دیدار رؤسای جمهور قزاقستان و افغانستان در «بیشکک»
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. فارس
  4. سیاسی
دیدار رؤسای جمهور قزاقستان و افغانستان در «بیشکک»

دیدار رؤسای جمهور قزاقستان و افغانستان در «بیشکک»

فارسخبرگزاری فارس |
رؤسای جمهور قزاقستان و افغانستان در حاشیه نشست سران کشورهای عضو سازمان همکاری شانگهای در «بیشکک» با یکدیگر دیدار کردند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس در بیشکک، «قاسم ژامرت تاکایف» رئیس جمهور قزاقستان با «اشرف غنی» رئیس جمهور افغانستان در حاشیه نشست سران کشورهای عضو سازمان همکاری شانگهای دیدار کرد.

مقامات عالی رتبه قزاقستان و افغانستان بر توسعه مناسبات دوجانبه و تعاملات همه جانبه و بین‌المللی تأکید کردند.

تاکایف در این ملاقات اظهار داشت: قزاقستان و افغانستان با همکاری دوجانبه به دستاوردهای بزگ رسیدند و برنامه‌های خوبی برای گسترش روابط بین «نورسلطان» و «کابل» مطرح شد.

در خبری بخوانید: پربازدیدترین خبر های سیاسی در ایران و جهان

وی گفت: برای ملاقات با شما در چارچوب سازمان همکاری شانگهای بسیار خوشحالیم.

به نوبه خود غنی از رئیس جمهور قزاقستان تشکر کرد و برای پیروزی وی در انتخابات ریاست جمهوری تبریک گرفت.

وی در مورد حمایت مردم قزاقستان از برنامه‌های «نورسلطان نظربایف» رئیس جمهور سابق این کشور توسط دولت جدید اظهار امیدواری کرد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

موجموج1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری موج، اسدالله بادامچیان دبیرکل حزب موتلفه اسلامی در پایان نشست دبیران حزب گفت: خصومت ورزی آمریکا بویژه شخص دونالد ترامپ، هیچ جایی برای «مذاکره» و «میانجی‌گری» و «واسطه‌گری» نگذاشته است. وی گفت: راهبرد حکیمانه رهبری آن است که با مقاومت استراتژیک فشارهای آمریکا را برای ترامپ هزینه مند کند. ترامپ اگر نخست وزیر ژاپن را واسطه پیام خود قرار می‌دهد بر اثر شکست سیاست تهدید او علیه ایران است. هیچ فشاری از سوی دشمنان نمی‌تواند ما را به تسلیم وادارددبیرکل حزب موتلفه اسلامی افزود: ملت و دولت ما در نقطه بازدارندگی هستند. گسترش روابط با پیمان هایی که مرزبندی با منافع غرب دارند باید در دستور کار دولت باشد.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 ساعت قبل
اولین سخنگوی سپاه با بیان اینکه منافقین هم با حق دروغ می‌گویند هم با کفر و هم با خودشان، گفت: مثلا همین مریم رجوی را ببینید. در مرکز اسلامی هامبورگ اطلاعیه‌های مجاهدین خلق را می‌خواندیم و حتی گاهی از دستگیری اعضای آنها توسط ساواک ناراحت می‌شدیم. آنجا دیدم «موسی خیابانی» که نفر دوم سازمان منافقین بود به همراه سعادتی در آنجاست و به همراه چند نفر مشغول خالی‌کردن گاوصندوق هستند. سعادتی تا این صحنه را دید گفت آقای فروتن دو چمدان از این پول‌ها را شما ببر دو چمدان را هم ما می‌بریم. آخر سر قبول نکردم و چمدان‌های پر از پول را در ماشین گذاشتم و به دفتر حضرت امام (ره) رفتم تا چمدان‌های پول را تحویل بدهم.
فارسفارس1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری فارس از اصفهان، مراسم تشییع و تدفین پیکر جوان‌ترین آزاده دفاع مقدس شهید قنبرعلی بهارستانی صبح امروز ابتدا بر روی دستان مردم شهیدپرور شهرستان داران تشیع و سپس برای خاکسپاری به گلستان شهدای اصفهان بدرقه و توسط مردم ولایت مردار اصفهان به خاک سپرده شد. مراسم بزرگداشت این جانباز و آزاده سرافراز روز پنجشنبه ۳۰ خردادماه در خیمه گلستان شهدای اصفهان از ساعت ۱۶:۳۰ الی ۱۹:۳۰ برگزار خواهد شد. این معنویت در شهرها هم بود و تقریبا همه مردم به هر نحوی در اوضاع سخت جنگ به رزمنده‌ها کمک می‌کردند. لحظه لحظه پایداری پرشکوه آزادگان در دوران اسارت، موجب اجر مضاعف الهی است. عزت، قدرت و صدرنشینی هر ملت در تاریخ به مجاهدت فرزندانش بستگی دارد و استقامت پیروز عزیزان آزاده، ملت ایران را در صدر نشانده است».
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز18 ساعت قبل
این تحرکات نگرانی‌های محافل منطقه‌ای در خصوص ارتباط استان غربی عراق با معامله قرن را افزایش می‌دهد. وی تاکید کرد که این تحولات می‌تواند در آینده خاستگاه تشکیل کانون گروه‌های مسلح باشد که در ادامه از الرقه و ادلب و حسکة ودیرالزور به این مناطق کشانده می‌شوند و این اتفاقات می‌تواند دلیلی برای ارتباط عراق با طرح آمریکایی معامله قرن باشد. وی در توضیح بیشتر این طرح آمریکایی گفت که احتمالا غرب عراق به عنوان میهن جایگزین فلسطینیان، سرنوشتی مشابه اردن و کرانه باختری خواهد داشت. نکته عجیب‌تر همزمانی این اتفاقات با زمزمه‌ها و تلاش‌های پشت پرده مطرح شده برای احیای پروژه نیروهای الصحوة و جریان‌های مسلح خودمختار در استان الانبار است که متحد واشنگتن خواهند بود. در سایه این تحولات، نگرانی‌های عمده‌ای در رابطه با ارتباط پروژه آمریکایی در عراق با معامله قرن وجود دارد، چرا که ممکن است استان الانبار بر اساس این پروژه بستر مناسبی برای جایگزین‌های مطرح شده در چارچوب معامله قرن لحاظ شود.
فراروفرارو11 ساعت قبل
فرارو - روزنامه اسراییلی جورازلم بست به نقل از یک دیبلمات سازمان ملل ادعا کرده است که ۲۴ خردادماه جاری, وزیر خارجه امریکا طرح حمله‌ای بزرک اما محدود به یکی از مراکز هسته ایران را به ترامب ارایه کرده است. به کزارش این روزنامه اسراییلی, تیم جنک طلب امریکا هنوز نتوانسته است نظر موافق ترامب را برای این حمله جلب کند. با توجه به ماهیت منبع این خبر, احتمال دارد با توجه به مواضع اخیر هسته‌ای ایران, اسراییلی‌ها صرفا قصد عملیات روانی علیه کشورمان را دارند تا از این مواضع قاطع, عدول شود. اما اکر خبر درست باشد, این بیشنهاد نشانکر شکست امریکا در جنک اقتصادی علیه ایران و مقاومت ملت ایران است.
خبرآنلاینخبرآنلاین7 ساعت قبل
گزارش کیمسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در نشست علنی امروز (سه شنبه) پارلمان توسط میرحمایت میرزاده سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس قرائت شد. طبق جمع‌بندی این گزارش، دانشگاه آزاد اسلامی به عنوان کارفرما و متولی امور حمل و نقل دانشجویان در واحد علوم و تحقیقات و شرکت مهران گشت در این حادثه و در مواردی که ذکر شد مقصر هستند. همچنین با بررسی صورت گرفته مشخص شد که استفاده از تله‌کابین برای جابه‌جایی حدود ۴۰ هزار دانشجوی این واحد و با توجه به قرارگیری ساختمان‌های دانشگاه در محل‌های مختلف این مجموعه امکان منطقی ندارد. همچنین براساس این گزارش موارد متعددی از سهل‌انگاری مدیران دانشگاه آزاد و رؤسا و معاونان واحد علوم تحقیقات در خصوص بی‌تدبیری در این حادثه وجود دارد که این موارد شامل قبل از حادثه (نظیر عدم رعایت موارد ایمنی راه و عدم نظارت بر پیمانکار) و بعد از حادثه (نظیر باقی ماندن موارد عدم ایمنی) است که از سوی کمیسیون در حال پیگیری از مقامات قضائی و نتیجه آن متعاقبا به اطلاع خواهد رسید.

نظرها

اخبار بیشتر