واکنش سخنگوی وزارت خارجه به اتهام‌زنی پمپئو
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. اقتصاد آنلاین
  4. اقتصادی
واکنش سخنگوی وزارت خارجه به اتهام‌زنی پمپئو

واکنش سخنگوی وزارت خارجه به اتهام‌زنی پمپئو

سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران به اتهام زنی بی اساس وزیر امور خارجه آمریکا واکنش نشان داد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در واکنش به اتهام زنی بی اساس وزیر امور خارجه آمریکا اظهار داشت: مسئولیت تامین امنیت تنگه هرمز، بر عهده جمهوری اسلامی ایران است و نشان دادیم که در سریعترین زمان ممکن به کمک ملوانان کشتی‌های دچار سانحه رفتیم و آنها را نجات دادیم.

وی افزود: ظاهرا برای آقای پمپئو و سایر دولتمردان آمریکایی متهم کردن ایران در حادثه مشکوک و تاسف بار برای نفتکش‌ها راحت‌ترین و ساده انگارانه‌ترین کار است. در حالیکه نخست وزیر ژاپن برای کاهش تنش‌ها، با نفر اول جمهوری اسلامی ایران در حال دیدار است کدام دست‌های پنهان بدنبال اثرگذاری بر این تلاشها در منطقه است و چه کسانی از آن سود می‌برند؟!

در سایت خبری بخوانید: اخبار اقتصادی امروز در بازار تهران

موسوی ادامه داد: آقای پمپئو! این تشکیک نه تنها شوخی و خنده دار نیست بلکه نگران کننده و هشدار آمیز است.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

وانانیوزوانانیوز20 ساعت قبل
پس از آن بود که با دستور دادستانی، در کنار حذف قیمت مسکن از سایت‌ها، دستور حذف قیمت خودرو نیز صادر شد تا ابزار تبلیغاتی دلالان از دسترس خارج شده و آرامش به بازار خودرو باز گردد. اگر چه در روزهای آغازین این طرح، همچنان قیمت خودرو بالا بود اما با حساس‌شدن معاونت اول ریاست‌جمهوری و مجلس به موضوع قیمت خودرو و تذکرهای پی‌درپی به وزارت صمت در این باره، به نظر می‌رسد گشایش‌هایی در اصلاح قیمت خودرو ایجاد شده است. کاهش قیمت خودرو که به صورت هفتگی رخ می‌داد اکنون فاصله زمانی این تغییر را کمتر کرده و به صورت روزانه و گاه چند ساعته، اتفاق می‌افتد. یک کارشناس صنعت خودرو معتقد است به زودی قیمت خودرو به کف می‌رسد. این شرکت نیز در پاسخ اعلام کرد که افزایش قیمت صورت‌گرفته ناشی از افزایش قیمت بیش از ۲۵درصدی نرخ ارز نیمایی، افزایش قیمت خرید قطعات تولید داخل، افزایش هزینه‌های دستمزد و افزایش هزینه‌های حمل بوده است.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین16 ساعت قبل
افتصادنیوزافتصادنیوز1 روز قبل
به گزارش اقتصاد نیوز و به نقل از چرخان، مسافران اما مشتریان همیشگی شرکت‌های اجاره خودرو هستند. از همه این قوانین که بگذریم بد نیست نگاه به خودروهایی که می‌توان تا ۶۰ دلار در آلمان اجاره کرد، بیاندازیم. بطور مثال هزینه اجاره یک شبانه‌روز BMW i۳ در آلمان، چیزی در حدود ۲۵ دلار خواهد بود، در حالی که برای ارزان‌ترین خودروی بنزینی باید چیزی در حدود ۴۰ دلار هزینه کرد. Fiat ۵۰۰شما برای اجاره یکروزه فیات ۵۰۰، باید ۵۰ دلار هزینه کنید. Opel Adamمشتریان برای اجاره آدام باید از ۵۰ تا ۵۷ دلار هزینه کنند.
افکارنیوزافکارنیوز5 ساعت قبل
افکارنیوز، به گزارشجلال میرزایی با اشاره به نقش و جایگاه کنونی سازمان نفتی اوپک در بازار جهانی نفت، گفت: این سازمان از زمان تشکیل تاکنون در بازار جهانی نفت و به‌ویژه تعیین قیمت آن تاثیرگذار بوده، البته نقش و جایگاه اوپک بیشتر در شرایط بحرانی نمود پیدا می‌کند بدین صورت که جلسات این سازمان در زمان کاهش قیمت نفت تاثیر خود را برای به تعادل رساندن قیمت گذاشته است و کشورهای عضو به توافق‌هایی برای کاهش تولید رسیده‌اند. سازمان اوپک با چالش‌هایی رو به رو استاخبار اقتصادی- نماینده مردم ایلام، ایوان و چرداول در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه سازمان اوپک با چالش‌هایی رو به رو است که از میزان تاثیرگذاری آن در بازار کاسته است، افزود: یکی از عوامل موثر در کاهش تاثیرگذاری اوپک در بازار جهانی نفت افزایش تولید نفت آمریکا و برخی از کشورها همچون روسیه و کانادا است. اوپک دیگر اصلی‌ترین سازمان تاثیرگذار بر قیمت جهانی نفت نیستوی با اعتقاد بر اینکه از نقش اوپک در بازار کاسته شده و دیگر اصلی‌ترین سازمان تاثیرگذار بر قیمت جهانی نفت نیست، ادامه داد: ترامپ از زمان قرار گرفتن در جایگاه ریاست‌جمهوری آمریکا سعی کرده در ارتباط با سازمان‌های بین‌المللی فقط منافع آمریکا را در نظر گیرد و نهایت تلاش خود را برای تضعیف سازمان‌های دیگر و قیمت نفت کشورهای تولیدکننده بسیج کرده است. ترامپ سیاست خاصی را در راستای تضعیف سازمان اوپک دنبال می‌کندمیرزایی با تاکید بر اینکه ترامپ سیاست خاصی را در راستای تضعیف سازمان اوپک و برخی از کشورهای عضو دنبال می‌کند و حتی با چند کشور برخورد دستوری دارد، اضافه کرد: این کشورها به‌دنبال اجرای دستورات آمریکا در اوپک هستند تا تصمیمات این سازمان، چراکه به آمریکا وابستگی دارند، همچنین با توجه به خروج قطر از اوپک و ماموریت عربستان برای دیکته کردن سیاست‌های آمریکا به سازمان، اوپک را در شرایط دشواری قرار داده است. ایران زمانی از کشورهای تاثیرگذار در اوپک بوده اما اکنون از این تاثیر کاسته شده، به همین دلیل اکنون تکلیف ایران در مقابل کشورهای عضو سازمان نامشخص است و حاله‌ای از ابهام به دنبال موضع و وضعیت ایران در اوپک وجود دارداز تاثیرگذاری ایران در اوپک کاسته شده استعضو کمیسیون انرژی مجلس بیان کرد: ایران زمانی از کشورهای تاثیرگذار در اوپک بوده اما اکنون از این تاثیر کاسته شده، به همین دلیل اکنون در شرایط جدید، تکلیف ایران در مقابل کشورهای عضو سازمان نامشخص است و حاله‌ای از ابهام به دنبال موضع و وضعیت ایران در اوپک وجود دارد و حتی چشم‌انداز روشنی از اوپک نمایان نیست.
ایبناایبنا23 ساعت قبل
راهکار اول، ادامه راه قبلی دولت است به این شکل که دولت ارز ترجیحی (۴۲۰۰ تومانی) را به کالاهای اساسی اختصاص دهد و فقط تخصیص منابع را با کالابرگ الکترونیک انجام دهد. در واقع راهکار اول مشکل را نه در اصل ارز ترجیحی، بلکه در نحوه توزیع کالاها بین مردم می‌­بیند. هدف از اختصاص این میزان ارز، حمایت از اقشار ضعیف در برابر شوک افزایش نرخ ارز با پایین نگه داشتن قیمت کالاهای اساسی بود. چرا که کالاهای اساسی اختصاص یافته، احتمالا تنوع کافی نداشته و صف­‌های طولانی را به وجود خواهد آورد. در وضعیتی که شرایط فروش نفت مناسب نیست و ارز به سختی وارد کشور می­ شود، دولت باید ارز دریافتی را به شکل مناسبی تخصیص دهد که بازار ارز کشور نیز دچار تلاطم نشود.
شاناشانا17 ساعت قبل
به گزارش شانا به نقل از شرکت پتروشیمی‌جم، پروژه جایگزینی خطوط آب خنک‌کننده GRP با کربن استیل به دلیل شکستگی مکرر خطوط خنک‌کننده GRP و از سرویس خارج شدن واحدهای تولیدی و به تبع آن، کاهش میزان تولید واحدهای این مجتمع پتروشیمی در دست اجراست. پروژه جایگزینی خطوط آب خنک‌کننده GRP با کربن استیل به دلیل خطوط طولانی و حجم بالای عملیات، به عنوان چالشی بزرگ در سطح مجتمع پتروشیمی‌جم مطرح بود که با تصمیم‌ها و برنامه‌ریزی‌های از پیش تعیین‌شده اجرای این پروژه عظیم با هدف کاهش خسارات به دست متخصصان داخلی عملی شد. براساس این گزارش، به منظور تحقق اهداف پروژه، شرکت جم صنعت‌کاران به عنوان پیمانکار اصلی این پروژه انتخاب و با به‌کارگیری نیروهای مجرب در حوزه‌های سیویل، پایپینگ، تجهیزات و ماشین‌آلات مورد نیاز این پروژه از بهمن ماه سال ۹۶ آغاز شد. اجرای پروژه با حداکثر ظرفیت اجرایی و غلبه بر چالش‌ها، محدودیت‌ها و برنامه‌زمان‌بندی مصوب، تاکنون حدود ۹۵ درصد پیشرفت داشته که با ادامه این روند، بهره‌برداری از خطوط جدید خنک‌کننده تا پایان خردادماه امسال اجرایی می‌شود. عملیات اجرایی سیویل شامل خاکبرداری به حجم تقریبی ۲۸ هزار مترمکعب، آرماتوربندی به مقدار ۴۴۰ تن، قالب‌بندی ۸ هزار مترمربع، بتن‌ریزی بالغ بر ۵۷۰۰ مترمکعب و عملیات اجرایی پایپینگ به میزان بیش از ۴۱ هزار اینچ قطر در این پروژه انجام شده است.

نظرها

اخبار بیشتر