گلدن استیت وریرز ۱۱۰-۱۱۴ تورنتو رپترز؛ رویای قهرمانی کانادا در اوراکل آرنا به واقعیت تبدیل شد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. طرفداری
  4. ورزشی
گلدن استیت وریرز ۱۱۰-۱۱۴ تورنتو رپترز؛ رویای قهرمانی کانادا در اوراکل آرنا به واقعیت تبدیل شد

گلدن استیت وریرز ۱۱۰-۱۱۴ تورنتو رپترز؛ رویای قهرمانی کانادا در اوراکل آرنا به واقعیت تبدیل شد

طرفداریخبرگزاری طرفداری |
تورنتو رپترز در ششمین دیدار از سری فینال NBA در دیداری جذاب و نزدیک به پیروزی رسید و برای نخستین بار قهرمان لیگ NBA شد.

طرفداری-در چارچوب ششمین دیدار فینال NBA، دو تیم گلدن استیت وریرز و تورنتو رپترز به میزبانی گلدن استیت به مصاف هم رفتند.

در پایان این تیم تورنتو بود که با نتیجه ۱۱۰-۱۱۴ پیروز میدان شد و قهرمانی NBA را بدست آورد.

ورزشگاهتاریخساعت
Oracle Arena24 خرداد5:30
تیمکوارتر اولکوارتر دومکوارتر سومکوارتر چهارم
گلدن استیت وریرز32253122
تورنتو رپترز33272628

ترکیب آغازین دو تیم

گلدن استیت وریرز: استفن کری، کلی تامپسن، آندره ایگودالا، دریماند گرین، کوان لونی

تورنتو رپترز: کایل لاوری، دنی گرین، کوای لنارد، پاسکال سیاکام، مارک گسول

گزارش بازی

کوارتر اول این دیدار با ران ۰-۸ به سود تورنتو آغاز شد. درخشش لاوری در پرتاب‌های سه امتیازی باعث شد تورنتو اختلاف ایجاد شده را از دست ندهد. در ادامه دفاع گلدن استیت شکل منظم‌تری به خودش گرفت تا درخشش تامپسن اختلاف را کمتر کند و کوارتر اول با نتیجه ۳۲-۳۳ به سود تورنتو به پایان برسد. کوارتر دوم این دیدار بسیار پایاپای پیش رفت. درخشش تامپسن برای گلدن استیت این تیم را در بازی نگه داشت و در آن سوی میدان کایل لاوری توانست نیمه اول را با آمار ۲۱ امتیاز به پایان برساند و ستاره تیمش باشد. کوارتر دوم با نتیجه ۲۵-۲۷ به سود تورنتو به پایان رسید.

دقایق آغازین کوارتر سوم با درخشش کوای لنارد همراه بود. دو حمله سه امتیازی از او اختلاف را به عدد ۶ رساند. امتیاز آوری‌های استفن کری و ایگودالا ضمن جبران اختلاف ایجاد شده گلدن استیت را ۲ امتیاز پیش انداخت تا تیم میهمان مجبور به گرفتن تایم اوت شود. پس از تایم اوت درخشش کلی تامپسن اختلاف را به سود گلدن استیت نگه داشت و بالا رفتن تعداد خطا‌های لنارد، لاوری و گسول کار را در دفاع برای تیم تورنتو سخت کرد. در ادامه با خطای دنی گرین کلی تامپسن نیز از تیم گلدن استیت دچار مصدومیت شد و به رختکن رفت. در فاصله یک دقیقه مانده به پایان کوارتر سوم پرتاب سه امتیازی ایگودالا در ثانیه‌های پایانی ساعت شوت اختلاف را به سوت گلدن استیت به ۵ رساند. حملات از دست رفته گلدن استیت در دقیقه پایانی کوارتر سوم باعث شد اختلاف به ۲ امتیاز برسد و اقدام کوای لنارد در ثانیه‌های پایانی پس از به پایان رسیدن زمان شوت به ثمر رسید تا بازی برابر نشود. کوارتر سوم با نتیجه ۳۱-۲۶ به سود گلدن استیت به پایان رسید. کوارتر چهارم پایاپای و نزدیک آغاز شد. تیم میهمان موفق شد نتیجه را برابر کند تا گلدن استیت مجبور به درخواست کردن تایم اوت شود. پس از تایم اوت در حالی که گلدن استیت با به ثمر رساندن حمله خودش دو امتیاز پیش افتاد ون ولیت با یک سه امتیازی فوق العاده برتری را به سمت تورنتو برگرداند اما درخشش لیوینگستون باز هم گلدن استیت را پیش انداخت تا این بار تورنتو درخواست تایم اوت کند. پس از تایم اوت در حالی که بازی پایاپای پیش میرفت ون ولیت یک خطای پرتاب سه امتیازی بدست آورد و با به ثمر رساندن هر سه پرتاب آزاد بازی را برابر کرد. در فاصله ۴ دقیقه مانده به پایان در حالی که بازی برابر بود باز هم پرتاب سه امتیازی ون ولیت با موفقیت به سبد نشست تا تورنتو ۳ امتیاز پیش بیوفتد. پس از تایم اوت گلدن استیت حمله خودش را با ترن اور گرین از دست داد تا در آن سوی میدان ریباند حمله ایباکا اختلاف را به ۵ امتیاز برساند. پس از اینکه کازینز یک پرتاب پنالتی خودش را از دست داد لاوری دو امتیاز دیگر برای تورنتو بدست آورد تا اختلاف به ۶ امتیاز برسد. پرتاب سه امتیازی دریماند گرین اختلاف را به سه امتیاز رساند. در حمله بعدی سیاکام دو پرتاب آزاد بدست آورد که یکی از آن‌ها را از دست داد تا اختلاف به ۴ امتیاز برسد. خطای لاوری بر روی کازینز دو پرتاب پنالتی به او داد اما کازینز هم یکی از دو پرتاب را از دست داد. پس از از دست رفتن حمله توسط تورنتو کازینز باز هم دو امتیاز برای گلدن استیت بدست آورد تا اختلاف در فاصله ۳۷ ثانیه به پایان به یک امتیاز برسد و تورنتو درخواست تایم اوت کند. پس از تایم اوت سیاکام اقدام خودش را به امتیاز تبدیل کرد تا اختلاف به ۳ برسد. خطای سیاکام بر روی استفن کری دو پرتاب به او داد و استف با استفاده از هر دو پرتاب اختلاف را به ۱ امتیاز رساند. در فاصله ۱۸٫۵ ثانیه به پایان تورنتو از آخرین تایم اوت خودش استفاده کرد. پس از تایم اوت دنی گرین توپ را از دست داد تا در فاصله ۹ ثانیه مانده به پایان توپ به گلدن استیت برسد. پس از تایم اوت استفن کری اقدام سه امتیازی خودش را از دست داد. به ثمر رسیدن یک تکنیکال فول و دو پرتاب پنالتی توسط لنارد در فاصله ۰٫۹ ثانیه مانده به پایان امضایی بر حکم قهرمانی این تیم در فصل ۲۰۱۸-۲۰۱۹ لیگ بسکتبال NBA بود.

در وبسایت خبری بخوانید: به روزترین اخبار ورزشی را در خبری بخوانید

آمار بازی

تیمپرتاب منطقه ایپرتاب سه امتیازیترن اوورریباند
گلدن استیت وریرز48.8%35.5%1642
تورنتو رپترز47.6%39.4%1239
تیمبازیکنامتیازبازیکنریباندبازیکناسیست
گلدن استیت وریرزکلی تامپسن30دریماند گرین19دریماند گرین13
تورنتو رپترزلاوری/سیاکام26سیاکام10کایل لاوری10

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

از شعار علیه عرب تا تشویق پیروانی/ کار به درگیری فیزکی کشید

ایلناایلنا18 ساعت قبل
هواداران پرسپولیس با تجمع مقابل ساختمان باشگاه خواستار استعفای ایرج عرب شدند. به گزارش خبرنگار ورزشی ایلنا، جدایی برانکو از پرسپولیس برای این باشگاه حسابی گران تمام شده و هواداران پرسپولیس که روز گذشته تجمع اعتراض آمیزی مقابل دفتر باشگاه داشتند امروز با جمعیت بیشتری این کار را تکرار کرده و با شعار علیه ایرج عرب و مسئولان باشگاه اعتراض خود را به وضعیت موجود نشان دادند. شعار علیه مدیریت و اعضای هیات مدیره و همچنین تشویق افشین پیروانی موضع هواداران پرسپولیس در تجمع امروز است. آنها از مدیرعامل پرسپولیس خواستد که از سمت خود استعفا دهد. همچنین برای دقایقی کار به درگیری فیزیکی کشید که منجر به دخالت نیروی انتظامی شد.
ورزش ۱۱ورزش ۱۱1 روز قبل
اختصاصی | رئیس هیئت مدیره باشگاه ذوب آهن پست جالبی در اینستاگرام خود منتشر کرد. ورزش ۱۱ - جدایی برانکو ایوانکوویچ، سرمربی چند فصل اخیر پرسپولیس از این تیم را می‌توان مهم‌ترین خبر این روزهای فوتبال ایران دانست. اتفاقی ناگهانی که همه را شوکه کرد. سعید آذری، رئیس هیئت مدیره ذوب‌آهن، که همواره حاشیه‌ساز بود است، یکی از کسانی بود که به این موضوع واکنش نشان داد و با انتشار پیامی زیبا، از سرمربی کروات قدردانی و برای او آرزوی موفقیت کرد.

سرکوب اقدام احساسی هواداران پرسپولیس توسط ایرج عرب + فیلم

رکنارکنا1 روز قبل
به گزارش گروه ورزشی رکنا هواداران پرسپولیس در پی اعتراض به جدایی برانکو ایوانکوویچ اعتراض خود را با تجمع مقابل ساختمان باشگاه پرسپولیس به گوش مدیران و مسئولان این تیم رساندند که با واکنش عجیب و دور از انتظار مدیرعامل این تیم پرطرفدار و مردمی روبرو شد. ایرج عرب به جای هم‌صحبتب به هواداران و پاسخ‌گویی به اعتراض آن‌ها برای سرکوب این معترضان با پلیس نیروی انتظامی تماس گرفت تا طرفدارن عصبانی پرسپولیس را متفرق کند. این واکنش از سوی شخصی که مقصر اصلی جدایی برانکو قلمداد می‌شود کاملا دور از ذهن و عجیب می‌باشد. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
روزنوروزنو1 روز قبل
ساعاتی قبل برانکو سرمربی کروات تیم پرسپولیس، با انتشار نامه فسخ قراردادش به این باشگاه رسما اعلام کرد دیگر حاضر نیست به همکاری با سرخ‌ها ادامه دهد و به تیم دیگری خواهد پیوست. شنید‌ه‌ها حاکی از این است که پس از قطعی شدن خروج برانکو از پرسپولیس، مدیران سرخ‌پوشان اولین تماس‌ها را با افشین قطبی سرمربی فصل گذشته تیم فولاد برقرار کرده‌اند و مذاکراتی را با این مربی برای حضور روی نیمکت پرسپولیس انجام داده‌اند.
ورزش ۱۱ورزش ۱۱1 روز قبل
اختصاصی | دروازه‌بان تراکتورسازی از جذب رشید مطاهری ناراحت شده است. ورزش ۱۱ - رشید مظاهری دروازه‌بان ذوب‌آهن به تراکتورسازی پیوست تا محمدرضا اخباری همچنان به عنوان سنگربان دوم تی‌تی‌های باشد. به نظر می‌رسد اخباری از جذب مظاهری بسیار ناراحت شده و برخلاف میل باطنی‌اش می‌خواهد با پیوستن به پرسپولیس تلافی کند. گفته می‌شود رشید مظاهری با ۲۰ میلیارد به جمع قرمزهای شهر تبریز پیوسته تا واکنش اهالی فوتبال را به دنبال داشته باشد. محمدرضا اخباریبیشتر بخوانیدصید بزرگ تراکتور از آب گل آلود پرسپولیس، لژیونر پرسپولیسی در راه تبریزتوافق برانکو با الاهلی عربستان برای جذب بازیکن کروات + عکساستوری معنادار مترجم برانکو در واکنش به جدایی سرمربی پرسپولیس + عکسخداحافظی ستاره پرسپولیس از برانکو + عکس
ورزش ۱۱ورزش ۱۱1 روز قبل
اختصاصی | مدیرعامل و وزیر ورزش به راهکار عجیبی برای بازگشت برانکو ایوانکوویچ دست یافته‌اند. ورزش ۱۱ - به گزارش بخش اخبار ورزشی سایت شهرخبر، مدیرعامل پرسپولیس بعد از جدایی برانکو ایوانکوویچ از این تیم سریعا دست به دامان وزیر ورزش شد و جلسه‌ای چندساعته را با او تشکیل داد. سلطانی‌فر و ایرج عرب به این نتیجه رسیدند که با ارائۀ پیشنهاد مالی سنگینی به برانکو ایوانکوویچ سعی کنند این مربی موفق را مجاب به بازگشت به پرسپولیس کنند. البته با توجه به ثبت قرارداد برانکو با الاهلی این اتفاق بسیار بعید به نظر می‌رسد و فقط گذشت زمان بازگشت برانکو به پرسپولیس را رقم خواهد زد. بیشتر بخوانیدرفتن برانکو اولین خرید پرسپولیس را مشخص کرد؛ لژیونری که بازمی‌گردد!

نظرها

اخبار بیشتر