نسبت هزینه به درآمد آمریکایی‌ها چه قدر است؟
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایسنا
  4. اقتصادی
نسبت هزینه به درآمد آمریکایی‌ها چه قدر است؟

نسبت هزینه به درآمد آمریکایی‌ها چه قدر است؟

ایسناخبرگزاری ایسنا |
بررسی‌ها نشان می‌دهد مدرک تحصیلی ارتباط زیادی با هزینه و درامد شهروندان آمریکایی دارد.

به گزارش ایسنا به نقل از ویژوال کپیتالیست، با تجزیه و تحلیل آمارهای اعلام شده توسط دفتر آمار وزارت کار آمریکا نسبت هزینه به درآمد شهروندان آمریکایی بر حسب مدرک تحصیلی آنها در چهار گروه اندازه گیری شده است.

افراد دارای تحصیلات دبیرستانی یا پایین‌تر

این افراد به طور متوسط ۱۷ هزار و ۹۷۹ دلار در سال دستمزد و ۷۵۰۳ دلار درآمد متفرقه دارند. تقریبا تمام درآمد این افراد خرج می‌شود به گونه‌ای که این افراد سالانه ۲۸ هزار و ۲۴۵ دلار در سال (معادل ۹۸٫۵ درصد کل درآمد) خود را هزینه می‌کنند.

بیشترین سهم مخارج افراد این طبقه شامل مسکن (با ۲۳٫۵ درصد)، مخارج شخصی (۱۲٫۳ درصد)، مخارج خانوار با (۸٫۴ درصد) و بیمه و سوخت (با ۸٫۲ درصد) است.

افراد دارای دیپلم

این افراد به طور متوسط سالانه ۳۵ هزار و ۳۶ دلار هزینه دارند که معادل ۸۷٫۳ درصد از کل متوسط درآمد آنها است. این افراد به طور متوسط سالانه ۷٫۸ درآمد خود را پس‌انداز می‌کنند و بزرگ‌ترین مخارج آن‌ها مربوط به مسکن با ۲۱٫۷ درصد است.

در خبری بخوانید: بروزترین اخبار اقتصادی ایران و جهان

افراد دارای مدرک لیسانس

این طبقه به طور متوسط سالانه ۶۳ هزار و ۳۷۳ دلار هزینه دارد که معادل ۶۸٫۶ درصد از کل درآمد آنها است. متوسط درآمد سالانه این طبقه ۸۱ هزار و ۶۲۹ دلار در سال است و بزرگ‌ترین اقلام هزینه‌ای آنها شامل مسکن با ۲۲٫۴ درصد و غذا با ۷٫۶ درصد است.

افراد دارای فوق لیسانس و بالاتر

این افراد به طور متوسط سالانه ۸۳ هزار و ۵۹۳ دلار هزینه دارند که معادل ۶۲٫۹ درصد از کل متوسط درآمد آنها است. این افراد به طور متوسط سالانه ۱۷ هزار دلار از درآمد خود را پس‌انداز می‌کنند و بزرگ‌ترین مخارج آنها مربوط به مسکن با ۳۲٫۳ درصد است.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

ترامپ رئیس ستاد کارکنان کاخ سفید را به دلیل «سرفه» بیرون کرد +فیلم

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل
رئیس‌جمهور آمریکا حین مصاحبه با شبکه «ای بی سی نیوز» از سرفه‌های «میک مولوانی» به خشم آمد و او را از دفتر ریاست‌جمهوری بیرون کرد. در این لحظه پرتنش، مجری در حال پرسیدن سوالاتی درباره تحقیقات درباره پرونده مداخله روسیه در انتخابات ۲۰۱۶ و سوابق مالیاتی ترامپ بود.
ایمناایمنا1 روز قبل
به گزارش خبرنگار ایمنا، امروز دوشنبه _ ۲۷ خرداد ماه _ سکه طرح جدید و سکه طرح قدیم به ترتیب چهار میلیون و ۷۴۱ هزار تومان و چهار میلیون و ۵۴۹ هزار تومان و دلار ۱۳ هزار و ۴۹۳ تومان در بازار معامله شد. اطلاعات بیشتر در مورد آخرین قیمت‌های اعلام شده برای سکه، طلا و ارز در جدول زیر آمده است:
ایرناایرنا1 روز قبل
ایزدی افزود: واحدهای بزرگ صنعتی در استان فارس از اهمیت به سزایی برخوردار هستند و نگهداری از واحد‌های صنعتی فعال و موجود در فارس از جمله اهدافی است که به دنبال آن هستیم با توجه به شرایط اقتصادی حاکم سعی شده تا این واحد‌ها دارای شرایط بهینه‌ای برای تداوم فعالیت باشند. صنایع بزرگ با حمایت احیا می‌شودوی در خصوص کارخانه آزمایش نیز گفت: تلاش هایی صورت گرفته تا کارخانه آزمایش و کارخانه هایی همچون این واحد صنعتی در کنار حمایت هایی که وزارت صنعت، معدن و تجارت از آنها می‌کند با جذب سرمایه گذارها و سهام داران دوباره احیا شوند. رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت فارس گفت: کارخانه آزمایش یکی از واحدهای نمونه (برند) در بخش تولیدات محصولات خانگی بود وعوامل مختلفی باعث توقف فعالیت‌های این کارخانه شد لیکن بروز رسانی و ورود تکنولوژی‌های نوین از جمله اولین پیش نیازهای احیا این واحد تولیدی است. او ادامه داد: یکی دیگر از اهدافی که مدنظر است ایجاد واحدهای فرآوری محصولات معدنی در کنار معادن موجود در استان است. رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت فارس از لزوم ایجاد تحول در فرآوری محصولات معادن فارس گفت و اظهار داشت: در حوزه معدن نیز سعی شده تا در فرآوری محصولات معدنی شاهد تحول باشیم و تلاش هایی مبنی بر احیا معادن کوچک در استان شکل گرفته است البته اصلی‌ترین هدف عدم خام فروشی محصولات معدنی استان است.
صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
وی گفت: درباره تصمیمات شورای عالی امنیت ملی دو اقدام اعلام شد، یکی فرا رفتن از تعهد ذخایر ۳۰۰ کیلو اورانیوم غنی شده و همچنین عدم پذیرش تعهد عرضه به خارج از کشور به عنوان تعهد در خصوص آب سنگین که مازاد ۱۳۰ تن طبق برجام باید به بازار خارج عرضه کند. کمالوندی افزود: اما در مرحله دوم که نمی‌دانیم ورود کنیم یا نه، بسته به تصمیم طرف‌های برجام بخصوص اروپایی‌ها دارد. کمالوندی گفت: ما تولید اورانیوم را ۴ برابر کردیم و این تولید را مجددا افزایش دادیم. وی گفت: بعد از اینکه از ۳۰۰ کیلو عبور کردیم سرعت افزایش اورانیوم غنی شده با درجه پایین ۳ ممیز ۶۷ را بیشتر خواهیم کرد. کمالوندی افزود: همچنین بیماری‌هایی که ممکن است در سال‌های بلوغ آثار آن پیدا شود نیز در همان زمان‌های ابتدایی بیماری قابل تشخیص خواهد بود.

کاهش ۲ تا ۹ میلیون تومانی قیمت هشت خودرو در بازار

3+
خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل
به گزارش اقتصادآنلاین، بهای سکه طح قدیم چهار میلیون و ۵۵۰هزار تومان است. نیم سکه و ربع سکه امروز به ترتیب با قیمت‌های دو میلیون و ۴۷۰ و یک میلیون و ۶۵۰هزار تومان در بازار معامله می‌شوند. قیمت سکه یک گرمی امروز یک میلیون و ۱۰هزار تومان است. طلای ۱۸عیار در بازار امروز گرمی ۴۳۴هزار و ۴۵۰تومان قیمت خورد. هر اسکناس یورو در تابلوی این صرافی‌ها برای فروش ۱۵۳۰۰و برای خرید ۱۵۲۰۰ تومان قیمت خورده است.

نظرها

اخبار بیشتر