بازار جهانی نفت آماده افزایش بیشتر قیمت‌ها می‌شود
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. خبر فوری
  4. اقتصادی
بازار جهانی نفت آماده افزایش بیشتر قیمت‌ها می‌شود

بازار جهانی نفت آماده افزایش بیشتر قیمت‌ها می‌شود

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری |
صبح امروز دو تانکر حامل نفت ژاپنی که از امارات متحده می آمدند در آبهای دریای عمان مورد حمله قرار گرفتند و بر اساس آخرین اخبار ۴۴نفر از خدمه آنها توسط نیروهای ایرانی نجات پیدا کردند.

انفجار در این دو تانکر حامل نفت در آبهای دریای عمان باعث رشد ۴درصدی قیمت نفت گردید.

سخنگوی نخست وزیر انگلیس در این باره می‌گوید: ‌ «انگلیس فورا حقایق را افشا می‌کند و نیروی دریایی سلطنتی انگلستان در حال تحقیق بر روی موضوع اند.»

حمله به تانکر‌های حامل نفت ژاپن درست زمانی رخ داد که «شینزو آبه» نخست وزیر ژاپن برای دیدار با حسن روحانی و آیت الله خامنه‌ای و ایجاد روابط دوستانه با ایران به ایران آمده بود.

در این گزارش آمده است که حتی کلمه مشکوک هم اتفاق پیش آمده را توصیف نمی‌کند و باید فهمید که امروز صبح دقیقا چه اتفاقی در آب‌های عمان افتاده است. عبارتی با این معنا را ظریف، وزیر خارجه ایران نیز در توصیف انچه رخ داده، توییت کرده است. اتفاقات امروز صبح در تغییر قیمت نفت در بازار جهانی بی تاثیر نخواهد بود همانگونه که تاکنون قیمت نفت ۴درصد رشد پیدا کرده است.

نیروی دریایی امریکا نیز درحال آماده سازی برای امداد رسانی به خدمه این دو کشتی است و این حملات را «هشداری برای هشیاری» نامیده است.

تحلیل خبرگزاری اسکای نیوز از اتفاق امروز این است که حملاتی که به تانکرهای حامل نفت شده است می‌تواند به دنبال حملاتی باشد که در بندر فجیره در ماه گذشته به چهار نفتکش شده بود.

قیمت نفت بالا پرید

حالا بازار جهانی نفت که مدتهاست تحت تاثیر بحران ناشی از تحریم ایران از سوی آمریکا و تحولات ونزوئلا و … قرار دارد، با شرایط ویژه‌تری روبرو شده است. افزایش قیمت نفت در بازارهای جهانی امروز قابل توجه بود و تحلیلگران و ناظران بین المللی بر این اعتقادند که احتمال افزایش دوباره قیمت‌ها در روزهای آاتی بالاست.

همه چیز حالا بستگی به وضعیت پیش رو دارد، افزایش تنش‌ها یا کاهش آن. باوجودی که قیمت نفت‌خام سبک شیرین آمریکا در پایین‌ترین محدوده پنج ماه اخیر خود در نوسان بود، پس از این حادثه با جهشی قابل توجه به ۵۲ دلار و ۲۵ سنت رسید. هربشکه نفت‌خام برنت دریای شمال نیز با افزایشی ۲٫۴ درصدی به ۶۱ دلار و ۳۷ سنت رسیده است. افزایش قیمت نفت فشاری مضاعف بر اقتصاد جهانی وارد خواهد ساخت. پیش از این صندوق بین المللی پول در گزاارشی اعلام کرده بود که رشد اقتصادی جهان کمتر از انتظارات است. رئیس صندوق بین المللی پول گفت: «پس از دو سال توسعه بی وقفه، رشد اقتصاد جهان آهسته‌تر از حد انتظار شده و خطرات رو به افزایش است». افزایش قیمت نفت و تداوم تنش‌ها می‌تواند زمینه تشدید این خطرات را فراهم نماید.

در وبسایت خبری بخوانید: اخبار اقتصادی دلار و بورس

به گزارش خبرگزاری گاردین، تنش‌های ایجاد شده در دریای خلیج فارس و عمان با توجه به فشارهایی که امریکا به ایران آورده است روز به روز در حال افزایش است و در حال حاضر به حداکثر خود رسیده است.

سخنگوی دولت انگلیس درباره اتفاق امروز صبح گفته است: «ما کاملا در جریان اتفاقاتی که در دریای عمان در حال رخ داده است هستیم و با مقامات این ناحیه برای تحقیقات بیشتر در ارتباطیم.»

ایران بارها گفته است که تکنولوژی غنی کردن انرژی هسته‌ای را در اختیار ندارد و دستور حمله به هیچ کشتی ای در دریاهای عمان و خلیج فارس را صادر نمی‌کند. نخست وزیر ژاپن که به ایران آمده است روابط نسبتا خوبی با امریکا دارد و همزمان یکی از طرفداران محکم توافق هسته‌ای است که امریکا از آن خارج شد وی هنگام آمدن به ایران تاکید کرد که

به گزارش خبرگزاری رویترز، حمله به نفتکش‌های حامل نفت در دریای عمان درست در فردای روز حملاتی که در فرودگاه عربستان سعودی اتفاق افتاد رخ داده است، حملاتی که موجب مجروح شدن ۲۰تن شد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

ایران‌جیبایران‌جیب1 ساعت قبل
آنها فقط پایان‌نامه نمی‌نویسند، مقاله ترجمه می‌کنند و حتی برایتان مقاله می‌نویسند تا در نشریه‌های داخلی و خارجی چاپ کنید. هزینه چاپ مقاله در نشریات خارجی بین ٥٠ تا ٣٠٠٠ دلار است که هزینه‌های بالاتر مربوط به نشریات خارجی است که پرتیتراژتر و معتبرتر هستند. قیمت چاپ مقاله در نشریات تخصصی و کم‌تیراژ کمتر است و قیمت چاپ مقاله در روزنامه‌های پرتیراژ بالاتر است. پایان‌نامه آماده مظنه چقدر؟ به نخستین دفتر نگارش پایان‌نامه که رسیدم، در ساختمانی قدیمی در کوچه پس‌کوچه‌های خیابان اردیبهشت است. نویسندگان پایان‌نامه می‌گویند که نوشتن پایان‌نامه رشته‌های معماری و عمران و برخی رشته‌های هنری مانند طراحی صنعتی دنگ و فنگ دارد و کسانی که به نرم‌افزارهایی مانند اتوکد مسلط باشند، می‌توانند این پایان‌‌نامه‌ها را تهیه کنند.
مهرمهر1 روز قبل
به گزارش خبرنگار مهر، مسعود شفیعی صبح امروز در مراسم گرامیداشت روز جهانی هیدروگرافی (نقشه برداری دریایی) گفت: امروز بخش مهمی از تبادلات اقتصادی از طریق حمل و نقل دریایی انجام می‌شود و نقشه برداری دریایی در راستای ارتقای ایمنی حمل و نقل کشتی‌ها از جایگاه مهمی برخوردار است. رئیس سازمان نقشه برداری کشور ادامه داد: در این سازمان مدتی است که به دنبال تغییر نحوه نظارت بر پروژه‌های نقشه برداری طرح‌های عمرانی هستیم بر اساس ماده ۱۱ قانون احکام دائمی کشور سازمان نقشه برداری متولی نقشه برداری در همه حوزه هاست ضمن اینکه نظارت بر نقشه برداری بر پروژه‌های عمرانی بر عهده این سازمان است. اینکه هر پروژه نقشه برداری را صرفا به صورت اسنادی یا میدانی بررسی کنیم چندان اثری در کیفیت پروژه‌ها نداشته است. رئیس سازمان نقشه برداری کشور تصریح کرد: این سازمان در تمام فعالیت مشاوران ذیصلاح و فعالان بخش نقشه برداری کشور ورود خواهد کرد تا شاهد تثبیت جایگاه کنترل کیفی پروژه‌های نقشه برداری باشیم. وی افزود: قرار است از این پس شرکت‌های ذیصلاح بخش خصوصی بر پارامترهای پروژه‌های نقشه برداری نظارت کرده و نحوه اجرای آن را به سازمان نقشه برداری اطلاع دهند.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴3 ساعت قبل
ساعت ۲۴-به دنبال اظهارات رئیس بانک مرکزی آمریکا در خصوص نرخ بهره، شاخص‌های بورسی آسیایی قرمزپوش شدند. به گزارش سی ان بی سی، دومین ریزش سنگین شاخص‌های بورسی در آسیا باعث شد تا موج تازه‌ای از نگرانی‌ها در بین معامله گران شکل گیرد. این ریزش پس از آن شدت گرفت که جروم پاول، رئیس بانک مرکزی آمریکا گفت با جدیت تمام استقلال بانک مرکزی را حفظ خواهد کرد و برای تصمیم‌گیری در خصوص نرخ بهره احساسی عمل نخواهد کرد. در معاملات چهارشنبه بورس‌های آسیایی، شاخص «نیک کی ۲۲۵» بورس توکیو با ۰٫۵۸ درصد کاهش تا سطح ۲۱ هزار و ۷۰٫۲۰ واحد عقب نشست، شاخص «هانگ سنگ» بورس هنگ کنگ با ۰٫۰۴ درصد کاهش در سطح ۲۸ هزار و ۱۹۸٫۶۸ واحد بسته شد و شاخص «شانگهای کامپوزیت» بورس شانگهای با ۰٫۱۶ درصد کاهش تا سطح ۲۹۶۵٫۰۹ واحد عقب نشست. در دیگر مناطق آسیا نیز شاخص‌ها عمدتا نزولی بودند به گونه‌ای که شاخص «کسپی» بورس سئول و «ای اس ایکس ۲۰۰» بورس سیدنی به ترتیب ۰٫۱۱ درصد و ۰٫۱۶ درصد نسبت به روز قبل خود کاهش داشتند.
تجارت‌نیوزتجارت‌نیوز1 روز قبل
بازار سهام که در دقایق ابتدایی جریان معاملات امروز با فروش‌های هیجانی سهامداران نماگر بورس را به محدوده منفی کشانده بود، در نهایت در پایان معاملات با رشد ۱٫۰۴ درصدی شاخص، بیش از ۲۵۰۰ واحد افزایش یافت و در سطح ۲۴۵ هزار واحد قرار گرفت که بی‌سابقه است. بورس تهران همچنان می‌تازد. شاخص کل که روز گذشته بسیار پرقدرت ظاهر شده بود، امروز نیز توانست به این روند ادامه دهد و رکورد دیگری را به ثبت برساند. در پایان معاملات امروز، شاخص کل بورس با رشد ۱٫۰۴ درصدی، بیش از ۲۵۰۰ واحد افزایش یافت و در سطح ۲۴۵ هزار واحد قرار گرفت که بی‌سابقه است. کارنامه امروز بورس را می‌توانید در اینفوگرافیک تجارت‌نیوز ببینید.
تجارت‌نیوزتجارت‌نیوز4 ساعت قبل
امروز (چهارشنبه پنجم تیرماه ۱۳۹۸) روزنامه ایران به نقل از وزیر اقتصاد نوشته که نرخ واقعی دلار کمتر از هشت هزار تومان است. به گزارش تجارت‌نیوز، امروز (چهارشنبه پنجم تیرماه ۱۳۹۸) روزنامه ایران به نقل از وزیر اقتصاد نوشته که نرخ واقعی دلار کمتر از هشت هزار تومان است. گفته می‌شود اگر شرایط عادی سیاسی برقرار شود نرخ ارز به زیر هشت هزار تومان کاهش می‌یابد. همچنین در رابطه با حامل‌های انرژی نیز تاکنون این موضوع را که قرار است تا مرداد ماه قیمت حامل‌های انرژی تغییر کند نشنیدم. برای بررسی وضعیت بازار و با خبر شدن از دلایل کاهش قیمت خودرو در روزهای اخیر، به سراغ تعدادی از نمایشگاه داران خودرو در شهر مشهد می‌رویم.

نظرها

اخبار بیشتر

پربحث‌ترین خبرها


سپاه می‌گوید پهپاد آمریکا رو سرنگون کرده، پنتاگون می‌گوید پهپادی نداشتیم

6 روز قبلپوشش خبری3

محمد یا محمدرضا؛ کدامیک از برادران خاتمی دروغ می‌گوید؟ + فیلم

4 روز قبلمشرق‌نیوز2

افشاکنندگان فسادهای مسئولان مورد حمایت قرار گیرند

6 روز قبلفارس2

استفاده از کارت سوخت شخصی از ۲۰ مرداد الزامی است

2 روز قبلجام نیوز1

وزارت بهداشت: نگرانی از کاهش مراجعه مردم به مراکز درمانی به دلایل اقتصادی

4 روز قبلعصر ایران1

ضوابط ویژه برای رفتار بازیگران مشهور در سفر به خارج

4 روز قبلعصر ایران1

کشف حجاب ستاره اسکندری در ترکیه + فیلم

4 روز قبلرکنا1

فیلمی از لحظه انهدام پهپاد امریکایی توسط سامانه سوم خرداد

5 روز قبلالف1

پرونده| زیست شبانه در تهران؛ از شب‌های رمضان تا اولتیماتوم پلیس

6 روز قبلخبرآنلاین1

حاشیه‌های مناظره زاکانی و تاجزاده/فردی که قرار بود جانشین زنگنه شود/چرا دادگاه محمدرضا خاتمی به صورت کامل از تلویزیون پخش نمی‌شود؟

6 روز قبلالف1