اقدامات ضد ایرانی آمریکا، تروریسم اقتصادی و جنگ علنی با یک ملت است
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایسنا
  4. سیاسی
اقدامات ضد ایرانی آمریکا، تروریسم اقتصادی و جنگ علنی با یک ملت است

اقدامات ضد ایرانی آمریکا، تروریسم اقتصادی و جنگ علنی با یک ملت است

ایسناخبرگزاری ایسنا |
رئیس جمهور حفظ امنیت در منطقه بسیار حساس خلیج فارس، خاورمیانه و جهان را برای جمهوری اسلامی ایران بسیار حائز اهمیت دانست و تاکید کرد: تلاش ما همواره حراست و حفاظت از صلح و امنیت منطقه بوده و این حساسیت خود را نسبت به امنیت کشورهای همسایه و منطقه، طی سال‌های گذشته در عمل نشان داده‌ایم.

به گزارش ایسنا، حجت الاسلام حسن روحانی عصر پنجشنبه پیش از ترک تهران برای شرکت در دو نشست مهم کشورهای عضو «شانگهای» و "سیکا" در قرقیزستان و تاجیکستان، به خبرنگاران در فرودگاه مهرآباد گفت: سفر به دو کشور دوست قرقیزستان و تاجیکستان به دعوت رؤسای جمهور این کشورها و برای شرکت در دو اجلاس مهم است. تاجیکستان و قرقیزستان دو کشور مسلمان و از کشورهای آسیای مرکزی هستند که روابط بسیار خوبی با آنها داریم.

رئیس جمهور با اشاره به برگزاری اجلاس شانگهای در قرقیزستان، ادامه داد: این اجلاس بسیار حائز اهمیت است و در آن معمولا مسائل امنیت منطقه و سایر مسائل مورد علاقه بحث و بررسی می‌شود.

روحانی اظهار داشت: امروز مسأله امنیت چه در منطقه بسیار حساس خلیج فارس، چه در خاورمیانه و چه در کل آسیا و جهان برای ما اهمیت خاص و ویژه‌ای دارد و تلاش ایران همواره در راستای حراست و حفاظت از صلح و امنیت منطقه بوده است و در طول سال‌های گذشته در عمل نشان داده‌ایم که نسبت به کشورهای همسایه و امنیت کشورهای منطقه تا چه حد حساس هستیم.

رئیس جمهور با بیان اینکه در اجلاس شانگهای کشورهای مهمی نظیر روسیه و چین هم حضور دارند که روابط دو جانبه ایران با این دو کشور نیز مهم است، خاطرنشان کرد: این دو کشور بسیار مهم از دوستان جمهوری اسلامی ایران هستند؛ علاوه بر این هر دو کشور عضو کشورهای ۱+۴ هستند و در شرایط فعلی ضرورت دارد راجع به مسأله توافق هسته‌ای هم با این دو کشور بحث و گفتگو داشته باشیم.

روحانی تصریح کرد: مردم ما کاملا آگاه هستند که جمهوری اسلامی ایران به تفاهمات، توافقات و تعهدات بین‌المللی همواره پایبند بوده و در توافق هسته‌ای هم ایران طبق ۱۵ گزارش آژانس بین المللی انرژی اتمی، به تعهدات خود عمل کرده است.

رئیس جمهور با بیان اینکه متأسفانه آمریکا این تعهد را زیر پا گذاشته و قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت را نقض کرده و دست به جنگ و ترور اقتصادی علیه ملت ایران زده است، گفت: کاری که امروز آمریکا انجام می‌دهد بالاتر از مسأله نقض قطعنامه و تخلف از یک پیمان و معاهده است.

خبری: برترین اخبار سیاسی ایرانی و خارجی

روحانی ادامه داد: اقدامی که آمریکا انجام می‌دهد تروریسم اقتصادی است؛ آمریکا برای اولین بار جنگ را با یک ملت به صورت علنی و آشکار آن هم مخصوصا با اقشار آسیب‌پذیر جامعه شروع کرده است؛ آمریکایی‌ها امروز جنگ را با میلیون‌ها انسان فهیم و فرهنگی این کشور مخصوصا طبقات ضعیف آغاز کرده است. البته در این جنگ ملت ما حتما پیروز خواهد بود.

رئیس جمهور اظهار داشت: هدف از همه این اجلاس‌ها بحث امنیت و مبارزه با ترور است؛ تروریسم به هر شکل آن از نظر ما محکوم است. تروریسم اقتصادی یکی از اشکال بسیار بد ترور در شرایط امروز جامعه است.

روحانی اظهار امیدواری کرد در گفتگو با دو کشور روسیه و چین که در مذاکرات ۱+۵ بودند و در جمع ۴+۱ هستند هم راجع به این مسأله با هم گفتگو کنیم؛ البته با مسئولان کشورهای میزبان و سایر سران کشورهایی که در این اجلاس ها شرکت می‌کنند نیز ملاقات‌هایی خواهیم داشت.

رئیس جمهور همچنین با اشاره به برگزاری اجلاس «سیکا» در تاجیکستان، افزود: این اجلاس متشکل از کشورهایی است که تعامل و اعتمادسازی را در منطقه آسیا دنبال می‌کنند و این اجلاس هم اهمیت دارد.

روحانی ادامه داد: کشورهای مهمی در این کنفرانس عضو هستند و شرکت می‌کنند و علاوه بر سخنرانی در این دو اجلاس و تبیین نظرات دولت جمهوری اسلامی ایران و ملت ایران، با سرانی که در این دو اجلاس شرکت می‌کنند، ملاقات‌هایی خواهیم داشت.

رئیس جمهور خاطرنشان کرد: امیدواریم هم این اجلاس‌ها و تصمیماتی که در آن‌ها گرفته می‌شود و هم ملاقات‌های دوجانبه‌ای که خواهد بود، به نفع منطقه و به نفع ملت بزرگ ایران باشد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

مهرمهر1 ساعت قبل
در ادامه، میرمحمدی دبیرکل حزب تمدن اسلامی، گفت: اگر امروز شهید بهشتی بود با فکر عمیق و بلندش همچنان در برابر تجاوزات، استکبار جهانی بویژه آمریکا فریاد می‌زد که آمریکا از ما عصبانی باش و از این عصبانیت بمیر. وی گفت: اگر امروز شهید بهشتی بود همگان را به پرهیز از افراط و تفریط، حفظ حقوق فردی و اجتماعی، گسترش فرهنگ اخلاق، حفظ کرامت انسان و حرمت انسان و وحدت دعوت می‌کرد. در ادامه این مراسم آیت الله دری نجف آبادی عضو مجمع تشخیص مصلحت به جایگاه و خدمات شهید بهشتی در قبل و بعد از انقلاب اسلامی اشاره و خاطرنشان کرد: آشنایی من با شهید مظلوم بهشتی عزیز به سال ۴۰ برمی‌گردد. وی ادامه داد: بهشتی با فکری منسجم و عمیق کارهای بزرگی برای نظام انجام داد که یکی از آن کارها قانون اساسی افتخارآمیز و جامع نظام اسلامی است. وی با بیان اینکه شهید بهشتی هم مرد عمل بود هم مرد علم، اظهار داشت: از ویژگی‌های بارز ایشان اعتقاد عمیق به تحزب و تشکل بود.

عصبانیت رئیس جمهور از شنودهای غیرقانونی

برترین‌هابرترین‌ها23 ساعت قبل
حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی در واکنش به شنودهای غیر قانونی در جلسه هیات دولت گفت: امام (س) دو قاضی عالی رتبه را به خاطر توجه به شنود عزل کرد. با شنود نمی‌شود مردم را محاکمه کرد.
صدا و سیماصدا و سیما22 ساعت قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما، مجری سی ان بی سی وزیر خزانه‌داری آمریکا را درباره تاثیر تحریم‌های کشور ضد ایران به چالش کشیده است. استیو منوچین مدعی است تازه‌ترین دور تحریم‌ها برضد ایران باید موثر بوده باشد اما مجری سی ان بی سی این دیدگاه وی را به چالش کشید.
موجموج1 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری موج به نقل از اسکای نیوز، امانوئل مکرون، رئیس جمهور فرانسه که برای شرکت در نشست گروه بیست به ژاپن سفر کرده اعلام کرد به حسن روحانی، رئیس جمهور ایران خاطر نشان کرده است خروج از توافق هسته‌ای (برجام) یا هر نشانه‌ای در این مسیر اشتباه خواهد بود. وی همچنین تاکید کرد: نهایت تلاش خود را در روزهای آینده به کار خواهد بست تا مانع تنش نظامی میان ایران و آمریکا شود. مکرون در گفت‌وگو با خبرنگاران همچنین افزود: من با حسن روحانی، رئیس جمهور ایران در خصوص مسأله توافق هسته‌ای صحبت کردم. خروج ایران از توافق هسته‌ای می‌تواند یک اشتباه باشد. مکرون مدعی شد: حتی یک اشاره که ایران ممکن است این توافق را رها کند، خطایی از جانب تهران خواهد بود.
ایسناایسنا5 ساعت قبل
فرمانده نیروی دریایی سپاه تشکیل معاونت بسیج دریایی در نیروی دریایی سپاه را فرصتی مغتنم برای استفاده از ظرفیت مردم بومی و عاملی برای وحدت آفرینی هرچه بیشتر شیعه و سنی در استانهای ساحلی و مرزنشین دانست و اظهار کرد: یکی از برکات بسیج دریایی اعزام قایق‌های مردمی شیعه و سنی برای کمک رسانی به مردم عزیز سیل زده در جریان سیل اخیر بود که نیروی دریایی سپاه به خوبی از این ظرفیت استفاده کرد. وی با اشاره به مقابله نیروی دریایی سپاه با صید ماهی به شیوه ترال گفت: با جدیت از حق صیادان و ماهیگیران بومی منطقه که بخش عمده مشاغل آنان با راه افتادن صید ترال خدشه دار شده بود دفاع کردیم و به لطف الهی توانستیم ماهیگیران منطقه را به مشاغل قبلی خود برگردانیم. وی تاکید کرد: خداوند بزرگ را شاکریم که به رزمندگان نیروی دریایی سپاه توفیق داد پس از انهدام این پهپاد متجاوز توسط پدافند هوا فضای سپاه، در شرایطی بسیار سخت، لاشه پهپاد ساقط شده و سند تجاوزگری آمریکا را کشف و در تاریخ ماندگار سازند. فرمانده نیروی دریایی سپاه در پایان وحدت و همدلی را عاملی برای مایوس کردن شیاطین به خصوص آمریکا و اذنابش دانست و خاطرنشان کرد: در سایه این وحدت در مقابل دشمنان محکم ایستاده‌ایم. در پایان این مراسم علمای اهل تسنن از اقدام غرور آفرین سپاه در سرنگونی پهپاد متجاوز آمریکا و نیز مقابله نیروی دریایی سپاه با ماهیگیران صید ترال و مبارزه با قاچاق تقدیر، از تشکیل بسیج دریایی اظهار خرسندی و برآمادگی خود برای حضور و همکاری در دیگر برنامه‌های نیروی دریایی سپاه تاکید کردند.
خبرآنلاینخبرآنلاین17 ساعت قبل
این تصمیم چه اثری بر بازار اجاره خواهد داشت؟ مهدی سلطان‌محمدی تحلیلگر بازار مسکن در این باره می‌گوید: طرح‌های حمایتی از اقشار آسیب پذیر برای تأمین نیازهای زندگی اگر دارای یک چارچوب روشن و تعریف شده باشد، وضعیت بازار را تحت تأثیر قرار نخواهد داد. راهکارهای کوتاه مدت و ترمیمی برای کاهش میزان اجاره بها به طور معمول اجرا می‌شود اما ریشه مشکلات در جای دیگری است. به اعتقاد این تحلیل‌گر بازار مسکن راهکارهای کوتاه مدت و ترمیمی برای کاهش میزان اجاره بها به طور معمول اجرا می‌شود اما ریشه مشکلات در جای دیگری است و آب از سرچشمه گل آلود است. میزان اجاره بهای مسکن بستگی به قیمت مسکن دارد. تا زمانی که سیاست این است، بازار اجاره بها و مسکن و.. متلاطم خواهد بود.

نظرها

اخبار بیشتر