آشوراده، یک جزیره کاملا متروک!
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. برترین‌ها
  4. اجتماعی

آشوراده، یک جزیره کاملا متروک!

برترین‌هاخبرگزاری برترین‌ها |
آشوراده، دهی در مرکز شبه جزیره میان‌کاله در شهرستان بندرترکمن، استان گلستان و تنها جزیرهٔ ایرانی دریای خزر است.

باشگاه خبرنگاران جوان: آشوراده، دهی در مرکز شبه جزیره میان‌کاله در شهرستان بندرترکمن، استان گلستان و تنها جزیرهٔ ایرانی دریای خزر است.

آشوراده در سال ۱۳۵۴ جز نخستین مناطق زیست کره جهان ثبت شده و در کنوانسیون جهانی رامسر نیز در زمره تالاب‌های مهم دنیا قرار گرفته است. سومین اهمیت این منطقه عضویت آن در پناهگاه حیات وحش است که در تمامی ایام سال میزبان انواع پرندگان است.

خبری: اخبار حوزه اجتماعی از سراسر وب

قبل از بالا آمدن سطح آب دریای خزر و رخ دادن سیل بیش از ۱۰۰۰ نفر در این جزیره ساکن بودند که مجبور به ترک جزیره شدند و در حال حاضر تنها کارمندان شیلات در آنجا حضور دارند.

آشوراده، یک جزیره کاملا متروک! - 5

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

از امروز هوا در نواحی شمالی کشور رو به خنکی می‌رود

مهرمهر1 ساعت قبل
طبق پیش‌بینی کارشناس هواشناسی، در ارتفاعات البرز در شرق مازندران، شرق تهران، سمنان و گلستان، بارش پراکنده باران گاهی رعد و باد و وزش باد پیش‌بینی می‌شود.
انتخابانتخاب1 روز قبل
مشاور فرهنگی معاون حمل ونقل ترافیک شهرداری تهران از اجرای طرح محدوده کنترل آلودگی هوا یا همان زوج و فرد سابق در روز‌های پنجشنبه خبرداد. علی پیرحسین‌لو در گفت‌وگو با ایسنا، در مورد اجرای طرح ترافیکی جدید در روز‌های پنجشنبه گفت: طرح ترافیکی جدید «محدوده کنترل آلودگی هوا» در روز‌های جمعه و ایام تعطیل مانند طرح ترافیک اجرا نمی‌شود. وی با بیان اینکه البته در روز‌های پنجشنبه، اگرچه همانند سال گذشته طرح ترافیک نداریم، ولی در محدوده دوم یا همان زوج یا فرد سابق، طرح کنترل آلودگی هوا برقرار خواهد بود و اجرا می‌شود، گفت: یعنی تردد روز پنجشنبه جزو سهمیه ۲۰ روز هر فصل محاسبه می‌شود و بعد از ۲۰ روز هم مشمول پرداخت عوارض محدوده دوم می‌شود. مشاور فرهنگی معاون حمل ونقل ترافیک شهرداری تهران افزود: پیش بینی‌ها نشان می‌دهد که در واقع ترافیک در روز‌های پنجشنبه‌ها در رینگ دوم کمتر خواهد شد.
تسنیمتسنیم1 روز قبل
به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم؛ براساس اعلام سازمان اورژانس کشور، انتقال این عضو پیوندی به لحاظ زمانی، از ساعت خروج از قفسه سینه در اتاق عمل بیمارستان رشت تا انتقال به اتاق عمل بیمارستان رجایی تهران، ۵۰ دقیقه به طول انجامید و این موضوع رکوردی جدید برای اورژانس هوایی رقم زد. وی ادامه داد: پس از برداشت قلب در رشت بلافاصله قلب پیوندی با فالکون اورژانس به تهران منتقل شد و با بالگرد مستقر در فرودگاه مهرآباد به بیمارستان رجایی تهران رسید و در نهایت عمل انتقال قلب با موفقیت به انجام رسید. شادنوش بیان کرد: همچنین، کبد این فرد در شیراز و کلیه‌ها در شهر رشت به دیگر بیماران نیازمند پیوند زده شد. رییس مرکز مدیریت پیوند و درمان بیماری‌های وزارت بهداشت خاطرنشان کرد: عملیات انتقال این عضو پیوندی، با تلاش اداره پیوند وزارت بهداشت و همکاری سازمان اورژانس کشور از رشت به تهران صورت گرفت. گفتنی است، پیش از این نیز دو مرتبه عملیات پیوند عضو بین استانی، یک مرتبه از یزد به تهران و یک مرتبه هم از رشت به تهران در کشور انجام شده است و این انتقال، سومین عملیات موفقیت آمیز پیوند بین استانی از رشت به تهران و به صورت هوایی، محسوب می‌شود.
مهرمهر14 ساعت قبل
مدیرکل تبلیغات اسلامی استان مرکزی افزود: این حرکت خوب با پشتیبانی بنیاد احسان وابسته به ستاد اجرایی فرمان حضرت امام خمینی (ره) در کشور صورت می‌گیرد و اهدافی را نیز با رویکرد ترغیب جوانان و فراهم کردن شرایط معیشت آنان برای ازدواج مهیا می‌کند. قربانپور ادامه داد: اهداف این روند که جریان‌سازی در حل مسائل اجتماعی در کشور است، بسیار ارزشمند به شمار می‌رود و رفع معضلات را رقم می‌زند و همین امر جریان سازی که بخشی از آن برمی‌گردد به تبیین و فرهنگ سازی، موجب کاهش آسیب‌های اجتماعی می‌شود. مدیرکل تبلیغات اسلامی استان مرکزی بیان داشت: به طور قطع کمک به خانواده‌ها و جریان سازی ازدواج و تامین معیشت آنان در تحکیم بنیان خانواده و گسترش فرهنگ ازدواج آسان می‌تواند اثرگذاری بسیار داشته باشد. مدیرکل تبلیغات اسلامی استان مرکزی ادامه داد: سازمان تبلیغات اسلامی نیز بر این مهم تاکید دارد. وی عنوان کرد: در استان مرکزی در این حوزه حرکت‌های مطلوب و اثربخشی انجام شده که به دنبال گسترش و شتاب بیشتر آن هستیم.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴4 ساعت قبل
ساعت۲۴ - دو سارق که سوار بر موتورسیکلت‌ در خیابان‌های تهران دست به سرقت تلفن‌های رهگذران می‌زدند به خاطر ۲۰ فقره سرقت گوشی تلفن همراه صبح دیروز در شعبه دوازدهم دادگاه کیفری استان تهران به ریاست قاضی تولیت پای میز محاکمه ایستادند. دو سارق که سوار بر موتورسیکلت‌ در خیابان‌های تهران دست به سرقت تلفن‌های رهگذران می‌زدند به خاطر ۲۰ فقره سرقت گوشی تلفن همراه صبح دیروز در شعبه دوازدهم دادگاه کیفری استان تهران به ریاست قاضی تولیت پای میز محاکمه ایستادند. این سارقان موتور سوار ۳ نفر بودند که یکی از آنها همچنان فراری است، در ابتدای جلسه دادگاه یکی از شاکیان به قضات گفت: روز حادثه من در مقابل دانشگاه ایستاده بودم که این دو متهم آدرس محلی را پرسیدند و ناگهان آنها به من حمله کردند وگوشی تلفن همراهم را قاپیدند وبردند. شاکی دیگری که زن بارداری بود به دادرسان دادگاه گفت: من بعد از سال‌ها با نذر و نیاز و هزینه‌های زیاد باردار شده بودم هنگام قاپیدن گوشی از دستم توسط این سارقان کف خیابان غلتیدم وآسیب زیادی به من رسید. قضات دادگاه با اعلام پایان جلسه برای صدور حکم وارد شور شدند.
تسنیمتسنیم1 روز قبل
این‌ها هزینه‌هایی هستند که به طور مستقیم یا غیر‌مستقیم در اثر طلاق ایجاد می‌شوند؛ از جمله این هزینه‌ها می‌توان به درمان معضلات سلامت جسمی و روانی ناشی از طلاق، مشاوره‌های حقوقی، غیبت از محل کار، حمایت‌های شخصی و اجتماعی و … اشاره کرد. برای انجام مراحل قانونی طلاق‌، زوج‌ها مکلفند دست به جیب شوند؛ این موضوع نیز یکی دیگر از فشارهایی است که پدپده اجتماعی طلاق بر زوج‌های انگلیسی وارد می‌کند. هزینه انجام و ثبت طلاق در نقاط مختلف انگلستان متفاوت است و دقیقا به این موضوع بستگی دارد که این درخواست در کجا مطرح شود اما به طور میانگین برای ثبت درخواست طلاق تقریبا باید ۵۵۰ یورو هزینه کرد. دلایل اصلی طلاقتقریبا اکثر افرادی که به سوی ارائه درخواست طلاق رفته‌اند، «رفتار غیر قابل تحمل» همسرشان را به عنوان دلیل اصلی این درخواست مطرح کرده‌اند؛ ۸۳ درصد از زنان و ۷۳ از مردان، این موضوع را به عنوان انگیزه‌ای برای طرح موضوع جدایی به دادگاه معرفی کرده‌اند. از آنجایی که در انگلیس حتما باید دلیلی برای طلاق ارائه شود و بدون دلیل نمی‌توان این روند را پیش برد در نتیجه توسل به رفتار غیر‌قابل تحمل می‌تواند برای زوج‌های متقاضی طلاق راهگشا باشد.

نظرها

اخبار بیشتر