۴۷۶ واحد صنعتی و تولیدی استان تهران در فهرست صنایع آلاینده قرار دارد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. تسنیم
  4. اجتماعی
۴۷۶ واحد صنعتی و تولیدی استان تهران در فهرست صنایع آلاینده قرار دارد

۴۷۶ واحد صنعتی و تولیدی استان تهران در فهرست صنایع آلاینده قرار دارد

تسنیمخبرگزاری تسنیم |
مدیرکل محیط زیست استان تهران با اشاره به ۱۱ هزار و ۸۰۰ مورد بازدید و بررسی آلودگی واحدهای صنعتی و تولیدی استان تهران گفت: ۴۷۶ واحد در فهرست صنایع آلاینده استان تهران قرار گرفت.

- اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اسلامشهر، کیومرث کلانتری در آیین افتتاح دو تصفیه‌خانه در دو واحد صنعتی و تولیدی در شهرستان اسلامشهر با اشاره به شعار جهانی سال جاری مبنی بر غلبه بر آلودگی هوا اظهار داشت: در کشور ما نیز شعار امسال «کاهش آلایندگی و آسمانی آبی و زمین سبز» است که همگی به حفاظت از محیط زیست خودمان برمی‌گردد، صنعت، اداره محیط زیست، حاکمیت و مردم فرقی ندارد همگی در یک کشتی به نام محیط زیست نشسته‌ایم و اگر در زمینه‌های توسعه‌ای درست اقدام نکنیم و بی‌توجه باشیم نه تنها آسایش و رفاهی نخواهیم داشت بلکه سبب ایجاد آلودگی شده و این امر اثرات سوء بر محیط زیست مردم دارد.

وی با تأکید بر اینکه کار سازمان محیط زیست پیشگیری است تصریح کرد: ما در سازمان حفاظت از محیط زیست ابتدا به دنبال پیشگیری، هدایت و توسعه هستیم و سپس چنانچه بتوانیم کمک مشورتی و هدایت‌گرایانه می‌کنیم و در قالب دستگاه حاکمیتی به صورت رایگان و کمک در خدمت بخش‌های توسعه هستیم.

مدیرکل محیط زیست استان تهران افزود: سال گذشته ۱۱ هزار و ۸۰۰ بازدید و بررسی آلودگی و کار پایشی در واحدهای صنعتی و تولیدی استان تهران صورت گرفت و ۴۷۶ واحد صنعتی در فهرست صنایع آلاینده استان تهران قرار گرفتند و هرچه بتوانیم واحدهای آلاینده را از این لیست خارج کنیم سبب افتخار و مباهات ماست.

کلانتری سپس عنوان کرد: بیشترین صنایع آلاینده استان تهران در سال گذشته در بخش آلودگی هوا متعلق به شهرستان پاکدشت و در بخش آلودگی آب به شهرستان ری مربوط بود و پس از آن شهرستان ورامین سومین شهرستان آلاینده در استان تهران است.

خبری: اخبار اجتماعی این هفته در ایران و سایر نقاط جهان

وی در مورد وضعیت واحدهای آلاینده گفت: این واحدهای آلاینده بایستی در امسال برنامه کنترل واحدهای آلاینده خود را به سازمان محیط زیست ارائه دهند و استانداردهای زیست محیطی را رعایت کنند.

مدیرکل محیط زیست استان تهران تأکید کرد: جمعیت بالای شهرستان اسلامشهر و همجواری با شهر تهران سبب شده اثرگذاری این شهرستان در تهران بسیار زیاد باشد همچنین اثرگذاری بر محور تهران- قم و مشکل بوی نامطبوع این محور ضرورت توجه به این شهرستان را دو چندان می‌کند چرا که بیشترین واحدهای آلاینده این محور در شهرستان اسلامشهر متمرکز هستند.

کلانتری یکی از اهداف اصلی تصفیه‌خانه‌های فاضلاب را بازچرخانی آب عنوان کرد و افزود: سازمان حفاظت محیط زیست از ایجاد تصفیه‌خانه دو هدف را دنبال می‌کند که یکی کاهش آلودگی‌های زیست محیطی و دیگری بازچرخانی و استفاده‌های مجدد از آب است تا در کنار توسعه و هدایت‌گری کمک حال توسعه کشور باشد.

وی با بیان اینکه امروز سر پا ماندن یک واحد صنعتی ضروری است خاطرنشان کرد: هیچ کس حق ندارد به سمت جمع کردن تولید، صنعت و یا از بین بردن اشتغال پیش رود بلکه در سال رونق تولید وظیفه داریم تولید را روان‌سازی و هدایت کنیم تا واحدهای تولیدی، صنعت و خدمات صنعتی کشورمان سرپا بمانند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

کودکان قربانیان تصادفات جاده‌ها

صدا و سیماصدا و سیما8 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صداوسیما؛ روزانه ۴۲ نفر جان خود را در تصادفات جاده‌ای از دست می‌دهند که سهم کودکان بین ۷ تا ۸ نفر است. با اجرای قانون حمایت از کودکان که توسط مجلس به تصویب رسید، هر اتفاقی که در داخل خودرو برای کودکان بی‌افتد، مقصر والدین هستند.

تصویر خیره‌کننده‌ای که ذوب یخ در گرینلند را آشکار می‌کند

همشهریهمشهری1 روز قبل
انتخابانتخاب1 روز قبل
او برای نجات جان محمدامین پنج‌ساله به داخل استخر پرید؛ اما خودش زیر آب رفت و غرق شد. او با کمک همکارانش یکی از کامل‌ترین گروه‌های عمران، سازه، معماری و معماری داخلی را در کشور ایجاد کرد. نیکی به اتفاق محمدامین به سمت فوتبال‌دستی که کنار استخر بود، رفتند، مدتی با هم بازی کردند که نیکی در استخر غرق شد. چرا نیکی در استخر غرق شد؟ زمانی که فوتبال‌دستی بازی می‌کردند گویا پای محمدامین لیز می‌خورد و او داخل استخر می‌افتد. زن سرایدار هم که نیکی را داخل آب می‌بیند، من را خبر می‌کند.
افکارنیوزافکارنیوز1 روز قبل
افکارنیوز، به گزارشاز مرهم زنجبیل می‌توان برای شتاب بخشیدن به چربی سوزی و کوچک کردن دور شکم استفاده کرد زیرا این مرهم باعث افزایش گردش خون در بافت‌های بدن می‌شود و به روند سوختن چربی‌های ذخیره شده کمک می‌کند. اخبار اجتماعی- مقداری آب و زنجبیل رنده شده یا پودر زنجبیل را در یک قابلمه بریزید و بجوشانید، سپس مقداری زنجبیل را در قطعه‌ای توری به گونه‌ای قرار دهید و آن توری را بدوزید که مانند چای کیسه‌ای شود و آن را به مدت ۵ دقیقه در مخلوطی که در قابلمه قرار دارد، قرار دهید تا خیس بخورد، مرهم داغ را که در آب و زنجبیل خیس خورده بر روی بدن قرار دهید.

جشنواره توت کن

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
دومین جشنواره توت کن، امروز به همراه شهروندان و باغداران منطقه کن در غرب پایتخت برگزار شدبه گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما؛ دومین جشنواره توت کن، امروز به همراه شهروندان و باغداران منطقه کن در غرب پایتخت برگزار شد.
خبرآنلاینخبرآنلاین8 ساعت قبل
آیت محمد ولی در یک گفتگوی تلفنی با اشاره به اینکه حباب سکه امروز ۴۵۰ هزارتومان است افزود: امروز هر قطعه سکه تمام بهار آزادی با ۷۰ هزار تومان افزایش، ۴ میلیون و ۷۰۰ هزارتومان، نیم سکه ۲ میلیون و ۴۵۰ هزارتومان ​، ربع سکه یک میلیون و ۶۰۰ هزارتومان و سکه‌های گرمی نیز ۹۹۰ هزارتومان قیمت گذاری شده است. امروز هر گرم طلای ۱۸ عیار با ۷ هزار تومان افزایش به قیمت ۴۳۴ هزار و ۳۰۰ تومان معامله شده است. محمد ولی با بیان اینکه هر انس طلا در بازارهای جهانی در کانال ۱۳۸۲ دلار عرضه شده است ادامه داد: امروز هر مثقال طلا با ۳۱ هزارتومان افزایش با قیمت ۱ میلیون و ۸۸۱ هزارتومان به فروش رسیده است.

نظرها

اخبار بیشتر