امکان اداره کشور بدون نفت وجود دارد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. خانه ملت
  4. سیاسی
امکان اداره کشور بدون نفت وجود دارد

امکان اداره کشور بدون نفت وجود دارد

خانه ملتخبرگزاری خانه ملت |

حسینعلی حاجی دلیگانیعضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس، در گفت‌وگو با خبرنگارخبرگزاری خانه ملت، با اشاره به ایده اداره کشور بدون نفت، گفت: این ایده قابلیت اجرا دارد.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شروط مورد نیاز برای اداره کشور بدون نفت را بیان کرد: این کار تنها به اراده و روحیه جهادگرانه نیاز دارد، اگر دولت عزمی برای این کار داشته باشد به راحتی می‌توان بدون اتکا به درآمدهای نفتی کشور را اداره کرد.

نماینده مردم شاهین شهر، میمه و برخوار در مجلس دهم شورای اسلامی ادامه داد: یکی از درآمدهایی که می‌تواند جایگزین درآمد نفتی شود، مالیات است در این بین دولت اگر بتواند فرارهای مالیاتی را شناسایی کند به درآمد قابل توجهی دست پیدا می‌کند.

وی اظهار داشت: سال گذشته از استان اصفهان حدود ۶ هزار میلیارد تومان مالیات دریافت شد، طی گزارشی از سوی مدیریت کل سازمان امور مالیاتی استان، مطرح شد که به همین میزان فرار مالیاتی در این استان شناسایی شده که دنبال دریافت آن هستند.

در وبسایت خبری بخوانید: برترین اخبار سیاسی ایرانی و خارجی

حاجی دلیگانی در ادامه گفت‌وگو با خبرگزاری خانه ملت، تاکید کرد: بستر‌ها برای شناسایی فرارهای مالیاتی فراهم است و به راحتی می‌توان درآمد مالیاتی را از این طریق افزایش داد.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با بیان اینکه با روحیه جهادی می‌توان کشور را بدون نفت اداره کرد، اظهار داشت: از آنجایی که نهایت تا سه ماه آینده می‌توان با فروش نفت برای کشور درآمد زایی کرد، باید هر چه سریعتر عدم وابستگی به نفت را عملیاتی کرد. /

پایان پیام

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

فارسفارس12 ساعت قبل
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: در آموزش و پرورش تغییر رویکرد مهم است نه جابه‌جایی مهره‌ها. به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، علیرضا سلیمی نماینده مردم محلات و عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی از حضور سرپرست وزارت آموزش و پرورش در کمیسیون متبوعش خبر داد. وی طی توئیتی نوشت‌: امروز در کمیسیون میزبان آقای دکتر حسینی سرپرست وزارت آموزش و پرورش بودیم. مشکل عمده بر سر وزرای مجبور به استعفای قبل، عدم همکاری رئیس جمهور و دولت با وزرای سابق در تأمین بودجه آموزش و پرورش بود. وی ادامه داده است: آیا دولت با ایشان همکاری خواهد کرد!؟ تغییر رویکرد مهم است نه جابه‌جایی مهره‌ها.

پاسخ مردم به آمریکایی‌ها

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
جام نیوزجام نیوز18 ساعت قبل
به گزارش سرویس بین‌الملل جام نیوز، رژیم سعودی روز نهم ماه مبارک رمضان (بیست و پنجم اردیبهشت ماه) را به خوبی به خاطر دارد. اتاق‌های کنترل و هدایت پرواز هواپیما‌های بدون خلبان در جیزان در این عملیات هدف حمله قرار گرفت. این عملیات نیز سومین عملیات علیه فرودگاه ابها طی ماه کنونی میلادی است. پس از حمله موشکی هم پهپاد‌های قاصف کا-۲ به این فرودگاه حمله کردند. این سخنگو، رژیم سعودی را به مواجه شدن با روز‌هایی دردناکتر در صورت ادامه تجاوز و محاصره تهدید کرده است.
صدا و سیماصدا و سیما15 ساعت قبل
عضو فراکسیون امید مجلس: ملت ما ملت باصلابتی است و رهبر معظم انقلاب اسلامی به خوبی پاسخ آقای ترامپ را که مزورانه می‌خواست از مسئله مذاکره در جهت تسلیم ملت ایران استفاده کند دادندمحمدرضا تابش در مصاحبه با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما با اشاره به این که امریکا همواره سیاست چماق و هویج را در قبال ایران پیش برده، گفت: هویت انقلاب اسلامی در تضاد با ماهیت قدرت‌های استکباری است و آن‌ها نمی‌توانند قدرت منطقه‌ای مستقلی را که مانع سیاست‌های مستکبرانه آن‌ها می‌شود تحمل کنند. وی افزود: سیاست امریکا مشخص و معین است از یک طرف می‌خواهد افکار عمومی را با گفتن اینکه خواهان درگیری مسلحانه نیست داشته باشد و از طرف دیگر نگران فوت فرصت‌هایی است که در منطقه داشته، اما مهم این است که ما نگذاریم امریکا به اهدافش برسد و آن هم اجماع عمومی در دنیا علیه ماست برای کار‌های تنش آفرینی که می‌خواهد داشته باشد. عضو فراکسیون امید مجلس با اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب در دیدار نخست وزیر ژاپن گفت: خوشبختانه صلابت رهبر معظم انقلاب اسلامی در آن دیدار بسیار کارساز بوده در هر صورت ما نمی‌توانیم تحمل کنیم شاهد تشدید تحریم‌های امریکا باشیم. این نماینده مجلس با تاکید بر این که امریکایی‌ها می‌خواهند جلب توجه افکار عمومی را داشته باشند، تاکید کرد: ملت ما ملت باصلابتی است و رهبر معظم انقلاب اسلامی به خوبی پاسخ آقای ترامپ را که مزورانه می‌خواست از مسئله مذاکره در جهت تسلیم ملت ایران استفاده کند دادند. عضو فراکسیون امید مجلس گفت: امریکا و انگلیس باید متوجه خدعه‌های رژیم صهیونیستی باشند که با جعل رویداد‌ها و حرکت‌های مزورانه سعی دارد جنگی در منطقه به پا و نهایتا مطامع خودش را در بیت المقدس و سرزمینی‌های اشتغالی تضمین کند.

هم صدایی مجلس در مقابل آمریکا

صدا و سیماصدا و سیما18 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما دیدار پنج شنبه گذشته نخست وزیر ژاپن با مقام معظم رهبری امروز در مجلس بازتاب زیادی داشت. رئیس مجلس از بیانات هوشمندانه و مقتدرانه رهبر معظم انقلاب که با دقت تام و استدلال متین، منطق ملت ایران را درمقابل ستم هیولای استعمار امریکا بیان داشتند، تشکر کرد. نقوی حسینی عضو فراکسیون ولایی مجلس با اشاره به اینکه بیانات مقام معظم رهبری عزت ملت ایران را با منطق و استدلال نشان داد افزود: رهبری، چهره فریبکارانه امریکا را برای دنیا به نمایش گذاشتند. علی مطهری عضو فراکسیون امید مجلس نیز با تاکید بر اینکه این پیام نشان می‌دهد که ایران موضع ثابتی دارد افزود: این پیام منطق حساب شده‌ای دارد. نمایندگان مجلس همچنین امروز از چرایی عدم مذاکره در شرایط فعلی گفتند.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل
به گزارش مشرق، «حمید بعیدی نژاد»، سفیر ایران در لندن در حساب کاربری خود در توئیتر از مسدودسازی مسیر ورود به سفارت ایران در انگلیس خبر داد. سفیر ایران در این ارتباط نوشت که چند معترض روز شنبه با مسدود کردن تنها درب ورودی سفارت ایران در لندن، مانع ورود دیپلمات‌های ایرانی به ساختمان سفارت شدند. دیپلمات ارشد ایران در انگلیس همچنین دلیل حضور کارکنان سفارت در روزهای شنبه و یکشنبه را به هماهنگی کارها با تهران در این دو روز اعلام کرد که در ایران به عنوان روزهای کاری به شمار می‌روند.

نظرها

اخبار بیشتر