جزئیات تردد در محدوده زوج یا فرد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. عصر ایران
  4. اجتماعی

جزئیات تردد در محدوده زوج یا فرد

عصر ایرانخبرگزاری عصر ایران |
اگر وسیله نقلیه چند بار در یک روز توسط دوربین‌ها مشاهده شود، اولین ورود و آخرین خروج ملاک محاسبه خواهد بود.

مدیر واحد ساماندهی محدوده‌ها و طرح‌های ترافیک شهرداری تهران در مورد نرخ تردد در محدوده طرح کاهش آلودگی هوا یا همان زوج یا فرد سابق که از اول تیرماه اجرایی می‌شود، توضیحاتی ارائه کرد.

عمار سعیدیان‌فر در گفت‌وگو با ایسنا، در مورد بهای عوارض ورود به محدوده طرح کاهش آلودگی هوا یا همان زوج و فرد سابق در سال ۱۳۹۸ با بیان این‌که در طرح جدید داشتن معاینه فنی برتر و نداشتن آن در تعیین نرخ نهایی موثر است، اظهار کرد: اگر وسیله نقلیه چند بار در یک روز توسط دوربین‌ها مشاهده شود، اولین ورود و آخرین خروج ملاک محاسبه خواهد بود و براساس داشتن نوع معاینه فنی برتر یا عادی میزان پرداخت به ازای هر روز تردد در محدوده کنترل آلودگی هوا یا همان زوج و فرد سابق اعلام می‌شود.

به گفته وی براین اساس اگر وسیله نقلیه چند بار در یک روز توسط دوربین‌ها مشاهده شود، در صورتی که ورودش بعد از ساعت ۱۰ و خروج قبل از ساعت ۱۶ باشد، چنانچه دارای معاینه فنی باشد مبلغ ۷۲۴۵ تومان برای وی محاسبه می‌شود و در صورتی که همین فرد با همین شرایط فاقد معاینه فنی برتر باشد مبلغ ۹۶۶۰ تومان برای وی محاسبه می‌شود.

مدیر واحد ساماندهی محدوده‌ها و طرح‌های ترافیک با بیان این‌که اگر وسیله نقلیه چندبار توسط دوربین‌ها در یک روز مشاهده شود در صورتی که ورودش قبل از ساعت ۱۰ و خروج‌اش قبل از ساعت ۱۶ باشد در صورتی که دارای معاینه فنی برتر باشد، مبلغ ۱۰ هزار و ۳۵۰ تومان و در صورتی که فاقد معاینه فنی برتر باشد مبلغ ۱۳ هزار و ۸۰۰ تومان برای وی محاسبه می‌شود، اظهار کرد: اگر خودرویی چندبار توسط دوربین‌ها دیده شود در صورتی که ورودش قبل از ساعت ۱۰ و خروج‌اش بعد از ساعت ۱۶ باشد در صورت داشتن معاینه فنی برتر مبلغ ۱۵ هزار و ۵۲۵ تومان برای وی محاسبه می‌شود و در صورتی که فاقد معاینه فنی برتر باشد مبلغ ۲۰ هزار و ۷۰۰ تومان برای وی محاسبه خواهد شد.

سعیدیان‌فر با بیان این‌که اگر وسیله نقلیه‌ای چندبار توسط دوربین‌ها در یک روز مشاهده شود با آنکه اولین ورود و آخرین خروج ملاک محاسبه خواهد بود، ادامه داد: اگر خودرویی ورود بعد از ساعت ۱۰ و خروج بعد از ساعت ۱۶ باشد اگر دارای معاینه فنی برتر باشد مبلغ ۱۰ هزار و ۳۵۰ تومان برای وی محاسبه خواهد شد و اگر فاقد معاینه فنی برتر باشد مبلغ ۱۳هزار و ۸۰۰ تومان برای وی محاسبه خواهد شد.

در سایت خبری بخوانید: اخبار اجتماعی این هفته در ایران و سایر نقاط جهان

وی با بیان این‌که اگر وسیله نقلیه‌ای یکبار توسط دوربین‌ها در یک روز مشاهده شود، شرایط مالی متفاوت خواهد بود، گفت: ‌اگر این وسیله نقلیه قبل از ساعت ۱۰ ترددش توسط دوربین‌ها ثبت شود در صورتی که دارای معاینه فنی برتر باشد، مبلغ ۱۰هزار و ۳۰۵ تومان برای وی محاسبه خواهد شد و در صورتی که فاقد معاینه فنی برتر باشد ۱۳ هزار و ۸۰۰ تومان بابت تردد در محدوده کنترل آلودگی هوا یا همان زوج و فرد سابق برای وی در نظر گرفته خواهد شد.

وی با بیان این‌که اگر وسیله نقلیه یکبار در روز تردد کند و اگر ترددش بعد از ساعت ۱۰ و قبل از ساعت ۱۶ باشد در صورت داشتن معاینه فنی برتر مبلغ ۷۲۴۵ تومان برای وی محاسبه می‌شود، تصریح کرد: اگر این خودرو فاقد معاینه فنی برتر باشد مبلغ ۹۶۶۰ تومان برای وی محاسبه خواهد شد.

مدیر واحد ساماندهی محدوده‌ها و طرح‌های ترافیک ادامه داد: اگر وسیله نقلیه یکبار در روز تردد کند و اگر ترددش بعد از ساعت ۱۶ باشد در صورت داشتن معاینه فنی برتر مبلغ ۱۰ هزار و ۳۵۰ تومان و در صورت نداشتن معاینه فنی برتر مبلغ ۱۳ هزار و ۸۰۰ تومان برای وی محاسبه خواهد شد.

سعیدیان‌فر با بیان این‌که طرح کنترل آلودگی هوا یا همان زوج و فرد سابق از ساعت ۶:۳۰ الی ۱۹ اجرایی می‌شود، اظهار کرد: براساس بررسی‌های انجام شده هر خودرو برای تردد در محدوده زوج و فرد سابق ۲۰ روز رایگان در هر فصل دارد و برای تردد در روزهای دیگر می‌بایست هزینه پرداخت کند.

وی با بیان اینکه شهروندان می‌توانند با مراجعه به سایت «تهران من» در قسمت محاسبه عوارض تردد سال ۹۸، با پاسخگویی به چهار سوال چند گزینه‌ای از رقم دقیق عوارض تردد در محدوده ترافیک و کنترل آلودگی هوا آگاه شوند ادامه داد: براساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده از اول تیرماه طرح زوج و فرد لغو شده و به جای آن طرح محدوده کنترل آلودگی هوا اجرایی می‌شود.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

خبر فوریخبر فوری5 ساعت قبل
بیش از ۲۹ هزار قرص متادون که با سوءاستفاده از مجوز چند مرکز ترک اعتیاد تهیه شده بود، پیش از قاچاق به غرب کشور توقیف شد. همچنین در بازرسی از مخفیگاه متهم تعداد ۲۹ هزار و ۵۶۳ حب قرص متادون و ۶٫۵ لیتر شربت متادون به ارزش بیش از ۱٫۵ میلیارد ریال کشف و ضبط شد. با انتقال متهم به کلانتری، وی تحت بازجویی قرار گرفته و مدعی شد که قرص‌ها را با مهر و مجوز مراکز ترک اعتیاد خریداری کرده و قصد داشته تا آن را در مناطق غربی کشور به فروش برساند. با اخذ اعترافات متهم پرونده‌ای برای وی تشکیل شده و برای ادامه روند رسیدگی به جرم روانه دادسرا شد. همچنین تحقیقات در مورد مراکز ترک اعتیادی که خرید این مواد با سوءاستفاده از مجوز آنان انجام شده بود، در حال انجام است.
اصفهان امروزاصفهان امروز1 روز قبل
۵ تیر ۱۳۹۸, ۱۶:۳۹ / کد خبر:۷۳۳۰۶ فرمول ژنتیک مجرمان سابقه‌دار با سامانه بانک هویت ایرانیان ساماندهی می‌‌شودبه گفته مدیرکل پزشکی قانونی استان اصفهان دو سوم از پرونده‌های منجر به فوت، مرگ غیرطبیعی را گزارش می‌دهد و شایع‌ترین دلیل مربوط به سوانح در تصادفات است. به گزارش ایسنا، علی سلیمان پور اظهار کرد: پزشکی قانونی به‌عنوان یک نهاد کشوری، وظیفه روشن کردن پرونده‌های قضایی دارای جنبه پزشکی را به عهده دارد تا قضات به راحتی رأی صادر کنند. سلیمان پور در خصوص حوزه کمیسیون‌ها در پزشکی قانونی استان اصفهان گفت: در سال گذشته بیش از ۱۳۰۰ پرونده موردبررسی قرار گرفت و بیش از ۱۵۰ پرونده قصور پزشکی بررسی و نتایج مربوط به آن صادر شد. او گفت: حوزه آزمایشگاه شامل چهار آزمایشگاه سم‌شناسی، آسیب‌شناسی، آزمایشگاه سلولزی و آزمایشگاه DNA است و در این مجموعه حدود ۳۰ هزار نمونه، در آزمایشگاه ژنتیک نیز نزدیک ۱۵۰۰ مورد و در آزمایشگاه سلولزی نزدیک ۵ هزار موردبررسی قرارگرفته‌اند. مدیرکل پزشکی قانونی استان اصفهان تأکید کرد: پزشکی قانونی، منبع پاسخگویی علمی، صریح و قانونی در خصوص پرونده‌های پزشکی به مراجع قضایی است و این مجموعه سعی کرده در کمترین زمان ممکن این هدف را انجام دهد، به علاوه برای دسترسی به اعلام نظر صریح، اسنادی را تهیه و سعی کردیم بررسی حوزه‌های تخصصی مبتنی بر این اسناد باشد.
همشهریهمشهری1 روز قبل
او اضافه کرد: تلاش می‌کنیم این نگاه را در بقیه فضاهای شهری نیز تعقیب کنیم. حناچی در بخش دیگری از سخنان خود تصریح کرد: شهر یک سازمان اجتماعی است و فضاهای آن نیز متعلق به شهروندان است. نسبت ثروت یک شهر با فضاهایی که در اختیار مردم قرار دارد، یک نسبت کاملا مستقیم است؛ ما با همین نگاه است که تلاش داریم ثروت‌های شهر را افزایش و کیفیت زندگی در شهر را ارتقا دهیم. او گفت: با کمک همکارانم تلاش می‌کنیم پروژه بعدی را که احتمالا میدان امام خمینی (ره) است، به بهره‌برداری برسانیم و شهر را به حافظه‌های تاریخی‌اش نزدیک کنیم. بخشی از این پروژه‌ها جزو طرح تفصیلی است که باوجود فشارهای اقتصادی، با تمام وجود تلاش می‌کنیم تا به بهره برداری برسانیم.
الفالف9 ساعت قبل
فارس نوشت: محمد باقر قالیباف بعد از ۱۲ سال شهرداری تهران را در شهریور ۹۶ تحویل لیست امیدی‌ها داد. محمد علی نجفی اولین شهردار شورای پنجمی‌ها ابتدا میزان بدهی شهرداری تهران را ۳۰ هزار میلیارد عنوان کرد ولی بعد ۲۰ هزار میلیارد دیگر روی بدهی‌ها گذاشت. اما آن سوی داستان این است که مدیران قبلی شهرداری تهران این میزان بدهی را رد و حتی ریز بدهی را اعلام و عنوان کردند اگر سندی وجود دارد، ارائه کنند که البته تا این لحظه هیچ سندی ارائه نشده است. گودرزی در خصوص ریز بدهی‌ها شهرداری تهران گفت: تا زمانی که ما بودیم میزان بدهی به بانک‌ها ۱۲ هزار میلیارد تومانو بدهی به پیمانکاران، بیمه و املاک نیز حدود ۴ هزار میلیارد تومان است و در مجموع شهرداری تهران ۱۶ هزار میلیارد تومان شهرداری بده کار است. مدیریت جدید بدون ارائه سند مدام از بدهی شهرداری قبل می‌گوید و کم کاری‌ها را بر گردن گذشته گان می‌اندازند.
ایسناایسنا4 ساعت قبل
‌دبیر شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر استان اردبیل گفت: ۴۸ نفر در سال گذشته براثر سوءمصرف موادمخدر در استان اردبیل جان باختند. وی گستردگی دامنه مصرف موادمخدر و تبعات منفی و زیانبار آن را یادآور شد و خاطرنشان کرد: این آثار زیانبار متوجه نهاد خانواده، مدرسه، دانشگاه، محلات شهری و روستایی و … است. دبیر شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر استان اردبیل اصلی‌ترین تهدید نظام خانواده و اجتماع را اعتیاد و گرایش به موادمخدر اعلام کرد و گفت: رویکرد دبیرخانه شورای مبارزه با موادمخدر اجتماعی شدن این امر است تا همه با احساس مسئولیت و حساسیت در این عرصه ورود پیدا کرده و در راستای کاهش دسترسی به موادمخدر تلاش و کوشش کنند. بهشتی به مرگ ۴۸ نفر در استان براثر سوءمصرف موادمخدر اشاره و خاطرنشان کرد: از این تعداد ۴۷ نفر مرد و تنها یک نفر زن بودند. وی افزود: ۳۳۰ معتاد زن در استان اردبیل براساس آمار مراجعین شناسایی شده که ۲۹۵ نفر از آنها در مراکز سرپایی مورد پذیرش قرار گرفتند و ۳ نفر نیز به کمپ استان همجوار آذربایجان شرقی اعزام شدند.
ایسناایسنا1 روز قبل
مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات شهرداری تهران بر لزوم تأمین ۴۰۰ نفر نیروی پشتیبان فنی در روز انتخابات شورایاری‌ها برای پشتیبانی از شعب اخذ رأی تاکید کرد و افزود: این نیروها با کمک شهرداری‌های مناطق تأمین شود. وی ادامه داد: در فرآیند ثبت نام، احراز هویت و خود ثبت نام به شکلی طراحی شد تا نیاز به مراجعه حضوری کاندیداها نباشد البته در این انتخابات تمامی ملاحظات انتخابات قبلی وجود دارد و علاوه بر آن ملاحظات برگزاری انتخابات الکترونیک نیز وجود خواهد داشت در همین راستا آموزش‌های لازم به عوامل اجرایی و شرکت کنندگان از طریق رسانه‌ها داده خواهد شد. مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات شهرداری تهران در بخش دیگری از صحبتهای خود با تاکید بر لزوم به کارگیری ۴۰۰ نفر پشتیبان فنی در برگزاری این انتخابات گفت: ما حدود ۴۰۰ نفر پشتیبان فنی نیاز داریم تا در روز انتخابات حاضر باشند که در این حوزه باید مناطق کمک کنند تا به این ترتیب پشتیبانی از شعب اخذ رأی انجام شود. وی ادامه داد: تعدادی از صندوق‌ها در تهران و تعدادی دیگری از شهرستانهای استان تهران تأمین می‌شود که برای آنها نیاز داریم در چهار نقطه در سطح شمال، جنوب، شرق و غرب تهران برای دپو محلهای آماده شود تا پس از چک کردن صندوق‌ها و آماده کردن نرم افزارهای آنها، صندوق‌ها به مناطق ارسال شود. وی ادامه داد: در مناطق نیز صندوق‌ها باید در محله‌ای دپو شوند تا پس از آماده سازی به شعب اخذ رأی ارسال شوند که در این حوزه مناطق در جهت تأمین محل دپوی صندوق‌ها باید کمک کنند.

نظرها

اخبار بیشتر