مخالفت دادگاه عالی آمریکا با تغییر نوشته دلار
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. آفتاب‌نیوز
  4. اقتصادی

مخالفت دادگاه عالی آمریکا با تغییر نوشته دلار

آفتاب‌نیوزخبرگزاری آفتاب‌نیوز |
دادگاه عالی آمریکا با حذف شعار "خدا را باور داریم" از اسکناس دلار مخالفت کرد.

آفتاب‌‌نیوز :

به نقل از واشنگتن اگزماینر، گروه‌های آتئیست از مقامات قضائی آمریکا خواسته بودند تا شعار اصلی پس زمینه اسکناس دلار را حذف کنند. دادگاه عالی آمریکا علاوه بر رد این درخواست با درخواست این گروه‌ها برای حذف این شعار از وزارت خزانه‌داری آمریکا نیز مخالفت کرد. این شعار از سال ۱۸۶۴ میلادی بر روی سکه‌ها و از سال ۱۹۵۵ بر روی اسکناس‌های آمریکا درج می‌شود و در دوره ریاست جمهوری باراک اوباما نیز تلاش‌های مشابهی برای حذف آن صورت گرفته بود که با مخالفت مقامات آمریکا مواجه شد.

برای نخستین بار از این شعار در سکه‌های دو سنتی استفاده شد و سپس این عبارت بر روی اسکناس‌های ۵ سنتی نیز ظاهر شد. طبق اعلام نشریه پولتیکو، دوآیت آیزنهاور، رئیس جمهور سابق آمریکا در سال ۱۹۵۴ گفته بود که درج این عبارت بر روی دلار نشان دهنده تمایل به حفظ میراث مذهبی آمریکا در آینده این کشور است. دلار علاوه بر شعار «خدا را باور داریم» دارای مشخصه‌های دیگری نیز هست که در تمامی اسکناس‌های چاپ شده دلاری مشترک است؛ مهر وزارت خزانه‌داری آمریکا که به شکل سبز رنگ و در سمت راست اسکناس زده می‌شود.

در خبری بخوانید: بروزترین اخبار اقتصادی ایران و جهان

مهر بانک مرکزی آمریکا به رنگ مشکی و در سمت چپ دلار قرار دارد. پرتره دیگر مشخصه دلار آمریکایی است که حاوی اشخاص مشهور آمریکاست و روی اسکناس نقش بسته است. همچنین «شماره سریال» که متشکل از اعداد و حروف است که در صورت گرفتن اسکناس در برابر نور به شکل متفاوتی از حالت عادی نشان داده می‌شود. حذف این شعار از سکه‌های آمریکا تنها یک بار و در سال ۱۸۸۳ اتفاق افتاد. در آن زمان این شعار از سکه ۵ سنتی آمریکا حذف شد اما مجددا از سال ۱۹۳۸ به آن بازگشت.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

وانانیوزوانانیوز20 ساعت قبل
پس از آن بود که با دستور دادستانی، در کنار حذف قیمت مسکن از سایت‌ها، دستور حذف قیمت خودرو نیز صادر شد تا ابزار تبلیغاتی دلالان از دسترس خارج شده و آرامش به بازار خودرو باز گردد. اگر چه در روزهای آغازین این طرح، همچنان قیمت خودرو بالا بود اما با حساس‌شدن معاونت اول ریاست‌جمهوری و مجلس به موضوع قیمت خودرو و تذکرهای پی‌درپی به وزارت صمت در این باره، به نظر می‌رسد گشایش‌هایی در اصلاح قیمت خودرو ایجاد شده است. کاهش قیمت خودرو که به صورت هفتگی رخ می‌داد اکنون فاصله زمانی این تغییر را کمتر کرده و به صورت روزانه و گاه چند ساعته، اتفاق می‌افتد. یک کارشناس صنعت خودرو معتقد است به زودی قیمت خودرو به کف می‌رسد. این شرکت نیز در پاسخ اعلام کرد که افزایش قیمت صورت‌گرفته ناشی از افزایش قیمت بیش از ۲۵درصدی نرخ ارز نیمایی، افزایش قیمت خرید قطعات تولید داخل، افزایش هزینه‌های دستمزد و افزایش هزینه‌های حمل بوده است.
فارسفارس21 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری فارس، در نهمین دوره انتخاب رئیس اتاق بازرگانی ایران، غلامحسین شافعی و یونس ژائله سعدآباد به معرفی خود به عنوان کاندید ریاست اتاق بازرگانی ایران پرداختند که در ادامه با اخذ رأی از ۴۴۸ نفر از اعضای هیأت نمایندگان (۶ رای باطل)، غلامحسین شافعی با کسب ۳۰۲ رأی، مجدد برای یک دوره چهار ساله دیگر به عنوان رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معدن و کشاورزی ایران انتخاب شد و ژائله سعدآباد با کسب ۱۴۰ رأی از این دوره رقابت حذف شد. انتهای پیام/ب
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین16 ساعت قبل

آیا ماینینگ در ایران سوءاستفاده از برق ارزان است؟

دیجیاتودیجیاتو20 ساعت قبل
از سوی دیگر «امیر ناظمی»، رییس سازمان فناوری اطلاعات ایران نیز به دیجیاتو گفته است که استفاده از برق ارزان برای ماینینگ نوعی سوءاستفاده است و تعرفه باید تغییر کند. چه شد که ماینینگ محبوب دل‌ها شد؟ رشد فارم‌های ماینینگ در یک سال گذشته آنقدر زیاد بوده که حالا مسئولان مختلف به دنبال تغییر تعرفه برق هستند. اگر قرار باشد هزینه ماینینگ در ایران، ۶۰ درصد هزینه ماینینگ در سوئد باشد، کسی ایران را انتخاب نمی‌کند. اینکه آیا اساسا هنوز در ایران چیزی به نام صنعت ماینینگ وجود دارد یا خیر. برای تولید برق، گاز از وزارت نفت با مبلغ فعلی خریداری شود، برق تولید شود و از آن برای فارم ماینینگ استفاده شود و در نهایت مالیات صنعت ماینینگ هم پرداخت شود.
تسنیمتسنیم8 ساعت قبل
این یک تخلف بزرگ بوده چون تغییر ثبت شناور به نام ایران توسط سازمان بنادر و دریانوردی باطل نشده بود. اسناد خروج نیز تایید شده اما زمانی که شناور از آب‌های کویت خارج می‌شود مجددا نهاد دریایی کویت این شناور را به بندر بر می‌گرداند. بخش زیادی از کارهایی که برای حل این مشکل انجام شده به دلیل پیگیرهای سازمان بنادر و دریانوردی بوده است. به گزارش تسنیم، حدود ۶ ماه پس از این اتفاق، خبر می‌رسد که شناور مذکور همچنان در توقیف است. اوایل بهمن‌ماه سال گذشته به فاصله یک ماه و چند روز بعد از توقیف شناور، اخبار تایید نشده‌ای حکایت از اعتصاب غذای خدمه این شناور در اعتراض به بلاتکلیفی داشت.
ایمناایمنا19 ساعت قبل
غلامحسین شافعی و یونس ژائله برای کرسی ریاست اتاق ایران کاندیدا شده بودند که با رای گیری صورت گرفته غلامحسین شافعی از سوی هیئت نمایندگان اتاق ایران در دوره نهم به عنوان رئیس پارلمان بخش خصوصی انتخاب شد. طبق اعلام علاءالدین میرمحمدصادقی ۴۵۱ نفر در جلسه حضور دارند و برگ رای دریافت کرده‌اند اما ۴۴۸ رای در گلدان‌ها ریخته شد و ۶ رای باطله اعلام شد. غلامحسین شافعی با ۳۰۲ رای توانست بار دیگر اعتماد پارلمان بخش خصوصی را به دست بیاورد و برای چهار سال به عنوان رئیس اتاق ایران فعالیت خود را آغاز کند. وی در دوره هشتم نیز رییس اتاق ایران بود. یونس ژائله نیز ۱۴۰ رای کسب کرد.

نظرها

اخبار بیشتر