تیراندازی در تئاتر شهر و تعویق جنایات و مکافات
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایمنا
  4. فرهنگ
تیراندازی در تئاتر شهر و تعویق جنایات و مکافات

تیراندازی در تئاتر شهر و تعویق جنایات و مکافات

ایمناخبرگزاری ایمنا |
هفته گذشته در یک نزاع خیابانی در محوطه تئاتر شهر تهران چند تیراندازی اتفاق افتاد و اجرای یک نمایش نیز به تعویق افتاد.در ادامه،مشروح رویداد ها را می خوانید.

به گزارش خبرنگار ایمنا، هفته گذشته هفته پر فراز و نشیبی برای هنر بوده است در ادامه مهمترین رویدادهایی که در این روزها رخ داده است مرور می‌کنیم:

انتشار فراخوان بیست و هفتمین دوره جایزه جهانی کتاب: خانه کتاب فراخوان بیست و هفتمین دوره جایزه جهانی کتاب را منتشر کرد. تمرکز این دوره از جایزه جهانی کتاب، بر دو حوزه مطالعات اسلامی و مطالعات ایرانی است. این جایزه با هدف شناسایی و معرفی کتاب‌های ارزشمند در این دو حوزه، پذیرای آثار تالیفی، ترجمه‌ای و تصحیح شده است که برای نخستین بار در سال ۲۰۱۸ منتشر شده‌اند.

تیراندازی در محوطه تئاتر شهر:در غروب روز نوزدهم خرداد، محوطه تئاتر شهر تهران، شاهد شلیک شدن چند تیر بود که ناشی از نزاع میان دو دست فروش در آن محدوده بوده است. پیشتر نیز اعضای هیات مدیره تئاتر شهر از ارگان‌های مربوطه برای عدم وجود امنیت در این محوطه گلایه کرده بودند. در پی این حادثه، هیات مدیره خانه تئاتر، طی نامه‌ای سر گشاده به شهردار تهران و شورای شهر، خواستار تامین امنیت محوطه تئاتر شهر شدند.

برگزاری پنجمین دوسالانه کتاب معماری وشهر سازی:جایزه دکتر منوچهر مزینی که به دو سالانه کتاب معماری و شهرسازی معروف است، هفته گذشته به همت موسسه مطالعاتی فرزان زهرا حقیقی با همکاری انجمن مفاخر معماری ایران برگزار شد. از ۲۴ عنوان کتاب به عنوان رتبه افتخار تجلیل شده و ۵ کتاب نیز عنوان برتر یافته‌اند. همچنین از دو ناشر برتر تقدیر شده و چهار ناشر (در بخش عمومی و دولتی) مورد تشویق و قدردانی قرار گرفته‌اند.

در وبسایت خبری بخوانید: جدیدترین اخبار فرهنگی و هنری

جنایات و مکافات رضا ثروتی به تعویق افتاد : اجرای نمایش جنایت و مکافات به کارگردانی رضا ثروتی که قرار بود از بیست ویکم خرداد بر روی صحنه تالار وحدت نمایش در بیاید، به دلیل وجود مشکلات فنی، به تعویق افتاد. این وقفه در حالی است که رقم قیمت بلیط‌های این تئاتر، موجب شکایت بسیاری از افراد شده بود اما با این وجود، بلیط‌ها پیش فروش هم شده بودند. همچنان خبری مبنی بر آغاز اجرای این نمایش منتشر نشده است.

اجرای خنیاگران مهر در اکسپوی جهانی موسیقی " ومکس" : ارکستر «خنیاگران مهر» به سرپرستی بهزاد عبدی در بیست و پنجمین اکسپوی جهانی موسیقی «ومکس» به پیشنهاد نشر «پردیس موسیقی معاصر» به مدیریت اردوان جعفریان کنسرتی را در تالاراصلی «تامپره» کشور فنلاند برگزار خواهد کرد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

این ستاره‌های هالیوود پیر نمی‌شوند + ویدئو

اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 روز قبل

شمارش معکوس ۱۰ روزه برای ثبت ۳۰۰ کیلو اورانیوم

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
خبر در حال بروزرسانی است …به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ بهروز کمالوندی، سخنگوی سازمان انرژی اتمی در نشستی خبری به تشریح آخرین اقدامات فنی این سازمان در راستای اجرای بیانیه اخیر شورای عالی امنیت ملی در توقف برخی تعهدات برجامی پرداخت. شمارش معکوس ۱۰ روزه برای ثبت ۳۰۰ کیلو اورانیومسازمان انرژی اتمی ایران براساس تصمیات مسئولان نظام اقدام خواهد کرد

کارگاه سیاستگذاری ترویج علم، فناوری و نوآوری

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
کارگاه بین المللی سیاستگذاری ترویج علم، فناوری و نوآوری با حضور منصور غلامی وزیر علوم و ۲۰ اندیشمند خارجی برگزار شدکارگاه سیاستگذاری ترویج علم، فناوری و نوآوریکارگاه سیاستگذاری ترویج علم، فناوری و نوآوریبه گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ کارگاه بین المللی سیاستگذاری ترویج علم، فناوری و نوآوری با حضور منصور غلامی وزیر علوم و ۲۰ اندیشمند خارجی برگزار شد.
تسنیمتسنیم1 روز قبل
حجت‌الاسلام احمد سالک در گفت‌وگو با خبرنگار انتظامی باشگاه خبرنگاران پویا درباره عملکرد نیروی انتظامی در مسئله حجاب و برخورد با بی‌حجابی اظهار کرد: هر دستگاهی بر اساس مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی، مأموریت برخورد با ولنگاری فرهنگی و بی‌بند و باری را برعهده دارد. نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس ادامه داد: تا جایی که ما کنترل کردیم و اطلاع داریم، نیروی انتظامی در حد توان، وسع و منابع مالی در زمینه عفاف و حجاب خوب برخورد کرده و باید تقویت شود. وی با بیان اینکه فقط یک دستگاه نمی‌تواند در برخورد با ولنگاری فرهنگی پاسخگو باشد، متذکر شد: برخورد با این ولنگاری فرهنگی نیاز به عزم ملی دارد و تمام دستگاه‌ها اعم از حاکمیتی، قضایی، مقننه، مجریه و نهادهای مربوطه باید دست به دست هم دهند و نیاز به فرهنگ‌سازی قوی در زمینه عفاف و حجاب داریم. عضو فراکسیون نمایندگان ولایی درباره اختصاص سامانه‌هایی برای معرفی متخلفان در زمینه حجاب به دادستانی و پلیس، یادآور شد: این اقدام خوب و یک نوع نظارت ملی است، با انجام این کار، امور در این رابطه به مردم واگذار می‌شود که تخلفات نیز از این طریق به دستگاه‌های مربوطه منعکس می‌شود. انتهای پیام/

حکایت ادامه دار مدارس استیجاری پایتخت

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ آموزش و پرورش می‌گوید برای خرید ۷۰ مدرسه استیجاری پایتخت ۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد که در بودجه دیده نشده است و اگر تامین اعتبار نشود مشکل مدارس استیجاری پایتخت همچنان ادامه خواهد داشت.

به یاد استاد …

صدا و سیماصدا و سیما9 ساعت قبل
آیین نکوداشت زنده‌یاد استاد جمشید مشایخی، با حضور و استقبال چشمگیر اهالی فرهنگ و هنر در مجموعه فرهنگی و هنری آسمان برگزار شدبه گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ آیین نکوداشت زنده‌یاد استاد جمشید مشایخی، با حضور و استقبال چشمگیر اهالی فرهنگ و هنر در مجموعه فرهنگی و هنری آسمان برگزار شد.

نظرها

اخبار بیشتر