منوریل قم باید به سرانجام برسد/ تأکید بر تغییر ساختار شهرداری‌ها
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. خبر فوری
منوریل قم باید به سرانجام برسد/ تأکید بر تغییر ساختار شهرداری‌ها

منوریل قم باید به سرانجام برسد/ تأکید بر تغییر ساختار شهرداری‌ها

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری |
استاد حوزه علمیه قم پروژه منوریل را همچون داغی دانست که مردم قم همواره با آن درگیرند،‌ گفت: این پروژه باید به سرانجام برسد حتی اگر برای استفاده تفریحی است

آیت‌الله سید محمدجواد علوی بروجردی در دیدار شهردار و مدیران شهرداری قم، با اشاره به تجربیات موفق شهردار قم اظهار کرد: شهرداری‌ها مشکل ساختاری دارند؛ در تمام دنیا انجمن‌های شهری به عنوان پارلمان شهری فعالیت می‌کرده و افرادی که انتخاب می‌شدند دارای اختیار نسبت به مقدرات شهر هستند و زمانی که شهردار انتخاب می‌کنند دقیقا مثل پارلمان‌هایی هستند که رئیس جمهور انتخاب می‌کنند و تمام نهادها باید زیرمجموعه آنها کار کنند.

وی با تأکید بر اینکه ساختار شهرداری‌ها در کشور باید تغییر کند، گفت: در وضعیت فعلی شهر تمام کارهایش را از چشم شهرداری و نمایندگان مردم در شورای شهر می‌بیند؛ هر اتفاقی که بیفتد این افراد باید پاسخگو باشند و لازمه این پاسخگویی اختیارات است.

استاد حوزه علمیه قم تصریح کرد: یا باید شهرداری‌ها دولتی شوند و یا باید کاملا به مردم سپرده شوند، بالاخره باید تکلیف مردم و کار آنها مشخص شود؛ در دنیا به این تجربه رسیده‌اند که شهرداری‌ها باید در اختیار مردم باشد.

وی با اشاره به قانون مالیات بر ارزش افزوده اضافه کرد: اختلاط منابع مالیاتی شهر و استان و کشور کار درستی نبوده چرا که هرکدام اختیارات و حیطه وظایف مستقلی دارند؛ برنامه‌ریزی جز با اینکه مدیران بدانند حد بودجه و منابع چقدر است ممکن نیست و باید شرایط برای درآمد پایدار محقق شود.

آیت‌الله علوی بروجردی اصلاح و تغییر ساختار شهرداری‌ها را امری لازم در کشور دانست و گفت: قم در روز نخست برای حدود ۳۰ تا ۳۵ هزار نفر ساخته شده است اما یک‌مرتبه مهاجرت‌های پشت سر هم و عجیب شکل گرفت با اینکه بخش مرکزی شهر همچنان همانطور باقی مانده است و باید قبول کرد که دست هم برای اصلاح شرایط به سبب فضاهای تاریخی و میراثی میسر نیست.

وی با اشاره به زیرساخت‌ها و امکاناتی که برای جذب زائر در شهر لازم است، گفت: همانطور که شهر درآمد از حضور زائران خواهد داشت هزینه‌هایی هم به سبب حضور زائرین به آن وارد می‌شود در حالی که اکثر این هزینه‌ها بر دوش شهرداری است و شاید تمام صرفه اقتصادی به شهرداری نرسد.

این استاد حوزه علمیه قم با تأکید بر اینکه ما مشکلات شهرداری‌ها را به طور کامل درک می‌کنیم، خاطرنشان کرد: یکی از مسائلی که در قم اهمیت زیادی دارد بحث نگهداری درختان است و حتی یک مترمربع فضای سبز هم در این شهر موضوعیت دارد.

وی ادامه داد: توسعه شهر هم بسیاری از باغات را از بین برده است اما کارهایی که در این زمینه انجام شده بسیار خوب و اثرگذار بوده است.

آیت‌الله علوی بروجردی با اشاره به پروژه منوریل قم گفت: این پروژه همچون داغی است که مردم همواره با آن درگیرند؛ این پروژه باید به سرانجام برسد حتی اگر برای استفاده تفریحی است و باید از این وضعیت خارج شود و هزینه لازم انجام شود تا شکل شهر تغییر کند.

وی یکی از لازمه‌های تقویت زیرساخت‌های شهر را احداث فرودگاه قم عنوان کرد و افزود: فارغ از همه مشکلات و مسائل باید مشکل فرودگاه حل شود و لازمه پیشرفت احداث فرودگاه است؛ بسیاری از شهرهای کوچک‌تر از قم فرودگاه دارند و اگر قم فرودگاه داشته باشد زائرپذیری تحول جدی پیدا می‌کند.

استاد حوزه علمیه قم اظهار کرد: سرمایه زیادی از مردم در این فرودگاه هزینه شده و باید کاری شود که این سرمایه از دست نرود و به سرانجام برسد و اگر این فرودگاه احداث شود رونق ویژه‌ای خواهد داشت.

وی با تاکید بر اینکه قم شهری مرکزی در جهان تشیع است، گفت: بزرگترین حوزه علمیه شیعیان در قم واقع شده و نقطه ثقل مرجعیت در قم است؛ هرکاری که شهرداری در این شهر انجام می‌دهد جلوی چشم است و همه یاد می‌گیرند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

از شعار علیه عرب تا تشویق پیروانی/ کار به درگیری فیزکی کشید

ایلناایلنا18 ساعت قبل
هواداران پرسپولیس با تجمع مقابل ساختمان باشگاه خواستار استعفای ایرج عرب شدند. به گزارش خبرنگار ورزشی ایلنا، جدایی برانکو از پرسپولیس برای این باشگاه حسابی گران تمام شده و هواداران پرسپولیس که روز گذشته تجمع اعتراض آمیزی مقابل دفتر باشگاه داشتند امروز با جمعیت بیشتری این کار را تکرار کرده و با شعار علیه ایرج عرب و مسئولان باشگاه اعتراض خود را به وضعیت موجود نشان دادند. شعار علیه مدیریت و اعضای هیات مدیره و همچنین تشویق افشین پیروانی موضع هواداران پرسپولیس در تجمع امروز است. آنها از مدیرعامل پرسپولیس خواستد که از سمت خود استعفا دهد. همچنین برای دقایقی کار به درگیری فیزیکی کشید که منجر به دخالت نیروی انتظامی شد.

تصاویر جدید آمریکا برای متهم کردن سپاه در قضیه انفجار نفتکش‌ها

3+
الفالف15 ساعت قبل
روزنوروزنو16 ساعت قبل
پس از قطعی شدن جدایی برانکو از تیم پرسپولیس و حضور این سرمربی در تیم الاهلی عربستان، مدیران سرخ‌ها به دنبال پیدا کردن جانشینی مناسب برای پروفسور هستند. در همین رابطه گفته می‌شود سرمربی بعدی پرسپولیس، ایرانی خواهد بود و با توجه به پرداخت مطالبات برانکو، باشگاه پرسپولیس توان مالی برای جذب یک سرمربی خارجی ندارد. شنیده‌ها حاکی از این است که دو مربی ایرانی بسیار به باشگاه پرسپولیس نزدیک هستند و یکی از آن‌ها به احتمال بسیار زیاد فصل آینده هدایت سرخ‌ها را برعهده خواهد داشت. اخیرا شایعات زیادی درباره حضور افشین قطبی روی نیمکت پرسپولیس منتشر شد اما امروز مدیران سرخ‌ها چرخش ۱۸۰ درجه‌ای انجام دادند و اخباری از باشگاه درباره حضور علی دایی به عنوان سرمربی سرخ‌پوشان به گوش می‌رسد و گفته می‌شود او گزینه محتمل‌تری نسبت به قطبی می‎باشد. تا این لحظه هیچ یک از مسئولان باشگاه پرسپولیس و علی دایی به این اخبار واکنش نشان نداده‌اند و شایعات را تایید یا تکذیب نکرده‌اند.
مهرمهر17 ساعت قبل
تعداد اندکی هم اکنون شاید ضیف الله الشامی وزیر اطلاع رسانی صنعا را در خارج از یمن بشناسند اما اگر حملات موشکی و پهپادی به اهداف عربستان و امارات ادامه یابد؛ دیگر این اسم ناشناخته نخواهد بود. وی از حمله پهپادی به فرودگاه ابها در عسیر برای چهارمین بار ظرف یکهفته سخن گفت و تاکید کرد که حمله به اهداف نظامی، اگر حملات متجاوزان متوقف نشود، ادامه خواهد داشت و توسعه می‌یابد. الشامی اینبار امارات را تهدید کرد و امارات مشمول بانک اهداف دانست. این رسانه در ادامه می‌نویسد: روند تحولات یمن نشان می‌دهد که مقامات صنعا از راهبرد دفاعی به راهبردی هجومی روی آورده‌اند و از سلاح هوایی و زمینی به نحو عالی و دقیق استفاده می‌کنند. رای الیوم نوشت: سرنگونی پهپاد آمریکایی با موشک زمین به هوا در الحدیده در ساحل غربی یمن و اذعان آمریکا به آن برای اولین بار از زمان شروع جنگ ضد یمن علاوه بر اینکه توسعه توان یمنی‌ها را نشان می‌دهد، دخالت آمریکا در این جنگ را نیز نمایان ساخت.

دوئت گیتار و ویولن ترومپت

تابناکتابناک20 ساعت قبل
«ویولن ترومپت / Violin trumpet» یکی از سازهای ترکیبی است که همانگونه که از نامش مشخص است، ترکیبی از ویولن و ترومپت است. در این ساز، پژواک صدای ساز توسط شیپور ترومپت تقویت می‌شود و طنین متفاوتی را شکل می‌دهد. اکنون یک دوئت گیتار و ویولن ترومپت را در تابناک می‌بینید و می‌شنوید.
برترین‌هابرترین‌ها13 ساعت قبل
از کدام تیم پیشنهاد دارید؟ از چند تیم لیگ برتری برای دستیاری و از تیم‌های لیگ یکی پیشنهاد سرمربیگری دارم. حرف‌های این آقا بی‌انصافی است و قطبی که پرسپولیس را یک بار قهرمان کرده، بد تیم را نمی‌خواهد. می‌گویند علی دایی گفته بود به سپهر حیدری رأی بدهید. مرزبان دوست نداشت پرسپولیس قهرمان شود و هر کاری کرد که تیم به قهرمانی نرسد، حتی لپ‌تاپ قطبی را شکست، ولی فایده‌ای نداشت! سپهر حیدری در این رابطه گفت: «بعد از باخت پرسپولیس به سپاهان و دیدن گریه هواداران گفتم به پرسپولیس می‌آیم و شادتان می‌کنم.

نظرها

اخبار بیشتر