دولت برای افزایش فروش محصولات پتروشیمی در داخل برنامه‌ دارد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. خانه ملت
  4. اقتصادی
دولت برای افزایش فروش محصولات پتروشیمی در داخل برنامه‌ دارد

دولت برای افزایش فروش محصولات پتروشیمی در داخل برنامه‌ دارد

خانه ملتخبرگزاری خانه ملت |

احمد صفری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به وضع تحریم‌های جدید آمریکا علیه بخش پتروشیمی ایران، گفت: تحریم شرکت صنایع پتروشیمی خلیج‌فارس و همچنین ۳۹ شرکت وابسته به این شرکت مسئله تازه‌ای برای کشور همیشه در تحریم ایران نیست، بنابراین راه‌های دور زدن این تحریم همچون دیگر تحریم‌ها نمی‌تواند پیچیده باشد.

آمریکا خود به خوبی می‌داند که تحریم صنایع پتروشیمی ایران به دلیل وابستگی شدید بسیاری از کشورها به این محصولات امکان‌پذیر نیست چراکه کشورهای خریدار برای ادامه حیات خود مجبور به همراهی ایران در دور زدن تحریم‌های مذکور هستند

کشورهای خریدار صنایع پتروشیمی ایران برای ادامه حیات خود مجبور به همراهی ایران در دور زدن تحریم‌های مذکور هستند

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی، با اعتقاد به اینکه تحریم‌ها سبب خودکفایی کشور در تولید صنایع مختلف و علم و ثروت می‌شود، ادامه داد: آمریکا و کشورهایی که از سیاست‌های آن حمایت می‌کنند خود به خوبی می‌دانند که تحریم صنایع پتروشیمی ایران به دلیل وابستگی شدید بسیاری از کشورها به این محصولات امکان‌پذیر نیست، چراکه کشورهای خریدار برای ادامه حیات خود مجبور به همراهی ایران در دور زدن تحریم‌های مذکور هستند.

در وبسایت خبری بخوانید: اخبار اقتصادی دلار و بورس | جدیدترین اخبار سیاسی بین المللی

سفره مردم هر روز به دلیل تحریم‌ها کوچک و کوچک‌تر می‌شود

وی با ابراز تاسف از اینکه سفره مردم هر روز به دلیل تحریم‌ها کوچک و کوچک‌تر می‌شود، افزود: بسیاری از صنایع پتروشیمی ایران توسط بخش خصوصی اداره می‌شوند و از آنجا که این بخش راحت‌تر از شرکت‌های دولتی می‌تواند تحریم را دور بزند، احتمال ادامه فروش این محصولات بالا است.

افزایش فروش محصولات پتروشیمی در داخل کشور جزو برنامه‌های دولت است

وی با بیان اینکه افزایش فروش محصولات پتروشیمی در داخل کشور جزو برنامه‌های دولت است، اضافه کرد: درصورتی که دولت بتواند میزان فروش محصولات پتروشیمی را در داخل از ۵۰درصد به ۷۰درصد و حتی بالاتر برساند بخش قابل ملاحظه‌ای از مشکلات اقتصادی حل می‌شود چراکه این اقدام افزایش ایجاد اشتغال و درآمد را به دنبال دارد.

تحریم‌های جدید تاثیر منفی در عملکرد شرکت‌های پتروشیمی ندارد

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی مطرح کرد: پیش بینی می‌شود تحریم‌های جدید تاثیر منفی در عملکرد شرکت‌های پتروشیمی نخواهد داشت و نهایتا تاثیر ناچیزی بر صادرات این محصولات دارد. /

پایان پیام

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

پاسخ مردم به آمریکایی‌ها

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل

توییت علی علیزاده درباره هک شدن تلویزیون عربستان توسط یمنی‌ها

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز20 ساعت قبل
به گزارش مشرق، علی علیزاده تحلیلگر مسائل سیاسی در توئیتر به هک شدن تلویزیون عربستان توسط یمنی‌ها واکنش نشان داد. مرورگر شما از ویدئو پشتیبانی نمی‌کند. فایل آن‌را از اینجا دانلود کنید: video/mp۴دانلود
الفالف1 روز قبل
با این حال؛ آنها که طی این سال‌ها بارها نتیجه اقدامات شرورانه خود در تقابل با جبهه حق را آزموده و طعم شکست نقشه‌های شیطانی خود را چشیده‌اند، اینبار نیز در رفتاری حقیرانه شاید برای آخرین بار شانس خود برای تحمیل خواسته‌هایشان به ایران اسلامی را با فرستادن پیغام و بسته‌های پوچ محک زدند. گویا چنان در جهل و جاه‌طلبی خود غرق شده‌اند که پایانی بر سیاست‌های شکست‌خورده آنها متصور نیست و هنوز واقعیت این ضرب‌المثل معروف ایرانی را که می‌گوید؛ «آزموده را آزمودن خطاست» باور نکرده‌اند. ۲- متهم‌سازی ایران به جنگ‌افروزی و القای ناامنی به کشورهای منطقه و فراهم نمودن شرایط برای طرح دعوای جدید در سازمان‌های بین‌المللی، هدف دیگری است که نمی‌تواند، دور از انتظار باشد. ۳- همچنین این اقدام می‌تواند تاکتیکی باشد برای فراهم نمودن شرایط حضور پررنگ‌تر در منطقه، به بهانه تأمین امنیت تردد شناورها و در واقع حفظ منافع و تأمین اهدافی که آمریکایی‌ها به دنبال آن هستند. ۵- بی‌شک تشدید سیاست پوسیده ایران‌هراسی و گرم کردن بازار فروش تسلیحات بیشتر به کشورهای مرعوب منطقه و دوشیدن مجدد گاوهای عربی، یکی دیگر از اهداف آمریکایی‌ها برای سناریوسازی‌ اتفاقات اخیر محسوب می‌شود.

پهپادهای یمن علیه عربستان

همشهریهمشهری18 ساعت قبل
جام نیوزجام نیوز18 ساعت قبل
به گزارش سرویس بین‌الملل جام نیوز، رژیم سعودی روز نهم ماه مبارک رمضان (بیست و پنجم اردیبهشت ماه) را به خوبی به خاطر دارد. اتاق‌های کنترل و هدایت پرواز هواپیما‌های بدون خلبان در جیزان در این عملیات هدف حمله قرار گرفت. این عملیات نیز سومین عملیات علیه فرودگاه ابها طی ماه کنونی میلادی است. پس از حمله موشکی هم پهپاد‌های قاصف کا-۲ به این فرودگاه حمله کردند. این سخنگو، رژیم سعودی را به مواجه شدن با روز‌هایی دردناکتر در صورت ادامه تجاوز و محاصره تهدید کرده است.

نظرها

اخبار بیشتر