زمان‌بندی برنامه‌های داوطلبان کارشناسی ارشد پس از برگزاری آزمون
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. فارس
  4. فرهنگ
زمان‌بندی برنامه‌های داوطلبان کارشناسی ارشد پس از برگزاری آزمون

زمان‌بندی برنامه‌های داوطلبان کارشناسی ارشد پس از برگزاری آزمون

فارسخبرگزاری فارس |
آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۹۸ به پایان رسید و داوطلبان باید از زمان‌بندی اعلام نتایج و چگونگی انتخاب رشته اطلاع داشته باشند.

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس، آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۸ دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی دولتی و غیردولتی و دانشگاه آزاد اسلامی از روز گذشته در دو نوبت صبح و بعدازظهر آغاز شد و صبح امروز جمعه ۲۴ خرداد با حضور ۲۷۳ هزار و ۳۱۰ داوطلب در ۳۶ کدرشته ادامه یافت.

آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۸ به همراه نخستین مرحله المپیاد علمی دانشجویی کشور در ۶ گروه آموزشی و ۱۳۱ کدرشته برای تمامی دانشگاه‌های دولتی و غیر دولتی از جمله دانشگاه آزاد اسلامی با حضور ۶۱۴ هزار و ۸۸۳ داوطلب در روزهای ۲۳ و ۲۴ خرداد ۹۸ برگزار شد.

در گروه علوم انسانی ۳۸۵ هزار و ۶۴۰ داوطلب در ۴۵ کدرشته، در گروه علوم پایه ۳۳ هزار و ۶۷۸ داوطلب در ۱۷ کدرشته، در گروه فنی و مهندسی ۱۳۰ هزار و ۴۰۶ داوطلب در ۲۴ کدرشته، در گروه کشاورزی و منابع طبیعی ۱۷ هزار و ۸۵۱ داوطلب در ۲۳ کدرشته، در گروه هنر ۴۵ هزار و ۹۱۳ داوطلب در ۱۳ کدرشته و در گروه دامپزشکی یک هزار و ۳۹۵ داوطلب در ۹ کدرشته برای شرکت در آزمون ثبت‌نام کردند.

* بیش از ۹۰ درصد داوطلبان کارت آزمون را دریافت کردند

به گفته حسین توکلی مشاور عالی رئیس سازمان سنجش آموزش کشور از مجموع ۶۱۴ هزار و ۸۸۳ داوطلب ثبت‌نام کننده برای آزمون تعداد ۵۵۳ هزار و ۸۸۶ داوطلب کارت شرکت در آزمون را دریافت کردند یعنی ۹۰٫۰۸ درصد داوطلبان کارت خود را گرفته‌اند.

خبری: اخبار فرهنگی امروز در ایران و جهان

اما با به پایان رسیدن آزمون، داوطلبان باید از زمان بندی اعلام نتایج و چگونگی انتخاب رشته اطلاع داشته باشند.

* برنامه‌ زمان‌بندی داوطلبان بعد از برگزاری آزمون

کارنامه نتایج اولیه در نیمه دوم تیرماه منتشر می‌شود و داوطلبان پس از آن باید برای انتخاب رشته اقدام کنند.

دفترچه راهنمای انتخاب رشته پس از انتشار کارنامه از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور در اختیار داوطلبان قرار می‌گیرد و داوطلبان مجاز به انتخاب رشته می‌توانند در تیرماه برای انتخاب رشته اقدام کنند.

* نحوه انتخاب رشته داوطلبان دانشگاه آزاد

داوطلبان دانشگاه آزاد نیز باید پس از اعلام زمان‌بندی این دانشگاه در زمان مقرر با نتیجه‌ای که از سازمان سنجش دریافت کردند برای انتخاب رشته از طریق سایت دانشگاه آزاد اقدام کنند.

نتایج نهایی آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۸ در اواخر شهریورماه برای داوطلبان دانشگاه‌های زیرمجموعه وزارت علوم از طریق سایت سازمان سنجش و برای داوطلبان دانشگاه آزاد از طریق سایت مرکز سنجش و پذیرش این دانشگاه اعلام می‌شود.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

خبرآنلاینخبرآنلاین7 ساعت قبل
گزارش کیمسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در نشست علنی امروز (سه شنبه) پارلمان توسط میرحمایت میرزاده سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس قرائت شد. طبق جمع‌بندی این گزارش، دانشگاه آزاد اسلامی به عنوان کارفرما و متولی امور حمل و نقل دانشجویان در واحد علوم و تحقیقات و شرکت مهران گشت در این حادثه و در مواردی که ذکر شد مقصر هستند. همچنین با بررسی صورت گرفته مشخص شد که استفاده از تله‌کابین برای جابه‌جایی حدود ۴۰ هزار دانشجوی این واحد و با توجه به قرارگیری ساختمان‌های دانشگاه در محل‌های مختلف این مجموعه امکان منطقی ندارد. همچنین براساس این گزارش موارد متعددی از سهل‌انگاری مدیران دانشگاه آزاد و رؤسا و معاونان واحد علوم تحقیقات در خصوص بی‌تدبیری در این حادثه وجود دارد که این موارد شامل قبل از حادثه (نظیر عدم رعایت موارد ایمنی راه و عدم نظارت بر پیمانکار) و بعد از حادثه (نظیر باقی ماندن موارد عدم ایمنی) است که از سوی کمیسیون در حال پیگیری از مقامات قضائی و نتیجه آن متعاقبا به اطلاع خواهد رسید.

این ستاره‌های هالیوود پیر نمی‌شوند + ویدئو

اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 روز قبل
خبر فوریخبر فوری1 روز قبل
محسن سرافراز سردبیر و مجری دیباچه در حاشیه هجدهمین جشن مدیران تولیدسینما، درباره حذف برنامه نود و عادل فردوسی پور از شبکه سه با علی مطهری نماینده مجلس گفت و گو داشته است. مطهری در این گفت و گو انتقادهای تند و تیزی نسبت به حذف برنامه نود و شخص عادل فردوسی پور داشته و رفتار صداو سیما را نوعی دهن کجی به مردم و استبداد دانسته است. او همچنین در ادامه با انتقاد از علی عسگری رئیس صدا و سیما او را در تصمیم گیری‌های مدیریتی اش ناتوان توصیف کرد و معتقد است که او از بیرون سازمان صدا و سیما دستور می‌گیرد.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 روز قبل
لیلا اوتادی به مخاطبان خود توصیه کرد که بیشتر حواسشان به زندگی و کار خودشان باشد و به دنبال کارهایی بروند که برای خود و مردم عایدی دارد نه کنجکاوی در زندگی دیگران. اعتمادآنلاین|لیلا اوتادی با انتشار کاریکاتوری از آبه شینزو و واکنش مردم به ماجرای رامبد جوان و راننده اسنپ، در اینستاگرام نوشت: «سرمان به کار خودمان باشد، دنبال حرف و کاری که برای ما عوایدی دارد برویم، قیمت دلار! پیگیری پرونده اختلاسگران تا اعدام و برگرداندن پول‌های رفته به چرخه اقتصادمان وکم شدن قیمت‌ها! در زندگی ما بیشتر تاثیر دارد یا فضولی بی‌حاصل در کار و زندگی دیگران به هر ترتیبی؟» به نظر می‌رسد که واکنش لیلا اوتادی به سفر رامبد جوان به کانادا و ماجرای راننده اسنپ است. اوتادی این شب‌ها سریال «گاندو» را روی آنتن شبکه سوم سیما دارد.
تسنیمتسنیم1 روز قبل
حجت‌الاسلام حمیدرضا صادق‌زاده در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در اصفهان درباره طرح‌ مبارزه با فساد مجمع رهروان امر به معروف و نهی از منکر اصفهان اظهار داشت: سال گذشته رهبر معظم انقلاب در دیدار با دانشجویان به لشکر مطالبه‌گری اشاره و درباره سبک زندگی ایرانی اسلامی، مطالبه‌گری در ارتباط با تنبلی و اهمال‌کاری مسئولان، فضای مجازی و اقتصادی صحبت کردند. وی افزود: مجمع رهروان امر به معروف و نهی از منکر اصفهان نیز بر‌اساس فرمایشات رهبر معظم انقلاب برنامه‌ریزی کرده تا با حضور بیش از ۵ هزار عضو در مجمع رهروان در قالب لشکر مطالبه‌گری به صورت تخصصی در این موضوعات کار کنیم. وی در پاسخ به سئوالی درباره طرح هادیان اقتصادی تصریح کرد: آموزش هادیان اقتصادی را در ۱۸ جلسه با کمک سازمان بازرسی اصناف و نیروی انتظامی در عرصه قاچاق کالا انجام دادیم که آموزش دیدگان در حوزه فرهنگی کار کرده و در ادارات سخنان رهبر معظم انقلاب را تبیین می‌کنند. وی گفت: در مجموع ۵ هزار ناظر خاص و عام داریم که به صورت افتخاری آموزش دیده و در حوزه‌های تخصصی از آن‌ها استفاده می‌کنیم. انتهای پیام/ش
ایرناایرنا9 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار ایرنا، قرار است در این جشنواره سه روزه ۵۶ قصه گوی برتر راه یافته به مرحله نهایی از سراسر کشور با هم رقابت کنند. مراسم اختتامیه این جشنواره پنجشنبه ۳۰ خرداد ماه با حضور دبیر کل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور برگزار می‌شود. مدیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی مازندران در مراسم آغاز این جشنواره گفت: قصه گویی موضوعی تاثیر گذار در روند یادگیری کودکان است و مفاهیم و علوم مختلف را می‌توان از طریق قصه گویی به کودکان منتقل کرد. افزود: نهاد کتابخانه‌های عمومی در این زمینه احساس تکلیف کرد و به همین منظور جشنواره ملی قصه گویی را شکل گرفت تا گام دیگری در زمینه پرورش فرزندان این سرزمین برداریم. نتیجه بر همین اساس با برگزاری جشنواره قصه گویی، سعی در احیا کردن این سنت داریم.

نظرها

اخبار بیشتر