورت منجر به واکنش فلسطینیان به رفتار اسرائیل خواهد شد.

رهبران گروه‌های فلسطینی تاکید می‌کنند سفر قریب الوقوع هیئت امنیتی مصر به نوار غزه در راستای ازسرگیری مذاکرات آتش بس صورت می‌گیرد.

حازم قاسم سخنگوی جنبش حماس گفته است سفر قریب الوقوع برادران مصری، با هدف بررسی اجرای تفاهمات آتش بس که میان گروه‌های فلسطینی و اشغالگران به دست آمد، انجام خواهد شد.

این سخنگو تصریح کرد گروه‌های فلسطینی مادامی که اشغالگران به تفاهمات آتش بس پایبند باشند، به آن پایبند خواهند بود و هیچ راهی در برابر اشغالگران جز اجرای درباره آن توافق شده است، وجود ندارد.

سخنگوی حماس تاکید کرد تفاهماتی که با میانجی‌گری مصر به دست آمده، همچنان پابرجاست که شاهد وقت کشی و تعلل اشغالگران در اجرای برخی مفاد آن هستیم و گروه‌های فلسطینی رفتار اشغالگران اسرائیلی را زیر نظر دارند.

قاسم درباره پرونده آشتی فلسطینی خاطر نشان کرد پرونده آشتی و ساماندهی وضعیت داخلی فلسطینیان همواره در تمام نشست‌ها و دیدارها با برادران مصری مطرح بوده و شاهد تلاش‌های گسترده و مستمر مصر هستیم، ولی این تلاش‌ها با موضع سرسختانه تشکیلات خودگردان در اجرای هر چیزی که مربوط به آشتی است، روبرو شده است.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

اخبار بیشتر

پربحث‌ترین خبرها