آخرین خبرهای از بازار ارز/ مانور تازه دلالان در بازار آغاز شد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. خبر فوری
  4. اقتصادی
آخرین خبرهای از بازار ارز/ مانور تازه دلالان در بازار آغاز شد

آخرین خبرهای از بازار ارز/ مانور تازه دلالان در بازار آغاز شد

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری |
قیمت دلار در بازار تهران افزایشی قابل توجه را تجربه کرده است، رشد قیمت ها در شرایطی رخ داد که در روزهای ابتدایی هفته ریزش قیمت‌ها ، بسیاری از دلالان را مجاب کرده بود با نرخ‌هایی پایین تر از صرافی ملی ، دلارهایشان را به فروش برسانند.

از چند روز قبل قیمت‌ها به کانال ۱۲ هزار تومان وارد شد و هر چند امروز نیز بهای دلار در صرافی‌های بانکی در همین محدوده قرار داشت اما کم کم تحت تاثیر تحولات مشکوک رخ داده در دریای عمان و انچه بر دو نفتکش گذشت، قیمت‌ها روندی افزایشی را تجربه کردند.

درست از اولین ساعات روز پنجشنبه، روز نیمه تعطیل بازار ارز مشخص بود صرافان فاز احتیاط را برگزیده‌اند، کندی روند معاملات و پاسخ‌های سر بالا، با این توجیه که قیمت در نیامده، نشان می‌داد فاز انتظار شکل گرفته است و فعلا خبری از کاهش قیمت‌ها نیست.

در روزهای گذشته نیز دلالان چند باری مانوری پرزور برای برگرداندن قیمت را آغاز کرده بودند اما وضعیت بین‌المللی مانع از اثربخشی این مانور بود.

پس لرزه آتشی که در دریای عمان روشن شد، به میدان فردوسی رسید تا کسانی که مدام در حال تلاش برای سود لحظه‌ای و بر هم ریختن وضعیت اقتصادی هستند، توانایی دوباره موج سواری را بیابند

گزارش‌های میدانی از بازار ارز تهران نشان می‌دهد، امروز وضعیت کمی پیچیده‌تر از پنجشنبه‌های معمول بازار است، کمتر کسی راضی به خرید است و کمتر کسی دلش به فروش رضایت می‌دهد. با این حال صرافان می‌گویند بیش از هر روز با این پرسش مواجه می‌شوند که قیمت حالا چند است؟

انتظار شکل گرفته در بازار بر افزایش قیمت‌ها استوار است اما با این حال برخی از فعالان بازار می‌گویند حتی اگر قیمت‌ها روندی افزایشی را طی کنند، باز هم بیش از ۱۰ روز قبل نخواهند شد چرا که ورود ارز به ایران تحت تاثیر رشد ورود ارز حاصل از صادرات غیر نفتی به کشور افزایش یافته است.

خبری: اخبار زنده اقتصاد ایران و جهان

تا میانه روز قیمت‌ها از محدوده ۱۲ هزار و ۹۰۰ تومان پا به ۱۳ هزار و ۵۰۰ گذاشت و حالا عصر روز پرحادثه منطقه قیمت‌ها احدوده ۱۳ هزار و ۶۰۰ عبور کرده است.

سئوال در مورد انچه در بازار می‌گذرد، اما برای کسی جذابیت نداشت. صرافان قدیمی‌تر تاکید می‌کردند فردا جمعه است و تب قیمت‌ها می‌خوابد و برخی نیز می‌گفتند دلار از محدوده ۱۴ هزار تومان بار دیگر ریزش تا محدوده ۱۲ هزار و ۸۰۰ را تجربه می‌کند.

کسالت حاکم بر بازار نشان می‌داد در روزهای اخیر نه افزایش قیمت‌ها از نظر فعالان بازار ماندگار است و نه کاهش نرخ‌ها، همین امر سبب شد در هفت روز گذشته، به رغم ریزش ۲۶۰۰ تومانی نرخ‌ها، بازار با موج فروش دلار روبرو نشود و حالا نیز در استانه بالا رفتن قیمت بازار با افزایش تب تقاضا روبرو نبود. به قول صراف‌ها قیمت‌ها بر کاغذند، فعالا خبری از تقاضا نیست و ردگیری تحولات نرخ ارز در باقی بازارها بیش از بازار ارز جذابیت دارد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

کمیسیون بلایای طبیعی

صدا و سیماصدا و سیما23 ساعت قبل
گزارش اختصاصیکمیسیون بلایای طبیعیسالانه بین ۸ تا ۱۰ درصد درآمد ناخالص ملی صرف هزینه‌های ناشی از بلایای طبیعی می‌شود رقمی که شاید بشود با پرداخت تخصصی‌تر به موضوع مدیریت بحران و ایجاد ساز و کارهای جدید در سالهای پیش رو آن را کاهش داد.

بررسی موضوع اصلاح ساختار بودجه تا اقدامات مجلس در مقابل مشکلات اقتصادی

صدا و سیماصدا و سیما6 ساعت قبل
او ادامه داد: البته­ نباید از سیاست‌های بانک مرکزی متاثر از تصمیمات دولت و همین طور اثر گذاری آگاهی مردم بر بازار بر حذر بود. تاجگردون تصریح کرد: با اینکه بانک مرکزی بسیار­ محتاطانه­ عمل می‌کند اما حرکت رو به جلو خوبی را پیش گرفته و در آینده شاهد اتفاقات بهتری خواهیم بود. اما اگر چنین طرحی مصوب شود می‌توانیم فشار بر بازار ارز را کاهش و تفاوت ریالی کالاها را­ در جیب مردم واریز کنیم. متاسفانه موضوعاتی که در برنامه اصلاح ساختاری بودجه طرح شده چندان هم سنگ نیست به این ترتیب نمی‌توان بخوبی مورد ارزیابی و اجرا قرار بگیرد. رئیس کمیسیون برنامه و بودجه در پایان گفت: اصلاح بودجه سال ۹۸ طرحی برای افزایش هزینه آب و برق دیده نشده دولت هم باید به سمتی برود که افزایش قیمت را برای مصرف کنندگان حجم بالا در نظر بگیرد.
صدا و سیماصدا و سیما6 ساعت قبل
استاندار گلستان افزود: به بخش کشاورزی تاکنون ۲۴ میلیارد تومان کمک بلاعوض پراخت شده است و تا هفته آینده ۳۲ میلیارد تومان بلاعوض دیگر هم پرداخت خواهد شد. حق شناس درباره پرداخت تسهیلات به کشاورزان خسارت دیده نیز گفت: بانک‌ها نیز تاکنون ۵۴ میلیارد تومان تسهیلات پرداخت کرده‌اند. استاندار گلستان همچنین وعده داد که تا هفته آینده مشکل صدور پروانه رفع خواهد شد. عزیز الله مهدیان معاون بنیاد مسکن نیز گفت: در استان گلستان ۹۶۰۰ خانوار به بانک‌ها معرفی شده‌اند که تعداد ۱۲۰۰ فقره عقد قرار داد برای پرداخت تسهیلات تشکیل شده است. معاون بنیاد مسکن نیز خواستار تسریع در روند پرداخت تسهیلات و تقویت ساختار و نیروی انسانی بانک‌ها شد و افزود: همه پرونده‌ها آماده ارسال به بانک‌ها هستند منتهی بانک‌ها ظرفیت پذیرش یکجای آنها را ندارند.
صدا و سیماصدا و سیما9 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، محمدرضا عارف در مجمع وزیران ادوار که با حضور وزرای دولت‌های بعد انقلاب برگزار شد، سه محور اصلی را اهداف عمده این مجمع بیان کرد و افزود: شناسایی موانع توسعه کشور و ارائه راهکار برای رفع آن، استفاده از ظرفیت‌های انسانی و مدیریتی در راستای حل مشکلات و معضلات اجتماعی، فرهنگی و مدیریتی و هم افزایی و هم اندیشی نخبگان مدیریتی و علمی در زمینه ارائه راهکارها برای تحقق الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت سه هدف اصلی است. وی با بیان اینکه ما اعلام کرده‌ایم که آماده همکاری با دولت‌ها هستیم اضافه کرد: برای انتقال تجربیات به نسل‌های بعدی و دولت‌های بعد، بحث‌های زیادی صورت گرفته است. عارف با اشاره به شرایط خاص کشور در حال حاضر و اعمال تحریم‌های ظالمانه علیه ایران گفت: برای حل این مشکل باید جدی‌تر عمل کنیم. وی افزود: همچنین برای حل مسائلی از جمله بیکاری، محیط زیست، فساد اقتصادی و اداری، دستیابی به رشد اقتصادی، نظام بانکی، بحران صندوق‌های تأمین اجتماعی،، تعاملات بین‌المللی و سیاست خارجی باید هم افزایی بیشتری داشته باشیم. عارف گفت: ما برای همکاری با همه نهادها و قوای کشور اعلام آمادگی کرده‌ایم.
الفالف12 ساعت قبل
سه هفته قبل مدیر عامل شرکت پایانه‌های نفتی ایران اعلام کرد که پایانه جاسک به زودی به ظرفیت صادرات یک میلیون بشکه نفت در روز می‌رسد. دسترسی مناسب این پایانه به دریای عمان می‌تواند تداوم صادرات و ارتقای توان ذخیره‌سازی نفت خام به خصوص در شرایط خاص را تضمین کند. لذا دور از ذهن نیست که این پایانه را هدف ناامن سازی از سوی آمریکا و نیز عربستان سعودی و دیگر متحدان آمریکا در منطقه بدانیم. واقعیت این است که آمریکایی‌ها در «راهبرد فشار» به ایران شکست خورده‌اند و حتی «نمایش مذاکره» و سفر «آبه» نیز نتوانست برای آن‌ها آبی گرم کند و با پاسخ صریح و قاطع ایران مواجه شدند. مقابل این نقشه‌ها، هم مسئولان و هم مردم باید هوشیار باشند و هوشمندانه و عزتمندانه رفتار کنند.
صدا و سیماصدا و سیما12 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، این مجمع با حضور وزرای اسبق دولت‌های گذشته بر گزار شد. قرار است در این مجمع، عارف که ریاست آن را بر عهده دارد گزارشی از عملکرد و فعالیت‌ها ارائه دهد. ارائه گزارش دبیر مجمع وزیران ادوار و ارائه گزارش کمیسیون‌های تخصصی از برنامه‌های این مجمع است. همچنین در این مجمع از وزرای پیشکسوت و وزرای شهید (شهید تندگویان و شهید فیاض بخش) تجلیل خواهد شد.

نظرها

اخبار بیشتر