دلال‌ها در حال گران کردن دلار هستند
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. خبر فوری
  4. اقتصادی
دلال‌ها در حال گران کردن دلار هستند

دلال‌ها در حال گران کردن دلار هستند

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری |
تسنیم نوشت: درحالی دلال ها در فضای مجازی در تلاش برای افزایش قیمت دلار هستند که رئیس کل بانک مرکزی تأکید کرده افزایش قیمت ارز متغییر اقتصادی ندارد.

قیمت‌ها در بازار طلا و سکه درحالی از ظهر امروز سیر صعودی را پیش گرفته است که صرافی‌های آزاد و بانکی و بانک‌ها تعطیل شده‌اند و این نوسانات حاصل تکاپوی دلال‌ها برای افزایش قیمت ارز است.

بنابراین باتوجه به تعطیلی صرافی‌ها و بانک‌ها تشدید نوسان قیمتی در بازار ارز توجیه ندارد و این نشان میدهد که گروهی از دلال‌های بازار تلاش می‌کنند از تنش‌های منطقه سوءاستفاده کرده و از طریق فضای مجازی بر طبل گرانی دلار بکوبند.

این درحالی است که رئیس کل بانک مرکزی معتقد است این قبیل نوسانات در بازار ارز توجیه اقتصادی ندارد؛ همتی ماه گذشته و همزمان با بروز وضعیتی مشابه امروز بازار ارز گفته بود: نرخ ارز تابع متغییرهای اقتصادی و سیاسی است؛ از بابت متغییرهای اقتصادی می‌دانیم وضعمان چطور است.

خبری: اخبار اقتصادی دلار و بورس

رئیس کل بانک مرکزی گفت: ولی برخی از متغییرهای سیاسی بر نرخ ارز تاثیر می‌گذارد که اصلا مبنای اقتصادی ندارد؛ یک روزی شایعه می‌کنند قرار است جنگ شود، قرار است مذاکره شود و هر اتفاقی در منطقه افتاد یک شایعه برای آن درست می‌کنند.

همتی تأکید کرد: یک عده نوسان گیر هستند که از این فرصت‌ها استفاده کرده و جو روانی ایجاد می‌کنند تا نرخ ارز را بالا و پایین کنند. مردم عزیز نباید تابع این متغییرهای سیاسی به ارز نگاه کنند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

شاناشانا1 روز قبل
به گزارش شانا به نقل از شرکت ملی گاز ایران، حسن منتظرتربتی، مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران با بیان اینکه هم‌اکنون بیش از یک هزار و ۱۴۷ شهر و نزدیک به ۲۹ هزار روستای کشور از نعمت گاز طبیعی برخوردارند، گفت: از آغاز فعالیت دولت یازدهم تاکنون ۱۷۲ شهر، ۱۴ هزار و ۵۷۰ روستا، ۱۷ نیروگاه و بیش از ۴۰ هزار واحد تولیدی و صنعتی به شبکه گاز کشور متصل شدند. وی افزود: با توسعه بیش از پیش صنعت گاز در بخش‌های مختلف شاهد بهره‌مندی خانوار بیشتری از نعمت گاز هستیم و این فعالیت‌ها سبب ایجاد رفاه عمومی، محرومیت‌زدایی، رونق اقتصاد، ایجاد اشتغال و حفظ محیط زیست شده است. مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران تاکید کرد: تا پیش از این با تکمیل برنامه گازرسانی، شاهد سبز شدن بسیاری از شهرهای کشور بودیم و با گازرسانی به آخرین شهرها و روستاهای باقیمانده از این پس استان‌های سبز خواهیم داشت و گام به گام پرونده گازرسانی به شهرها و روستاهای باقیمانده بسته می‌شود. به گفته تربتی، افزون بر بخش‌های خانگی و تجاری، هم‌اکنون تعداد نیروگاه‌های برق متصل به شبکه گاز به ۸۵ واحد و تعداد صنایع و واحدهای تولیدی تحت پوشش گاز کشور به ۹۷ هزار و ۶۳۸ مورد افزایش یافته است. تربتی با اشاره به برنامه گازرسانی به یک شهر و ۳۰۶ روستای جدید در استان مازندران با اجرای ۱۰ طرح جدید گفت: براساس برنامه زمان‌بندی، پرونده گازرسانی به شهرها و روستاهای این استان سرسبز تا سال ۱۴۰۰ بسته می‌شود.
تسنیمتسنیم7 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم، غلامرضا کاتب در مصاحبه با رادیو اظهار کرد: «بر اساس قوانین برنامه و بودجه در سال ۹۸ باید ۹۷۰ هزار شغل ایجاد کنیم که اشتغال روستایی را نیز دربر می‌گیرد اما برای اجرای این حکم قانونی، باید تبصره ۱۸ بودجه ۹۸ را اجرایی کنیم.» وی ادامه داد: «دولت دو سال گذشته یک و نیم میلیارد دلار از صندوق توسعه ملی به حوزه اشتغال تخصیص داد، هزار و ۲۵۰ میلیون دلار از این رقم برداشت شده است. لذا مشکلی در تامین منابع نداریم ولی ۹۷۰ میلیارد تومان به صورت نقدی هنوز پرداخت نشده است.» کاتب اعداد و ارقام فوق را منتج به عقب ماندگی در حوزه ایجاد کار برای جامعه دانست و افزود: «نمایندگان یکی از دلایل را عدم همسویی بخشنامه‌های وزارت کار و بانک‌ها دانستند.» وی با بیان اینکه در سه ماهه نخست سال باید یک سوم ۹۷۰ هزار شغل برای سال ۹۸ باید ایجاد می‌شد، گفت: «بانک‌های عامل ۲۰ درصد تسهیلات را به دستگاه‌های اجرایی پرداخت کرده است ولی این مبالغ هنوز در سطح استان‌ها به اجرا درنیامده است.» رئیس فراکسیون تولید و اشتغال مجلس اشتغال پایدار را موضوعی غیر عملیاتی و مغفول مانده در سال جدید دانست و تصریح کرد: «در سه ماه ابتدایی سال ۹۸ تاکنون شغلی ایجاد نشده است.» کاتب با اعلام اینکه علت عدم تحقق اشتغال زایی در سال جدید به زودی در جلسه مشترک با رئیس سازمان برنامه و بودجه و مدیران عامل بانک‌ها در مجلس بررسی خواهد شد، گفت: «ایرادات حوزه اشتغال زایی باید بر طرف شود.» وی افزود: «اگر دولت مانعی بر سر راه اجرای قانون می‌بیند، بلافاصله اصلاح خواهد شد.» کاتب کندی اعطای مجوزهای کسب و کار و اشتغال زایی را بر گردن دولت دانست و گفت: «دستگاه اجرایی پیچیده و خسته است و باید برای مردم پروژه‌های اشتغال و کاریابی تعریف کند.» انتهای پیام/
فارسفارس23 ساعت قبل
امروز قیمت گندم، ذرت و دانه‌های روغنی در بازارهای جهانی رشد قابل توجهی داشت. قیمت ذرت، ‌ گندم و سویای روغنی و خوراکی تا ۵٫۵ دلار افزایش قیمت را تجربه کرد. بر اساس گزارش بلومبرگ قیمت هر بوشل گندم امروز در بازارهای جهانی ۵٫۲۵ دلار و هر بوشل ذرت ۴ دلار معامله شد. در گروه دام هم قیمت دام زنده ۲۰ سنت افزایش یافت اما قیمت دام پرواری ۱٫۹ دلار با کاهش همراه شد. افزایش ۴ دلاری قیمت ذرت در بازارهای جهانی می‌تواند قیمت تمام‌شده تولید محصولات پروتئینی مانند گوشت قرمز، مرغ، ‌تخم مرغ و لبنیات را که ۷۰ درصد متاثر از قیمت خوراک دام است بالا ببرد.
افکارنیوزافکارنیوز6 ساعت قبل
افکارنیوز، به گزارشمحمد خدابخشی سخنگوی کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این سوال که با توجه به مطالبه مقام معظم رهبری در طول سالهای گذشته برای خروج درآمدهای نفتی از بودجه جاری کشور آیا امکان صفر کردن درآمدهای نفتی در بودجه جاری وجود دارد و آیا اقتصاد ایران از این ظرفیت برخوردار است، گفت: در طی سالهای متمادی همواره مخالفین نظام جمهوری اسلامی ایران مخصوصا آمریکا از وابستگی بودجه به درآمدهای نفتی به عنوان یک ابزار علیه نظام جمهوری اسلامی ایران استفاده کرده‌اند. اخبار اقتصادی- سخنگوی کمیسیون برنامه و بودجه مجلس افزود: اگرچه این تحریم‌ها همیشه ابزاری برای فشار آوردن به نظام جمهوری اسلامی ایران و مردم بوده است اما همین تحریم‌ها فرصتی را برای اقتصاد ایران خلق می‌کند تا اصلاحات ساختاری در بودجه کشور انجام دهیم و تلاش کنیم که بودجه عمومی کشور را از وابستگی به نفت قطع کنیم. *می توانیم وابستگی بودجه عمومی به درآمدهای نفتی را به صفر برسانیموی با بیان اینکه قطع وابستگی بودجه عمومی کشور به درآمدهای نفتی امکان‌پذیر است بیان داشت: اقتصاد ما به اندازه کافی این ظرفیت را دارد تا با خلق درآمدهای جدید وابستگی بودجه را به نفت کاهش دهیم و حتی وابستگی بودجه عمومی به درآمدهای نفتی را به صفر برسانیم. این نماینده مجلس شورای اسلامی در ادامه با اشاره به معافیت‌های مالیاتی گفت: معافیت‌های مالیاتی هم باید بازنگری شود و در صورتی که یک معافیت مالیاتی الزامی ندارد لغو و در صورت لزوم تداوم یابد. خدابخشی اظهار داشت: بودجه عمومی کشور یک سوم بودجه کل کشور است و قطعا با برنامه‌ریزی می‌توان وابستگی بودجه را از درآمدهای نفتی کاهش داد.
همشهریهمشهری13 ساعت قبل
این یعنی چه؟ یعنی که گاز سی‌ان‌جی وقتی می‌سوزد، کربن کمتری تولید می‌کند. نکته چهارم: کجاها از گاز استفاده نکنیم؟ اما یک نکته مهم‌تر دیگر هم وجود دارد؛ بحثی که درباره خشک کارکردن موتورهای گازسوز مطرح است. اما در مورد خودروهایی که از همان کارخانه گازسوز شده و اورجینال هستند، چون سیستم گاز خودرو از کامپیوتر استفاده می‌کند و هوشمند است، آسیب کمتری به موتور وارد می‌شود. البته استثنا هم وجود دارد، مثل سرد بودن، سربالایی، روشن بودن کولر، سرعت بالا، شتاب‌گیری و … در این جور مواقع بهتر است از گاز استفاده نکنید. نکته بعدتر هم اینکه تولید این خودروهای دوگانه‌سوز از مبدأ کارخانه‌ها، به‌دلیل کاهش استقبال خریداران، افت داشته است.
ایلناایلنا1 ساعت قبل
وزیر خزانه‌داری آمریکا گفت که بیشتر مسیر رسیدن به توافق تجاری با چین طی شده است. به گزارش ایلنا به نقل از خبرگزاری رویترز، «استیومن منوچین»، وزیر خزانه‌داری آمریکا، امروز -چهارشنبه- گفت که «حدود ۹۰ درصد» توافق تجاری میان این کشور و چین انجام شده است. این خبر را شبکه خبری سی‌ان‌بی‌سی گزارش داد. وی در گفت‌وگو با این شبکه گفت: «حدود ۹۰ درصد مسیر رسیدن به توافق را طی کرده‌ایم و به گمانم مسیر به اتمام رساندن آن در برابرمان قرار دارد.» این در حالی است که رؤسای جمهور چین و آمریکا بناست در حاشیه نشست گروه ۲۰ با یکدیگر دیدار و گفت‌وگو داشته باشند.

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

سخنان روحانی در نشست امروز هیئت دولت + فیلم

خبری1 ساعت قبل

از مدرسه تا مسجد؛ استخراج هر واحد بیت‌کوین، معادل مصرف برق سالانه 24 واحد مسکونی!

خبری3 ساعت قبل

کاهش تعهدات برجامی ایران و برگزاری نشست این کمیسیون

خبری4 ساعت قبل

سردردهای عصبی خود را اینگونه پیشگیری و درمان کنید

اقتصادنیوز14 دقیقه قبل

تشریح جزئیات پرداخت وام اجاره مسکن توسط وزیر اقتصاد

اقتصادنیوز15 دقیقه قبل

افزایش ثبات بازار سهام در پی راه‌اندازی فروش تعهدی/ سازمان بورس به دنبال تکمیل ابزارهای مالی اسلامی بازار سرمایه

اقتصاد آنلاین16 دقیقه قبل

دریافت سه جایزه از جشنواره آمریکایی

سینماپرس16 دقیقه قبل

تنها با مجاهدت علمی می‌توان از دسیسه شیطان بزرگ رهایی یافت

مهر17 دقیقه قبل

وعده امیدوار کننده وزیر اقتصاد به مستاجران

اقتصادنیوز18 دقیقه قبل

تحریم فرماندهان سپاه ناشی از واماندگی آمریکا در برابر اقتدار ایران اسلامی است

قدس آنلاین19 دقیقه قبل

پربحث‌ترین خبرها


سپاه می‌گوید پهپاد آمریکا رو سرنگون کرده، پنتاگون می‌گوید پهپادی نداشتیم

6 روز قبلپوشش خبری3

محمد یا محمدرضا؛ کدامیک از برادران خاتمی دروغ می‌گوید؟ + فیلم

4 روز قبلمشرق‌نیوز2

افشاکنندگان فسادهای مسئولان مورد حمایت قرار گیرند

6 روز قبلفارس2

استفاده از کارت سوخت شخصی از ۲۰ مرداد الزامی است

2 روز قبلجام نیوز1

وزارت بهداشت: نگرانی از کاهش مراجعه مردم به مراکز درمانی به دلایل اقتصادی

4 روز قبلعصر ایران1

ضوابط ویژه برای رفتار بازیگران مشهور در سفر به خارج

4 روز قبلعصر ایران1

کشف حجاب ستاره اسکندری در ترکیه + فیلم

4 روز قبلرکنا1

فیلمی از لحظه انهدام پهپاد امریکایی توسط سامانه سوم خرداد

5 روز قبلالف1

پرونده| زیست شبانه در تهران؛ از شب‌های رمضان تا اولتیماتوم پلیس

6 روز قبلخبرآنلاین1

حاشیه‌های مناظره زاکانی و تاجزاده/فردی که قرار بود جانشین زنگنه شود/چرا دادگاه محمدرضا خاتمی به صورت کامل از تلویزیون پخش نمی‌شود؟

6 روز قبلالف1