آیت‌الله وحید خراسانی: سعادت عظمی خدمت به حجاج و زوار بیت‌الله الحرام است
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. تسنیم
آیت‌الله وحید خراسانی: سعادت عظمی خدمت به حجاج و زوار بیت‌الله الحرام است

آیت‌الله وحید خراسانی: سعادت عظمی خدمت به حجاج و زوار بیت‌الله الحرام است

تسنیمخبرگزاری تسنیم |
مرجع تقلید شیعیان با اشاره به اهمیت خدمت رسانی به حجاج گفت: سعادت عظمی خدمت به حجّاج و زوّار بیت الله الحرام است که این سعادت نصیب شما شده‌است.

- اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از قم، آیت الله وحید خراسانی مرجع تقلید شیعیان در دیدار حجت‌الاسلام والمسلمین سید عبدالفتاح نواب نماینده ولی فقیه در حج و زیارت‌ اظهار داشت: حجاج با پای پیاده در اطراف بقیع قدم بزنند و سوره توحید بخوانند و به امام زمان (عج) هدیه کننداین سنت عملی شود.

وی افزود: در سرزمین حج همه حجاج به یاد امام زمان (عج) باشند و سوره توحید را بخوانند و به اهل بیت (ع) تقدیم کنند.

مرجع تقلید شیعیان تصریح کرد: سعادت عظمی خدمت به حجاج و زوار بیت الله الحرام است که این سعادت نصیب شما شده‌است.

استاد سطوح عالی حوزه علمیه ایشان با اشاره به خطبه حضرت امیرالمومنین (ع) بیان کرد: خدمت به زوار بیت الله، خدمت به مهمانان خاص خداوند است.

آیت الله وحید خراسانی با اشاره به اهمیت سرزمین حج خاطرنشان کرد: حجاج باید بفهمند آن‌جا کجاست، مرقد امام جعفر (ع)، رأس و رئیس مذهب، مزار امام مجتبی (ع) که زائر قبرش هر شب جمعه سید الشهداء (ع) قبر صدیقه کبری (س) که مطاف جمیع انبیاء و اولیاء است.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

آغاز تمرینات پرسپولیس

صدا و سیماصدا و سیما59 دقیقه قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ پرسپولیسی‌ها فعلا بدون سرمربی و با برنامه کریم باقری تمرینات خود را شروع کرده‌اند؛ آن‌ها قرار است بعد از ۱۰ روز تمرین در تهران راهی ترکیه شوند و ادامه تمرینات آماده سازی خود را در کمپ تمرینی فنرباغچه ترکیه پیگیری کنند.
صدا و سیماصدا و سیما13 ساعت قبل
به این علت بارها در ماه‌های گذشته سعی کردند بندهای گوناگون معامله قرن را بیان و اطلاع رسانی کنند. اکبری تصریح کرد: بحث معامله قرن چیزی ورای مسئله فلسطین است و رویکردی منطقه‌ای دارد. او ادامه داد: یکی از نشانه‌های شکست این نشست و معامله این است که قبل از شروع نشست، ​نام این گردهمایی از معامله قرن به فرصت قرن تغییر کرد. اکبری هم گفت: تاکنون آمریکاییها ۵ مرتبه اعلام رونمایی از معامله قرن کرده‌اند و هر بار به دلیلی عقب افتاد. روی هم رفته با توجه به شرایط نامطلوب و نابسامان فعلی آمریکا​، ​ اسرائیل و عربستان آنچه به نظر می‌رسد این است که نتیجه نشستهای معامله قرن به نفع مسلمین خواهد بود.
صدا و سیماصدا و سیما13 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، در این مراسم مردم با پیکر مطهر ۷۲ شهید وداع کردند البته این تعداد شهید از مجموع ۱۵۰ شهیدی است که قرار است امروز پنجشنبه در تهران تشییع شود. از این ۱۵۰ شهید ۳۴ شهید شناسایی شده‌اند دو شهید مربوط به شهدای مدافع حرم و بقیه گمنام هستند. این ۱۵۰ شهید مربوط به شهدای دفاع مقدس هستند این شهدای گرانقدر در عملیات تفحص در مناطق عملیاتی سال‌های دفاع مقدس در جنوب کشور شناسایی شدند. مراسم تشییع صبح امروز ساعت ۹ از دانشگاه تهران آغاز می‌شود. این ۱۵۰ شهید متعلق به ۱۷ استان است.

مسئله حجاب در جامعه

صدا و سیماصدا و سیما15 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ «صریح درباره فرهنگ» سراغ وضعیت حجاب و عفاف در جامعه و علل و عوامل شکل دهنده آن رفته است. وضعیت حجاب و عفاف در جامعه، آسیب شناسی آن، نقش دستگاه‌ها و نهادهای مختلف در این خصوص از جمله موضوعاتی است که در این قسمت «صریح درباره فرهنگ» به آن‌ها پرداخته شده است.

نقش پترو پالایشگاه‌ها در آینده صنعت نفت ایران

صدا و سیماصدا و سیما16 ساعت قبل
این فعال صنعت نفت معتقد است احداث پترو پالایشگاه‌ها می‌تواند سود حاصل از پالایش نفت را تا دو برابر افزایش دهد و این حاشیه سود فراوری نفت عامل مهمی است که توجه به پترو پالایشگاه‌ها را ضروری می‌سازد. درهمین رابطه سعید ساویز کارشناس حوزه نفت و انرژی معتقد است تقاضا برای نفت خام در جهان رو به کاهش است و تا چند سال آینده نفت خام بازاری نخواهد داشت. از دیگر سو تاسیس پترو پالایشگاه‌ها و تنوع بخشی به محصولات و فرآورده‌های نفتی و پتروشیمیایی می‌تواند نقش مهمی در مقابله با تحریم‌های نفتی و مقاوم سازی صنعت نفت ایران ایفاکند. برای این مشکل نیز دولت می‌تواند با فروش اوراق مشارکت و جذب سرمایه‌های سرگردان، منابع مالی مورد نیازبرای احداث پترو پالایشگاه‌ها را تامین کند. اما ضروری است در احدث پترو پالایشگاه‌ها و توسعه صنعت پالایشی کشور، به تمامی ابعاد موضوع توجه شود.

صعود

صدا و سیماصدا و سیما18 ساعت قبل

نظرها

اخبار بیشتر