یاران امام زمان (عج) چه نشانه‌ای دارند؟
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. خبر فوری
  4. فرهنگ
یاران امام زمان (عج) چه نشانه‌ای دارند؟

یاران امام زمان (عج) چه نشانه‌ای دارند؟

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری |
حدیث امام صادق(ع) درباره نشانه یاران امام زمام(عج) را در اینجا بخوانید.

اهمیت حدیث در میان مسلمانان از آن روست که از منابع اصلی استنباط احکام در فقه و عقاید در علم کلام محسوب می‌شود. همچنین احادیث از منابع اولیه پژوهش‌های تاریخی است.

به دلیل آشنایی بیشتر و تلمذ در پیشگاه پروردگار الهی و ائمه معصومین، هر روز یک حدیث از معصومین (ع) با مضامین دینی و اخلاقی در بخش قرآن و عترت منتشر می‌شود.

قال ابو عبدالله علیه السلام:

در خبری بخوانید: اخبار فرهنگی هنری جهان

من سره ان یکون من اصحاب القائم فلینتظر، ولیعمل بالورع و محاسن الاخلاق و هو منتظر.

امام صادق علیه السلام فرمود: کسى که مایل است جزء یاران حضرت مهدى (عج) قرار گیرد باید منتظر باشد و اعمال و رفتارش در حال انتظار با تقوى و اخلاق نیکو توأم گردد.

[بحارالأنوار، ج ۵۲، ص ۱۴۰.]

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

خبرآنلاینخبرآنلاین18 ساعت قبل
گزارش کیمسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در نشست علنی امروز (سه شنبه) پارلمان توسط میرحمایت میرزاده سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس قرائت شد. طبق جمع‌بندی این گزارش، دانشگاه آزاد اسلامی به عنوان کارفرما و متولی امور حمل و نقل دانشجویان در واحد علوم و تحقیقات و شرکت مهران گشت در این حادثه و در مواردی که ذکر شد مقصر هستند. همچنین با بررسی صورت گرفته مشخص شد که استفاده از تله‌کابین برای جابه‌جایی حدود ۴۰ هزار دانشجوی این واحد و با توجه به قرارگیری ساختمان‌های دانشگاه در محل‌های مختلف این مجموعه امکان منطقی ندارد. همچنین براساس این گزارش موارد متعددی از سهل‌انگاری مدیران دانشگاه آزاد و رؤسا و معاونان واحد علوم تحقیقات در خصوص بی‌تدبیری در این حادثه وجود دارد که این موارد شامل قبل از حادثه (نظیر عدم رعایت موارد ایمنی راه و عدم نظارت بر پیمانکار) و بعد از حادثه (نظیر باقی ماندن موارد عدم ایمنی) است که از سوی کمیسیون در حال پیگیری از مقامات قضائی و نتیجه آن متعاقبا به اطلاع خواهد رسید.

دوئت گیتار و ویولن ترومپت

تابناکتابناک19 ساعت قبل
«ویولن ترومپت / Violin trumpet» یکی از سازهای ترکیبی است که همانگونه که از نامش مشخص است، ترکیبی از ویولن و ترومپت است. در این ساز، پژواک صدای ساز توسط شیپور ترومپت تقویت می‌شود و طنین متفاوتی را شکل می‌دهد. اکنون یک دوئت گیتار و ویولن ترومپت را در تابناک می‌بینید و می‌شنوید.
موجموج18 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری موج، هادی افشار که کارهایی از قبیل «مدینه»، «برادر»، «میکائیل»، «آنام»، «گاندو» را در پرونده کاری صدای خود دارد کارگردانی فیلم کوتاه کور رنگی را در سعادت آباد تهران به پایان رسانید. در خلاصه داستان کوررنگی آمده است: چند روز قبل دوست سایه را با اجبار به مکانی نامعلوم برده‌اند و حالا سایه نشانی از او یافته است. با بیرون آمدن سایه از خانه، حوادث ناخوشایند شروع می‌شود …در این فیلم کوتاه هنرمندانی چون آزیتا ترکاشوند، بلور سادات کساییان، فهیمه سلیمانی، مریم حسین زاده، سارا خسروی و وحید رهبانی ایفای نقش کرد اند. کوررنگی به قلم حمیدرضا علیقلیان است که عبد عبدی‌نسب مدیر فیلمبرداری و حمیدرضا علیقلیان تدوین آن را بر عهده داشته است.
خوزستان آنلاینخوزستان آنلاین1 روز قبل
اسماعیل غنیان افزود: مدرک گرایی دانش آموختگان چالش و مانع اصلی در به کار گماردن این قشر است و در شرایط امروز مهارت آموزی لازمه کسب شغل است. ایجاد دانشگاه‌های کارآفرین نیازمند اصلاحاترئیس دانشگاه سمنان گفت: ایجاد دانشگاه کارآفرین نیازمند اصلاحات آموزشی و پرهیز از آموزش‌های نظری و غیرکاربردی است. ترویج مهارت آموزی در مدارس سمنانمدیرکل آموزش و پرورش استان سمنان، مهارت آموزی را نیاز روز جامعه برشمرد و افزود: سمنان جزء استان‌های پیشرو در اجرای طرح ایران مهارت است که رتبه یک کشوری را در این زمینه به خود اختصاص داد. محمد دستورانی ادامه داد: در سال تحصیلی ۹۸-۹۷ تعداد ۱۵ هزار و ۷۳۶ دانش آموز در استان سمنان با مهارت آموزی آشنا شدند. لازمه مهارت افزایی، خودباوری و خودآگاهی نسبت به توانایی‌ها و استعدادها است و در نظر گرفتن بسته‌های حمایتی و تشویقی در سوق دادن افراد به سمت مهارت آموزی نقش مهمی دارد.
برترین‌هابرترین‌ها12 ساعت قبل
سریال Game of Thrones: یک ماه از پایان سریال Game Of Thrones «بازی تاج و تخت» می‌گذرد و بسیاری از منتقدان و مخاطبان هنوز از روش کشته شدن برخی از شخصیت‌های سریال ناامید و ناراضی هستند. گیمفا: یک ماه از پایان سریال Game Of Thrones «بازی تاج و تخت» می‌گذرد و بسیاری از منتقدان و مخاطبان هنوز از روش کشته شدن برخی از شخصیت‌های سریال ناامید و ناراضی هستند. یکی از شخصیت‌های کشته شده در فصل پایانی، سرسی لنیستر بود که در کنار برادرش جیمی زیر آوار ردکیپ کشته شد. لینا هیدی (Lena Headey) بازیگر نامزد جایزه امی در مصاحبه‌ای جدید به مرگ سرسی واکنش نشان داده و گفته این پایانی نبوده که او برای شخصیت خودش انتظار داشته است. هیدی در این باره گفته: من مرگ بهتری می‌خواستم.

میزبانی کتابخانه‌های عمومی استان البرز از نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی

13+
نهاد کتاب‌خانه‌های عمومی کشورنهاد کتاب‌خانه‌های عمومی کشور13 ساعت قبل

نظرها

اخبار بیشتر