بازار خاکستری فروش نفت نشات گرفته از زبان دیپلماسی توام با رمز است
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. خانه ملت
  4. اقتصادی
بازار خاکستری فروش نفت نشات گرفته از زبان دیپلماسی توام با رمز است

بازار خاکستری فروش نفت نشات گرفته از زبان دیپلماسی توام با رمز است

خانه ملتخبرگزاری خانه ملت |

جلال میرزایی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به ایجاد بازار خاکستری برای فروش نفت، گفت: این بازار نشات گرفته از زبان دیپلماتیک، توام با رمز و راز و مملو از ابهام است هرچند عقل حکم می‌کند در شرایط فعلی که آمریکا تمامی راه‌ها را برای فروش مسدود می‌کند با همین ادبیات رمزی درباره بازار و شرایط فروش نفت صحبت شود و لزومی بر تشریح ویژگی‌ها و نحوه فعالیت این بازار نیست.

باید فعل و انفعالات مرتبط با صادرات محصولات مختلف سری بماند

نماینده مردم ایلام، ایوان، چرداول در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: اکنون کشور در شرایط دشواری در سطح اقتصادی و بین‌المللی قرار گرفته است لذا باید فعل و انفعالات مرتبط با صادرات و واردات محصولات مختلف سری بماند.

در خبری بخوانید: بروزترین اخبار اقتصادی ایران و جهان

بازار خاکستری تاکتیکی برای مقابله با تحریم‌های نامشروع

وی با بیان اینکه اقدام به فروش در بازار خاکستری تاکتیکی برای مقابله با تحریم‌های ناعادلانه، نامشروع و غیر‌قانونی آمریکا است، اضافه کرد: وزارت نفت تمامی ظرفیت خود را بسیج کرده تا نفت ایران از این مسیر به فروش رسد و برای تحقق این مهم از وزارتخانه امور خارجه کمک می‌گیرد، بنابراین ادامه فروش نفت از مسیر خاکستری امکان مقاومت در برابر آمریکا را ایجاد می‌کند.

مسئولان باید راه‌های غیررسمی برای فروش نفت پیدا کنند

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی معتقد است مسئولان باید راه‌های میان‌بر و غیررسمی برای فروش نفت پیدا کنند تا بتوان تحریم‌های ناجوانمردانه را دور زد و پول وارد کشور کرد. /

پایان پیام

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

وانانیوزوانانیوز21 ساعت قبل
پس از آن بود که با دستور دادستانی، در کنار حذف قیمت مسکن از سایت‌ها، دستور حذف قیمت خودرو نیز صادر شد تا ابزار تبلیغاتی دلالان از دسترس خارج شده و آرامش به بازار خودرو باز گردد. اگر چه در روزهای آغازین این طرح، همچنان قیمت خودرو بالا بود اما با حساس‌شدن معاونت اول ریاست‌جمهوری و مجلس به موضوع قیمت خودرو و تذکرهای پی‌درپی به وزارت صمت در این باره، به نظر می‌رسد گشایش‌هایی در اصلاح قیمت خودرو ایجاد شده است. کاهش قیمت خودرو که به صورت هفتگی رخ می‌داد اکنون فاصله زمانی این تغییر را کمتر کرده و به صورت روزانه و گاه چند ساعته، اتفاق می‌افتد. یک کارشناس صنعت خودرو معتقد است به زودی قیمت خودرو به کف می‌رسد. این شرکت نیز در پاسخ اعلام کرد که افزایش قیمت صورت‌گرفته ناشی از افزایش قیمت بیش از ۲۵درصدی نرخ ارز نیمایی، افزایش قیمت خرید قطعات تولید داخل، افزایش هزینه‌های دستمزد و افزایش هزینه‌های حمل بوده است.
ایبناایبنا1 روز قبل
راهکار اول، ادامه راه قبلی دولت است به این شکل که دولت ارز ترجیحی (۴۲۰۰ تومانی) را به کالاهای اساسی اختصاص دهد و فقط تخصیص منابع را با کالابرگ الکترونیک انجام دهد. در واقع راهکار اول مشکل را نه در اصل ارز ترجیحی، بلکه در نحوه توزیع کالاها بین مردم می‌­بیند. هدف از اختصاص این میزان ارز، حمایت از اقشار ضعیف در برابر شوک افزایش نرخ ارز با پایین نگه داشتن قیمت کالاهای اساسی بود. چرا که کالاهای اساسی اختصاص یافته، احتمالا تنوع کافی نداشته و صف­‌های طولانی را به وجود خواهد آورد. در وضعیتی که شرایط فروش نفت مناسب نیست و ارز به سختی وارد کشور می­ شود، دولت باید ارز دریافتی را به شکل مناسبی تخصیص دهد که بازار ارز کشور نیز دچار تلاطم نشود.

آیا ماینینگ در ایران سوءاستفاده از برق ارزان است؟

دیجیاتودیجیاتو21 ساعت قبل
از سوی دیگر «امیر ناظمی»، رییس سازمان فناوری اطلاعات ایران نیز به دیجیاتو گفته است که استفاده از برق ارزان برای ماینینگ نوعی سوءاستفاده است و تعرفه باید تغییر کند. چه شد که ماینینگ محبوب دل‌ها شد؟ رشد فارم‌های ماینینگ در یک سال گذشته آنقدر زیاد بوده که حالا مسئولان مختلف به دنبال تغییر تعرفه برق هستند. اگر قرار باشد هزینه ماینینگ در ایران، ۶۰ درصد هزینه ماینینگ در سوئد باشد، کسی ایران را انتخاب نمی‌کند. اینکه آیا اساسا هنوز در ایران چیزی به نام صنعت ماینینگ وجود دارد یا خیر. برای تولید برق، گاز از وزارت نفت با مبلغ فعلی خریداری شود، برق تولید شود و از آن برای فارم ماینینگ استفاده شود و در نهایت مالیات صنعت ماینینگ هم پرداخت شود.
ایمناایمنا1 روز قبل
به گزارش ایمنا، سخنگوی شورای نگهبان از ملاقات‎هایی گفت که با چهره‎های سیاسی منتقد در حال انجام است. شخصیت‎های اصلاح‎طلبی که عمده انتقادات‎شان به شورای نگهبان و به انتخابات ریاست جمهوری سال ۸۸ بازمی‎گردد و شاکی اصلی نظارت استصوابی حاصل از تفسیر قانون اساسی هستند، در نشست‎هایی که کدخدایی میزبان آن است شرکت می‎کنند. چه کسی است که از چنین حالتی آن‌هم از کسی که ملبس به لباس روحانیت است، راضی باشد و این موضوع را موجب هتک حرکت روحانیت‌ نمی‌داند؟ افتخار روحانیت شیعه، همیشه به استقلال و اقتدارش بوده است که معلوم است، حکومتی بودن، استقلال رای را می‌گیرد. مقام معظم رهبری نیز اخیرا ظهور ترامپ را یکی از نشانه‌های افول آمریکا ذکر کرده بودند. عمده کشورهای نفتی، هنگام محاسبه منابع ارزی دردسترس، منابع ارزی حاصل از فروش نفت را خط می‌زنند.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین17 ساعت قبل

نظرها

اخبار بیشتر