یک هیئت عالی رتبه از سوی پنتاگون وارد شرق سوریه شد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. خبرآنلاین
  4. فرهنگ
یک هیئت عالی رتبه از سوی پنتاگون وارد شرق سوریه شد

یک هیئت عالی رتبه از سوی پنتاگون وارد شرق سوریه شد

خبرآنلاینخبرگزاری خبرآنلاین |
ایسنا نوشت: یک هیئت از وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) به همراه مسؤولانی از ائتلاف ضد داعش به عنوان مهم‌ترین هیئت غربی وارد مناطق تحت کنترل کردها در شمال شرق سوریه شد.

خبرگزاری هاوار وابسته به کردهای سوریه اعلام کرد: این هیئت عالی رتبه آمریکایی به ریاست ویلیام روباک، مشاور ویژه آمریکا در نیروهای ائتلاف به همراه تعدادی از مسؤولان وزارت دفاع این کشور وارد مناطق شرق رودخانه فرات شد.

هدف از سفر این هیئت کمک به دولت خودگردان کردها و شاخه نظامی آن‌ها یعنی نیروهای سوریه دموکراتیک (قسد) در زمینه امنیتی و ارائه حمایت لازم از آن‌ها برای مبارزه با تروریسم در منطقه است.

همچنین این سفر دو ماه و نیم پس از اعلام پایان حضور داعش در شرق سوریه و پس از درگیری‌های نیروهای قسد انجام شد.

این خبرگزاری کرد زبان به نقل از روباک گزارش داد: ما روابط‌مان با دولت خودگردان کردها و نیروهای سوریه دموکراتیک را در چارچوب دومین مرحله از عملیات علیه داعشی‌ها به ویژه پس از شکست آن‌ها در منطقه تقویت خواهیم کرد.

روباک افزود: ما از اقدامات ساکنان منطقه شرق فرات و هم پیمانان‌مان در نیروهای سوریه دموکراتیک برای مبارزه با تروریسم قدردانی می‌کنیم و به همکاری‌های خود با آن‌ها ادامه خواهیم داد.

در وبسایت خبری بخوانید: اخبار فرهنگی هنری جهان

این مسؤول آمریکایی درباره تشکیل دادگاهی بین‌المللی برای محاکمه داعشی‌ها نیز گفت: این مساله را با کردها بررسی نکردیم اما موضوع بسیار با اهمیتی است و حتما آن را با هم‌پیمانان‌مان و دیگر طرف‌ها مورد بحث و بررسی قرار خواهیم داد. ما از پیشرفت منطقه در نگه داشتن داعشی‌ها در زندان‌ها و نیز ایجاد راهکاری برای محاکمه آن‌ها تقدیر می‌کنیم.

همزمان یک هیئت از روزنامه‌نگاران، چهره‌های فرهنگی و رسانه‌ای و نیز حقوق‌دانان اروپایی و آمریکایی با هدف حمایت از بخش‌های بهداشتی، آموزشی و خدماتی وارد منطقه شدند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

فیلم | کارشناس سعودی: جنگ با ایران حماقت است، حریف یک گروه یمنی نشدیم!

خبرآنلاینخبرآنلاین23 ساعت قبل
فردا نیوزفردا نیوز1 روز قبل
عصر جدید برنامه سرگرمی است که در آن نفرات مختلف به بروز استعداد‌ها و نمایش خلاقیت‌های شان میپردازند بعد در این میان چهار داور یعنی امین حیایی رویا نونهالی آریا عظیمی نژاد و بشیر حسینی به قضاوت در مورد برتری هر یک از شرکت کنندگان می‌پردازندعصر جدید امشب یکشنبه ۲ تیر ۹۸ ساعت ۱۰ و ۴۲ دقیقه از شبکه سه پخش خواهد شد
صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
نماینده یونیسف در ایران خاطر نشان کرد: در زلزله کرمانشاه و سیل در ایران تلاش کردیم از سلامت کودکان مراقبت کنیم. ایران در مراقبت‌های اولیه بهداشتی یکی از کشورهای پیشرو استمشاور منطقه‌ای یونیسف در خاورمیانه و شمال آفریقا گفت: ایران در مراقبت‌های اولیه بهداشتی یکی از کشورهای پیشرو است. وی افزود: ایران در مراقبت‌های اولیه بهداشتی یکی از کشورهای پیشرو است و می‌تواند کمک شایانی به این نشست داشته باشد. در دو روز اول این همایش بر روی مراقبت‌های اولیه بهداشتی تمرکز خواهد شد و روز سوم به صورت عملی از دستاوردهای ایران در این حوزه بازدید خواهیم داشت. مشاور منطقه‌ای یونیسف در خاورمیانه و شمال آفریقا خاطر نشان کرد: مراقبت‌های اولیه بهداشتی فقط شامل قرص و واکسن نیست بلکه یک راهبری است و یونیسف نیز در بخش‌های مختلف از جمله مراقبت‌های اولیه بهداشتی و رشد در سال‌های اول کودکی با وزارت بهداشت ایران همکاری دارد.
صدا و سیماصدا و سیما31 دقیقه قبل
محمدحسین شجاعی در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزای صدا و سیما افزود: باید تعریف جدیدی از واحد‌های اندازه شناسی داشته باشیم و اندازه گیری اولیه ما باید با قطعیت باشد و در این راستا زنجیره اندازه گیری باید شکل گیرد. وی با بیان اینکه موضوع اندازه شناسی، موضوعی جدید است گفت: باید در ابتدا فهم جدید در این راستا شکل گیرد و بعد از آن باید در جهت کاهش خطا در اندازه گیری تلاش کنیم که بخشی از این وظایف برعهده سازمان ملی استاندارد است. شجاعی گفت: به همین منظور نیازمند یک حرکت و نهضت همگانی برای افزایش و توسعه معیار‌های اندازه شناسی در سطح جامعه هستیم.
صدا و سیماصدا و سیما40 دقیقه قبل
دانش اندازه شناسی باید در مدارس و دانشگاه‌ها توسعه پیدا کند و به صنعت برسدنیره پیروز بخت در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما افزود: خوشبختانه با تأیید و تصویب مجلس در هفته گذشته، جمهوری اسلامی ایران عضو مجمع اندازه شناسی کشور‌های آسیا و اقیانوسیه قرار گرفت و حضور ایران در این مجمع قطعی شده است. وی با بیان اینکه اندازه شناسی یک علم پایه محسوب می‌شود گفت: باید جامعه به موضوع اندازه شناسی توجه کند، زیرا علم اندازه شناسی یکی از عوامل مورد توجه است که می‌تواند بسیاری از مشکلات را برطرف کند. پیروزبخت گفت: باید دانش اندازه شناسی در مدارس و دانشگاه‌ها توسعه پیدا کند تا به صنایع برسد.
صدا و سیماصدا و سیما44 دقیقه قبل
خسرو معدنی پور در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما درباره یازدهمین همایش روز جهانی اندازه شناسی افزود: تمام علوم با اندازه شناسی آغاز می‌شود و قدیمی‌ترین حوزه در بحث مقیاس و اندازه شناسی سازمان ملی استاندارد است که دو وظیفه اصلی یعنی استقرار سامانه اندازه گیری ملی و اندازه شناسی قانونی را برعهده دارد. وی گفت: اندازه گیری‌هایی که در دادوستد‌های عمومی در سطح کشور انجام می‌شود جزو اندازه شناسی قانونی محسوب می‌شود و برای این که بتوانیم معیار درستی در اندازه گیری داشته باشیم باید مراجع اندازه گیری ما یکسان باشد. معدنی پور با بیان اینکه در سال گذشته تحول بزرگی در زمینه اندازه شناسی شکل گرفت، افزود: در سال گذشته تعاریف اندازه شناسی تغییر پیدا کرد و براساس آن مراجع SI به جای این که کمیت‌ها و ثابت‌های بنیادی باشند ۷ ثابت بنیادی را جایگزین آن کردند این موضوع در مجلس مورد تأیید قرار گرفت و از اواخر اردیبهشت امسال اجرایی شد. معدنی پور به تغییر سرفصل دروس اشاره کرد و افزود: ما فرآیند ترویجی برای تغییر سرفصل دروس را آغاز کردیم چنانچه باید کتاب‌های مرجع فیزیک در سطح دبیرستان‌ها و دانشگاه‌ها تغییر کند و ما پیگیر این تغییر در سطح آموزش و پرورش و وزارت علوم هستیم. وی تاکید کرد: ما باید از جامعه دانشگاهی بخواهیم که محور‌های تحقیقاتی خود را روی موضوع اندازه شناسی تمرکز دهند دانشجویان تحصیلات تکمیلی باید بتوانند در این زمینه فعالیت‌های علمی و تحقیقاتی داشته باشند تا ما از اندازه گیری جهانی فاصله نگیریم.

نظرها

اخبار بیشتر

پربحث‌ترین خبرها


سپاه می‌گوید پهپاد آمریکا رو سرنگون کرده، پنتاگون می‌گوید پهپادی نداشتیم

4 روز قبلپوشش خبری3

محمد یا محمدرضا؛ کدامیک از برادران خاتمی دروغ می‌گوید؟ + فیلم

2 روز قبلمشرق‌نیوز2

افشاکنندگان فسادهای مسئولان مورد حمایت قرار گیرند

4 روز قبلفارس2

ضوابط ویژه برای رفتار بازیگران مشهور در سفر به خارج

2 روز قبلعصر ایران1

کشف حجاب ستاره اسکندری در ترکیه + فیلم

2 روز قبلرکنا1

فیلمی از لحظه انهدام پهپاد امریکایی توسط سامانه سوم خرداد

3 روز قبلالف1

واکنش ترامپ به انهدام پهپاد گلوبال هاوک؛ چه کسی اشتباه بزرگ را کلید زد؟

3 روز قبلخبر فوری1

پرونده| زیست شبانه در تهران؛ از شب‌های رمضان تا اولتیماتوم پلیس

4 روز قبلخبرآنلاین1

حاشیه‌های مناظره زاکانی و تاجزاده/فردی که قرار بود جانشین زنگنه شود/چرا دادگاه محمدرضا خاتمی به صورت کامل از تلویزیون پخش نمی‌شود؟

4 روز قبلالف1

الکترونیک کردن خدمات و اجرای طرح کاداستر

5 روز قبلصدا و سیما1