میزان موفقیت درمان ناباوری در بیمارستان مادر و کودک شیراز به ۳۵ درصد رسید
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. تسنیم
میزان موفقیت درمان ناباوری در بیمارستان مادر و کودک شیراز به ۳۵ درصد رسید

میزان موفقیت درمان ناباوری در بیمارستان مادر و کودک شیراز به ۳۵ درصد رسید

تسنیمخبرگزاری تسنیم |
مدیرعامل بیمارستان فوق تخصصی مادر و کودک شیراز گفت: درصد موفقیت درمان ناباروری در این بیمارستان به ۳۵ درصد رسیده که این آمار در درمان نازایی بسیار امیدوارکننده است.

- اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از شیراز، محمدرضا پنجه‌شاهین شب گذشته در مراسم نکوداشت ۱۰ سال فعالیت فاخر بیمارستان خیریه فوق تخصصی و خیریه مادر و کودک غدیر شیراز که با تجلیل از بانیان ساخت این بیمارستان از جمله سیمین دخت مدرسی و حسن صراف همراه بود، اظهار داشت: در مدت یک دهه اخیر ۳۵ هزار ویزیت ناباروری در بیمارستان فوق تخصصی مادر و کودک غدیر انجام شده است.

وی با بیان اینکه تا چند سال گذشته میزان موفقیت درمان ناباوری در جهان ۱۵ تا ۲۰ درصد بود و امروز در شیراز به حدود ۳۵ درصد رسیده است، افزود: درمان بیماری نازایی که در بیمارستان مادر و کودک به عنوان تنها بیمارستان تخصصی جنوب کشور انجام می‌گیرد نیازمند حمایت خیران و مسئولان متولی است که امیدواریم این مهم مورد توجه قرار گیرد.

پنچه‌شاهین گفت: جای بسی افتخار است که اعلام کنیم هیئت امناء و هیئت مدیره بیمارستان هیچ حقوقی و مزایای در رابطه با ارائه خدمت در این بیمارستان فوق تخصصی خیریه دریافت نمی‌کنند.

مدیرعامل بیمارستان فوق تخصصی مادر و کودک شیراز توسعه این بیمارستان را یک ضرورت دانست و افزود: امیدواریم در سال‌های آینده شاهد توسعه بخش‌های مختلف از جمله اتاق‌های عمل با همکاری خیران و مسئولان باشیم.

رئیس هیئت امنای بیمارستان فوق تخصصی مادر و کودک غدیر شیراز نیز در این مراسم با قدردانی از همت خیران عرصه سلامت به ویژه سیمین دخت مدرسی و حسن صراف اظهار داشت: برخی از خدماتی که در این بیمارستان ارائه می‌شود نه تنها در ایران بلکه حداقل در ۴۰ کشور اطراف ایران بی‌نظیر است.

محمدهادی ایمانیه افزود: این خدمات ارزنده و موفقیت‌های درمانی نشان از اهمیت این بیمارستان را دارد و انتظار است برای توسعه و تجهیز بیش از پیش آن مسئولان به ویژه خیران همکاری کنند تا بیش از این شاهد موفقیت‌ها باشیم.

رئیس سابق دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: انجام عمل جراحی جنین در رحم مادر که در این بیمارستان فوق تخصصی انجام شد در کشورهای معدودی از جمله آمریکا و اسپانیا انجام می‌گیرد و شهر شیراز نیز از دیگر شهرهایی است که این مهم در آن روی داده است.

رئیس بیمارستان مادر و کودک غدیر شیراز نیز با قدردانی از یک دهه همراهی و فعالیت خیران، تیم پزشکی و دیگر کارکنان این بیمارستان، اظهار داشت: در آغاز فعالیت بیمارستان مادرو کودک تنها ۲۰ نفر مشغول به فعالیت و ارائه خدمات درمانی بودند و امروز ۴۰۰ خانوار با فعالیت در این بیمارستان ارتزاق می‌کنند که این اشتغال به نیت خیران، هیئت امناء و هیئت مدیره انجام شده است.

مسعود امینی افزود: خدمات کارکنان و پزشکان بیمارستان طوری است که در برخی از مواقع تا نیمه شب نیز به انجام اعمال جراحی غیراورژانس پرداخته و هرگونه مشکلات را برای خدمت‌رسانی بهتر به بیماران تحمل می‌کنند.

امینی خاطرنشان کرد: در ۱۰ سال گذشته ۷۰۰ هزار بیمار به صورت سرپایی یا بستری از خدمات درمانی این بیمارستان استفاده کرده و اکنون ۷۰ هزار عمل جراحی انجام شده است که برخی از آنها کم نظیر است.

به گزارش تسنیم، در این مراسم هیچ کدام از مسئولان دانشگاه علوم پزشکی شیراز و مسئولان استانی و یا شهرستانی حضور نداشتند تا از یک دهه خدمات بی‌نظیر درمانی در بیمارستان مادر و کودک غدیر شیراز که برخی از آنان در عرصه‌های بین‌المللی نیز بی‌نظیر بوده است قدردانی کنند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

آغاز تمرینات پرسپولیس

صدا و سیماصدا و سیما19 دقیقه قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ پرسپولیسی‌ها فعلا بدون سرمربی و با برنامه کریم باقری تمرینات خود را شروع کرده‌اند؛ آن‌ها قرار است بعد از ۱۰ روز تمرین در تهران راهی ترکیه شوند و ادامه تمرینات آماده سازی خود را در کمپ تمرینی فنرباغچه ترکیه پیگیری کنند.
صدا و سیماصدا و سیما12 ساعت قبل
به این علت بارها در ماه‌های گذشته سعی کردند بندهای گوناگون معامله قرن را بیان و اطلاع رسانی کنند. اکبری تصریح کرد: بحث معامله قرن چیزی ورای مسئله فلسطین است و رویکردی منطقه‌ای دارد. او ادامه داد: یکی از نشانه‌های شکست این نشست و معامله این است که قبل از شروع نشست، ​نام این گردهمایی از معامله قرن به فرصت قرن تغییر کرد. اکبری هم گفت: تاکنون آمریکاییها ۵ مرتبه اعلام رونمایی از معامله قرن کرده‌اند و هر بار به دلیلی عقب افتاد. روی هم رفته با توجه به شرایط نامطلوب و نابسامان فعلی آمریکا​، ​ اسرائیل و عربستان آنچه به نظر می‌رسد این است که نتیجه نشستهای معامله قرن به نفع مسلمین خواهد بود.
صدا و سیماصدا و سیما13 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، در این مراسم مردم با پیکر مطهر ۷۲ شهید وداع کردند البته این تعداد شهید از مجموع ۱۵۰ شهیدی است که قرار است امروز پنجشنبه در تهران تشییع شود. از این ۱۵۰ شهید ۳۴ شهید شناسایی شده‌اند دو شهید مربوط به شهدای مدافع حرم و بقیه گمنام هستند. این ۱۵۰ شهید مربوط به شهدای دفاع مقدس هستند این شهدای گرانقدر در عملیات تفحص در مناطق عملیاتی سال‌های دفاع مقدس در جنوب کشور شناسایی شدند. مراسم تشییع صبح امروز ساعت ۹ از دانشگاه تهران آغاز می‌شود. این ۱۵۰ شهید متعلق به ۱۷ استان است.

مسئله حجاب در جامعه

صدا و سیماصدا و سیما15 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ «صریح درباره فرهنگ» سراغ وضعیت حجاب و عفاف در جامعه و علل و عوامل شکل دهنده آن رفته است. وضعیت حجاب و عفاف در جامعه، آسیب شناسی آن، نقش دستگاه‌ها و نهادهای مختلف در این خصوص از جمله موضوعاتی است که در این قسمت «صریح درباره فرهنگ» به آن‌ها پرداخته شده است.

نقش پترو پالایشگاه‌ها در آینده صنعت نفت ایران

صدا و سیماصدا و سیما16 ساعت قبل
این فعال صنعت نفت معتقد است احداث پترو پالایشگاه‌ها می‌تواند سود حاصل از پالایش نفت را تا دو برابر افزایش دهد و این حاشیه سود فراوری نفت عامل مهمی است که توجه به پترو پالایشگاه‌ها را ضروری می‌سازد. درهمین رابطه سعید ساویز کارشناس حوزه نفت و انرژی معتقد است تقاضا برای نفت خام در جهان رو به کاهش است و تا چند سال آینده نفت خام بازاری نخواهد داشت. از دیگر سو تاسیس پترو پالایشگاه‌ها و تنوع بخشی به محصولات و فرآورده‌های نفتی و پتروشیمیایی می‌تواند نقش مهمی در مقابله با تحریم‌های نفتی و مقاوم سازی صنعت نفت ایران ایفاکند. برای این مشکل نیز دولت می‌تواند با فروش اوراق مشارکت و جذب سرمایه‌های سرگردان، منابع مالی مورد نیازبرای احداث پترو پالایشگاه‌ها را تامین کند. اما ضروری است در احدث پترو پالایشگاه‌ها و توسعه صنعت پالایشی کشور، به تمامی ابعاد موضوع توجه شود.

آسیب شناسی لیگ برتر برای ۷ تیم!

صدا و سیماصدا و سیما17 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ استقلال، تراکتورسازی، سپاهان و پرسپولیس، ۴ تیمی بودند که در رقابت‌های لیگ برتر فوتبال در بازی‌هایی که برگزار کردند اتفاقات تلخی برایشان رقم خورد و نکته جالب این بود که در نشست هم اندیشی آسیب شناسی هیچکدام از این باشگاه‌ها نماینده‌ای نداشتند.

نظرها

اخبار بیشتر