بازداشت نخست وزیر سابق الجزایر به اتهام فساد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. صدا و سیما
  4. فرهنگ

بازداشت نخست وزیر سابق الجزایر به اتهام فساد

صدا و سیماخبرگزاری صدا و سیما |

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما به نقل از خبرگزاری رویترز، دادگاه عالی الجزایر دستور بازداشت «عبدالمالک سلال»، نخست وزیر سابق این کشور را به اتهام فساد صادر کرد.

تلویزیون دولتی الجزایر گزارش داد یک قاضی دادگاه دیوان عالی دستور داده است «عبدالمالک سلال»، نخست وزیر سابق الجزایر، که مظنون به فساد است، دستگیر شود. «عبدالمالک سلال»، که از سال دو هزار و دوازده میلادی (هزار و سیصدو نود ویک شمسی) تا دو هزار و هفده میلادی (هزار و سیصدو نود وشش شمسی)، ریاست دولت را بر عهده داشته است، از نزدیکان «عبدالعزیز بوتفلیقه»، رئیس جمهور پیشین الجزایر می‌باشد. او چندین نوبت، ریاست کمپین تبلیغاتی رئیس جمهوری سابق الجزایر را، که در تاریخ ۲ آوریل استعفا داد، بر عهده داشته است.

کانال تلویزیون النهار گزارش داد دیوان عالی الجزایر همچنین دستور بازداشت موقت، «عماره بن یونس» وزیر تجارت سابق این کشور را به اتهام فساد صادر کرده است. «عماره بن یونس» از آوریل سال دو هزار و چهارده میلادی (هزار و سیصدو نود وسه شمسی) تا ژوئیه دو هزار و پانزده میلادی (هزار و سیصدو نود و چهار شمسی)، سکاندار وزارت تجارت الجزایر بوده است.

خبری: جدیدترین اخبار فرهنگی و هنری | برترین اخبار سیاسی ایرانی و خارجی

تلویزیون دولتی الجزایر همچنین اعلام کرد دستور بازداشت «مراد اولمی» رئیس شرکت «سواک» که شریک تجاری شرکت خودروسازی فولکس واگن آلمان به شمار می‌آید، صادر شده است. شرکت «سواک» و فولکس واگن آلمان، در سال دو هزار و شانزده میلادی، قراردادی به ارزش یکصدو هفتاد میلیون دلار به امضا رساندند. شرکت «سواک» که اکثریت سهام در این شراکت را دارا است، مونتاژ وسایل نقلیه تحت نام تجاری فولکس واگن با نام‌های «ست» و «اسکودا» را بر عهده داشته است.

روز چهارشنبه، دیوان عالی کشور الجزایر دستور بازداشت «احمد اویحیی»، یکی دیگر از نخست وزیران سابق این کشور را صادر کرد؛ اتهامات «احمد اویحیی»، سوء استفاده از بودجه عمومی، سوء استفاده از قدرت و دادن امتیازات ناعادلانه اعلام شده است. یک قاضی دیوان عالی الجزایر همچنین گذرنامه «عبدالغنی زعاله» وزیر سابق امور عمومی و حمل و نقل را مصادره کرده و او را تحت کنترل قضایی قرار داده است.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

پاسخ مردم به آمریکایی‌ها

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل

کودکی که داوران عصر جدید را شگفت زده کرد

برترین‌هابرترین‌ها1 روز قبل
امین حیایی، رویا نونهالی، آریا عظیمی نژاد و سید بشیر حسینی داوران برنامه عصر جدید از کودکان بستری در بیمارستان مفید دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی عیادت کردند.

پاسخ رضا رفیع به حمایت سلبریتی‌ها از رامبد جوان

برترین‌هابرترین‌ها22 ساعت قبل
پاسخ جالب رضا رفیع، شاعر و طنزپرداز، به حمایت سلبریتی‌ها از رامبد جوان، کاری که رامبد جوان کرده مثل اینه که سالار عقیلی بره کانادا بگه وطنم ای شکوه پابرجا!
ساعت ۲۴ساعت ۲۴1 روز قبل
ساعت۲۴ - تصویری از نیوشا ضیغمی، نفیسه روشن و المیرا عبدی، دختر اکبر عبدی، را مشاهده می‌کنید. تصویری از نیوشا ضیغمی، نفیسه روشن و المیرا عبدی، دختر اکبر عبدی، را مشاهده می‌کنید.

نشر فراصوتی

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
یکی از شرکت‌های فعال در برج فناوری دانشگاه امیرکبیر در بخش دانش فراصوت و عیب یابی و رصد نشت مخازن سیالات فعال شده استبه گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ یکی از شرکت‌های فعال در برج فناوری دانشگاه امیر کبیر در بخش دانش فراصوت و عیب یابی و رصد نشت مخازن سیالات فعال شده است.

توییت علی علیزاده درباره هک شدن تلویزیون عربستان توسط یمنی‌ها

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز19 ساعت قبل
به گزارش مشرق، علی علیزاده تحلیلگر مسائل سیاسی در توئیتر به هک شدن تلویزیون عربستان توسط یمنی‌ها واکنش نشان داد. مرورگر شما از ویدئو پشتیبانی نمی‌کند. فایل آن‌را از اینجا دانلود کنید: video/mp۴دانلود

نظرها

اخبار بیشتر