دزفول بیشترین رشد مصرف برق در خوزستان را دارد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مهر
دزفول بیشترین رشد مصرف برق در خوزستان را دارد

دزفول بیشترین رشد مصرف برق در خوزستان را دارد

مهرخبرگزاری مهر |
دزفول- مدیر توزیع نیروی برق دزفول گفت: این شهرستان بیشترین رشد مصرف برق در استان خوزستان را دارد که این امر موجب خاموشی های متعدد و گسترده در روزهای اخیر شده است.

به گزارش خبرنگار مهر، اقبال طیب طاهر شامگاه پنجشنبه در جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران شهرستان دزفول در سالن جلسات فرمانداری، اظهار کرد: ظرفیت تولید برق در کل کشور حدود ۸۰ هزار مگاوات است که در شرایط نرمال نمی‌توانیم بیش از ۷۵ درصد این ظرفیت را که برابر با ۶۱ هزار مگاوات است، استفاده کنیم.

وی با بیان اینکه سال گذشته پیک بار مصرف برق در دزفول در تاریخ ۲۰ تیرماه معادل ۵۲۸ مگاوات بود، افزود: این در حالی است که در سال جاری این پیک یک ماه زودتر یعنی در تاریخ ۲۲ خرداد برابر با ۵۶۰ مگاوات شده که نسبت به مدت مشابه پارسال بالغ بر ۵۰ مگاوات افزایش داشته است.

مدیر توزیع نیروی برق دزفول با بیان اینکه مجموع مصرف برق در این شهرستان به اندازه برخی استان‌های کشور همچون آذربایجان، کرمانشاه، کردستان و مازندران است، گفت: دزفول با برخورداری از ۱۶۰ هزار اشتراک بیشترین اشتراک در زمینه برق را نسبت به شهرستان‌های استان دارد ضمن اینکه بیشترین رشد مصرف برق در خوزستان نیز متعلق به دزفول است که این امر نشان از وقوع بحران جدی است.

طیب طاهر با اشاره به افزایش هشت هزار اشتراک جدید در دزفول طی سال‌های ۹۶ و ۹۷، عنوان کرد: در سال جاری نیز ایجاد ۴۷۰ اشتراک در دستور کار است در حالیکه در بحث زیرساخت‌های توزیع و انتقال برق هیچگونه رشدی در دزفول وجود نداشته است.

وی با انتقاد از عدم تخصیص اعتبارات دولتی کافی به شرکت توزیع برق دزفول گفت: ۷۱ درصد اشتراک برق در دزفول مربوط به مصارف خانگی است. شرکت توزیع برق کشور در بحث مدیریت مصرف برنامه‌های تشویقی متعددی اجرا کرده و یا در دستور کار دارد.

وی، ساعت ۱۳ تا ۱۷ را پیک مصرف برق در شهرستان برشمرد و افزود: گرمای بیش از حد هوا موجب افزایش مصرف برق توسط شهروندان شده اما در برخی موارد این مصرف به اندازه‌ای افزایش می‌یابد که ناچار هستیم بر خلاف میل باطنی اقدام به خاموشی تعمدی برق در برخی مناطق کنیم در حالیکه اگر مصرف برق و استفاده از وسایل سرمایشی توسط مردم کنترل و مدیریت شود هیچ منزلی دچار قطعی برق نمی‌شود. به عنوان مثال لازم است مردم به جای چند کولر فقط از یک کولر استفاده کنند در غیر این صورت خاموشی‌های عمدی و غیر عمدی در دزفول تا پایان فصل گرما ادامه خواهد داشت.

مدیر توزیع نیروی برق دزفول شرایط فعلی شهرستان را بحرانی برشمرد و ضمن توصیه به شهروندان در راستای همکاری در زمینه مصرف برق، توضیح داد: البته لازم به ذکر است که خاموشی‌های با برنامه فقط در زمان صبح و با اطلاع رسانی قبلی انجام می‌شوند.

وی همچنین با بیان اینکه برق ادارات و دستگاه‌های دولتی که در ساعات اوج مصرف رعایت نکنند، قطع می‌شود، تاکید کرد: ادارات باید پس از پایان کار کلیه دستگاهای خنک کننده و چراغ‌ها را خاموش کنند.

طیب طاهر با اشاره به شرایط خاص بیمارستان‌ها، اورژانس و اتاق‌های عمل، ادامه داد: این مراکز باید به دیزل مجهز شوند تا در هنگام قطع تعمدی برق دچار مشکل نشوند.

توقف قطع برق نواحی صنعتی

مدیر آبفای دزفول نیز در این جلسه با بیان اینکه بیشترین قطعی آب در شهرک‌های صنعتی ناشی از قطعی برق است، گفت: مطابق با تحقیقات انجام شده ۷۰ درصد مهاجرت‌ها به استان خوزستان به شهرستان دزفول بوده در حالیکه ما زیرساخت‌های لازم برای این جمعیت جدید را ایجاد نکرده‌ایم.

مدیر شهرک‌های صنعتی دزفول نیز در این جلسه خواستار توقف قطعی مکرر برق نواحی صنعتی شد و گفت: این امر علاوه بر اخلال در روند تولید، موجب ضررهای مالی فراوان به کارخانه‌ها و فساد مواد در واحدهای تولید مواد غذایی خواهد شد در حالیکه شهرک‌های صنعتی حجم زیادی از برق را مصرف نمی‌کنند.

مدیر توزیع برق دزفول نیز در این خصوص گفت: ۱۰ درصد مصرف برق دزفول مربوط به صنایع است که لازم است کارخانه‌ها زمان استفاده از برق را به جای زمان پیک مصرف به زمان دیگری موکول کنند تا دچار مشکل نشوند.

طیب طاهر با بیان اینکه صنایع شهرستان نقش بسزایی در زندگی مردم دارند، افزود: قطع مکرر برق موجب آسیب به صنایع می‌شود بنابراین اگر شهروندان در روند مصرف برق به صورت اصولی صرفه جویی کنند برق این نواحی نیز قطع نخواهد شد.

به گزارش مهر، در این نشست به دستور فرماندار مقرر شد بیمارستان‌ها و برق چاه‌های آب شهرستان دزفول در برنامه خاموشی‌های برنامه ریزی شده قطع نشود و مستثنی شوند.

همچنین مقرر شد در راستای رفع مشکل پیش آمده بین شهرک‌های صنعتی و توزیع برق شهرستان جلسه‌ای در محل شهرک‌های صنعتی برگزار شود تا در خصوص چگونگی مصرف برق در نواحی صنعتی شهرستان برنامه ریزی شود تا این نواحی مشمول برنامه قطعی تعمدی برق نشوند.

به گزارش مهر، همچنین روابط عمومی شرکت توزیع برق دزفول طی چند روز گذشته در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: با توجه به اعلام سازمان هواشناسی خوزستان در خصوص افزایش دمای هوا طی امروز و روزهای آینده، از کلیه صنایع، ادارات، اصناف و بویژه شهروندان گرامی تقاضا می‌شود برای کمک به حفظ پایداری شبکه برق و تامین رفاه و آسایش مردم و همچنین جلوگیری از قطع برق ناخواسته ناشی از آسیب‌های احتمالی در اثر افزایش دما و ازدیاد مصرف، از همه شهروندان درخواست می‌کنیم از بکارگیری لوازم غیرضروری مانند لباسشویی، ظرف شویی، جاروبرقی، سشوار، و نظایر آن به ویژه در زمان پیک بار یا اوج مصرف که از ساعت ۱۳ تا ۱۷ و از غروب آفتاب تا ساعت ۲۳ می‌باشد استفاده نکرده و این قبیل فعالیت‌ها را به ساعت‌های خارج از پیک یا روزهای تعطیل موکول کنند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

توضیحات خبرنگار مهر درباره وضعیت سرمربی پرسپولیس

مهرمهر1 روز قبل
مهدی مرتضویان، خبرنگار ورزشی مهر، درباره آخرین وضعیت سرمربیگری برانکو در پرسپولیس گفت: گزینه سرمربیگری پرسپولیس هنوز برانکو است اما مسئولین با مربیان مد نظر باشگاه در حال مذاکره هستند.

مجازات سنگین برای قاتلان بچه خرس در سوادکوه + فیلم تلخ از لحظه مرگ

رکنارکنا1 روز قبل
حسنعلی ابراهیمی مدیر‌کل حفاظت محیط‌زیست مازندران با اشاره به تلف‌شدن خرس قهوه‌ای ۲ ساله در سوادکوه، گفت: هماهنگی‌های لازم با دادستان شهرستان سوادکوه برای دستگیری افرادی که اقدام به ضرب و شتم خرس قهوه‌ای کردند، انجام شد. وی با بیان اینکه بدون تردید یکی از عواملی که باعث تلف‌شدن خرس قهوه‌ای در سوادکوه شد، عامل ضرب و شتم انسانی بود، افزود: به‌دلیل کار غیر‌اخلاقی ضرب و شتم خرس قهوه‌ای، اشد مجازات را برای عاملان آن به دستگاه قضایی پیشنهاد می‌کنیم. مدیر‌کل حفاظت محیط‌زیست مازندران گفت: رها‌شدگی برخی از حیوانات در جنگل‌های سوادکوه را از مناطق دیگر یا باغ‌وحش از اساس رد می‌کنم ولی از لحاظ علمی و برای تقویت ژنتیکی نوع خاصی از حیوانات یا پرندگان و یا درمان و بازگرداندن حیوان یا پرنده به جنگل وجود دارد و رها‌شدگی حیوانات از باغ وحش را در طول سال‌های اخیر در جنگل‌های سوادکوه رد می‌کنم. در فیلم زیر بانوی سوادکوه با فریاد‌های متعهدانه خود از ضاربان خرس قهوه‌ای می‌خواهد که از ضرب و شتم دست بردارند. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

مسئولانی که نمی‌خواهند رفتن ستاره پرسپولیس را باور کنند + فیلم

باشگاه خبرنگارانباشگاه خبرنگاران1 روز قبل
به گزارش گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان، برانکو ایوانکوویچ به دلیل مشکلات مالی با باشگاه پرسپولیس، سرخپوشان این تیم را تنها گذاشتخبرهایی نیز از پیوستن برانکو به یک تیم عربی به گوش می‌رسد، اما مسئولان پرسپولیسی این خبر را تکذیب می‌کنند. انتهای پیام/

سرکوب اقدام احساسی هواداران پرسپولیس توسط ایرج عرب + فیلم

رکنارکنا1 روز قبل
به گزارش گروه ورزشی رکنا هواداران پرسپولیس در پی اعتراض به جدایی برانکو ایوانکوویچ اعتراض خود را با تجمع مقابل ساختمان باشگاه پرسپولیس به گوش مدیران و مسئولان این تیم رساندند که با واکنش عجیب و دور از انتظار مدیرعامل این تیم پرطرفدار و مردمی روبرو شد. ایرج عرب به جای هم‌صحبتب به هواداران و پاسخ‌گویی به اعتراض آن‌ها برای سرکوب این معترضان با پلیس نیروی انتظامی تماس گرفت تا طرفدارن عصبانی پرسپولیس را متفرق کند. این واکنش از سوی شخصی که مقصر اصلی جدایی برانکو قلمداد می‌شود کاملا دور از ذهن و عجیب می‌باشد. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

چرا توله خرس را سنگسار کردند (+فیلم)

عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل

خلاصه بازی آمریکا ۳-۰ شیلی (جام جهانی زنان ۲۰۱۹)

طرفداریطرفداری1 روز قبل

نظرها

اخبار بیشتر