تلاش ایران همواره حراست از صلح منطقه است/ ملت ایران در جنگ اقتصادی قطعا پیروز خواهد شد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. اقتصاد آنلاین
  4. سیاسی
تلاش ایران همواره حراست از صلح منطقه است/ ملت ایران در جنگ اقتصادی قطعا پیروز خواهد شد

تلاش ایران همواره حراست از صلح منطقه است/ ملت ایران در جنگ اقتصادی قطعا پیروز خواهد شد

اقتصاد آنلاینخبرگزاری اقتصاد آنلاین |
رئیس جمهور حفظ امنیت در منطقه بسیار حساس خلیج فارس ، خاورمیانه و جهان را برای جمهوری اسلامی ایران بسیار حائز اهمیت دانست و تاکید کرد: تلاش ما همواره حراست و حفاظت از صلح و امنیت منطقه بوده و این حساسیت خود را نسبت به امنیت کشورهای همسایه و منطقه، طی سالهای گذشته در عمل نشان داده ایم.

به گزارش اقتصادآنلاین، حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی عصر پنجشنبه پیش از ترک تهران برای شرکت در دو نشست مهم کشورهای عضو «شانگهای» و «سیکا» در قرقیزستان و تاجیکستان، به خبرنگاران در فرودگاه مهرآباد گفت: سفر به دو کشور دوست قرقیزستان و تاجیکستان به دعوت رؤسای جمهور این کشورها و برای شرکت در دو اجلاس مهم است. تاجیکستان و قرقیزستان دو کشور مسلمان و از کشورهای آسیای مرکزی هستند که روابط بسیار خوبی با آنها داریم.

رئیس جمهور با اشاره به برگزاری اجلاس شانگهای در قرقیزستان، ادامه داد: این اجلاس بسیار حائز اهمیت است و در آن معمولا مسایل امنیت منطقه و سایر مسائل مورد علاقه بحث و بررسی می‌شود.

روحانی اظهار داشت: امروز مسأله امنیت چه در منطقه بسیار حساس خلیج فارس، چه در خاورمیانه و چه در کل آسیا و جهان برای ما اهمیت خاص و ویژه‌ای دارد و تلاش ایران همواره در راستای حراست و حفاظت از صلح و امنیت منطقه بوده است و در طول سال‌های گذشته در عمل نشان داده‌ایم که نسبت به کشورهای همسایه و امنیت کشورهای منطقه تا چه حد حساس هستیم.

رئیس جمهور با بیان اینکه در اجلاس شانگهای کشورهای مهمی نظیر روسیه و چین هم حضور دارند که روابط دو جانبه ایران با این دو کشور نیز مهم است، خاطرنشان کرد: این دو کشور بسیار مهم از دوستان جمهوری اسلامی ایران هستند؛ علاوه بر این هر دو کشور عضو کشورهای ۱+۴ هستند و در شرایط فعلی ضرورت دارد راجع به مسأله توافق هسته‌ای هم با این دو کشور بحث و گفتگو داشته باشیم.

روحانی تصریح کرد: مردم ما کاملا آگاه هستند که جمهوری اسلامی ایران به تفاهمات، توافقات و تعهدات بین‌المللی همواره پایبند بوده و در توافق هسته‌ای هم ایران طبق ۱۵ گزارش آژانس بین المللی انرژی اتمی، به تعهدات خود عمل کرده است.

رئیس جمهور با بیان اینکه متأسفانه آمریکا این تعهد را زیر پا گذاشته و قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت را نقض کرده و دست به جنگ و ترور اقتصادی علیه ملت ایران زده است، گفت: کاری که امروز آمریکا انجام می‌دهد بالاتر از مسأله نقض قطعنامه و تخلف از یک پیمان و معاهده است.

در سایت خبری بخوانید: تازه ترین اخبار سیاسی ایران و جهان از سراسر وب

روحانی ادامه داد: اقدامی که آمریکا انجام می‌دهد تروریسم اقتصادی است؛ آمریکا برای اولین بار جنگ را با یک ملت به صورت علنی و آشکار آن هم مخصوصا با اقشار آسیب‌پذیر جامعه شروع کرده است؛ آمریکایی‌ها امروز جنگ را با میلیون‌ها انسان فهیم و فرهنگی این کشور مخصوصا طبقات ضعیف آغاز کرده است. البته در این جنگ ملت ما حتما پیروز خواهد بود.

رئیس جمهور اظهار داشت: هدف از همه این اجلاس‌ها بحث امنیت و مبارزه با ترور است؛ تروریسم به هر شکل‌ آن از نظر ما محکوم است. تروریسم اقتصادی یکی از اشکال بسیار بد ترور در شرایط امروز جامعه است.

روحانی اظهار امیدواری کرد در گفتگو با دو کشور روسیه و چین که در مذاکرات ۱+۵ بودند و در جمع ۴+۱ هستند هم راجع به این مسأله با هم گفتگو کنیم؛ البته با مسئولان کشورهای میزبان و سایر سران کشورهایی که در این اجلاس‌ها شرکت می‌کنند نیز ملاقات هایی خواهیم داشت.

رئیس جمهور همچنین با اشاره به برگزاری اجلاس «سیکا» در تاجیکستان، افزود: این اجلاس متشکل از کشورهایی است که تعامل و اعتمادسازی را در منطقه آسیا دنبال می‌کنند و این اجلاس هم اهمیت دارد.

روحانی ادامه داد: کشورهای مهمی در این کنفرانس عضو هستند و شرکت می‌کنند و علاوه بر سخنرانی در این دو اجلاس و تبیین نظرات دولت جمهوری اسلامی ایران و ملت ایران، با سرانی که در این دو اجلاس شرکت می‌کنند، ملاقات‌هایی خواهیم داشت.

رئیس جمهور خاطرنشان کرد: امیدواریم هم این اجلاس‌ها و تصمیماتی که در آن‌ها گرفته می‌شود و هم ملاقات‌های دوجانبه‌ای که خواهد بود، به نفع منطقه و به نفع ملت بزرگ ایران باشد.

خواندن خبر در سایت منبع

موضوع‌های مشابه

در ادامه بخوانید

برترین‌هابرترین‌ها11 ساعت قبل
به تعبیر دیگر، شیوه‌هایی که در سال ۹۲ به‌کار بردیم، بعد از سال ۹۶ پاسخگوی وضع موجود نبود. آقای خاتمی هم براساس اعتمادی که به آنها داشتند از این لیست‌ها حمایت کردند. آنچه مسلم است، حمایت آقای خاتمی باعث پیروزی این لیست‌ها شده است. او همچنین گفت: فکر می‌کنم ما از آبرو، حیثیت و معنویت آقای خاتمی استفاده کردیم اما به آن چیزی اضافه نکردیم. به نظرم این اتفاق، جفای به آقای خاتمی هم بوده است.
ایسناایسنا3 ساعت قبل
معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری برقراری صلح و ثبات و امنیت در منطقه را اولویت اول سیاست خارجی کشورمان بیان کرد و گفت: جمهوری اسلامی ایران علیرغم درگیری با مشکلات ایجاد شده از سوی امریکا، با کمک به همسایگان خود در مبارزه با داعش و گروه‌های تروریستی و حتی قاچاقچیان مواد مخدر ثابت کرده است خواستار صلح و ثبات پایدار برای خود، کشورهای همجوار و همسایگان و جامعه جهانی است. ابتکار برقراری صلح و ثبات و امنیت در منطقه را اولویت اول سیاست خارجی کشورمان بیان کرد و متذکر شد: حفظ آرامش و امنیت منطقه برای ایران و کشورهای منطقه که درآنجا زندگی می‌کنند بسیار مهمتر و با اهمیت‌تر از دیگر کشورهای منطقه است. جمهوری اسلامی ایران علیرغم درگیری با مشکلات ایجاد شده از سوی امریکا، با کمک به همسایگان خود در مبارزه با داعش و گرو ه‌های تروریستی و حتی قاچاقچیان مواد مخدر ثابت کرده است خواستار صلح و ثبات پایدار برای خود، کشورهای همجوار و همسایگان و جامعه جهانی است. وی با اشاره به همکاری دو کشور در زمینه افزایش توانمند سازی زنان و مشارکت در امور مختلف اجتماعی از بنیاد صلح ساساکاوا بخاطر تبیین برنامه‌های توسعه‌ای با کشور تشکر کرد. انتهای پیام

ادامه بازداشت فعالان محیط زیست ناامیدی را نشر می‌دهد

مازن آنلاینمازن آنلاین1 روز قبل
کرد آنلاینکرد آنلاین1 روز قبل
عصر کرد - سنندج - مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کردستان گفت: چهار اثر ناملموس این استان در فهرست آثار ملی کشور به ثبت رسید. سید محسن علوی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این آثار شامل بازی‌های محلی دامه و گوروا بازی، فن و شیوه زغالگیری و کوپان دوزی است که در شورای ثبت میراث ناملموس کشور در شمار این فهرست قرار گرفته است. وی اضافه کرد: با ثبت این آثار تعداد آثار کردستان در فهرست آثار ملی به یک هزار و ۵۲۴ مورد رسید. وی با بیان اینکه باید هر سال هفت اثر ناملموس ملی و چهار اثر طبیعی را ثبت ملی کنیم، افزود: آثار منقول، ابنیه و سایر آثار هم هر سال برای ثبت معرفی می‌شود. استان کردستان دارای یک هزار و ۵۲۴ اثر تاریخی شناسایی شده شامل آثار باستانی، غارهای طبیعی، درختان کهنسال، میراث منقول، قنات و مکان‌های طبیعی است، ۸۷۲ اثر از این تعداد شامل ۷۷۳ اثر غیر منقول شامل (آثار تاریخی، تپه، محوطه و بنا)، ۲۰ مورد میراث طبیعی، ۶۰ مورد میراث معنوی و ۲۳ مورد میراث منقول درفهرست آثار باستانی کشور به ثبت رسیده است.
کرد آنلاینکرد آنلاین1 روز قبل
عصر کرد - زاهدان- مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان گفت: چابهار تنها بندری است که اپراتور خارجی از کشور هند در آن فعالیت دارد و با بهترین کیفیت و کوتاه‌ترین زمان عملیات تخلیه و بارگیری در این بندر انجام می‌شود. بهروز آقایی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: برای رشد حجم ورودی کالا و رونق ترانزیت افزایش ۱۰ درصدی سالانه اجاره ثابت حذف و تعهد بار و عدم تحمیل هزینه به سرمایه گذاران برداشته شده است. وی با بیان اینکه هیچ محدودیتی از نظر سرمایه گذاری برای سرمایه گذاران در بندر چابهار وجود ندارد، خاطرنشان کرد: این بندر با ارائه بسته‌های تشویقی مناسب از سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی استقبال می‌کند. مدیر کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان با اشاره به توافق نامه سه جانبه چابهار نیز گفت: این توافق نامه که میان جمهوری اسلامی ایران، افغانستان و هندوستان به امضا رسیده اکنون عملیاتی است و امکان پیوستن دیگر کشورها به آن نیز وجود دارد. آقایی گفت: در طول ۲ سال گذشته حدود ۶۰ فروند کشتی از کشکرهای مختلف وارد بندر چابهار شده‌اند که نوید دهنده آینده درخشانی برای این بندر است.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز1 ساعت قبل
وی گفت: تلاش برای رهایی از دام اعتیاد، کاهش آسیب‌های اجتماعی آن و درمان اعتیاد در کشور در واقع تلاش برای سلامت و نجات ۱۰ میلیون ایرانی است. محمدی بیان کرد: آزمون و خطاهای زیادی در کشور در سالیان گذشته در مسئله مبارزه با اعتیاد صورت گرفته است اما امروز آن طور که باید نتیجه نگرفته‌ایم. نماینده مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: به نظر ما برخورد قضائی باید آخرین مرحله از یک زنجیره درمان برای معتادین در کشور باشد. رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: برنامه‌های فرهنگی اثر گذار دراین خصوص توانست مردم را نسبت به مواد مخدر هشیار کند واز ظرفیت خانوادهها برای کنترل و جلوگیری از اعتیاد افراد جدید استفاده کند. محمدی همچنین گفت: مردم و سازمان‌های مردم نهاد باید در این خصوص یاری‌گر مجموعه ما باشند.

نظرها

اخبار بیشتر