حمایت ادامه‌دار نمایندگان از بررسی اموال و دارایی مقامات از سوی قوه قضاییه
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. خبرآنلاین
  4. اجتماعی
حمایت ادامه‌دار نمایندگان از بررسی اموال و دارایی مقامات از سوی قوه قضاییه

حمایت ادامه‌دار نمایندگان از بررسی اموال و دارایی مقامات از سوی قوه قضاییه

خبرآنلاینخبرگزاری خبرآنلاین |
رئیس فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی گفت: استمرار هر نظام سیاسی با جدیت حاکمیت در برخورد با مفاسد، پیوندی محکم دارد.

به گزارش خبرآنلاین، امیر خجسته با اشاره به ابلاغ اجرای قانون رسیدگی به دارایی‌های مقامات و مسؤولان از سوی قوه قضائیه در صفحه رسمی توئیتر خود نوشت: «بدون شک استمرار هر نظام سیاسی با جدیت حاکمیت در برخورد با مفاسد، پیوندی محکم دارد.

پیش‌تر به لزوم تشکیل ⁧جنبش⁩ ملی ضد فساد اشاره کردیم، اکنون نیز قوه قضائیه با ابلاغ قانون رسیدگی به دارایی مقامات (⁧از کجا آوردی؟ ⁩) بنای مهمی برای پشتیبانی از حرکت ملی پاکسازی اقتصاد ایران ایجاد کرد!»

با شفاف سازی اموال و املاک مسئولان اعتماد عمومی تقویت می‌شود

ایسنا نیز نوشت:

یحیی کمالی‌پوربا اشاره به ابلاغ قانون رسیدگی به دارایی‌های مقامات و مسئولان از سوی رییس قوه قضاییه، بیان‌ کرد: واقعیت این است که این آیین‌نامه‌ مبتنی بر اصل «۱۴۲» قانون اساسی است که متاسفانه تاکنون مغفول باقی‌ مانده و اجرایی نشده است، اما اجرایی شدن آن بارقه امید را در دل مردم ایجاد خواهد کرد تا مردم به افرادی که سرنوشت امور آنها از باب مسئولیتی که دارند در دست آنها است، اعتماد کنند.

او در ادامه خاطر نشان کرد: با اجرایی شدن این قانون اعتماد به جامعه باز می‌گردد و شفافیت ایجاد خواهد شد. اجرایی شدن این قانون مستلزم فراهم شدن بسترهای لازم است که باید هر چه‌ سریع‌تر ایجاد شود. از مهم‌ترین دستاوردهای اجرایی شدن این قانون در وهله اول صیانت از سلامت مسئولان کشور است.

نماینده مردم جیرفت در مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از صحبت‌های خود، تصریح کرد: شفاف سازی در حوزه عملکرد مسئولان و جلوگیری از رانت و فساد از دستاوردهای مهم دیگر اجرایی شدن این قانون است. در گام بعدی اجرایی شدن آن در اعتماد سازی عمومی موثر خواهد بود.

خبری: جدیدترین و بروزترین اخبار اجتماعی ایران

او در ادامه تاکید کرد: یکی از چالش‌هایی که امروز کشور با آن روبرو است عدم اعتماد عمومی جامعه نسبت به دست اندرکاران و مسئولان است که خواسته و یا ناخواسته این چالش ایجاد شده است و راه برون رفت از آن اجرای سامانه ثبت اموال و املاک مسئولان است. اجرایی شدن این قانون در گام نخست برای خود مسئولان بهتر است.

کمالی پور در ‌عین ‌حال با تاکید بر این که با اجرایی شدن این قانون ابهامات و سوالات از اذهان عمومی کنار می‌رود، در این رابطه توضیح داد: با اجرایی شدن این قانون اموال مسئولان که در دوران قبل از مسئولیت و چه در زمانی که مسئولیت را تحویل می‌دهد مشخص می‌شود و اگر ابهامی موجود باشد به آن پاسخ داده می‌شود. امیدواریم که با پشت کار ریاست قوه قضاییه هر چه‌ سریع‌تر این آیین‌نامه‌ جنبه اجرایی و عملی به خود بگیرد.

او در پایان گفت‌: مسئولان اگر با صداقت و راستی آزمایی اطلاعاتشان را در این سامانه ثبت کنند نقش موثری در جلوگیری از فساد و رانت دارد. افرادی که از ثبت اموال خود پرهیز کنند در این آیین‌نامه‌ پیگیری قضایی لازم دیده شده و حداقل آن این است که دیگر صلاحیت آن پست را نخواهند داشت.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

خرسی که از سقوط جان به در برده بود، توسط مردم کشته شد!

تابناکتابناک12 ساعت قبل
درست در زمانی که توله خرس مجروح برای مداوا به سمسکنده منتقل شده و بر اثر جراحات وارده جان باخته بود و همزمان، فیلمی در شبکه‌های اجتماعی و کانال‌های محلی دست به دست می‌شد که نشان می‌داد چه بلا‌هایی بر سرش آمده است. خرسی که در عبور از لبه پرشیب کوه ناکام مانده، سقوط کرده و البته جان به در برده بود، گرفتار بلایی بزرگ‌تر شد تا رویداد دردناک دیگری در حافظه محیط زیستی ایرانیان درج شود. فاجعه‌ای از جنس دیده شدن توله خرس توسط چند رهگذر و بارش باران سنگ‌های ریز و درشت بر سر و بدن این حیوان نگون بخت. سنگساری به قصد کشتن این توله خرس که احتمالا رهگذران هم متمایل به آزارش بودند و هم خوف داشتند به سمت شان حمله ور شود و از این رو حکم به مرگش دادند! درست در زمانی که توله خرس مجروح برای مداوا به سمسکنده منتقل شده و بر اثر جراحات وارده جان باخته بود و همزمان، فیلمی در شبکه‌های اجتماعی و کانال‌های محلی دست به دست می‌شد که نشان می‌داد چه بلا‌هایی بر سرش آمده است.

نازی‌ها در ایران؛ داستان طرفداران هیتلر از دوره پهلوی تا امروز (+فیلم)

عصر ایرانعصر ایران16 ساعت قبل
کیفیت پایینکیفیت خوبعصر ایران؛ محسن ظهوری یک قاب عکس بزرگ از «آدولف هیتلر» در کاخ صاحبقرانیه، نشانی از یک دوستی قدیمی است؛ دوستی میان ایران دوره رضاشاه با آلمان دوره هیتلر. این قاب عکس و برخی دیگر از هدایای هیتلر به ایران، در زمانی به ایران رسیده که آلمان‌ها در ایران در حال سرمایه‌گذاری‌های کلان در بخش صنعت ایران بودند؛ از ساخت راه‌آهن و پل و صنایع سیمان و قند‌ گرفته تا بنای ساختمان‌های دولتی در مراکز استان‌ها و هتل‌سازی‌ها در مازندران. آلمان که تا پنج سال قبل از آغاز جنگ، چهارمین شریک تجاری ایران بود، در مراحل آغازین جنگ رتبه اول تجارت خارجی ایران را از آن خود می‌کند. هیتلر هم به ایران نگاه ویژه‌ای داشت و می‌دانست که به دست آوردن این کشور، پلی است برای پیروزی در جنگ. در این فیلم مروری کرده‌ایم بر این بخش از تاریخ کم‌تر پرداخته شده ایران؛ یعنی نازیسم در ایران.

دردسرهای پس از سیل در لرستان آغاز شد؛ زمین به رانش افتاده‌است (فیلم)

عصر ایرانعصر ایران22 ساعت قبل

فیلم | اولین تیزر «زهرمار» با بازی متفاوت سیامک انصاری

خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
الفالف1 روز قبل
پرستو گلستانی: با هیچ آقایی نباید خندید، چون بی‌ظرفیت و بی‌جنبه هستندگروه اجتماعی الف، ۲۵ خرداد ۱۳۹۸، ۱۷:۳۵ ۳۹۸۰۳۲۵۱۷۳پرستو گلستانی با انتشار متنی در اینستاگرام، درباره مردان نوشت: «کم کم دارم به این نتیجه می‌رسم که با هیچ آقایی نباید خندید، یا صمیمانه رفتار کرد، بس که این موجودات بی‌ظرفیت، بی جنبه و نادان هستند. پیر و جوان هم نداره.»

جوی آرام و پایدار همراه با افزایش نسبی دما

صدا و سیماصدا و سیما23 ساعت قبل
خانم معصومه احمدی در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما افزود: بر اساس نقشه‌های هواشناسی امروز شرایط ناپایدار جوی در بخش‌هایی از شمال غرب، دامنه‌ها و ارتفاعات البرز، سواحل شمالی و شمال شرق کشور حاکم می‌شود. در بخش‌هایی از آذربایجان غربی و شرقی، اردبیل و تا حدی استان زنجان گیلان و بخش‌هایی از استان مازندران، ارتفاعات شمالی استان قزوین، خراسان شمالی، بخش‌هایی از گلستان و شمال استان خراسان رضوی در ساعات بعدازظهر شاهد رگبار و باران همراه با رعد و برق و وزش باد شدید لحظه‌ای خواهیم بود. وی گفت: شرایط ناپایدار همچنان در نوار شمالی کشور ادامه دارد، اما شدت ناپایداری‌ها کم و پراکنده خواهد بود. احمدی افزود: وزش باد در بخش‌هایی از شرق و جنوب شرق بخصوص در مناطق شمالی سیستان و بلوچستان و زابل با گردوخاک همراه است. در بخش‌هایی از جنوب غرب کشور از جمله استان‌هایی مثل خوزستان و ایلام شرایط برای وزش باد و گرد و خاک مهیاست. وی گفت: طبق نقشه‌های هواشناسی بخش‌های مرکزی و شمالی خلیج فارس مواج و متلاطم خواهد بود. به لحاظ شرایط دمایی هم روند افزایش نسبی دما بین یک تا ۲ درجه در بیشتر مناطق کشور روی می‌دهد. احمدی افزود: امروز آسمان تهران صاف، همراه با وزش باد در برخی ساعات می‌باشد و دما به ۳۶ درجه می‌رسد.

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

نامه فسخ قرارداد برانکو، جنب و جوشی در باشگاه پرسپولیس برپا کرد

خبری17 ساعت قبل

اعضای هیئت رئیسه کمیسیون‌های مجلس انتخاب شدند

خبری18 ساعت قبل

حل مسئله مهم زباله باید در اولویت باشد اما همچنان معضل است

خبری20 ساعت قبل

تئاتر شهر و پارک دانشجو؛ فضای فرهنگی یا لیان‌شامپو/ نظر کاربران خبرآنلاین

خبرآنلاین4 دقیقه قبل

فروش ماهی‌های مسموم در بازار چابهار دردسر ساز شد

رکنا4 دقیقه قبل

عطریانفر: نجفی کل راه‌های ارتباطی‌اش را با ما بسته بود‌

افتصادنیوز4 دقیقه قبل

بیماری افسردگی ثمره بی خوابی

رکنا4 دقیقه قبل

موتورسواری سام درخشانی همراه همسرش در خیابان‌های تهران +فیلم

افتصادنیوز5 دقیقه قبل

بسته‌های حمایتی صندوق نوآوری برای شرکت‌های فناور/رفع نیازهای صنایع در گرو تقویت دانش‌بنیان‌ها

ایسنا6 دقیقه قبل

رئیس قرارگاه عمار: اقدامات ترامپ در جهت منافع ملت ایران است/ توضیح درباره کاغذ جنجالی همراه با شینزو آبه در دیدار با رهبری

افتصادنیوز7 دقیقه قبل